Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 10:37   #1001
Pozdrav SriLankanci

Procitala sam cijeli topic i hvala na gomili korisnih informacija.
Ovaj forum je stvarno pun iskusnih putnika koji su spremni podijeliti svoje dojmove.


Sta ima interesantno u Nuwari Ellyja - koliko se i da li se zadrzavati tamo na putu iz Kandija za Ellu?
najnaEdO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:53   #1002
Quote:
najnaEdO kaže: Pogledaj post
Pozdrav SriLankanci

Procitala sam cijeli topic i hvala na gomili korisnih informacija.
Ovaj forum je stvarno pun iskusnih putnika koji su spremni podijeliti svoje dojmove.


Sta ima interesantno u Nuwari Ellyja - koliko se i da li se zadrzavati tamo na putu iz Kandija za Ellu?
Mi smo se provezli kroz to mjesto i nije me nesto ousevilo. Plantaza caja malo izvan je. Mislim da slobodno mozes produziti za ellu. Mi smo bili u mackfield s plantazi i jako nam se svidjela. Ali poslije smo isli do lipton s seat i to nas je odusevilo!
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:12   #1003
evo kako je nama bilo
https://www.youtube.com/watch?v=0alTJEK3jVw
__________________
Facebook stranice: https://www.facebook.com/safarekfilms/
Youtube: https://www.youtube.com/user/gsafarek
Riverma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:38   #1004
Kakvo je more na Šri lanci?

Čuo sam da je bolje na jugu (Gale) ali je tamo smještaj skuplji. Jel se ima šta za vidjeti u moru (snokerling) ili je Šri lanka više za istraživanje unutrašnjosti?

Koliko vidim uvijek ima dosta valova, pa ne znam kako je za plivanje i da li se uopće isplati uzimati skupi smještaj na jugu, kad su na sjeveru ili zapadu (iznad Colomba) cijene 3 puta manje?
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 17:09   #1005
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
Kakvo je more na Šri lanci?

Čuo sam da je bolje na jugu (Gale) ali je tamo smještaj skuplji. Jel se ima šta za vidjeti u moru (snokerling) ili je Šri lanka više za istraživanje unutrašnjosti?

Koliko vidim uvijek ima dosta valova, pa ne znam kako je za plivanje i da li se uopće isplati uzimati skupi smještaj na jugu, kad su na sjeveru ili zapadu (iznad Colomba) cijene 3 puta manje?
Ja sam bio na samom jugu Mirissa, hotel za nas 4 cca 50-60eur. Imaš velike valove za sutfanje ali možeš ih proći i onfa jemore mirno. Možeš surfat, gledat kitove, ronit, svašta.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 18:25   #1006
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Ja sam bio na samom jugu Mirissa, hotel za nas 4 cca 50-60eur. Imaš velike valove za sutfanje ali možeš ih proći i onfa jemore mirno. Možeš surfat, gledat kitove, ronit, svašta.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
TNX

Kad si već bio tamo.....kakve su cijene hrane tamo? Gledam da je u hotelu velika razlika doručak/polupansion/AI.

Možda bi bilo najisplativije uzeti doručak u hotelu a jesti vani.....ak su cijene OK, a hrana dobra.
Jel ima šta za jesti, da nije ljuto?
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 16:28   #1007
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
TNX

Kad si već bio tamo.....kakve su cijene hrane tamo? Gledam da je u hotelu velika razlika doručak/polupansion/AI.

Možda bi bilo najisplativije uzeti doručak u hotelu a jesti vani.....ak su cijene OK, a hrana dobra.
Jel ima šta za jesti, da nije ljuto?
Jeftino je. Mi smo se puno cjenkali, sve cijene smo dogovorili na mjestu. Znali smo cca koliko je cijan i onda smo se cjenkali pa koliko dole ide ide.

Nas je bilo 5 (obitelj) i sve zajedno nas je za 2tj izaslo 3000e, u to su uključene i avio karte. A nismo bas stedili. Najskuplje su ulaznice - safati, templjevi, razne tvornice,itd...
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 08:39   #1008
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
TNX

Kad si već bio tamo.....kakve su cijene hrane tamo? Gledam da je u hotelu velika razlika doručak/polupansion/AI.

Možda bi bilo najisplativije uzeti doručak u hotelu a jesti vani.....ak su cijene OK, a hrana dobra.
Jel ima šta za jesti, da nije ljuto?
Ja volim jesti ljuto i na svoje razočaranje u lokalnim restoranima tijekom 17-18 dana nisam naišla na ništa pretjeranog ljutog ali uvijek možete dodatno naglasiti da ne želite ljuto. Cijene hrane i nisu baš nešto s obzirom na kvalitetu hrane, uslugu i mjesta gdje ih jedete. Doslovno street food smo znali plaćati po najmanje 30 kn (obrok), a sve je vrlo sumnjivo i upitno, psi lutalice oko vas, higijena nula bodova. U Mirissi smo otišli baš u jedan finiji restoran u dobrom hotelu i tu je cijena ručka (koji nije bio obilan) bila cca 100 kn po osobi. Mi smo se baš razočarali tamo u hranu i cijene.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 11:05   #1009
Sad sam gledao street view na google earth.....pa to je ogromna sirotinja.

Mislio sam da sam u Dominikani vidio sirotinju, ali ovdje mi se čini još gore. Limene kućice, busevi iz 50-60 tih godina, prljavština.
Jel ima tam opće restorana, kao naših....urednih, velikih sa raznolikom ponudom?


Pitam, prije nego uplatim polupansion, da razmislim o AI.

Pretpostavljam da su cijene niske?

Vidim s druge strane da dosta forumaša je jelo po vani. Valjda je onda OK.
Koliko sam skužio za sigurnost nema brige....može se svugdje solo kretati?

Polupansion bi trebao biti dovoljan, jer koliko sam skužio na Šri lanci ima puno toga za vidjeti, pa se poslje doručka ide na izlete.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 01:38   #1010
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
Sad sam gledao street view na google earth.....pa to je ogromna sirotinja.

Mislio sam da sam u Dominikani vidio sirotinju, ali ovdje mi se čini još gore. Limene kućice, busevi iz 50-60 tih godina, prljavština.
Jel ima tam opće restorana, kao naših....urednih, velikih sa raznolikom ponudom?


Pitam, prije nego uplatim polupansion, da razmislim o AI.

Pretpostavljam da su cijene niske?

Vidim s druge strane da dosta forumaša je jelo po vani. Valjda je onda OK.
Koliko sam skužio za sigurnost nema brige....može se svugdje solo kretati?

Polupansion bi trebao biti dovoljan, jer koliko sam skužio na Šri lanci ima puno toga za vidjeti, pa se poslje doručka ide na izlete.
Sirotinja, prljavo.. Jeli smo samo vani jer smo takve smjestaje imali ali nismo imali probavnih problema (svi cetvero). Ali nije izgledalo privlacno u vecini slucajeva. Ne znam, ja sam se bas razocarala. Ella mi je bila najljepsa i najvise me se dojmila.

Po meni cijene za ono sto nude nisu niske. Obroke smo vecinom placali kao u Hrv ili nesto manje. U supermarketu cijene kao kod nas.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 14:01   #1011
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
Sad sam gledao street view na google earth.....pa to je ogromna sirotinja.

Mislio sam da sam u Dominikani vidio sirotinju, ali ovdje mi se čini još gore. Limene kućice, busevi iz 50-60 tih godina, prljavština.
Jel ima tam opće restorana, kao naših....urednih, velikih sa raznolikom ponudom?


Pitam, prije nego uplatim polupansion, da razmislim o AI.

Pretpostavljam da su cijene niske?

Vidim s druge strane da dosta forumaša je jelo po vani. Valjda je onda OK.
Koliko sam skužio za sigurnost nema brige....može se svugdje solo kretati?

Polupansion bi trebao biti dovoljan, jer koliko sam skužio na Šri lanci ima puno toga za vidjeti, pa se poslje doručka ide na izlete.
Da se ne ponavljam, na strani 43 imaš moje komentare oko hrane, ako te zanima, nama je hrana bila jedan od highlighta putovanja i baš smo uživali, najeli se svježe ribe i škampa kao nikada plus devilled chicken ako voliš ljuto, nije budget opcija ali nije niti skupo za naše pojmove cijena, ovisno što očekuješ.

Negdje još malo ranije na temi imaš i moj osvrt oko smještaja i preporuke mjesta, mislim da je korisno ako ti putovanje trpi neki srednji budžet s malo prostora za razmaziti se.

Uglavnom, ne uzimaj AI na obali jer imaš jako puno odličnih opcija za super se najesti (s turističkim cijenama), a u unutrašnjosti kombiniraj hranu u okviru smještaja s ulicom, moraš sam procijeniti gdje idete i vidjeti što možeš očekivati van hotela/pansiona.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 19:28   #1012
TNX ribic i nemremsesjetiti

Pročitao sam 43 stranicu....dobri savjeti.
Kako voilimo rib i škampe, sad znamo što ćemo jesti.

Nisam znao za cigarete, ali me to ne brine, jer ne pušimo. Nešto me drugo zanima. Kad idem u egzotične države, ponesem bocu travarice, pa ujutro i žena i ja liznemo da ubijemo bakcile....tak se kaže, hehehe.

Jel ima problema s unosom alkohola, kao na Maldive?

Inače, bez zezancije....u Egiptu nas travarica spasila. Cijela grupa u hotelu imala probavnih smetnji, a nama ništa....bilo prije dosta godina.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:39   #1013
I mi smo isto tako u Egiptu, ima tome godina ..

No, za SL i unos alkohola, ako si pročitao stranicu 43, onda imaš i link na njihovu carinu i tamo sve piše. A i na guglu piše

No, da ne bude kriva usporedba, higijenski standardi u SL i u Egiptu se ne mogu uopće uspoređivati ... mi smo stvarno po SL išli posvuda i s domaćima i ponešto street food, i lokalne birtije i sklepani restorani na plaži i fina mjesta u hotelima - nigdje gdje smo bili i jeli nije bilo tako da bih se pobojala hoću li se otrovati. Jedino smo kod street food trokolica naravno pazili da uzimamo samo ono što je pred nama izvađeno svježe pečeno iz vrelog ulja, a ne što stoji u trolici tko zna od kad ... svatko od njih će ti ispeći svježe ako zamoliš. Naravno i njihova ljuta hrana je ljuta s razlogom i sprječava kvarenje hrane u toploj i vlažnoj klimi, mi svi volimo jako ljuto pa je nama bilo super. Tko ne voli ljuto, mogao bi tamo ostati gladan, brijem da oni ne znaju kako napraviti neljutu hranu.

Druga je to priča od Egipta, ne može se uspoređivati u ovom smislu higijene hrane.

Ipak vodi računa da na glavnim turističkim (i za domaće ako su vjerski objekti u pitanju) destinacijama nemaš vode u WC-u nego ti tete daju kante koje zalijevaš u školjku, i tako ... mix svega Imajte uvijek sa sobom Asepsol maramice ili tako nešto, i nema neke velike brige

(napominjem da smo mi bilo prije sad već valjda 3 godine, možda se u međuvremenu nešto od toga i promijenilo).

Zadnje uređivanje NemremSeSjetit : 06.11.2017. at 21:56.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 06:43   #1014
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
I mi smo isto tako u Egiptu, ima tome godina ..

No, za SL i unos alkohola, ako si pročitao stranicu 43, onda imaš i link na njihovu carinu i tamo sve piše. A i na guglu piše

No, da ne bude kriva usporedba, higijenski standardi u SL i u Egiptu se ne mogu uopće uspoređivati ... mi smo stvarno po SL išli posvuda i s domaćima i ponešto street food, i lokalne birtije i sklepani restorani na plaži i fina mjesta u hotelima - nigdje gdje smo bili i jeli nije bilo tako da bih se pobojala hoću li se otrovati. Jedino smo kod street food trokolica naravno pazili da uzimamo samo ono što je pred nama izvađeno svježe pečeno iz vrelog ulja, a ne što stoji u trolici tko zna od kad ... svatko od njih će ti ispeći svježe ako zamoliš. Naravno i njihova ljuta hrana je ljuta s razlogom i sprječava kvarenje hrane u toploj i vlažnoj klimi, mi svi volimo jako ljuto pa je nama bilo super. Tko ne voli ljuto, mogao bi tamo ostati gladan, brijem da oni ne znaju kako napraviti neljutu hranu.

Druga je to priča od Egipta, ne može se uspoređivati u ovom smislu higijene hrane.

Ipak vodi računa da na glavnim turističkim (i za domaće ako su vjerski objekti u pitanju) destinacijama nemaš vode u WC-u nego ti tete daju kante koje zalijevaš u školjku, i tako ... mix svega Imajte uvijek sa sobom Asepsol maramice ili tako nešto, i nema neke velike brige

(napominjem da smo mi bilo prije sad već valjda 3 godine, možda se u međuvremenu nešto od toga i promijenilo).
Mi smo stvarno imali skroz drugacije iskustvo. Jedina jedem ljuto i nisam ga ni vidjela sto je ostatku pasalo A uvjeti su vecinom uzasno izgledali. Morske plodove i ribu su vecinom pekli na kokosovom ulju (ali s okusom, a ne ono bez okusa i mirisa za kuhanje) i to je bilo prestrasno. Poslije kad sam skuzila sto je uzrok tom uzasnom okusu svuda sam trazila biljno ulje. Jos su i neki zacin stavljali svuda koji bas nije bio nesto. Ali ponavljam - nitko se nije otrovao niti imao probavnih smetnji.

Ima puno mjesta i ocigledno nismo na istim bili ili imamo skroz drugacije ukuse. Mi smo bili najsretniji kad smo u Kandyu ugledali KFC, haha.

Zadnje uređivanje ribic : 07.11.2017. at 06:57.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:29   #1015
Pa koliko vidim zabranjene su cigarete, a alkohol ograničen na litru i pol.....ako sam dobro skužio?
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:03   #1016
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
Pa koliko vidim zabranjene su cigarete, a alkohol ograničen na litru i pol.....ako sam dobro skužio?
Imaš njihov lokalni alkohol, arak rade ga od palme.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:39   #1017
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Imaš njihov lokalni alkohol, arak rade ga od palme.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Ma ne....mislio sam na donjeti sa sobom.
Nisam mislio nositi alkohol iz Šri lanke....osim ak me baš nešto ne zaintrigrira, a i tad pol litre.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:05   #1018
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Mi smo stvarno imali skroz drugacije iskustvo. Jedina jedem ljuto i nisam ga ni vidjela sto je ostatku pasalo A uvjeti su vecinom uzasno izgledali. Morske plodove i ribu su vecinom pekli na kokosovom ulju (ali s okusom, a ne ono bez okusa i mirisa za kuhanje) i to je bilo prestrasno. Poslije kad sam skuzila sto je uzrok tom uzasnom okusu svuda sam trazila biljno ulje. Jos su i neki zacin stavljali svuda koji bas nije bio nesto. Ali ponavljam - nitko se nije otrovao niti imao probavnih smetnji.

Ima puno mjesta i ocigledno nismo na istim bili ili imamo skroz drugacije ukuse. Mi smo bili najsretniji kad smo u Kandyu ugledali KFC, haha.
Moram priznati da to ne kužim, ne znam gdje ste vi to jeli.

Na plaži ispred svakog resorta su deseci improviziranih "restorana" u pijesku, dolaze uvečer ribari i donose svježe ulovljenu ribu i škampe i sl. drito s čamaca (još živo), i ovi to stavljaju na žar jednako kao kod nas, kao gost vidiš ili odeš zaviriti iza kantuna vidjet kako se grila. Kakvo kokosovo ulje za grilanje ribe ili škampa?!?

Imaju jedino umake na bazi svega (pa i kokosa) kojima poliju pečenu ribu ako želiš, ili ti stave sa strane pa si uzme i polijeva/toča u to tko želi, ali to nije ulje, nego kremasti umaci više ili manje pikantni.

U unutrašnjosti smo svuda jeli piletinu na sto načina (jer u unutrašnjosti imaju samo sušenu ribu a to je nešto prestrašno), uglavnom sve pikantno i s više ili manje umaka (curry-ja), razne rezance i slično. Nama je bilo super i u lokalnom restoranu gdje pivo dobiješ u šalicama čaja jer nemaju licencu za alkohol, i u hotelima gdje smo odsjedali. Stvarno nismo imali jedan obrok da nije bilo super, osim jednog eksperimenta s fish curry (koji se radi od sušene ribe), e to je bilo nama nejestivo i nije nam palo na pamet ponoviti

Zanimljivo kako su različita iskustva, ja ne mogu reći da me SL nešto sad oborila s nogu - osim prelijepe unutrašnjosti - ali mi koji smo bili grupica na tom putovanju svi pamtimo hranu kao higlight, fakat smo odlično jeli i za relativno malo para
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:48   #1019
Talking

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Moram priznati da to ne kužim, ne znam gdje ste vi to jeli.

Na plaži ispred svakog resorta su deseci improviziranih "restorana" u pijesku, dolaze uvečer ribari i donose svježe ulovljenu ribu i škampe i sl. drito s čamaca (još živo), i ovi to stavljaju na žar jednako kao kod nas, kao gost vidiš ili odeš zaviriti iza kantuna vidjet kako se grila. Kakvo kokosovo ulje za grilanje ribe ili škampa?!?

Imaju jedino umake na bazi svega (pa i kokosa) kojima poliju pečenu ribu ako želiš, ili ti stave sa strane pa si uzme i polijeva/toča u to tko želi, ali to nije ulje, nego kremasti umaci više ili manje pikantni.

U unutrašnjosti smo svuda jeli piletinu na sto načina (jer u unutrašnjosti imaju samo sušenu ribu a to je nešto prestrašno), uglavnom sve pikantno i s više ili manje umaka (curry-ja), razne rezance i slično. Nama je bilo super i u lokalnom restoranu gdje pivo dobiješ u šalicama čaja jer nemaju licencu za alkohol, i u hotelima gdje smo odsjedali. Stvarno nismo imali jedan obrok da nije bilo super, osim jednog eksperimenta s fish curry (koji se radi od sušene ribe), e to je bilo nama nejestivo i nije nam palo na pamet ponoviti

Zanimljivo kako su različita iskustva, ja ne mogu reći da me SL nešto sad oborila s nogu - osim prelijepe unutrašnjosti - ali mi koji smo bili grupica na tom putovanju svi pamtimo hranu kao higlight, fakat smo odlično jeli i za relativno malo para

Znaci uzmes bilo sto przeno (meso, lignje, racice, bilo sto). Przeno je u ulju. Ulje je kokosovo. Jos nam ga svugdje pokusali prodati da si za doma kupimo.

Kao drugo, vidis sto tebi pise - na plazi ispred svakog resorta. Niti smo bili u njima niti jeli pored takvih mjesta. Iskreno, nisam ih niti vidjela nesto. Nas cijeli budzet je bio 1.000€ za 18 dana (avion, putni osiguranje, smjestaj, vozac, lokalni prijevoz, izleti i ulaznice, hrana i suveniri).

Meni rupa s upitnim higijenskim uvjetima i hranom za 30-40 kn nije povoljna. U centru zg pojedem za toliko. Jedino gdje smo bas u mali obiteljski hotel otisli na rucak smo meso, krumpir i vodu platili cca 100 kn po osobi. Meni to nije nis jeftino. Na Santoriniju u divnom restoranu za puno vecu porciju bi dobila savrsen obrok za te novce. Neusporediv omjer kvalitete i cijene.

Uz to, mi smo bili kraj 7./pocetak 8. mjeseca kada nije sezona. Dosta toga je bilo zatvoreno. Ako je netko bio u sezoni sigurno je imao veci izbor, veca je konkurencija pa i bolje cijene i kvaliteta.

Zadnje uređivanje ribic : 08.11.2017. at 19:32.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 20:28   #1020
a gle, ne znam što bih ti rekla...

mi nismo jeli ništa prženo osim onih samosa i wadija (nisam sigurno da sam dobro napisala) iz trokolica, pa nas je valjda zaobišlo to kokosovo ulje.

Rice&curry je svuda jeftin, dostupan tamo na svakom čošku i u lokalnim restoranima i onima za turiste, i meni je to odlično (osim od spomenute sušene ribe), nešto poput spicy varijante naših paprikaša To nigdje nije koštalo više od par dolara, sigurna sam da ne košta niti sada više od pizze ili slično, a odličan je i kvalitetan kuhani obrok.

Ovo na obali si me krivo shvatila, ne radi se o tome da moraš biti u resortu da bi vidio te restorane po plaži, oni su na javnoj plaži kuda šeću svi i domaći i turisti iz hotela, privatnog smještaja i ne znam odakle sve ne ... tu je muving na plaži, pa su tu i restorani, uvijek su svi bili krcati. I to nije ništa skupo, svi su imali table s dnevnom ponudom rice&curry za istih par dolara, happy hours s gratis pivom ili sokom i sl ... Konkurencija je velika, pa su takve i cijene, nije to nikakva ekskluziva, ako si me krivo shvatila.

Da, mi smo bili u visokoj sezoni (prosinac/siječanj), možda je to utjecalo na ponudu i drugačiji doživljaj.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.