Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2009., 10:15   #81
toliko ti košta i 2 tjedna all-inclusive, let iz Munchena..
u resortu te nitko neće vezati lancima, ulaziš i izlaziš kad hoćeš..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 16:20   #82
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
ProZac, naravno da vjerujem da ima turista koji idu u solo aranžmanima u DK i da nisu jedini turisti smješteni samo po resortima - daleko od toga. U pravu si što se tiče cijena po njima i svjesna sam da deru turiste...

Ja sam samo napisala da u našem djelu gdje smo bili smješteni nisi ni imao što sam ići šetati van resorta.
Uostalom , išli smo na medeni mjesec i bilo nam je super biti "između žica kao kokoši u kokošinjcu".Bez brige, nemaš ni malo razloga za žaljenjem (svatko sebi bira način odmora) jer je bilo FENOMENALNO!!!

I ne možeš pričati o (ne)luksuzu u resortu koji nisi ni vidio (ne sumnjam da je vama bio mrak smještaj)!
A i prošli smo 300-tinjak km po njihovim tvornicama, plantažama, školi i imanjima tako da smi i upoznali njihov način života i nešto naučili...
Nisam htio nicime umanjiti vrijednost odlaska u resort jer ici u Dominikanu bilo gdje je vec samo po sebi dozivljaj koji mnogi ne iskuse, samo sam htio naglasiti da resorti nisu jedina opcija i da stvarno nije opasno izvan njih kao sto se prica, tako da ljudi ne steknu krivi dojam i ne raspitaju se za dodatne mogucnosti smjestaja.
Mnogi dvoje oko odlaska u DR jer imaju dojam da je tamo sve skupo, sto vjerojatno i je unutar resorta, ali izvan toga je stvarno sve jeftino.
Imas pravo, nisam vidio kakav je vama resort bio, siguran sam da je prelijepo jer sve je u DR lijepo
ProZac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 04:27   #83
Ako mogu dati svoj doprinos raspravi...
Tokom prvog odmora u Dominikanskoj, Punta Cana (12. 2007), toliko mi je bilo dobro (tek ja i kcer), da su mi uspjeli "prodati" famozni "timeshare" (tjedan dana iducih 99 godina, svake druge godine, cijena cca 7500 $ + voucher za jedan dodatni tjedan).
Prosle godine sam koristio timeshare (ja i supruga) i voucher (dvoje djece), te opet iduce godine idem tamo.
Nisam tip avanturista, sasvim me zadovoljio boravak u resortu (koji su u P/C svi slicnog tipa) i na plazi. Klinke su bile odusevljene i resortom, i nocnim zivotom. Raznorazni izleti, jahanje, paraglajding, ajkule i slicno mogu dosta ispuniti vrijeme.
Za let do tamo sam koristio Air France (imam njihove besplatne milje), tako da ne bih znao o cijenama letova. Za one koji su zadovoljni prekrasnim plazama, toplim morem, dobrom klopom (besplatnim picem ) svakako bih preporucio Dominikansku.
I tek opaska... jako puno Rusa dolazi u zadnje vrijeme. Sreo sam i Hrvata, Srba, Poljaka..
Ako nekoga zanima ovakav tip odmora, rado cu odgovoriti na pitanja.
Luigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 22:35   #84
Quote:
Luigi kaže: Pogledaj post
Ako mogu dati svoj doprinos raspravi...
Tokom prvog odmora u Dominikanskoj, Punta Cana (12. 2007), toliko mi je bilo dobro (tek ja i kcer), da su mi uspjeli "prodati" famozni "timeshare" (tjedan dana iducih 99 godina, svake druge godine, cijena cca 7500 $ + voucher za jedan dodatni tjedan).
Prosle godine sam koristio timeshare (ja i supruga) i voucher (dvoje djece), te opet iduce godine idem tamo.
Nisam tip avanturista, sasvim me zadovoljio boravak u resortu (koji su u P/C svi slicnog tipa) i na plazi. Klinke su bile odusevljene i resortom, i nocnim zivotom. Raznorazni izleti, jahanje, paraglajding, ajkule i slicno mogu dosta ispuniti vrijeme.
Za let do tamo sam koristio Air France (imam njihove besplatne milje), tako da ne bih znao o cijenama letova. Za one koji su zadovoljni prekrasnim plazama, toplim morem, dobrom klopom (besplatnim picem ) svakako bih preporucio Dominikansku.
I tek opaska... jako puno Rusa dolazi u zadnje vrijeme. Sreo sam i Hrvata, Srba, Poljaka..
Ako nekoga zanima ovakav tip odmora, rado cu odgovoriti na pitanja.
Ovo mi je jako zanimljivo...i ja sam razmišljao i nečem sličnom...

Kakvo je tvoje iskustvo s time doli? je li ti žao što si to ugovorio?
Možeš malo to opisat? za koliko osoba? gde? šta je uključeno? šta je s ovim vaucherom za dodatni tjedan?
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 02:03   #85
Sto se tice konkretnog "ugovora" (svake druge godine), kada odem jos jednom, bit cu na nuli, tj toliko bi me izaslo da sam placao u kesu svaki taj tjedan (do sada 3 tjedna), sto znaci da sve iduce tjedne idem "besplatno". Ovo se naravno odnosi samo na smjestaj (dvosobni apartman + neke sitne usluge poput prijevosa sa/na aerodrom, posebne recepcije etc.)
U prvo vrijeme sam gotovo pozalio, slican filing imas nakon prezentacije nekakvog sudja na kojoj si kupio nesto
U mom slucaju se ne radi o odredjenom tjednu, mogu birati koji tjedan u godini cu ici, za razliku od ostalih programa koji nude npr. 27. tjedan u godini, i ti si prisiljen na taj termin.
Zatim, ovdje se radi o lancu hotela (cca 5000 hotela sirom svijeta) tako da nisi vezan SAMO za Dominikansku (meni se ona jako svidjela i za sada je na prvom mjestu )
Timeshare se moze prodati, naslijediti, iznajmiti, kako god, ipak se radi o vlasnistvu, pa bilo ono i virtualno.
Sve ovo ce ispasti kao neka reklama, ali kad pogledas omjer ulozenog i dobivenog - platio sam 7500 $ (prije dvije godine kurs je bio dobrano ispod 5 kn, znaci nekih 36 - 37 tisuca kuna - moze i na kredit od 5 godina - ja sam ga uzeo, ali ga nastojim otplatiti sto brze - kredit, kao kredit )
Siguran sam da postoje, kako bolji, tako i gori programi, nemam ni ja iskustva u tome, no za sada sam zadovoljan.
Voucher sam vec iskoristio, poveo sam dvije odrasle kcerke.
Luigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 10:54   #86
Ako se smije znati o kojem se lancu hotela radi?
I gdje si sklopio ugovor?
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 01:36   #87
"RCI"
Ugovor potpisao u hotelu.
Luigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 15:49   #88
Kolika je cijena avionske karte za D. R.?
Jel postoje kakve niskobudžetne kompanije, da se dokopam jeftine karte, može i među prtljagom)
Dele81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 16:18   #89
"Niskotarifne kompanije mogu uštedjeti na složenim troškovima nudeći samo direktne letove do odredišta. Važan nedostatak ovog modela jest kraći domet mreže,te opsluživanje manje destinacija na jednakim rutama. Stoga im je neprofitabilno baviti se interkontinentalnim letovima."
Michael O'Leary(CEO Ryanair): Ryanair nikad neće nuditi interkontinentalne letove !
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 16:43   #90
Quote:
Ed Wood kaže: Pogledaj post
"Niskotarifne kompanije mogu uštedjeti na složenim troškovima nudeći samo direktne letove do odredišta. Važan nedostatak ovog modela jest kraći domet mreže,te opsluživanje manje destinacija na jednakim rutama. Stoga im je neprofitabilno baviti se interkontinentalnim letovima."
Michael O'Leary(CEO Ryanair): Ryanair nikad neće nuditi interkontinentalne letove !
Niskobudzetna AirAisa vozi London - Kuala Lumpur
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 16:58   #91
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Niskobudzetna AirAisa vozi London - Kuala Lumpur
Da, al nije baš da mi to pomaže

Ja sam našao karte po 2200 $, al to mi je nekak previše, ako netko negdje naleti na povoljnije, nek napiše...
Dele81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:00   #92
probaj na www.odklop.com , znaju imati DR za manje od 1000 eur sa smjestajem, samo moras biti fleksibilan s datumima
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:32   #93
Quote:
Dele81 kaže: Pogledaj post
Kolika je cijena avionske karte za D. R.?
Jel postoje kakve niskobudžetne kompanije, da se dokopam jeftine karte, može i među prtljagom)
pogledaj air france...mi smo prije dva tjedna kupili dvije povratne karte minhen-punta cana za 670 €
Condor je imao u ponudi frankfurt-punta cana za 450 € po osobi
__________________
Don"t drink and drive, take joint and fly!
aorwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 09:16   #94
Quote:
Ed Wood kaže: Pogledaj post
"Niskotarifne kompanije mogu uštedjeti na složenim troškovima nudeći samo direktne letove do odredišta. Važan nedostatak ovog modela jest kraći domet mreže,te opsluživanje manje destinacija na jednakim rutama. Stoga im je neprofitabilno baviti se interkontinentalnim letovima."
Michael O'Leary(CEO Ryanair): Ryanair nikad neće nuditi interkontinentalne letove !
Sorry za offtopic, a nije li bas Ryan najavio letove za USA, gdje ce putnici u biznis klasi imati sve usluge ukljucujuci i ......
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 13:03   #95
Ma meni smještaj ni ne treba, to imam sređeno, treba mi samo čim jeftinija karta.
Fala, sad imam korisnih informacija
Dele81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:12   #96
Pokušajmo malo oživjeti ovaj forum.
Uplatili smo putovanje u DR Puerto Plata,Hotel Grand Oceanis Marien od 17.11.-01.12.iz Gratza po cijeni od 9460,00kn.Svaki savjet je dobro došao.Interesira me da li je netko koristio rent-a-car u DR i kakva su iskustva
$AXA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 20:37   #97
Slažem se, oživimo ga malo...

Ja sam ovo ljeto provela tri predivna tjedna u Dominkanskoj republici. Rado ću s vama podjeliti svoja iskustva. U daljnjim postovima napisat ću malo više o o kulturi, ljudima, hrani, hotelu itd., a ako itko ima bilo kakvih pitanja slobodno se obratite, ja ću rado pokušat što bolje i realnije odgovort.

Pozzz do idućeg posta...
luna008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 15:41   #98
Pozdrav luna008
Zanima me dali je iko u vlastitom aranžmanu tj.automobilom putovao po sjeveru DR i koliko je sigurno
Mi bi htjeli samostalno obići Puerto Platu,Samanu i ostala mjesta u blizini.Eventualno i koji nacionalni park.
Hotel nam se ustvari zove Grand Oasis Marien by Hilton.Udaljen je svega 6km od aerodroma i 20km od Puerto Plate.
$AXA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 00:02   #99
Pozz ekipa!
Planiram putovanje u DR pa me interesira kako je za mlade, kakvi su klubovi i restorani???
Prosle godine sam bio na Baliju i odusevljen se vratio...svakako preporucam!
skiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 23:03   #100
Thumbs up

na srpskim forumima o dominikani koliko hočeš info. a na našem 3 stane.!
oni na arbajt a mi turistički.
bio sam u DR 2009. nešto o tom za par dana . vidim da nema žurbe kao što i oni kažu manjana.
baj d vej (to mi je sa srpskog ostalo po vuku) proćitao sam njihov forum od 707 postva oko 30 stanica dva puta.prvi put oko 2007. a drugi put jučer u komadu, trebalo mi je oko 5 sati.
Ako volite meks tj dominikanske sapunice i putopise tamo čete to nać.ma jebeš šeherezadu.
Priča se vrti oko Ohane iz Rijeke koja se zove lidija & Duleta iz Atene koji otavlja uhodan posao i s gomilom love krece u avanturu po Dominikani.
forum se zove Živim u Dominikanskoj Republici. KRSTARICA FORUM.
Prije nego sam pročitao Lidijn blog bio sam u nedoumici gdje da odem na KARIBE.
suzpus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.