Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2010., 23:47   #1
Aniridia

Kuminom sinu dijagnosticirana je aniridia, rijetka bolest oka, kod koje bolesnik nema razvijenu šarenicu, već samo zjenicu tako da mu previše svjetlosti ulazi u oko. On vidi otprilike kao mi kad gledamo u sunce. Uzrok je neka genetska greška. Najgore je što je riječ o rijetkoj bolesti o kojoj ni sami liječnici ne znaju puno, imali su tek nekoliko slučajeva u praksi.

Dečkić ima tek 3 mjeseca i roditelji se boje kako će izgledati njegov život kao slabovidne osobe.

Bila bih vam zahvalna da se javite s iskustvima ukoliko poznajete nekog s tom bolešću - čisto tipa praktičnih savjeta i sl. Hvala unaprijed.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:34   #2
Ne poznajem nikoga s tom anomalijom, a nikada nisam niti čula za to, ali voljela bih pomoći pa imam prijedlog: potražiti udruge slijepih i slabovidnih osoba. Vjerujem da će se tamo naći netko s iskustvom tko može dati koju korisnu informaciju.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 23:30   #3
Eto i ja sam se prvi put susrela s tim kad sam cula od njih.

Sto se tice ovoga za udruge, postoji Mala kuca, udruga roditelja djece s poteskocama vida i njih su vec kontaktirali, al dobili su termin tek krajem mjeseca, oni su dosta prebukirani. Pa dotad skupljaju informacije na ovaj nacin. Ima nesto na engleskom, ali dosta oskudno. Najvise bi voljeli cuti iskustvo osobe koja bas zivi s time. Pretpostavljam da se oni bas i ne sluze internetom, pa ako imate nekog poznanika, prijatelja, rođaka s tom dijagnozom, svaka im je informacija od koristi
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.