Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 21:18   #9161
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ma samo sam primijetila kako je izvjestaj napisan na temelju razgovora sa 10 migranata, a Porin navela kao primjer da ima puno vise migranata u Hr od broja 10 (jer imamo i centar u Kutini, ne znam koliko ih je tamo i u Jezevu) sto znaci da 10 nikako ne moze biti relevantan uzorak.
U Porinu su uglavnom ljudi vraćeni prema Dublinu, nema tamo puno ekipe iz Srbije. Tu i tamo se koji probije. Nažalost, takvih priča je sve više. Puno bi pametnije bilo staviti panel ogradu (na barem dio granice) nego se sramotiti sa ovakvim prijavama. Većina ekipe u Srbiji su Afganistanci i Pakistanci koji u velikoj većini slučajeva jesu ekonomski migranti a ne izbjeglice i ne treba ih puštati, ali ako ti se probiju dužan si im dati priliku da izraze namjeru za odobrenje međunarodne zaštite.
peggy-nely is offline  
Old 20.01.2017., 22:28   #9162
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
U Porinu su uglavnom ljudi vraćeni prema Dublinu, nema tamo puno ekipe iz Srbije. Tu i tamo se koji probije. Nažalost, takvih priča je sve više. Puno bi pametnije bilo staviti panel ogradu (na barem dio granice) nego se sramotiti sa ovakvim prijavama. Većina ekipe u Srbiji su Afganistanci i Pakistanci koji u velikoj većini slučajeva jesu ekonomski migranti a ne izbjeglice i ne treba ih puštati, ali ako ti se probiju dužan si im dati priliku da izraze namjeru za odobrenje međunarodne zaštite.
Kažeš da su ekonomski migranti. To se piše i po našim medijskim portalima. Iz kojeg razloga im treba dati priliku da traže međunarodnu zaštitu? Zaštitu od čega ako su ekonomski migranti?
iskra01 is offline  
Old 20.01.2017., 23:00   #9163
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Ovo više nije normalno da se proziva države zbog zaštite granica od ilegalnih prelazaka migranata. Lydiu Gall bi trebalo pozvati na informativni razgovor da objasni zašto javno potiče ilegalnu migraciju.
ovo. na temelju čega se neka tam žena samo zato jer je iz neke udruge, čega već smatra asolutnim autoritetom iznad policije i države. doslovno se vjeruje ljudima na riječ, koji mogu reći bilo kaj nakon kaj ne dobe kaj žele. Da, ima smisla... isto ko i ono s brisanjem guzice.
Complicated is offline  
Old 20.01.2017., 23:01   #9164
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Kažeš da su ekonomski migranti. To se piše i po našim medijskim portalima. Iz kojeg razloga im treba dati priliku da traže međunarodnu zaštitu? Zaštitu od čega ako su ekonomski migranti?
zato jer kao mogu biti ugroženi i ako nema rata, pa smo mi kao nekada potpisali neke međunarodne sporazume kojih se kao pridržavamo jer su oni kao ugroženi...

sve me to podsjeća na
https://www.youtube.com/watch?v=vP4bhl3VXnQ
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 20.01.2017., 23:17   #9165
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
zato jer kao mogu biti ugroženi i ako nema rata, pa smo mi kao nekada potpisali neke međunarodne sporazume kojih se kao pridržavamo jer su oni kao ugroženi...

sve me to podsjeća na
https://www.youtube.com/watch?v=vP4bhl3VXnQ
Mi smo im sedma država na putu od Afganistana. Ako su ugroženi u Afganistanu, zašto nisu potražili zaštitu u nekoj od prethodnih šest država kroz koje su prošli?

Njemačka vraća Afganistance jer se pokazalo da nisu došli u Njemačku ( a to je ustanovljeno i u drugim državama Europe) zbog ugroze nego iz ekonomskih razloga. Uz to skrivaju pravi identitet. Zbog čega netko tko je zaista ugrožen i ima za to dokaze skriva svoj identitet ako na osnovu tog identiteta može dobiti međunarodnu zaštitu?
Eto, to je moje pitanje. Ako sam ja X Y ugrožena, uzet ću dokumente, otići u Sloveniju i tražiti međunarodnu zaštitu predstavljajući se dokumetom kojeg imam da se vjerodostojno prezentiram kako bi Slovenija mogla provjeriti da sam zaista ugrožena.
iskra01 is offline  
Old 20.01.2017., 23:32   #9166
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Mi smo im sedma država.....................
vidiš da je sve nešto "kao"...
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 20.01.2017., 23:46   #9167
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Kažeš da su ekonomski migranti. To se piše i po našim medijskim portalima. Iz kojeg razloga im treba dati priliku da traže međunarodnu zaštitu? Zaštitu od čega ako su ekonomski migranti?
Ekonomski jesu ali nema zaštite po ekonomiji nego po proganjanju,ratu itd.i zato i gnoje za azilom a poslije pobjegnu kroz šumu.Samo seljaci ne znaju da ako se kod nas vode kao tražitelji ne mogu to isto tražit u njenačkoj ili drugoj zemlji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 20.01.2017., 23:50   #9168
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ekonomski jesu ali nema zaštite po ekonomiji nego po proganjanju,ratu itd.i zato i gnoje za azilom a poslije pobjegnu kroz šumu.Samo seljaci ne znaju da ako se kod nas vode kao tražitelji ne mogu to isto tražit u njenačkoj ili drugoj zemlji.
ljudima koji ilegalno išta rade bez životne ugroženosti pravila ne znače mnogo.
problem je da bi se bez malo čvršće kontrole hrvatska mogla popuniti "pederima" jer je to dobar razlog za azil bez da daješ ikakav dokaz o tome
Complicated is offline  
Old 21.01.2017., 09:18   #9169
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Iz kojeg razloga im treba dati priliku da traže međunarodnu zaštitu? Zaštitu od čega ako su ekonomski migranti?
Traženje zaštite je regulirano međunarodnim pravom. Uostalom, nije rečeno da im treba dati zaštitu (već priliku da je zatraže) nit je samim time što dolaze iz neke siromašne zemlje automatski definirano da su ekonomski migranti.

A ako se mene pita, ni bježati iz siromašne zemlje nije zločin. Barem bi Hrvati uloga trebali biti svjesni sa svojim valovima emigracije u prekooceanske zemlje uzrokovanim lošom ekonomskom situacijom. A možemo i političkom.
klonka is offline  
Old 21.01.2017., 09:45   #9170
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
A ako se mene pita, ni bježati iz siromašne zemlje nije zločin. Barem bi Hrvati uloga trebali biti svjesni sa svojim valovima emigracije u prekooceanske zemlje uzrokovanim lošom ekonomskom situacijom. A možemo i političkom.
ajd realno i iskreno. jel hrvati odlaze tražiti azil i socijalnu pomoć il je ipak najveći postotak onih obrazovanih koji odlaze poslom?
Complicated is offline  
Old 21.01.2017., 09:53   #9171
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
ajd realno i iskreno. jel hrvati odlaze tražiti azil i socijalnu pomoć il je ipak najveći postotak onih obrazovanih koji odlaze poslom?
Dok ne izpunjavaju uvjetene moraju ga ni pokušati tražiti. Bilo je 60 tih nadalje uvijek Hrvata politički migranata koji su tražili i dobili azil naprimjer u Njemačkoj.
Mala skupina, ali bilo ih je...Samo što ih je UDBA tada u Njemačkoj ubila.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 21.01.2017., 09:55   #9172
Realno i iskreno? Uvijek će biti ljudi koji će iskorištavati sustav, kao i onih koji to neće. Pogledaj povijest hrvatske emigracije, imaš i jedno i drugo.
klonka is offline  
Old 21.01.2017., 10:34   #9173
govorimo o današnjom vremenima. jer ak idemo u oršlost svašta možemo uspoređivati i opravdavati...nema puno smisla.

iako je razumljivo bježati od siromaštva, ima mnogo siromašnih u svijetu, ali mi ne moramo gledati van granice da to vidimo.
Complicated is offline  
Old 21.01.2017., 11:09   #9174
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
ljudima koji ilegalno išta rade bez životne ugroženosti pravila ne znače mnogo.
problem je da bi se bez malo čvršće kontrole hrvatska mogla popuniti "pederima" jer je to dobar razlog za azil bez da daješ ikakav dokaz o tome
Hrvatska se neće popunit jadnicima jer je socijalna mala a i takvima nepismenima slijedi najmanje plaćeni posao pa zato neće ni ostat trajno kod nas.
jednina šema je da se došuni propis na način da se tražitelju zaštite u slučaju pokušaja (ili prelaska državne granice) ilegalnog prelaska automatski dodijeli odbijenica zaštite te da se samo jednom u istoj državi može tražit zaštita.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 21.01.2017., 17:40   #9175
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Realno i iskreno? Uvijek će biti ljudi koji će iskorištavati sustav, kao i onih koji to neće. Pogledaj povijest hrvatske emigracije, imaš i jedno i drugo.
To sto neki Hrvat negdje iskoristava sustav je opravdanje za imigrante kod nas? Otkad jedna zloupotreba opravdava drugu



Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Hrvatska se neće popunit jadnicima jer je socijalna mala a i takvima nepismenima slijedi najmanje plaćeni posao pa zato neće ni ostat trajno kod nas.
jednina šema je da se došuni propis na način da se tražitelju zaštite u slučaju pokušaja (ili prelaska državne granice) ilegalnog prelaska automatski dodijeli odbijenica zaštite te da se samo jednom u istoj državi može tražit zaštita.
Trebalo bi svakoga tko prekrsi zakon automatski deportirati. Da se ne lazemo nitko u Hrvatsku ne moze doci jer ga progone, jer se takve stvari ne dogadjaju ni u jednoj susjednoj drzavi,nego dolaze iz ekonomskih razloga.
Jos ako krsi i zakone, o cemu vise imamo pricati
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 22.01.2017., 09:59   #9176
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
govorimo o današnjom vremenima. jer ak idemo u oršlost svašta možemo uspoređivati i opravdavati...nema puno smisla.

iako je razumljivo bježati od siromaštva, ima mnogo siromašnih u svijetu, ali mi ne moramo gledati van granice da to vidimo.
Aha, sad "govorimo o današnjim vremenima" jer bismo se u suprotnom morali sjetiti da ne povijest učiteljica života? Povijest ljudskih migracija pokazuje uvijek isto - potragu za boljim životom.
klonka is offline  
Old 22.01.2017., 10:43   #9177
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Aha, sad "govorimo o današnjim vremenima" jer bismo se u suprotnom morali sjetiti da ne povijest učiteljica života? Povijest ljudskih migracija pokazuje uvijek isto - potragu za boljim životom.
I opet smo došli do toga zašto Afganistanci zaista dolaze.

Oni nisu ugroženi nego traže bolji život. Ok, to je njihovo pravo, ali na osnovu toga ne mogu tražiti AZIL. Pogotovo ne mogu ilegalno prelaziti granice jer to je kršenje zakona. Ni oni ni bilo tko drugi. Dakle, tko ilegalno uđe, vratiti ga. Vrlo jednostavno.
iskra01 is offline  
Old 22.01.2017., 10:48   #9178
Pa na osnovu toga i ne traže azil.
klonka is offline  
Old 22.01.2017., 11:02   #9179
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Pa na osnovu toga i ne traže azil.
Naravno, bacaju dokumente, lažno se predstavljaju i kažu da su ugroženi. Znači čine još zakonskih prekršaja. Skrivanje identiteta, laganje o ugroženosti.

Ekonomski migrant dođe na granični prijelaz i ako ga puste u zemlju nađe posao i živi bolje. Vrlo jednostavno.
iskra01 is offline  
Old 22.01.2017., 14:26   #9180
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Aha, sad "govorimo o današnjim vremenima" jer bismo se u suprotnom morali sjetiti da ne povijest učiteljica života? Povijest ljudskih migracija pokazuje uvijek isto - potragu za boljim životom.
da, a daje i snažne argumente protiv dopuštanja većeg broja "ugroženih" da stvaraju svoje "malo selo" . samo na ovim prostorima, koji su bili uzroci ratovanja...
Complicated is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.