Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2011., 22:39   #41
Ja ne mogu pricati s nekim ako nemam eye contact. Ili recimo suncane naocale ako netko ima tjekom razgovora.
Doslovce imam osjecaj kao da pricam sa namjestajem ili zidom.
__________________
Carpe the fuck out of diem !Jag måste bajsa.
majaazdaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 01:52   #42
Quote:
majaazdaja kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu pricati s nekim ako nemam eye contact. Ili recimo suncane naocale ako netko ima tjekom razgovora.
Doslovce imam osjecaj kao da pricam sa namjestajem ili zidom.
totalno potpisujem...

ali u tramvaju recimo ako me netko gleda ili ako uhvatim nečiji pogled nema šanse da ga dugo gledam u oči
iva2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 01:56   #43
..gledam u oči dok s nekim razgovaram,nemam problema s time.
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 02:20   #44
Quote:
nasumičnoIme kaže: Pogledaj post
Ljudi koji te ne gledaju u oči su obično nesigurni, u mojem iskustvu.
da, to sam posebno skužio na nekim ekstremnim primjerima koji totalno izbjegavaju eye contact

meni je gledanje u oči navika, čak mi je i zabavno...ne kaže se bez veze da je to velik dio neverbalne komunikacije!

jedino kad djelomično izbjegavam je neka rutina kad uočim nekog poznanika koji mi nije previše blizak kad mi dolazi u susret na cesti recimo, prvo ga pogledam, onda odmaknem pogled i "vratim" pogled tek kad dođe blizu i tad pozdravim...
kad mi prilazi neka draga osoba često je gledam cijelo vrijeme dok joj prilazim, tako da to ima neku psihološku vezu s kim se ugodno osjećaš.

Quote:
cft kaže: Pogledaj post
Sta radite u situaciji kad ste vani, oko vas ljudi, i s nekim nepoznatim se sretnete pogledom, skuzite da vas taj gleda i kad ga vi pogledate ne skrene pogled nego nastavlja gledat u vas, sta radite tada? Skrenete pogled bez obzira sta taj nastavlja piljit ili gledate i vi u njega pa ko prvi popusti
ako je ta situacija s nekom curom nastavim i ja piljit, često ima dobar učinak
Lord_Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 03:40   #45
Gledam uvijek poznate, nepoznate ljudi nekad da nekad ne, ovisi o situaciji i osobi. : staringintotheirsouls:
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 10:57   #46
ja uvijek gledam u oči..najgore mi je kad pričam s nekim a on zverla okolo
WalterWoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 11:20   #47
Uvijek gledam ljude u oči. Poznate, nepoznate, simpatične, antipatične. Naravno ne gledam ih non-stop u oči. Mislim da je to u redu. Pogotovo ako ti se neka cura sviđa. Skužiš ako te od**** pogledom, ne moraš se mučiti.
renato_5272 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:08   #48
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Naravno.
Osnove pristojnosti je gledati sugovornika u oči, ne okolo šalabajzati. Prvo je neozbiljno, a drugo je nesigurnost.
Treće je mudrost.

U oči nećeš gledati sumnjive likove. Takvima je dovoljan i jedan pogled za "ŠTA GLEDAŠ" i cipelarku. A nitko ne želi završiti na traumi ili mrtav zbog toga što si je nekakav idiot zabrijao da si ga krivo pogledao, zar ne?
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 19:45   #49
Gledanje u oči i stisak ruke puno govore o osobi. Ja imam naviku gledati u oči, a jednom mi je tip tako stisnuo ruku pri upoznavanju da sam se skvrčila od boli...
__________________
Budi dobar, pojedi govno.
mmmima is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:52   #50
ja nemam tih problema,kad s nekim pričam,gledam direekt u oči,dok moj muž...e to je već drugo s kim priča da priča,uvik gleda gori,doli,livo,desno...ko da mu je neugodno,,,i to me tolko živciraaaa ponekad i brine stvarno,ne kontam,jel to stvar fobije,traume,nesigurnosti il nečeg stotog ? auuugh
pcelica0802 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:04   #51
Quote:
majaazdaja kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu pricati s nekim ako nemam eye contact. Ili recimo suncane naocale ako netko ima tjekom razgovora.
Doslovce imam osjecaj kao da pricam sa namjestajem ili zidom.
potpisujem
karolina-lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 18:32   #52
Izbjegavam ljude koji ne gledaju u oči za vrijeme razgovora. Ne znam ni koliko razgovor uopće može biti kvalitetan s nekim tko ne gleda u oči za vrijeme istog. Sad si zamišljam razgovor dvije osobe... od kojih niti jedna ne voli gledati u oči. To je neka scena za Monty Python.
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 00:24   #53
Quote:
mmmima kaže: Pogledaj post
Gledanje u oči i stisak ruke puno govore o osobi. Ja imam naviku gledati u oči, a jednom mi je tip tako stisnuo ruku pri upoznavanju da sam se skvrčila od boli...
dobro, a tip je pretjerao u ostavljanju dojma.



OT:

Ne volim gledat ljude, ne zamjećujem ljude. Prije ću primjetiti psa, vjevericu ili pticu, nego nekog čovjeka. Ljudi su bezveze. Osim ako nisu posebni. Eh, onda te ljude volim. Jer nisu kopija kopije kopije i nije im stalo biti jedna.

Gledanje u oči mi je bitno kad se radi o nekome s kim vodim dubokoumne razgovore i kad pričam s nekim do koga mi je stalo.
Nekad odvratim pogled kad se moram nečeg sjetiti, ili kad moram nastaviti priču, kako mi je mozak konfuzan.



btw, nekad namjerno zurim u ljude s ciljem da oni odvrate pogled. Volim tu glupu igricu. Zabavlja me.



Zadnje uređivanje Selectra : 05.05.2012. at 01:23.
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 12:35   #54
Primijetih da cure vole gledati u pod kad prolaze pokraj muškaraca. Zbog čega?
__________________
Investitor na najboljem financijskom tržištu na svijetu - Forexu :)
Alfa-Forex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 16:15   #55
Pa ono... kad moram - moram.. al inace ne volim bas!

Vele da imam izrazeni pogled i cesto ga krivo protumace.... ne fakat, bez sale.. dosta mi je to ljudi reklo iako ja nemam blage kaj je tu tako strasno!
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 16:32   #56
ma ja to nikako NE podnosim! pogotovo kad te neko onako gleda ispod oka a samo prolazis u prolazu.. jaooo mili moj boze! ne volim ljude a kamoli ih gledat!
mala_ :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 21:47   #57
Quote:
illusion__user kaže: Pogledaj post
Kako je netko rekao, uglavnom šalabajzam uokolo, zato što drugi piljeći pogled u oči i buljenje mogu krivo protumačiti. Općento izbjegavam buljiti u bilo što duže od 15-20 sekundi kad sam vani, oči mi same idu i gledaju što se događa oko mene.
tak i ja. pogledam na sekundu možda i skrenem pogled. neznam zašto ali ne volim baš puno gledati u oči kad s nekime pričam. nemogu se skoncentrirat da gledam duže, neznam kak to objasnit
kad s frendicom sjedim u kafiću na terasi, uvjek volim bacit pogled okolo na ljude. iako ja nju slušam, nemoram je gledat cjelo vrijeme u oči. al mislim da je ona to već primjetila pa joj ne smeta
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 21:50   #58
Quote:
Alfa-Forex kaže: Pogledaj post
Primijetih da cure vole gledati u pod kad prolaze pokraj muškaraca. Zbog čega?
Ja primjetim cure koje gledaju direktno u oči. Takve su obično spremne da idu do kraja... A i muški često znaju da pogledaju u pod, ili skrenu pogled... Što to?
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 21:57   #59
Uvijek gledam u oči.
Oči su sve.Ogledalo raspoloženja i trenutnog stanja osobe u koju gledaš.Razgovor bez pogleda ako se trudimo da bude iskren nema smisla.
Jenela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 00:51   #60
Prije bi bilo da položaj očnih zjenica, dosljedna usmjerenost prema predmetu koji se približava/udaljava u kombinaciji sa mimikama lica, gestikulacijama i raznim tikovima, zapravo odražava unutrašnjost osobe, misli koje ta osoba ima...
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.