Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2011., 23:11   #61
__________________
(srdjanhulak.com)
PijunWeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 02:00   #62
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
da netko krivo ne shvati, bitno je da su fotke minimalističke, a te minimalističke fotografije mogu prikazivati arhitekturu, mogu biti apstraktne i slično.
Jel može ovo biti minimalizam

Lunar eclipse
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
__________________
WEB G+

Zadnje uređivanje dile : 19.05.2013. at 17:44.
mladen77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 02:31   #63

Zadnje uređivanje bluelancer : 17.09.2011. at 02:39.
bluelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 03:18   #64
Vidim da dosta vas nije sigurno u to što je točno minimalistička fotografija. Ja ne bih htio pametovati pa bi možda bilo najbolje da sami upišete "minimalistic photography" u google i da vidite liste poput "20 best min.photos" i slično pa da steknete neki dojam o tome.

Drago mi je da se vas par odlučilo na stavljanje fotki u ovaj topic. Nisam stručnjak, ali ako nitko ne bude imao ništa protiv, budem sutra nabacio neki dobronamjerni komentar na fotke.
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 15:23   #65



Zadnje uređivanje bluelancer : 17.09.2011. at 15:46.
bluelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 16:04   #66
@bluelancer: pohvala za prve pokušaje. što se tiče ove druge fotke, nabrzaka sam ju malo "ispravio" kako bih ti pokušao dočarati kako ja vidim i kako pristupa fotografijama ovog tipa:



Dakle, ono što je osnovno kod ovakve fotografije jest kompozicija. Dakle, iz moje perspektive, s obzirom da je minimalistička fotografija obilježena malim brojem elemenata koji čine kompoziciju, ti elementi bi trebali biti tako raspoređeni da odražavaju određenu ravnotežu i skladnu međusobnu proporciju. Dakle, iako si ti fino uhvatio elemente na gornjoj fotografiji, isti su nezgodno posloženi zbog čega si dobio prazan (ali ne "negativan") prostor u kojemu nešto nedostaje. Naime, ono što ja kroz svoj pristup pokušavam jest "negativnim" prostorom naglasiti prisutne elemente, kao na fotografijama dolje:

"Lampa": http://500px.com/photo/627612

i

"Zgrada": http://500px.com/photo/2038327

Pijun je stavio odličan primjer korištenja negativnog prostora.

S druge strane, neke se fotografije, poput ove tvoje ako se mene pita, same nameću u CB varijanti jer se na taj način dodatno pojačava kontrast što, pak, doprinosi "jačini" zastupljenih elemenata te njihovoj dinamici, poput ove fotke dolje:

http://500px.com/photo/1946379

Eto, toliko od mene za ovu priliku. Ako netko smatra da baljezgam gluposti, neka me slobodno ispravi i/ili nadopuni. Ipak, nadam se da sam bio barem od neke pomoći.
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.09.2011., 16:21   #67
Thanks LPAA, al prozor je bio tamo, tvoja nabrzaka obrada dajelijepši odnos objekata. (I da odma naglasim, nemam primjedbi na preinaku)

Evo uslikane zgrade. Sad kad ju gledam djeluje prazna dosta, mislim da bi pasale jedne rolete.



Evo ga:


Zadnje uređivanje bluelancer : 17.09.2011. at 16:38.
bluelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 18:51   #68
molim vas da se pridržavate onih par pravila pdf-a. ja znam da se nekad radi o najboljoj namjeri, pa i sad, ali, kako je navedeno, tuđe fotke se smiju prepravljati samo uz izričitu dozvolu autora. hvala
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 18:55   #69
Ok. sry. Stvarno nisam znao. Budem ubuduće pitao autora
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 18:58   #70
autor (Ja) dozvolio LPAA...., napisao sam to gore malo drugim riječima ....(Možeš slobodno čačkat po svim mojima, ako smatraš da će se popravit kompozicija), sad sam popio pivo pa ne bum neku novu uploada-o, i vidim da sam trebao malo ispravit lens distorsion na prozoru....(ili točnije vertical perspective) na zadnjoj

Zadnje uređivanje bluelancer : 17.09.2011. at 19:16.
bluelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 19:12   #71
bez obzira, kod svake takve intervencije, stavite u postu da je autor dozvolio obradu, jer teško će netko pamtiti što je nekad pisalo u nekom postu
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 21:13   #72
Quote:
the LPAA kaže: Pogledaj post
...

Eto, toliko od mene za ovu priliku. Ako netko smatra da baljezgam gluposti, neka me slobodno ispravi i/ili nadopuni. Ipak, nadam se da sam bio barem od neke pomoći.
Ja smatram da je ovaj tvoj post o-d-l-i-č-a-n

I ja sam ponešto naučio ...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 21:17   #73
Ovo baš i nije minimalizam, ali je hrpa negativnog prostora. Pokušaji naglaska toplane i kineskog paviljona.



_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 21:20   #74
Super Mjac...MK welcome back ..., i MK to jest minimalizam, barem po linku nekoliko postova gore ...
bluelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 03:20   #75
Quote:
bluelancer kaže: Pogledaj post
... i MK to jest minimalizam, barem po linku nekoliko postova gore ...
Nije minimalizam. Dobro je _MK_ opisao svoje fotke
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 05:30   #76
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Nije minimalizam. Dobro je _MK_ opisao svoje fotke
Ok, barem je probao ...Iako za minimalizam ne treba bog zna kakva oprema, pogotovo kad se dodaje i oduzima nešto tipa mog zadnjeg prozora, treba bit pošten, i treba reć da MK ni nema opremu koja može zabilježit malo kvalitetnije i ozbiljnije neki "event". No minimalistički jest, kvalitativno baš i nije (kvalitativnio je ispod razine jeftinijeg kompakta , a daleko ispod mog PREMINULOG OLY-ja c700 UZ. . .just my opinion .

Zadnje uređivanje bluelancer : 18.09.2011. at 05:48.
bluelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 10:30   #77
Quote:
bluelancer kaže: Pogledaj post
Ok, barem je probao ...Iako za minimalizam ne treba bog zna kakva oprema, pogotovo kad se dodaje i oduzima nešto tipa mog zadnjeg prozora, treba bit pošten, i treba reć da MK ni nema opremu koja može zabilježit malo kvalitetnije i ozbiljnije neki "event". No minimalistički jest, kvalitativno baš i nije (kvalitativnio je ispod razine jeftinijeg kompakta , a daleko ispod mog PREMINULOG OLY-ja c700 UZ. . .just my opinion .
Nisam siguran što si htio reći...
Najbolja oprema je ona koju imaš i koju poznaješ u dušu, ali mislim da ovo "kvalitativno" ide na dušu obradi, a ne fotića...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:51   #78
@bluelancer: evo primjer fotke slične onoj tvojoj s kojom sam se malo poigrao s kompozicijom kako bih ti pokušao dočarati na koji način se (iz moje perspektive) pravilnom raspodjelom elemenata na fotografiji, fotografiju učini kompozicijski skladnom (elementi posloženi na trećine), proporcijski uravnoteženom (odnos veličine pločica, ventilacijskog otvora i ove dvije male stvari čije ime i svrha mi nisu poznati), te tonski usklađenom (tamni ventilacijski otvor, sivkaste pločice te bijele "stvarčice"):

http://500px.com/photo/2051331
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 17:24   #79
Pong:

http://500px.com/photo/2052405

(Priznajem, "lotpici" sam smanjio brightness, ali čim sam vidio ova dva prozora tako posložena, odmah mi je na pamet pala fotka koju vidite.)
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 22:10   #80
Prvi pokušaji







antonio- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.