Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 10:34   #721
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Entero Chronic sam počela koristiti nakon što je netko ovdje napisao na pankreatitisu da ga koristi. Proljetos mi je pas bio loše duže vrijeme baš s probavom pa sam davala mjesec dana kontinuirano. Sad dal je do toga ne znam točno ali pomoglo je jer je bio bolje već nakon par dana davanja. Sad ga dajem po potrebi tu i tamo.

Sve se još poboljšalo sa izbacivanjem ove hrane na koju je intolerantan. Naravno, da bih bila sigurna u funkcioniranje testa treba proći bar par mjeseci. Test smo radili iz krvi ne znam da ima kod nas iz sline. To je bio Spot Platinum.

Inače to je takva mimozica od pesa, jučer je zgrabio dva griza mačkine konzerve i odmah danas mekana i sluzava stolica. Na moru smo ga jedan dan kupali malo se nagutao slane vode i odmah kraval bolovi povraćanje proljev...za poludit koliko je osjetljiv.

Što se tiče jabuke nju naribam zajedno s bundevom, tokvicom i špinatom te prokuham 5 minuta u to dodam i chia sjemenke jer ispuštaju sluz i fino oblažu sluznicu a totalno su neutralne po okusu. Sve to zajedno s mesom. Obliže zdjelicu.

Inače, ne bi ni moj pas jeo voće samo tako.

Borovnice imaju ljekovita svojstva antioksidativna i protuupalna te održavaju stjenke krvnih žila elastičnima. Obiluju vitaminom B2, C i E. Također sadrže mangan te topiva i netopiva vlakna.

Aronija je isto tako mnogostruko ljekovita. Obje stežu kapilare.

Pas mi je naprosto živnuo od kad sam dodala i voće u prehranu. Inače je uvijek zbog štitnjače bio umoran. Za probavu mu gode. Obično ga namamim tako da kad sve to smiješam u hranu dodam još malo koštane srži iz šupljih junećih kostiju i sve pojede.



Ima redovitu stolicu 2do 4 puta dnevno od ovakve prehrane.

Chia sjemenke i zob, bundeva pogotovo, te voće imaju vlakna i daju volumen.





Ovako izgleda naša zdjelica



Hvala ti puno na strpljenju i detaljnim objasnjenima! Bas puno znaci kad ti netko uleti sa savjetima iz prve ruke ❤️

Probat cu s postepenim uvodenjem namirnica, da vidim kako ce reagirati na njih, i s junetinom, da ne bide osudjen samo na bijelo meso. Znam da mu janjetina smeta, to preskacem.
I nastavit s entero cronicom mjesec dana.

Trenutno se mucimo s neredovitom stolicom, svaki drugi dan obavi, i jos uvijek nije bas kompaktna. Sutra idem na plac po pilece vratove, pa da krenem s tim. I chiu cu svakako ubaciti.

Vidim da spominjete psyllium - iz mog iskustva (svakodnevno konzumiram vec par godina), to je prejako za pse s problemima debelog crijeva. Mislim da bi ih moglo dodatno nadraziti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:11   #722
Da psilium spominjem kao ne baš dobru opciju za razliku od chie.
Bundeva se nariba malo prokuha i dodaje za bolji rad crijeva i smiruje probavni trakt. Kod pasa baš dobro djeluje. Svakako preporučam da ju probate dati peseku.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:31   #723
Večer.Ja svom psu kuham jetrica,piletinu,rižu,tjesto...Vodu ood mesa ne bacim nego s time namočim.Skužila sam kad mu dam rižu da najčešće je nađem ispod zdjelice.
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:44   #724
Evo kratkog feedbacka.. Dala sam mu maaaalo pileceg vrata kratko prokuhanog (mozda 1/4 malog vratica domace koke, ociscenog od masnoce) i naravno bio je blago receno odusevljen. Taj dan sam mu dala i mrvicu pilece jetrice. Do kasno navecer sve ke bilo ok, osim sto sam primjetila da vise pije vode. Ali ujutro sam imala sto vidjeti.. 3 komada kasaste kakice pune sluzi i mislim cak i krvi. Horor! Jadnicka je stislo usred noci .
Nakon toga se vise ne usudjujem eksperimentirati.

U medjuvremenu se probava smirila i unormalila, on je veseo, jede, pije, trci normalno. Bili smo i kod veta, obavili kompletnu koprolsku analizu trodnevnih uzoraka stolice i sve je negativno.
Nisam pametna sto da radim.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:47   #725
Ne znam važi li to za tebe. Mi smo se unatoč ogromnoj pažnji s hranom mučili s probavnim problemima i sluzavim stolicama godinama. Sad je negdje 6 tjedana od kad smo izbacili sve na što je intolerantan a pokazao je test koji smo radili (piletina, puretina, krumpir, riža, maslinovo ulje, mrkva). Imali smo samo dva incidenta oba puta kad je uzeo nešto mimo hrane koju za njega pripremamo. Znači za nas to funkcionira.
Nisam neki fan tih testova zapravo više nisam znala što i kako učiniti da se pas konačno sredi i napravili smo taj test tipa "ajde da vidimo". Za nas je 6 tjedana bez bolova i sluzave stolice puno.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:07   #726
Baš mi je drago da je dalo rezultate testiranje.

Na žalost ni ja ne vjerujem u te testove, ne znam kakav je vaš test o čemu se radi?

Radila sam sebi antitjela na neke alergene i sve su bili lažno negativni. Biopsija crijeva kod mene je pokazala stanje koje je bilo suprotno antitjelima. Kožni test mi je davao točne rezultate. Radila sam 64-tiri uboda na rukama, i podudaralo se sa mojim problemima. Ali ni taj test se nije odnosio na gluten nego na alergijsku reakciju i po tome nisam alergična na pšenicu, ali na gluten sam netolerantna biopsijom.

U biti sama se sam sebi najbolji semafor. Najgore je što nam životinje ne mogu ništa reći , ali treba promatrati stanje. I zasigurno gasovi, kruljenje, povrađanje, bluckane kiseline, kožne promjene, proljev...mogu biti pokazatelj da to trebamo podhitno eliminirati iz pseće prehrane.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:06   #727
Petra ja sam se odlučila zato što i dr. Dodds stalno preporuča te testove.
Ne bih rekla da je žena sklona tome ako nema rezultata, ne djeluje mi ona neozbiljno niti kao da bi uvalila nešto samo radi novaca.
Ionak sam tu lovu koliko košta test ostavila proljetos kod veta na inekcije baš zbog probavnih problema.
Baš mi je veterinarka dok smo bili na tim inekcijama preporučila eleminacijsku dijetu. Kako nisam sklona po ti mjeseca hraniti psa sa tri iste stvari rekoh test je bolji pa ćemo znati funkcionira li to ili ne.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:10   #728
Ljudi jel se smije psima davati kuhani korijen od peršina?

To se kod mene iz juhe uvijek baci jer nitko ne jede pa me zanima jel smijem njemu možda dati. Za mrkvu znam da se smije i to dobije povremeno i voli je klopati i sirovu i kuhanu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:21   #729
Koliko ja znam da kao i celera, korabe, korijander, mrkva,
kao i bundeva, brokula, karfiol. špinat, blitva, bamija, tikvice....dopišite što još od povrća da a ja nisam spomenula...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:17   #730
E super, taman imam 2 komadića korabice, nešto sitno karfiola i peršin, onda bude dobio.

Ja sam njemu dala i mahune. Mislim da im se smije grašak, mahune, krumpir ali to vjerojatno u manjoj količini.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:37   #731
Mahunarke napuhavaju; grašak i grah pogotovo. Kelj napuhava, zelje......

Toga im ne treba gotovo nikako.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:08   #732
Moj se fala bogu nije napuhao od mahuna, a inače prducka ili ima mekšu stolicu čim nešto krivo pojede. Doduše nisam ga našopala s time, dobio je možda koju žlicu variva u kojem je bilo i mesa i mahuna i vrhnja.

A ovo sve gore nabrojano napuhava i nas.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:23   #733
ja obično kombiniram bundevu, tikvicu, karfiol, špinat, jabuku ili bundevu, tukvicu, brokulu, jabuku samo ponekad dodam malo kupusa. Grašak i kelj nisam probala ali budem. Pas mi izvrsno podnosi izribano i par minuta kuhano povrće stavim 30 do0 40%.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 21:41   #734
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ljudi jel se smije psima davati kuhani korijen od peršina?

To se kod mene iz juhe uvijek baci jer nitko ne jede pa me zanima jel smijem njemu možda dati. Za mrkvu znam da se smije i to dobije povremeno i voli je klopati i sirovu i kuhanu.
Mislim da se peršin daje u malim količinama i to list. Ja ga ne dajem često, iako mi raste pred vratima. Boje dati list maslačka prirodnog.

Mrkvu mi pas jede svaki dan i to isključivo sirovu, moju domaću. A i pokaka je je kako je i pojeo, vidi se u stolici.

Mahune su dobre, ali se moraju skuhati jer su sirove otrovne i za nas.

Za brokulu znam da da nije odbro prečesto i previše je davati, zašto ne znam.

Neke biljke utiču na rad štitnjače pa je dobro kod bolesnih pasa i to proučiti, mislim da kupusnanjče tu spadaju.

Moj pas obožava sirovi kupus.
I nema niodčega gasove, od kada smo na sadašnjoj prehrani.

Paprika svih boja se može dati psu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:25   #735
Moja i ovu sezonu opsjednuta mandarinama,spava cvrst san,hrce, nek osjeti da je netko guli odmah doleti stane na zadnje noge i prosicudo jedno,prodala bi se za njih(na gazdaricu)
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 01:10   #736
Pa zar citrusi nisu zabranjeni za pse. Kad sam pitala veterinara za narandžu uhvatio se za glavu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 08:03   #737
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Pa zar citrusi nisu zabranjeni za pse. Kad sam pitala veterinara za narandžu uhvatio se za glavu.
Meni nas vet rekao kad sam ga pitala da moze pojest tu i tamo slobodno koju kriskicu da on i svojima da
Ali ja njoj ne dajem naravno uvijek kad pita tu i tamo 1,2 kriskice a od toga joj ne moze nista biti
Za lubenicama je isto opsjednuta i to rekao da joj slobodno dam da je to ionako sama tekucina i prirodni secer
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 08:34   #738
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post

Mrkvu mi pas jede svaki dan i to isključivo sirovu, moju domaću. A i pokaka je je kako je i pojeo, vidi se u stolici.
Kada nešto izađe u formi kako je i ušlo; to znači da se nije uopće razgradilo. A to nije nešto pozitivno.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:03   #739
Mislim da je kod povrća bitno da se malo prokuha jer se tako lakše probavlja (kao i kod nas). Moj je jučer klopao mrkvu ali kuhanu i nije u dreku bilo nikakvih komadića. Dala sam mu i kuhani korijen peršina.

Ovo za citruse mi je prvi glas da ne smiju, svuda di čitam piše da im se smiju mandarinke i naranče davati. Eventualno bi im moglo dići kiselinu. I mislim da ne treba pretjerivati, sa svim tim voćem. Ono kriškica-dvije sasvim dovoljno.

Moj obožava jabuke. Imam domaće trenutno doma, ubijamo se i on i ja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:54   #740
Ja ne znam što to svi pišu da se povrće mora prokuhati jer se inače ne probavi - moja ga bome probavi.

Nekad jede sirovu npr mrkvu a nekad skuhanu, i nikad je ne pokaka da vidim narančasto. Dakle, i kad jede sirovu mrkvu, isto je normalno probavi.

Bez veze mi je davati npr sirovo meso a skuhanu mrkvu uz to - ne volim miješati način obrade namirnica u jednom obroku - ako je sirovo onda je sve sirovo.

Isto tako voće - jede ga sirovo, jabuke svaki dan malo - i probavi normalno.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.