Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 18:06   #1021
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Zašto?
Vjerojatno zato sto su masne i prljave i upropaste nijeli ves.
Ja cak i bijeli ves odvajam od bijelog vesa.
Volim da mi je bijelo ultra bijelo i jako pazim s cim sto perem. Majce u kojima muz radi preko noci namocim u prasak i sodu bikarbonu i drugi dan ih iskuham da budu bijele. Svoje bijele majce i od klinaca posebno namocim na isti nacin i perem. Imam i majce koje perem na 60 stupnjeva i s njima perem i svoj donji ves. Rucnike perem posebno sa bijelim carapama. Tu ubacim i te kuhinjske krpe.

Obavezno u svako pranje, bilo bijelog, crnog ili sarenog vesa stavljam dvije velike zlice, vrhom pune, sode bikarbone. Vesmasina mi nikad nema neugodni miris, na crnom vesu vise nema onih bijelih ruznih pruga od praska ili omeksivaca, od cega li su vec bile...
Osim toga, soda fino omeksa vodu pa prljavstina bolje izade van.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:22   #1022
S čim perete čipkaste gaćice? Kupila sam par komada Snelly gaćica, i super su mi i cijene i modeli, oprala ih čim sam ih raspakirala u toploj vodi s malo praška, odmah su dobile sivkasto plavu bojicu, tj nisu više snježno bijele kao iz ambalaže. Desilo mi se to s par različitih modela, nisu pamučne, nego djelomično poliamid (sa pamučnim umetkom u raskoraku). Ne znam jel nešto krivo radim ili...?

Pamučne ostanu bijele, ove druge (modal) malo posive.
MIslim da su ove bile u pitanju.
http://www.snelly-intimo.it/wp-conte...neconpizzo.jpg
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:25   #1023
Omg ja sav veš skupa perem na 60°
Ajde, ponekad operem bijelo na 90°, malo da ubijem monotoniju.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:16   #1024
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zato sto su masne i prljave i upropaste nijeli ves.
Ali bijelo se pere na 90. Pere se, ne prelazi prljavština na ostalo. I ne znam zašto bi bile masne. Ne kužim ja to.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:27   #1025
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ja zveknem 5 litara octa u nju polako (s pauzama od minute dvije) kroz otvor za prašak i omekšivać. pustim neko vrijeme u otvorenoj perilici pa vrtim bubanj da se sav dobro namoći, a onda još uključim perilicu na 90 C
jel ovo zapravo greška i trebalo je pisati 5 decilitara? jer 5 litara octa na 90'C je puno previše, nepotrebno je staviti tako puno da bi se očistilo, i može dovesti do oštećivanja dijelova stroja, pa čak i elektronike (isparavanje octa na tako visokoj temperaturi).
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:12   #1026
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Omg ja sav veš skupa perem na 60°
Ajde, ponekad operem bijelo na 90°, malo da ubijem monotoniju.

ž
uvijek lurkam ovu temu al me stid ista napisat kad vidim kako drugi ciste i peru.
Šareno na 40, bijelo na 90. Isti deterdžent :zubi:

Sreca roba mi je ionako sve bofl pa kad mi se nesto i upropasti nije mi bed
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:08   #1027
Quote:
TheSpy kaže: Pogledaj post
Zene podsjetite me, kako se pere perilica za rublje kad pocne imati neugodan miris?
Jel ono ide ocat i jos nesto? I di se to mece; u bubanj il gore gdje ide prasak?

Kupila sam neku tekucinu namijenjenu za to, ali nije me bas usrecila pa bih probala sa kucnim carolijama...
Negdje na forumu sam pročitala da može i sa limunskom kiselinom.
Ali piše da treba staviti pola kg limunske kiseline na najvišu temperaturu.
Bojim se da je to prejako i da bi moglo oštetiti perilicu.

Možda probam malo blažu verziju - sa manjom količinom limunske ili na nižoj temperaturi.

Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
jel ovo zapravo greška i trebalo je pisati 5 decilitara? jer 5 litara octa na 90'C je puno previše, nepotrebno je staviti tako puno da bi se očistilo, i može dovesti do oštećivanja dijelova stroja, pa čak i elektronike (isparavanje octa na tako visokoj temperaturi).
Ja isto mislim da je previše.
Ako se dobro sjećam tog savjeta, ide 1 l octa.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:36   #1028
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
imam pitanjce - davno sam kupio 3 para bokserica angelo litrico - ona marka od c&a, međutim, pošto su skoro 100% od elastana/žive plastike, za broj su mi nekako prevelike i ne mogu ih nositi, padaju mi kao vreća zanima me dali bi mogao oprati ta tri para na 60-70 stupnjeva (normalnim ili možda čak kraćim programom) pa da se te bokserice stisnu za taj jedan broj? ovako stoje bezveze, ne izgledaju nimalo loše, ali su svakako od prelošeg/škartnog materijala
anyone?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:57   #1029
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
S čim perete čipkaste gaćice? Kupila sam par komada Snelly gaćica, i super su mi i cijene i modeli, oprala ih čim sam ih raspakirala u toploj vodi s malo praška, odmah su dobile sivkasto plavu bojicu, tj nisu više snježno bijele kao iz ambalaže. Desilo mi se to s par različitih modela, nisu pamučne, nego djelomično poliamid (sa pamučnim umetkom u raskoraku). Ne znam jel nešto krivo radim ili...?

Pamučne ostanu bijele, ove druge (modal) malo posive.
MIslim da su ove bile u pitanju.
http://www.snelly-intimo.it/wp-conte...neconpizzo.jpg
sve bijele čipkaste (zato ih izbjegavam kupovati u širokom luku) mi posive na 60 i više, zato ih perem solo na 40. ili s drugim rubljem na 40 i onda im ništa ne bude. mislila sam da je možda do mašine, ali ista stvar mi je s novom. valjda je škart materijal.

nego, imam bijeli džemper koji mi je poprimio roskastu boju jer sam bila glupa i bacila ga s čime ne treba. hoće tu soda bikarbona pomoći, kako da se vrati na bijelo?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:01   #1030
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
sve bijele čipkaste (zato ih izbjegavam kupovati u širokom luku) mi posive na 60 i više, zato ih perem solo na 40. ili s drugim rubljem na 40 i onda im ništa ne bude. mislila sam da je možda do mašine, ali ista stvar mi je s novom. valjda je škart materijal.

nego, imam bijeli džemper koji mi je poprimio roskastu boju jer sam bila glupa i bacila ga s čime ne treba. hoće tu soda bikarbona pomoći, kako da se vrati na bijelo?
Ista stvar mi se dogodilo prije 100 god, kad je cimerica greškom moje bijele hlače ubacila na pranje sa roskastom posteljinom.
Mislim da sam koristila Vanish za izbjeljivanje ili tako nešto, vratile su se u prvobitno stanje.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:03   #1031
tnx, imam to kod kuće. da namočim prvo ili samo stavim u mašinu?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:09   #1032
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
tnx, imam to kod kuće. da namočim prvo ili samo stavim u mašinu?
Joj, ne sjećam se više, mislim da sam samo stavila u mašinu. Piše li išta na njemu?
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:12   #1033
da se namače. a bilo me trta jer uvijek imam dojam da su agresivna ta sredstva, volim taj džemper. stavit ću onda prvo malo u vodu, pa app.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:18   #1034
na kojoj najvećoj temperaturi možeš prat taj đemper?
moj dragi obožava stavljat prat robu dok mene nema i onda je ovo ljeto ubacio svoje majice hlačice, jednu moju bijelu majicu i svoju novu kričavo narančastu majicu. kao, sve skupa samo na 30, jer nije ništa jako prljavo. e, osim što je narančasta majica nova novcata i pustila blago narančastu boju na moju bijelu.
oprala sam tu svoju bijelu na 60 skupa s drugom bijelom robom (ne baš snježno bijelom, nego neke svjetlo bež plahte) i ispralo se.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:20   #1035
Koristite li lovce za boje? Ja bez njih perem samo bijeli veš koji otkuhavam.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:22   #1036
mislim da na etiketi piše 40. odmah poslije sam stavila na 60 i sišlo je dosta boje, ali i dalje nije bijela. a na 90 ne bih, džempere inače perem na programu za osjetljivo/vunu, i pošto se automatski programira, to su uvijek niže temperature. pošto inače sve izađe u super stanju, ne mijenjam baš temperature, nego za ovo nisam razmišljala i ubacila sam s nečim što pušta boju.

što je lovac za boje? one maramice? koristim nekad.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:24   #1037
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
mislim da na etiketi piše 40. odmah poslije sam stavila na 60 i sišlo je dosta boje, ali i dalje nije bijela. a na 90 ne bih, džempere inače perem na programu za osjetljivo/vunu, i pošto se automatski programira, to su uvijek niže temperature. pošto inače sve izađe u super stanju, ne mijenjam baš temperature, nego za ovo nisam razmišljala i ubacila sam s nečim što pušta boju.

što je lovac za boje? one maramice? koristim nekad.
Da...meni je ono super.
Uvijek ubacim 2-3 po pranju, ovisi koliko 'rizične' stvari stavljam.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:23   #1038
ma moja roba je pretežito tamna i razdvajam dosta jer sam frik za pranje veša. stavim ih kad uzmem nešto novo za što nisam sigurna jel pušta boju, tipa traperice.

beo mi je džemper

nego, idem taman iz dm-a. što su mirisne ampule za usisavač i jel mi to treba?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:09   #1039
Ne smrdi ko :ubaci neki Dritov opis po želji: i grize za oči i nepce.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:09   #1040
ok
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.