Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2017., 13:13   #2641
Hrvatske vaterpolo amaterske lige
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:53   #2642
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Hajd' ne kompliciraj.

Ako je istina ono što si rekao za bicikliranje (da držiš na crossu tempo sa speckama), onda nema veze što ne treniraš plivanje. Imaš potrebnu kondiciju.
Hahaha kakve su ovo gluposti...pa bicikliranje nema veze sa plivanjem, a isto tako kondicija sa bicikliranja nema veze sa plivačkom kondicijom.

Ovdje na ovom forumu se mogu pročitati svakakve nebuloze....
marttin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:53   #2643
Quote:
marttin kaže: Pogledaj post
Hahaha kakve su ovo gluposti...pa bicikliranje nema veze sa plivanjem, a isto tako kondicija sa bicikliranja nema veze sa plivačkom kondicijom.

Ovdje na ovom forumu se mogu pročitati svakakve nebuloze....
Dječko, i bicikliram i plivam. Vidi se po ovome da si ti taj koji priča gluposti s obzirom da i plivanje i bicikliranje spada u aerobne vježbe.

Ne znam što bih ti više rekao.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:32   #2644
ne znam o toj vezi puno, iako plivam i bicikliram.
al znam da ovo što otplivam je malo i ništa za odigrat 3-5 minuta vaterpolske utakmice na malo višem nivou čak i ovim veteranskim/amaterskim ligama.
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:26   #2645
Ma za imat forme za vaterpolsku utakmicu tribas 3 ure dnevno trenirat u bazenu.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:47   #2646
Quote:
varichello kaže: Pogledaj post
ne znam o toj vezi puno, iako plivam i bicikliram.
al znam da ovo što otplivam je malo i ništa za odigrat 3-5 minuta vaterpolske utakmice na malo višem nivou čak i ovim veteranskim/amaterskim ligama.
Uspoređuješ kruške i jabuke.
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Ma za imat forme za vaterpolsku utakmicu tribas 3 ure dnevno trenirat u bazenu.
Vaterpolo je jedan sasvim drugi nivo.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:15   #2647
molim preporuku naočala za početnika do 200 kn. može i kupnja izvan rh. hvala

Zadnje uređivanje SEYOboy : 05.11.2017. at 11:29.
SEYOboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:08   #2648
pa mislim da je večina plivačkih cvika između 100-150kn i više nego dovoljne za početnike...
ima i jeftinijih dobrih.
ja sam zadnje uzeo u Intersportu, Arena, platio 130kn i cilo lito su odlično poslužile...zimi u bazenu ih ne koristim, al nose ih djeca.
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:50   #2649
Quote:
varichello kaže: Pogledaj post
...zimi u bazenu ih ne koristim, al nose ih djeca.
Zašto ih ne koristiš u bazenu? Po meni nema ničega neprijatnijeg od plivanja bez naočala u kloriranoj vodi.
Maloumni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:32   #2650
U bazenu, u principu kad imamo termin plivam 5-10min za zagrijavanje i onda idemo igrat vaterpolo.
Ako mi se ne igra, odradim ajmo reć kao trening snage, kombinacija ronjenja i šprinteva, pa malo "bicikle", "škara" i sl. pa mi cvike i ne trebaju.

lani sam udarao bezenske plivačke treninge od 2-3km i naravno, plivao sam sa cvikama...
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 13:05   #2651
Arena cobra , jesu li dobre?

Sent from my x600 using Tapatalk
__________________
mali ili velik
El.Guapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:57   #2652
Kad je najmanja guzva vikendom na sveticama i jelkovcu


Sent from my iPhone using Tapatalk
SEYOboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:00   #2653
Ja imam Speedo futura biofuse i one se zamagle nakon 5min! Inače su super udobne i vidno polje je veliko al eto! Aj bar nisu bile skupe 8funti neka akcija na Amazonu! Vidio kod nas u Intersportu da su 200kn
One iz Lidla su dost dobre samo malo neudobne!
Enivej, pitao sam prije 2 mjeseca na drugoj temi Oprema za plivanje pa možda dobijem tu odgovor! Jel koristi netko onaj pull bouy, zanima me jel ima neke razlike u marki ili je sve to isto? Ima ih na webu već od 45kn, u Decathlonu su 70kn, Speedo je 120kn!
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:38   #2654
Quote:
SEYOboy kaže: Pogledaj post
molim preporuku naočala za početnika do 200 kn. može i kupnja izvan rh. hvala

početnik ? kabaji ili kako već u Decathlonu, 20 kn.

nosio Speedo kao početnik, počele maglit, olabavila guma oko očiju - ulazak vode. 200 kuna bye bye.
tak da sam si kupio 3 komada ovih po 20 kuna. prvih mjesec dana - bez prigovora.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:42   #2655
imam jedno pitanje po pitanju tehnike plivanja.

čemu služe vježbe kod kraula, npr. "zaveslaj jednom rukom, druga u stavu mirno" itd.
a i inače vježbe tipa "svaki 3 zaveslaj udah", pa "5 zaveslaj udah"

hvala

tražim školu gdje se može naučiti tehnika, tj. tehnike plivanja. umjesto treninga bez kraja.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:02   #2656
Te vjezbe sluze upravo popravljanju tehnike plivanja.
Tako se koncentriras na svaki pojedini pokret i popravljas si tehniku segment po segment.

Tecaj usavrsavanja plivanja za odrasle imas na mladosti i utrinama, 200kn mjesecno, 2x tjedno.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:17   #2657
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Te vjezbe sluze upravo popravljanju tehnike plivanja.
Tako se koncentriras na svaki pojedini pokret i popravljas si tehniku segment po segment.

Tecaj usavrsavanja plivanja za odrasle imas na mladosti i utrinama, 200kn mjesecno, 2x tjedno.
puno hvala na preporuci, nisam znao da ima u Utrinama!

i idem na tako nešto. ali ne u Utrinama. i očito nisam zadovoljan.

motivirale bi me te vježbe kad bih uopće znao kako treba. trener pokaže na suhom i povremeno podjebava a ja uopće ne znam šta radim. koprcam se ko riba na suhom, potrošim energije, i od svega tog napora uvjezbam (valjda) jedino snagu. ako i to. prvi put sam dobio nepotrebno istegnuće jer sam krivo radio (sat vremena) a nisam dobio ispravak ni nakon toga. nego sam sam shvatio da uopće nisam ispravljen. a svaki slijedeći put s plivanjem imam osjećaj da se više umaram jer sam praktično prestao plivati onako kako treba, dakle onako kako je meni logično. npr. što bliže površini jer je manji otpor vode i jer je ravnina tijela, ne pružati ruke u skoro potpuno protegnuti položaj jer mi ne ostaje dovoljan kut za ulazak ruke u vodu.
fore "trener zna" bi vrijedile isključivo u slučaju individualne poduke i to konstantno da se bude siguran u to što se vjezba uopće. jednom je poanta da se ljuljam što manje (3. odn. 5 udah), drugi put skroz na bok sa udahom, pa zagrabi duboko umjesto pliće ... ma ugl. te vjezbe mi nemaju smisla nimalo jer, osim onoga što sam naveo nisu ni usklađene, jednom ovako, drugi put onako, treći put - zašto ne radiš ovako ... WTF. što bih ja od toga trebao fizički upamtiti (refleks i navika) kad te vježbe nisu dio normalnog plivanja. zaista bih rađe na suhom vjezbao te vjezbe. kao ono s trčanjem s 10 kila na sebi ili visinski trening na 5000 m pa kad siđeš dole ili trčiš bez tereta lak si kao pero.
radio bih to i sam, ovako je potpuna frustracija jer jedno je pričati a drugo je pokazati i fizički korigirati. a mislim da i hoću. jer nitko nije "iniciran" u tajna znanja nego je naučio preko knjige a onda to primijenio. ili ako je baš jako glup - sve preko svojih leđa. probao sam, ali očito moram sam.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:18   #2658
cici mici, koliko imaš godina?
Možeš promijeniti kurs ako ti se ne sviđa trener, ali nećeš se tako lako naučiti pravilnom plivanju sam, nego su baš važne te vježbe koje te na početku izluđuju.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:55   #2659
Cici mici, a gdje ides?

Teske su te vjezbe, neke nisam ni uspjela napraviti kako treba (narocito za delfin).
Al kolikogod mi je to bilo tesko i dosadno, dovelo je do napretka.

Mozes si na yt pogledati, ima dosta klipova koji objasnjavaju pojedine vjezbe.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:05   #2660
Preporuka za Posejdon
Ja sam nekad išao tamo
http://www.pk-posejdon.hr/index.php/o-klubu
Ali treba imati volje i strpljenja da se nauči pravilno plivati.
Mene je znalo frustrirati kad bi plivao najbolje i najjače šta mogu a pored mene projuri triatlonac koji samo lagano pliva nogama ili pokušaji plivanja 25m sa daskom samo noge 😥
avadon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.