Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2009., 19:35   #1021
Sotonizam nije bezazlen.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:39   #1022
Quote:
Master Leonard kaže: Pogledaj post
Tvoj je problem što stvari gledaš iz kršćanskog gledišta,religije koje je stara svega 2000 g.Sotona je samo jedno od imena za primordijalnog Gospodara Tame,druge kulture ga znaju pod drugim imenima.Nas nije uopće briga za tog boga o kojem ti pričaš,obični demijurg kako su drevni gnostici točno rekli,niti uopće "vjerujemo" kršćanskoj priči,masakriranoj verziji judaizma sa ubačenim poganskim elementima,a sam judaizam je opet nastao prekrajanjem mitova do kojih su Židovi došli u Babilonu.Informiraj se malo više pa onda piši.
Moj spas je što sam slobodan i nerobujem grijehu te stoga prihvačam da Bog koji je jedini savršen zna što je za mene najbolje stoga mu se slobodno predajem da me vodi.
arhanđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:09   #1023
Quote:
Master Leonard kaže: Pogledaj post
Tvoj je problem što stvari gledaš iz kršćanskog gledišta,religije koje je stara svega 2000 g.Sotona je samo jedno od imena za primordijalnog Gospodara Tame,druge kulture ga znaju pod drugim imenima.Nas nije uopće briga za tog boga o kojem ti pričaš,obični demijurg kako su drevni gnostici točno rekli,niti uopće "vjerujemo" kršćanskoj priči,masakriranoj verziji judaizma sa ubačenim poganskim elementima,a sam judaizam je opet nastao prekrajanjem mitova do kojih su Židovi došli u Babilonu.Informiraj se malo više pa onda piši.
Sotona je sebi priskrbio mnoga imena i on kao začetnik prve laži i najveći majstor maskiranja i obmanjivanja ima tisuće naćina zavođenja.
Druge kulture ga poznaju pod drugim imenima, njega i druge pale anđele. Nebudite u zabludi svi poganski narodi (Egipćani, Asteci, Grci, Rimljani idr.) su štovali nekakve bogove. To su sve bili zamaskirani demoni koji su zavarali ljude u svom pokušaju oponašanja volje Božje.
Oni su poznavali šta se ima dogoditi zato su i imitirali Božji naum. Djevice koje rađaju bogovi koji uskrsnjuju, razna čudesa i ozdravljenja sve je to već viđeno i prije dolaska Isusa i krščanstva. Demoni su to imitirali. No bila je jedna stvar koju oni nikad nisu imitirali koje je bila skrivena od njih,a to je smrt Sina Božjeg na križu za otkupljenje ljudskih grijeha.
Pa zar nije i sam sotona koji je i želio Njegovu smrt, u trenutku kada je Isus predat rimljanima i već izbičevan pokušao spriječiti njegovo razapinjanje. Uvidjevši bit Isusova poslanja na zemlji on naganja ženu poncija Pilata (za koju se zna da je bila medij i vidovnjakinja) da pokuša nagovoriti svoga muža da oslobodi Isusa. No već je bilo kasno i Isus je bio razapet i njegovim uskrsnućem je bilo ispunjeno sveto pismo.
Nemorate za svaku stvar imati dokaz niti se moći o svemu informirati. Ponekad je dovoljno otvoriti dušu i spoznati pravu istinu.
arhanđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:15   #1024
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
zašto onda sve što si napisao do sad izgleda kao osobni obračun, a ne teoretiziranje?

za mene osobno, ne postoje superiorne i inferiorne staze. postoje samo vjerodostojne i nevjerodostojne, a to se testira u njihovoj učinkovitosti.



slažem se i sa onim što ti je ranije napisano, samo bih te upozorila da ti imaš informaciju iz jednog izvora.
zar ti nije sumnjivo što ga Mihovil nije ubio? i zar se Bog boji palog anđela?
Sumnjivo što ga Mihovil nije ubio? Ne, ašto bi bilo sumnjivo. Prvi put čujem za ideju da je neki anđeo ubio drugog. To je debuloza. Zašto pitaš zar se Bog boji palog anđela? Ko je to igdje ikad spomenuo.
arhanđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:22   #1025
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
šta nikako?
ne kužim.
vršiš li svoju ili Luciferovu volju?
ili nema razlike?

Nikako - ne moze svacija volja biti u sluzbi tradicije sotonizma. Pojam Volja cu pisati sa kapitalnim slovom, i opet: ono sto ja mislim pod tim, i u razlicitom stilu pisanja i drugim nijansama rijeci misli netko drugi na to isto, ne postoji u masama koje robuju zakonima arhona i demijurga, vec u odabranicima koji posjeduju Crni Plamen, i ponavljam, cija Volja jeste odraz primordijalnog izvora, i time dio Kaoticne Volje samog Sotone, i Mracnih Bogova.

Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
Leonarde, vrlo zanimljiv pogled na stvari, samo što ja osobno poznajem više thelemita koji se izjašnjavaju sotonistima i to bez ikakvog ustručavanja.
a nisu u OTOu od jučer.
Onda vjerujem da mozes predstaviti izrazaj, djelo, bilo kakav sadrzaj, kako su takvi ljudi i zasto trazili veznik izmedju to dvoje, prema ucenju teleme.
Ne leksikon termina koji se nekad mogu naci u jednom i drugom, nego kako su oni povezani u namjeni, koliko njih se moze dovesti u isti kontekst.

Zadnje uređivanje Nightside : 16.02.2009. at 22:01.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:27   #1026
Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Sumnjivo što ga Mihovil nije ubio? Ne, ašto bi bilo sumnjivo. Prvi put čujem za ideju da je neki anđeo ubio drugog. To je debuloza. Zašto pitaš zar se Bog boji palog anđela? Ko je to igdje ikad spomenuo.
a zašto on uopće postoji?
lucifer, mislim, sotona i sl?
I n n o c e n t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:30   #1027
Quote:
Nightside kaže: Pogledaj post
Nikako - ne moze svacija volja biti u sluzbi tradicije sotonizma. Pojam Volja cu pisati sa kapitalnim slovom, i opet: ono sto ja mislim pod tim, i u razlicitom stilu pisanja i drugim nijansama rijeci misli netko drugi na to isto, ne postoji u masama koje robuju zakonima arhona i demijurga, vec u odabranicima koji posjeduju Crni Plamen, i ponavljam, cija Volja jeste odraz primordijalnog izvora, i time dio Kaoticne Volje samog Sotone, i Mracnih Bogova.
aha, hoćeš reći da nije svaki čin slobodne volje ujedno i Volja.
nego da postoje osobe koje su provodioci, vodiči, Volje Mračnih Bogova?
a njihova volja je-gdje?

Quote:
Onda vjerujem da mozes predstaviti izrazaj, djelo, bilo kakav sadrzaj, kako su takvi ljudi i zasto trazili veznik izmedju to dvoje, prema ucenju teleme.
Ne leksikon termina koji se nekad mogu naci u jednom i drugom, nego kako su oni povezani u namjeni, koliko njih se moze dovesti u isti kontekst.
ne razumijem te, opet. daj se probaj jasnije izražavati.
I n n o c e n t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:38   #1028
Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Moj spas je što sam slobodan i nerobujem grijehu te stoga prihvačam da Bog koji je jedini savršen zna što je za mene najbolje stoga mu se slobodno predajem da me vodi.
OK to je tvoj stav.A sada prošeći na kršćanske teme,nikome nisi interesantan.Dokazivati tebi nemam što,jer ne dokazujem nikom ništa,ti vjeruješ u to što vjeruješ i to je to,nemam potrebu tebi išta "dokazivati".Razgovarati sa kršćanima je kao razgovaranje sa zidom,koliko god im ponavljao neke stvari i predočio čak i dokaze,o na primjer krađi mitova i slično tome,oni i dalje ponavljaju do besvijesti svoje.Za razliku od vas kršćana koji održavate tribine o sotonizmu,imate postavljene egzorciste i stalno upozoravate na demone,sotoniste kršćani zanimaju samo kao sprdnja.Čim ste izgubili svjetovnu moć prestali ste biti zanimljivi,sada se samo možete pjeniti i ništa drugo.Nemoć vas izjeda što astrolozi,vještice,pogani,reikisti,sotonisti i drugi okultisti slobodno šeću i ne možete im ništa.
__________________
Le Grande Negre
Master Leonard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:42   #1029
pa sad, da su izgubili svjetovnu moć....da barem jesu
i imaju je sve više! i to je sve što i imaju, ujedno. duhovno su odavno izgubili.

Zadnje uređivanje I n n o c e n t : 16.02.2009. at 21:56.
I n n o c e n t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:44   #1030
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
a zašto on uopće postoji?
lucifer, mislim, sotona i sl?
Zašto? E to je već viša filozofija o kojoj se može raspravljati u nedogled.
Neki ateisti su pitali krščane dalije moguče Bogu da stvori savršentvo kao što je i On sam. Ako može onda on nebi bio jedini savršen ,a ako nemože onda on nije Bog. Ali to u biti nije ništa, to je pardoks. Dali Bog može stvoriti kamen koji je toliko težak a ga nemože podignuti. Opet paradoks tojest ništa. I zato je Bog stvorio svijet duhovni i materijalni ovakav kakv jeste sa jednom malom greškom. On je svemoguč i sveznajuči i on je uvidio sotonin pad ali ga je ipak stvorio, jer da je njega izbrisao ili neku drugu grešku koja se mogla pojaviti onda bi stvorio ništa.
No to je samo filozofiranje i na kraju će svak ipak vjerovati ono što on želi.
arhanđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:47   #1031
Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Zašto? E to je već viša filozofija o kojoj se može raspravljati u nedogled.
Neki ateisti su pitali krščane dalije moguče Bogu da stvori savršentvo kao što je i On sam. Ako može onda on nebi bio jedini savršen ,a ako nemože onda on nije Bog. Ali to u biti nije ništa, to je pardoks. Dali Bog može stvoriti kamen koji je toliko težak a ga nemože podignuti. Opet paradoks tojest ništa. I zato je Bog stvorio svijet duhovni i materijalni ovakav kakv jeste sa jednom malom greškom. On je svemoguč i sveznajuči i on je uvidio sotonin pad ali ga je ipak stvorio, jer da je njega izbrisao ili neku drugu grešku koja se mogla pojaviti onda bi stvorio ništa.
No to je samo filozofiranje i na kraju će svak ipak vjerovati ono što on želi.
a šta da ti kažem....kršćanstvo je jedna jako iskomplicirana religija. bolje da ne razmišljam o tome, da mi mozak ne eksplodira
I n n o c e n t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:49   #1032
Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Zašto? E to je već viša filozofija o kojoj se može raspravljati u nedogled.
Neki ateisti su pitali krščane dalije moguče Bogu da stvori savršentvo kao što je i On sam. Ako može onda on nebi bio jedini savršen ,a ako nemože onda on nije Bog. Ali to u biti nije ništa, to je pardoks. Dali Bog može stvoriti kamen koji je toliko težak a ga nemože podignuti. Opet paradoks tojest ništa. I zato je Bog stvorio svijet duhovni i materijalni ovakav kakv jeste sa jednom malom greškom. On je svemoguč i sveznajuči i on je uvidio sotonin pad ali ga je ipak stvorio, jer da je njega izbrisao ili neku drugu grešku koja se mogla pojaviti onda bi stvorio ništa.
No to je samo filozofiranje i na kraju će svak ipak vjerovati ono što on želi.
Da li su ti poznati Samael,Saklas,Yaldabaoth možda?
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:02   #1033
Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Sotona je sebi priskrbio mnoga imena i on kao začetnik prve laži i najveći majstor maskiranja i obmanjivanja ima tisuće naćina zavođenja.
Druge kulture ga poznaju pod drugim imenima, njega i druge pale anđele. Nebudite u zabludi svi poganski narodi (Egipćani, Asteci, Grci, Rimljani idr.) su štovali nekakve bogove. To su sve bili zamaskirani demoni koji su zavarali ljude u svom pokušaju oponašanja volje Božje.
Oni su poznavali šta se ima dogoditi zato su i imitirali Božji naum. Djevice koje rađaju bogovi koji uskrsnjuju, razna čudesa i ozdravljenja sve je to već viđeno i prije dolaska Isusa i krščanstva. Demoni su to imitirali. No bila je jedna stvar koju oni nikad nisu imitirali koje je bila skrivena od njih,a to je smrt Sina Božjeg na križu za otkupljenje ljudskih grijeha.
Pa zar nije i sam sotona koji je i želio Njegovu smrt, u trenutku kada je Isus predat rimljanima i već izbičevan pokušao spriječiti njegovo razapinjanje. Uvidjevši bit Isusova poslanja na zemlji on naganja ženu poncija Pilata (za koju se zna da je bila medij i vidovnjakinja) da pokuša nagovoriti svoga muža da oslobodi Isusa. No već je bilo kasno i Isus je bio razapet i njegovim uskrsnućem je bilo ispunjeno sveto pismo.
Nemorate za svaku stvar imati dokaz niti se moći o svemu informirati. Ponekad je dovoljno otvoriti dušu i spoznati pravu istinu.
Slažem se s prvim dijelom, da su neki poganski bogovi zapravo isti entiteti koje se naziva demonima danas u Zapadnom svijetu.

Ali ovo, da su oni kopirali nešto što se dogodilo tek poslije?
Shvaćaš li ti u koje nelogičnosti ideš, samo da bi sam sebi dokazao da kršćanstvo nije masa starih mitova okupljenih na jednom mjestu, zamaskiranih u judaizam i nekog novog boga koji više nije toliko okrutan kao stari JHVH...
Gluposti.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:07   #1034
Quote:
Leontina.E kaže: Pogledaj post
Nerazumijem kako se neki ljudi mogu "odlučiti" za sotonu?
To mi je kao da bez razloga ili s razlogom ubiješčovjeka... znači da nisi normalan. Dakle, to su ludi ljudi i treba im pomoći, molitvom ili nečim drugim.
Boldano je ključ.

Ako ne razumiješ, zašto dolaziš kritizirati?


Tvoj prvi post na forumu, pa ovakav...



edit:
@Nightside, @master, iako se ne slažemo u nekim stvarima, vaš dolazak na temu je dobrodošlo osvježenje naspram ovakvih padobranaca.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.

Zadnje uređivanje huntruder38 : 16.02.2009. at 22:52.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:08   #1035
Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Zašto? E to je već viša filozofija o kojoj se može raspravljati u nedogled.
Neki ateisti su pitali krščane dalije moguče Bogu da stvori savršentvo kao što je i On sam. Ako može onda on nebi bio jedini savršen ,a ako nemože onda on nije Bog. Ali to u biti nije ništa, to je pardoks. Dali Bog može stvoriti kamen koji je toliko težak a ga nemože podignuti. Opet paradoks tojest ništa. I zato je Bog stvorio svijet duhovni i materijalni ovakav kakv jeste sa jednom malom greškom. On je svemoguč i sveznajuči i on je uvidio sotonin pad ali ga je ipak stvorio, jer da je njega izbrisao ili neku drugu grešku koja se mogla pojaviti onda bi stvorio ništa.
No to je samo filozofiranje i na kraju će svak ipak vjerovati ono što on želi.
Jesi li ti o ovome ikad objektivno razmislio?

Paradoks je to što ti govoriš.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:47   #1036
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
aha, hoćeš reći da nije svaki čin slobodne volje ujedno i Volja.
nego da postoje osobe koje su provodioci, vodiči, Volje Mračnih Bogova?
a njihova volja je-gdje?
Mracni Bogovi kao sto je receno na prijestoljima su Drveta Smrti. Onaj tko je uspostavio kontakt sa Njima i postaje kao Oni, vrsi njihovu Volju preko Vlastite buduci da su povezani, tako sto: kanalizira klifotsku struju i pripomaze procesu otvaranja kapija koji ce ubrzati amplificiranu infuziju kaoticnih primordijalnih sila i otrova koji unistava lazno svjetlo svijetova na Drvetu Zivota. Kroz otvoreni pentagram unistiti krug kreacije.

Ono sto se misli pod tim nema veze sa filozofijom slobodne volje (od cega?). Kao sto vidis, Vatra Volje (ona uvijek jeste izolirana i slobodna) u ovom kontekstu je mehanizam koji pretvara sve vezanosti na 4 plana egzistencije laznog svjetla u pepeo, i posjeduje samo onaj tko je sam po sebi crni plamen (uz odredjeni alkemijsku ekspanziju realizira se u svoj svojoj punini) .

Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
ne razumijem te, opet. daj se probaj jasnije izražavati.
Ispravio sam gornji post na sto se odnosio moj odgovor, dakle:

"
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
Leonarde, vrlo zanimljiv pogled na stvari, samo što ja osobno poznajem više thelemita koji se izjašnjavaju sotonistima i to bez ikakvog ustručavanja.
a nisu u OTOu od jučer.
Onda vjerujem da mozes predstaviti izrazaj, djelo, bilo kakav sadrzaj, kako su takvi ljudi i zasto trazili veznik izmedju to dvoje, prema ucenju teleme.
Ne leksikon termina koji se nekad mogu naci u jednom i drugom, nego kako su oni povezani u namjeni, koliko njih se moze dovesti u isti kontekst.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:55   #1037
Quote:
Onda vjerujem da mozes predstaviti izrazaj, djelo, bilo kakav sadrzaj, kako su takvi ljudi i zasto trazili veznik izmedju to dvoje, prema ucenju teleme.
Ne leksikon termina koji se nekad mogu naci u jednom i drugom, nego kako su oni povezani u namjeni, koliko njih se moze dovesti u isti kontekst.
Ovime, zapravo, želiš reći da postoji razlog iz kojeg su Thelemiti dodali dio o ne kršenju tuđe volje i da bi Innocent mogla znati taj razlog?

Zadnje uređivanje huntruder38 : 16.02.2009. at 23:13.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 23:07   #1038
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Ovime, zapravo, želiš reći da postoji razlog iz kojeg su Thelemiti dodali dio o ne kršenju tuđe volje i da bi Innocent mogla znati taj razlog.
Taj upis se odnosio na tvrdnju o vezi teleme i sotonizma. Ako se vec to tvrdi, onda bi trebalo iznijeti razlog i sadrzaj, na sto se odnosilo pitanje, zar ne.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 23:13   #1039
Quote:
Nightside kaže: Pogledaj post
Taj upis se odnosio na tvrdnju o vezi teleme i sotonizma. Ako se vec to tvrdi, onda bi trebalo iznijeti razlog i sadrzaj, na sto se odnosilo pitanje, zar ne.
Ahaa!
Shvaćam.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 00:46   #1040
neslobodna volja je ona koja se podvrgava drugoj, snažnijoj volji.

što se tiče toga zašto se thelemiti izjašnjavaju sotonistima, možda bi najbolje mogli reći oni sami. sve što bih ja mogla špekulirati ovdje je samo špekulacija, jer ja, naime, nisam thelemit.
I n n o c e n t is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.