Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Al Greena moglo bi biti:
Back Up Train 0 0%
Tired of Being Alone 2 25.00%
I Can't Get Next to You 0 0%
Let's Stay Together 6 75.00%
How Can You Mend a Broken Heart? 4 50.00%
I've Never Found a Girl (Who Loves Me Like You Do) 0 0%
Love and Happiness 3 37.50%
I'm Still in Love with You 0 0%
Look What You Done for Me 0 0%
Simply Beautiful 1 12.50%
I'm Glad You're Mine 0 0%
For the Good Times 1 12.50%
What a Wonderful Thing Love Is 0 0%
Here I Am (Come and Take Me) 5 62.50%
Call Me (Come Back Home) 1 12.50%
You Ought to Be with Me 1 12.50%
Funny How Time Slips Away 3 37.50%
Have You Been Making Out O.K. 1 12.50%
Let's Get Married 0 0%
Livin' for You 0 0%
Take Me to the River 6 75.00%
Sha-La-La (Make Me Happy) 0 0%
God Blessed Our Love 0 0%
L-O-V-E (Love) 0 0%
I Wish You Were Here 1 12.50%
Full of Fire 1 12.50%
Belle 1 12.50%
People Get Ready 2 25.00%
Everything's Gonna be Alright 1 12.50%
Perfect to Me 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 22:04   #2361
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Teško je reći. ABBA i na regularnim studijskim albumima ima materijala za 50 pjesama za listu, ali ako ćemo svakom po zaslugama, koliko bi onda trebali dobiti kitovi s 30 albuma? Top 150?

Buckley ima gro obrada. Zapravo, od meni 3 najbolje njegove snimke 2 su obrade - Hallelujah i Lilac Wine. Treća je njegov original Forget Her koja - koja ironija - niti nije bila dio Gracea.
Da, evo ovako s vrha pimpeka sam si napravio Eltonovu playlistu (i od još nekih) na youtubeu i tu ima 181 pjesma (za sada). Ja se potpuno slažem da bi dileta trebalo upregnuti ko dobrog magarca da radi liste s toliko pjesama
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 22:06   #2362
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
no.
Plenkoviću, jesi to ti??? Ne blefiraj.... hoćemo liste sa stotinu pjesama
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 17:55   #2363
Palo mi je sad na pamet da bi se Jesus to a Child dobro uklopila na The Big Picture, u smislu tog ultračistog, bogatog i introspektivnog zvuka. Opet, ne znam kako bi Elton to otpjevao.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 17:58   #2364
.....u moru ovih pregledavanja album trackova, b-strana i kolaboracijskih projekata, skoro mi je promaklo da ova - i dalje krnja - lista ne sadrzi ni ovo:

I Knew You Were Waiting (1987)

Kako god da okrenes (napisao ili samo interpretirao), ovo se mora naci na listi pjesama iza kojih je potpisano ime George Michaela.

Autori su Simon Climie & Dennis Morgan, za koje vjerujem da se neće tako skoro naći u redu za listu legendi, tako da ova izuzetna tema jednostavno (po tim kriterijima) nikako da dodje na horizont.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:05   #2365
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Palo mi je sad na pamet da bi se Jesus to a Child dobro uklopila na The Big Picture, u smislu tog ultračistog, bogatog i introspektivnog zvuka. Opet, ne znam kako bi Elton to otpjevao.
Vjerojatno će old soul imati prigodan odgovor za to pitanje.....

Ono što ja mogu reći je ispričati jednu zgodu koja mi se desila kad sam u drugoj polovici 90-tih radio na jednoj radio stanici, upravo u vrijeme kad je izašao taj single.

Nešto sam raspravljao sa kolegama po tom pitanju i na moju opservaciju da je to izvanredna pjesma, jedan od kolega, poznat po sklonosti prema alter / indie i sl. izdanjima, rekao mi je.....parafraziram: "Pjesma je dobra, ali ju je isproducirao.....Boze oprosti....."

Shodno tome, vjerujem da su brojni "znalci" u to vrijeme itekako znali prepoznati njegovu veličinu, ali jednostavno nisu mogli preći preko toga kako se odredjenim produkcijskim metodama pjesma prezentira da bi bila prihvatljiva što većem auditoriju......
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:56   #2366
Pričamo li o Radiju Van-O-Van? Jer tamo je bilo likova koji bi tako nešto rekli.

Ne moraš mi odgovoriti, ali već godinama čekam priliku da upecam na nekom koncertu Ilka, Saleta ili Denisa (da se razumijemo, u većoj ili nešto manjoj mjeri sve ih poštujem) i priupitam ih zašto su toliko alergični na klinički čiste zvukove.
Jesus to a Child je majstorska stvar i mislim da bi baš izgubila draž da nije tako isproducirana. To je po meni ono kako bi (kad bi mogla) zvučala noćna svjetla u nekoj čistoj i ugođajnoj metropoli, u Tokiju ili Hong Kongu, naprimjer.

Meni ne smeta takav zvuk, ali znam biti jako alergičan na 80s tumpa-tumpa sintetiku jer ona ekstremno rijetko ima ikakvo opravdanje da tako zvuči osim da bude šareno i zašećereno.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 19:34   #2367
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Palo mi je sad na pamet da bi se Jesus to a Child dobro uklopila na The Big Picture, u smislu tog ultračistog, bogatog i introspektivnog zvuka. Opet, ne znam kako bi Elton to otpjevao.
Mislim da često autori pjesama sami najbolje izvedu svoje pjesme iako su Elton i George bili vokalno prilično komplementarni (dokazali Don't Let the Sun duetom) i ne treba se zaboraviti da je GM još kao klinac 70-ih godina bio veliki Eltonov fan, a s vremenom postao na neki način postao i Eltonov miljenik.

Čak znam da je Elton možda čak i nedavno snimio jednu demo verziju pjesme baš za GM-a koju je ovaj i snimio, no ovaj tren se nemrem sjetiti naziva pjesme. Ako nađem, stavim tu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 19:43   #2368
ok... evo te pjesme u izvedbama GM-a i Eltona:





Evo i malo informacija o toj pjesmi... trebala je biti na njihovom zajedničkom albumu koji se nije nikad objavio... to nisam znao:
http://womc.cbslocal.com/2016/12/29/...song-surfaces/

Možda sam čak u krivu jer nisam siguran da li je Elton autor te pjesme ili George, ali našao sam ovaj info:
It's rumoured to have been co-written by Michael's long-time friend, Sir Elton John.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 19:59   #2369
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
.....u moru ovih pregledavanja album trackova, b-strana i kolaboracijskih projekata, skoro mi je promaklo da ova - i dalje krnja - lista ne sadrzi ni ovo:

I Knew You Were Waiting (1987)

Kako god da okrenes (napisao ili samo interpretirao), ovo se mora naci na listi pjesama iza kojih je potpisano ime George Michaela.

Autori su Simon Climie & Dennis Morgan, za koje vjerujem da se neće tako skoro naći u redu za listu legendi, tako da ova izuzetna tema jednostavno (po tim kriterijima) nikako da dodje na horizont.....
to smo već imali u anketi
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 23:07   #2370
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Mislim da često autori pjesama sami najbolje izvedu svoje pjesme iako su Elton i George bili vokalno prilično komplementarni (dokazali Don't Let the Sun duetom) i ne treba se zaboraviti da je GM još kao klinac 70-ih godina bio veliki Eltonov fan, a s vremenom postao na neki način postao i Eltonov miljenik.

Čak znam da je Elton možda čak i nedavno snimio jednu demo verziju pjesme baš za GM-a koju je ovaj i snimio, no ovaj tren se nemrem sjetiti naziva pjesme. Ako nađem, stavim tu.
Na Don't Let... se svakako dobro slažu, ali mislim da je George inače puno bliže R&B-ju od Eltona.

Tehnički, on ima bolji glas od Eltona, ali meni je Elton draži pjevač - topliji je i emocionalniji. Nema nikakve šanse da je George mogao ikad otpjevati nešto od čega bi se ježio kao Sixty Years On, Indian Sunset, Ticking, Tonight ili Long Way from Happiness. Zapravo, rekao bi da mi ide u top 10 svih vremena glasovno (a i inače mi ide u top 10).

Ono što po meni Elton nije postigao - a nije mu ni bila namjera - je pjevati tako senzualno kao George na recimo Jesus to a Child.
Zato velim, nemam ideju kako bi je Elton otpjevao.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 01:07   #2371
dobra obrada fenomenalnog terence trent d’arbyja, po novom sanande maitreye
https://www.youtube.com/watch?v=58hM...jn3jV8&index=3
George Michael - Let Her Down Easy
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:55   #2372
Dao sam glas za ove balade iz 1990. i Freedom, odličan album.

Neki dueti su bili super (Knew you were waiting, As) nema ih ali nema ni veze, kao i sjajni combo Papa/Killer
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:21   #2373
po meni je i bryan ferry mogao ovako biti predstavljen uz roxy music kao i george michael uz wham
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:33   #2374
Roxy Music su imali sasvim dovoljno vlastitog i kvalitetnog materijala za svoj tjedan
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:46   #2375
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
Roxy Music su imali sasvim dovoljno vlastitog i kvalitetnog materijala za svoj tjedan
Mogao je i Wham dobiti svoj solo tjedan jer koliko vidim iz liste, Wham vodi što me čak donekle i čudi jer mislim da je njegova solo karijera (barem prva 3 solo albuma) zbilja daleko sofisticiranija od catchy kuruza hitova iz Whama, ali možda opet i dokaz da upečatljiva pop melodija više govori od jedne "One More Try" ili "Praying for Time".
To u stvari nije niti kritika na račune te rane kuruze jer mi je isto jako draga, no mislio sam da će slušatelji ipak preferirati njegov solo dio karijere.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:56   #2376
Kako piše na Wikipediji (u koju se uvijek možemo pouzdati ), Careless Whisper je tehnički njegova solo-pjesma.

Quote:
https://en.wikipedia.org/wiki/Careless_Whisper kaže:
"Careless Whisper" is a song by English singer-songwriter George Michael (sometimes credited to "Wham! featuring George Michael" in Japan, Canada and the United States). It was released on 24 July 1984, by Epic Records in the United Kingdom, Japan and other countries, and by Columbia Records in North America. The song was George Michael's first solo single, although he was still performing in Wham! at the time (the song is included on Wham!'s album Make It Big).
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:31   #2377
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Kako piše na Wikipediji (u koju se uvijek možemo pouzdati ), Careless Whisper je tehnički njegova solo-pjesma.
ma njegove su sve pjesme, sigurno nisu Ridgleyeve. sve što je snimio Wham je djelo, slika i prilika Georgea Michaela. ako su nekome ranije pjesme kuruza, to je isto dio njegovog osobnog odrastanja.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:43   #2378
George Michael je majstor pop glazbe. Nisam neki veliki fan, ali nemam ništa protiv da ga ponekad čujem na radiju. Osim naravno infantilne Wake Me Up Before You Go-Go kod koje odmah mijenjam stanicu. Last Christmas čak i nije toliko loša pjesma, ali toliko je isfurana i to izaziva kontraefekt.

Glasovi su ovako raspoređeni:
Careless Whisper
Everything She Wants
Father Figure
Praying for Time
Freedom! '90

Prve 4 su stvarno odlične pjesme, a zadnji glas je Freedom je više taktički, pošto postoji opasnost da Wake Me Up Before You Go-Go uđe među prve 3. A Freedom je bio veliki hit, pa ajde.

Inače, nije mu bio loš ni unplugged nastup.

__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:13   #2379
hm, Đorđe Mihajlović sigurno zaslužuje više od ovog mršavog odaziva. ja sam svoje otkrivanje glazbe počeo u festivalskim vodama, danas sam više u rock vodama, a u međuvremenu sam prošao pop fazu, taman da zapnem za Michaela, još dok je bio u Whamu. prvo je bio Make it Big, s lepršavim ali kvalitetnim pop zvukom. imao sam tada dražih izvođača, ali mi je bilo ugodno slušati taj album. retrogradno sam otišao na Fantastic veseleći se podjednako dobrim uracima, ali avaj, riječ je o djetinjasto smiješnom albumu koji mi je bilo neugodno slušati i zbog Michaela. to svejedno ne umanjuje što je kasnije napravio, ionako je još bio tinejdžer. zadnji The Final album je bio vrlo dobra kompilacija najvećih hitova uz nove pjesme koje su dokazale Michaelov talent. prvi solo album je pokazao da je sve do tad još bilo sazrijevanje, na njemu se pokazao u punom sjaju, maštovita kombinacija žanrova i izvrstan osjećaj za sklapanje melodija na tragu Steviea Wondera ili Princea. album Listen Without Prejudice sam doteglio iz Italije prije nego je objavljen kod nas, i bio sam zadovoljan, čak mi je bio draži kao cjelina od Faitha. prema Olderu sam bio sumnjičav jer je putanja s Faitha prema LWP ukazivala da ide prema ozbiljnijim i manje zaigranim melodijama, i nisam se prevario. Older je luksuzna monotonija. Michael je odrastao i počeo se shvaćati preozbiljno. Songs from the Last Century sa nabavio na kazeti, čisto informativno, i mislim da sam ga poslušao jedan put. nakon toga mi se izgubio s radara.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:00   #2380
tri za vremensku kapsulu

Careless Whisper
Freedom! '90
Father Figure
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.