Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2008., 12:20   #1
Dugin most

Ime ove teme je ukradeno sa drugog foruma i prevedeno na hrvatski.
Ovdje ćemo pisati o našim i tuđim uginulim ljubimcima, kao i onima koji nisu imali sreće da imaju svog čovjeka.
Nadam se da postoji to mjesto, dolina iza dugina mosta, gdje se sve one druže.

Ovu temu posvećujem sivo-tigrastom mačoru, kojeg sam jučer našla na cesti i morala uspavati, jer ga je lupio auto u ljubavnom zovu veljače.
Apeliram na sve vlasnike muških mačaka da ih kastriraju, jer je veterinar jučer sam rekao: ovo se ne bi dogodilo da je bio kastriran.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 12:39   #2
Sivo-tigrasti mačak

Da opišem što se to jučer dogodilo.
Vraćala sam se sa posla i projurila kraj nečega što je izgledalo kao maca na rubu ceste, pored pločnika. Istog trena sam znala da se moram vratiti, jer ako sam u pravu i to je mačka, onda nije mrtva, jer nije ležala na boku.. i tako okrenem auto čim sam mogla i natrag. Parkiram, trčim preko ceste.
Veliki, sivi mačor, leži na trbuhu, sa glavicom gurnutom u pločnik. Krv mu curi iz usta, drugih ozljeda nema, trese se.
Uopće nisam znalo što da radim, tresla sam se i bila sam izbezumljena. Mobitel mi je krepao i nisam mogla nazvati Šapicu koja me je čekala ispred kuće.
Uzela sam iz auta ono što se stavi na prednje staklo za zaštitu od sunca, brižnog ga prenesla preko ceste u tome i stavila na zadnje sjedalo, panično pokušavajući upaliti mobitel. Izašla su dvojica iz obližnjeg kafića, govoreći kako su joj pokušali dati mlijeka i vode, da su je makli sa ceste na pločnik, ali da se vratila.. i pitali su me gdje je vodim, ali nisam im ništa suvislo mogla reći, samo sam sjela u auto i otišla, i dalje pokušavajući upaliti mobitel, psujući spore vozače, trudeći se pratiti semafore i tepajući brižnom sivku na stražnjem sjedalu.
Došla sam do doma, ukrcala Šapicu i odjurile smo u riječku veterinarku, jedinu dežurnu tako kasno. Skoro sam počela dva puta vikati na veterinara, prvi put jer je bio sumljičav da to nije moja mačka, a brinulo ga je tko će preuzeti troškove (a nisam ga još ni uvela u ambulantu), a drugi put jer mu je mačak na stolu, a on pregledava neke papire.
Kad je rekao da ima polomljenu vilicu (i još neke kosti glave), pao mi je kamen sa srca: ponadala sam se da je krvarenje iz ustiju uzrokovano time, a ne unutarnjim krvarenjem. Dok sam vani pričala sa gospođom iz udruge, veterinar je ipak dalje otkrio da nije samo to. Polomljena zdjelica, jako unutranje krvarenje, mislim da je rekao i polomljena rebra, noge..
Iako joj je već dao antišok terapiju i sredstvo protiv oticanja mozga, rekao je da stvarno nema smisla i da se muči. To se i vidjelo, a ja sam znala iste sekunde kad sam ga našla na cesti da to neće imati dobar kraj i put veterinaru mi je bio način da on što kraće pati. U sekundi smo odlučile. Bila sam sa njim i mazila ga dok nije anestezija počela djelovati i nakon što je dobio inekciju, bez obzira što nas je veterinar prije te druge pokušao otpremiti. Žao mi je samo što ga nakon anesterije, kad ga je prestalo boljeti, nisam stavila u krilo. Mazila sam ga i čistila mu krmeljiće i dlaku dok nije prestao disati. Onda smo ga morale ostaviti..
Najgore je to, što se to nije moralo dogoditi, što je, kao što sam već napisala, sam veterinar to rekao, da je to zov veljače i da je kastriran, da se to ne bi dogodilo.
Mislim da je bio nečiji, ima trag od ogrlice, iako se izgleda nisu puno brinuli o njemu, imao je krpelje po sebi..
Nadam se da je sad na nekom lijepom mjestu, znam da ga više ništa ne boli.. i ne brini se, veliki, neću te zaboraviti.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 14:20   #3
ja iza sebe ima dva psa.. njemacki ovcar i mjesanac pinc-jorki prosle su godine ..ali su oni tu.. i cesto ih se sjetim..

proslog ljeta sam se vozila horvacanskom i krajickom oka vidla vrapca koji lezi uz cestu.
napravila sam cijeli krug i vratila se nazad.. mislim si..ako je jos tamo.. stati cu i pogledati da i je ziv ili ne.

vratila sam se.. a on..sirocek, koprca se od struje zraka kojom ga auti s horvacanske zapuhuju
imao je skroz otvoren kljun.. ko da je kolabiro

uzela sam ga. stavila u majcu i dosla doma ( u blizini stanujem)
stavila sam ga kutiju i prekrila resetkom od rostolja - da ima zraka.
soba je bila klimatizirana i znatno niza je bila temp od one koja je vani na vrucem asfaltu
popio je 3 velike sprice vode..
otprilike nekon 30-tak min poceo se jako bacakati.. htio je van. ja i kcerka smo ga uzele s kutijom, odnjele na livadu kraj zgrade i pustile.. odletio je ..

bio je spasen.
kcer je bila sretna. imala je osjecaj da smo spasili njegov zivot.. jel ziher ne bi prezivio da smo ga ostavili uz rub prometnice....
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 09:13   #4
Ja se nadam da je moj i Skipperov predivni Winnie također sad negdje sretan, da misli na nas kao što mi mislimo na njega. Bio je predivan, mali, debeli prasac, mačak kojega smo pokupili s ceste... I koji nas je u ekspresno kratkom roku obožavao. Mene, Skippera i naše dvije srećice, suprugu i kćerku. Iako smo Skipp i ja, naravno, provodili najviše vremena s njim. Skakao je po Skipperu, pentrao se po meni, njih dvojica su se stalno naganjali i za*ebavali... Nažalost, naučio se ići s nama u šetnju. Bilo nam je to u početku simpatično, nama i cijelom susjedstvu, rijetko su vidjeli da pas i mačak idu zajedno u šetnju. To je našeg Winniea koštalo života... Skipp i ja smo bili kod susjeda, nešto smo prtljati u garaži. A Winnie je ostao doma, barem smo tako mislili. I onda je navratila druga susjeda, ušla u garažu i kad sam vidio kako me gleda, znao sam. Samo je rekla "Znaš, Winnie..." Istog trena Skipper se počeo nekontrolirano tresti. Winniea je udario auto, našli smo ga još toplog, bez vidljivih ozljeda, bez krvi... Nisam mogao ni sanjati da će me smrt mačka toliko pogoditi. A Skipper... On je dva tjedna bio u teškoj depresiji, stalno je tražio Winnieja... Najteže je, pak, bilo mojoj kćerkici, koja obožava Skippera i obožavala je Winnieja, objasniti da ga više nema. Gdje je i zašto otišao... Nismo imali srca reći joj što se dogodilo, izmislili smo priču da se Winnie zaljubio i otišao sa svojom novom curom... Nedostaje nam, svima, nikad ga nećemo zaboraviti. Sad imamo Bobicu, mačkicu koju smo također pokupili s ceste. Skipper i nju obožava, a i ona njega. I nećemo joj dati da ide s nama u šetnje...

Ovo su Skipp i Winnie iz sretnih vremena
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 23:07   #5
Evo prošlo je skoro dvije godine otkako nema moje ljubimice!Jedanaest godina skupa,još i sada navecer nekada kao da je čujem da mi dolazi uskočiti u krevet.Bila je član obitelji,najdobrija maca koju je itko mogao zamisliti,nikada nije ogrebla,nikada iz kuće nije izašla,nije se htjela pariti.rekao je veterinar da je njoj dovoljna naša ljubav i da zato ne želi potomke.Znala je sve što smije,i što ne smije,kad je vrijeme za maženje i kad nije,znala je ujutro kad nas treba buditi,i navečer je jedva čekala da sa mnom ide spavati.Evo i sada mi suze dolaze na oči kad je se sjetim i kako sam je jadnicu poluuspavanu ostavila kod veterinara jer je trpila jake bolove zbog tumora i morali smo je uspavati.
hello kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 00:01   #6
Za sve one koje su nekada bili ovdje...

Za jednu mješanku koju su svi voljeli, koja je voljela sve...koja mi je bila najbolja prijateljica...

Za sve one koje su nekada bili ovdje, a voljeti ćemo ih zauvijek.
Za one koji su nas znali nasmijati u najtužnijem danu.
Za one uz koje smo bdili u noćima kada su bili bolesni.
Za one koji su nam dali svoju bezuvjetnu ljubav svojim nježnim pusma.
Za one koji su od nas napravili bolje osobe.
Za one koji su nas znali razljutiti, a sve smo im oprostili.
Za one koji su nas voljeli iako ponekad nismo bili fer.
Za one koji nas vole i sa drugog svjeta.
Za nekoga tko je imao najnježniji pogled I najbolju utjehu baš kada nam je to bilo najpotrebnije.
Za nekoga kome nije bilo važno kako taj dan izgledamo I kakve smo volje.
Za nekoga tko nas je volio I nakon 9h zaključanih doma.
Za one s kojima smo razgovarali I za koje smo znali da nas razumiju.
Za one koji su nas skoro svaki put pozorno slušali.
Za one koji su nam bili potpora u teškim danima.
Za one koji su nam tu I tamo znali maznuti nešto sastola, iz torbe…
Za one s kojima smo se nekada (I sada) toliko ponosili.
Za one s kojima smo djelili krevet I razne poslastice.
Za one zbog kojih nam još I danas zadrhti glas I pobjegne suza.
Za nekoga tko nam je dao optimističan pogled na ovaj okrutan svjet.
Za nekoga tko je imao lavlje srce i ne uručeno odličje heroja ulice.
Za nju, za njezine smeđe biserne okice, uheka mekana kao od svile, razigrani I ponosan repić .
Za nju koja je voljela sve one koji su je povrijedili, ostavili i mučili.
Za nju koja je imala dovoljno ljubavi da voli sve na ovoj planeti.
Za nju koja me voljela od prvog do zadnjeg dana.
Za onu koja je sada sa svim našim prijateljima u njihovom Raju
Za onu koja me čuva iz psećeg Raja.
Za sve one prijatelje koje nećemo nikada zaboraviti.

Sjetimo se svih naših prijatelja i njihovih prijatelja, i posvetimo im barem jednu rečenicu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 01:03   #7
Za jednu pekinezericu koja nam je uljepšavala život 10 godina i čija me smrt i nakon par godina i bez obzira na to što imam novog psa natjera na plač
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 01:11   #8
za svih koji vise nisu sa nama...a posebno za lili.
Napustila nas je ima vec mnogo godina ali jos boli kad se nje sjetim.
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 01:16   #9
Za Bena koji se igrao samnom prije davnih trinaest godina...
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 18:53   #10
Za moju papigicu Kikicu, koja je bila prijatelj, pametna, pitoma i dobra, nema je već 7 godina, a ja još uvijek plačem kad je se sjetim. Bila je posebna.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 21:21   #11
Unhappy

Za našu neprežaljenu Nericu koje nema već godinu i pol, volimo te zauvijek, mazice naša...
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:17   #12
Za onu koja koja je lajala na prvu pahuljicu, za onu koja mi svakim danom sve više fali, za onu koju ću voljet cijeli svoj život
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 22:26   #13
za sve moje slatkiše...
i danas, posebno, za moju malenu Laru... srećice, već mi fališ... lijepo spavaj...
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 21:45   #14
Za Lunu, žutu papigicu koja je uveseljavala mog Rikija.. Oprosti na mom nemaru
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 15:03   #15
za mojeg prvog pripitomljenog macka Tigrica (ne ovaj narandjasti)sargopergasti ljepotan falis mi gdje si da si nadam se da ce ti biti lijepse
berna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 11:37   #16
Za onu koja nije tu da se sada šećemo po šumi
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 12:50   #17
Evo prošla je godina dana otkako nema moje slatkice... nadam se da ni vi niste zaboravili svoje bivše najbolje prijatelje, kao što ni ja neću nikada
Kako bi sad veselo mahala repeko da vidi kako je lijepi dan...joj kako je bila posebna, kako sam je voljela i kako mi fali njezino zanovjetanje, gurkanje njuškicom, grebanje nogicom, njezini uzdasi dok me čeka da se spremim za van...njezino kolutanje okicama...
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 19:41   #18
za moju slatku Mazu... prošlo je skoro mjesec dana... a čini se kao vječnost bez tebe fališ mi, ljepoto moja...
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 20:34   #19
Za nasu najmiliju Elsy, koja je otisla prema dugi prije 4 mjeseca. Bila si nasa najpametnija i najlukavija pesika, hvala ti za skoro 16 godina koje si nam uljepsala sa svojom uvijek nasmijesenom facikom! Necemo te nikada nikada zaboraviti... nedostajes nam! Pusika, i do dana kad se opet sretnemo... Volimo te nasa malena slatkica!
__________________

”The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated”
coco_chanel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 11:13   #20
Unhappy Danas će uspavati moje zlato...

imala je 12 godina.. odrasla sam s njom. bila je najbolji pas na svijetu, voljela je i ljude i djecu i druge pse, i svi su nju voljeli, čak i psi koji su inače imali agresivan karakter... a najviše smo je voljeli mi- brat, roditelji i ja. bila je sunce u našem domu, uvijek zračila ljubavlju i veseljem..i kad smo svi bili posvađani ONA je bila ta koja nas je spajala..

mazili smo je i pazili, hranili, davali joj pseće kolačiće, trčala je i igrala se sa drugim psima i u gradu i na vikendici.. imala je predivan život za jednog psa i znam da zbog toga nesmijem žaliti. ali falit će mi, falit će svima nama nikad nije bila bolesna, samo je u zadnjih par dana oslabila... od starosti. došlo joj je vrijeme, znam.. ali ne znam kako ću sada živjeti bez nje bez da joj dragam mekanu dlaku, bez da ju ljubim u čelo, bez da laje kad dođem doma, bez da se legnem na pod i pričam s njom...

možda vam se čini glupo što toliko cmizdrim za životinjom, ali ja sam mlada i nikada nisam izgubila blisku (ljudsku) osobu, a sa ovim psom sam odrasla i ona je dio obitelji...

ne znam zašto ovo pišem... kako ste se vi noslili sa smrću kućnih ljubimaca? kako ću ja sada bez svog zlata... koje mi je bilo utjeha u danima najveće depresije...???

poljubite svog pesa, macu, zeca il kaj već imate, tako da kad umru bar ćete biti sigurni da ste im pokazali dovoljno (i previše) ljubavi.

spavaj zlato moje
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.