Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Magazina moglo bi biti:
Kokolo 5 20.00%
Ivana 1 4.00%
Tamara 4 16.00%
Piši mi 10 40.00%
Sve bi seke ljubile mornare 3 12.00%
Put putujem 14 56.00%
Idi 5 20.00%
Tri sam ti zime šaptala ime 8 32.00%
Ti si želja mog života 10 40.00%
Kako sam te voljela 3 12.00%
Suze krijem, one padaju 2 8.00%
Besane noći 0 0%
Ljube se dobri, loši, zli 6 24.00%
Rano, ranije 4 16.00%
Starimo dušo (Da mi te zaljubiti u mene) 2 8.00%
Simpatija 4 16.00%
Nostalgija 5 20.00%
Zlato jubavi 1 4.00%
Suze biserne 5 20.00%
Minut srca tvog 6 24.00%
Ginem 6 24.00%
Opijum 5 20.00%
Gutljaj vina 3 12.00%
Na svijetu sve 1 4.00%
Idi i ne budi ljude 1 4.00%
Ako poludim 3 12.00%
Kasno je 1 4.00%
Nemam snage da se pomirim 1 4.00%
Ko me zove 3 12.00%
S druge strane Mjeseca 1 4.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 25. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 19:03   #21
Quote:
Veya9 kaže: Pogledaj post
eeeee da, i jedan iz filma, (mislim sa samog kraja 70-ih godina) ''Nacionalna klasa'' Zašto
Ta pesma mi je bolja od izvikanijeg hita Dade Topića "Floyd", takođe zastupljenog u soundtacku čuvenog filma Gorana Markovića. "Zašto" se pojavljuje u romantičnim scenama filma, kao i u jednoj melanholičnoj situaciji kada glavni junak shvata da mu cura neće vratiti pare kako bi kupio nove gume za trku, očekujući da sutradan neće pasti kiša. Preporuke za obnovu gradiva ili za upoznavanje Flojda, Senke, Mileta "rent a bubreg" i ostalih junaka Nacionalne klase.

Nego kad smo kod Olivera i Simjanovića kompozitora, odnosno njihove saradnje meni je najbolji njihovi trenutak iz filma Boško Buha - Nek nas sete

Uvek mi emocije prorade posle filma i ove pesme, ulazi u izbor za najtužniju pesmu iako se mnogi poprilično trude da prikažu da se radi o bajci zbog svojih sitno ideoloških i sadističkih razloga, tako da se kolateralna šteta pojavljuje i u vidu potpune skrajnutosti setne melodije, uznemirujućeg teksta i glasa Olivera u genijalnoj pesmi. Kladim se da mnogi i ne znaju da je peva Oliver.

Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Ima pregršt toga što komotno može ući u antologiju. Još sigurno 40-ak pjesama.

Sjetio sam se sad Oliverovog možda najljepšeg mi trenutka - A sad adio, iz blistave serije Vruć vetar.
Ima još bolji iz blistavog Vrućeg vetra koji se nalazi na njegovoj uvodnoj i odjavnoj špici.

Čovek i Brod


@leMONZoo
Jedan od mnogih je cover pesme Pet Shop Boysa "It's a Sin"...mogli bi i oni uskoro da budu na skeneru glazbenih legendi

Za sada samo je siguran glas za Galeb i ja, moraću malo bolje da se upoznam sa većinom opusa koji meni nije potpuno nepoznat.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 19:44   #22
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post

@leMONZoo
Jedan od mnogih je cover pesme Pet Shop Boysa "It's a Sin"...mogli bi i oni uskoro da budu na skeneru glazbenih legendi
Malo podsjeća, vjerojatno jest.

Zadnje uređivanje lemonzoo : 21.10.2016. at 20:41.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:26   #23
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
@leMONZoo
Jedan od mnogih je cover pesme Pet Shop Boysa "It's a Sin"...mogli bi i oni uskoro da budu na skeneru glazbenih legendi
nije cover nego plagijat
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:53   #24
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Nešto sam valjda pomiješao, ali sigurno si u pravu. Stvar je bez pretjerivanja bila ispred svog vremena.
ok, ovako. prvi je trijumf bila pobjeda na splitskom festivalu s ča će mi copacabana. to je bio i prvi nastup nakon picaferaja. jedna od rijetkih pjesama koju mu u to vrijeme nije napisao Runjić. između picaferaja i copacabane bio je član dubrovačkih trubadura, pa je s njima snimio i hit mi smo dečki kaj pijemo stoječki , a zatim i grupe More, gdje je na B strani legendarne pjesme More snimio Zlu djevojku. do 92. je nastavio suradnju s Runjićem uz tek poneki rijetki izlet s drugim autorima, npr Cesta sunca alfija Kabilja. 1988. je Runjić bio direktor splitskog festivala, pa je Oliver silom prilika nastupio s pjesmom Što to bješe ljubav koju je napisao bračni par Radulović-Tucaković. ta pjema dosta podsjeća na repertoar nakon razlaza s Runjićem i moguće da je bio nagovještaj što Oliver želi raditi, za razliku od tadašnjeg grčkog melosa koji se omilio Runjiću. iako nove pjesme nisu imale antologijsku vrijednost najboljih Runjićevih radova, mislim da je tek tada Oliver uplovio u svoje vode, da je sam počeo odlučivati što će snimati. sam Oliver se nije usuđivao snimati svoje pjesme sve do 2010. kad je objavio Za onu viru i kasnije na albumu Tišina mora Zadnju kartu i naslovnu pjesmu. uglavnom još ništa ništa spektakularno.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 00:59   #25
Quote:
Veya9 kaže: Pogledaj post

eeeee da, i jedan iz filma, (mislim sa samog kraja 70-ih godina) ''Nacionalna klasa'' Zašto
iako je ta pisma lipa, ne leži mu ekavica nikako, nekako tvrdo on to izgovara
meni je ova nova odlična https://www.youtube.com/watch?v=5aDlpfKRv50
Gdje to piše?
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 01:27   #26
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Malo podsjeća, vjerojatno jest.
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
nije cover nego plagijat
Nekad je nemoguća misija pronaći adekvatan tekst za strane obrade (ili plagijate, kako god ) na jeziku sa našeg podneblja, posebno što on nije nimalo melodičan poput, recimo, italijanskog. Ovde to nije slučaj jer se radi o odličnom uratku, možda zato i obožavam Nenu Ivošević.

Kada sam pomenuo u prethodnom postu da nisam totalno neupućen u Dragojevićev opus, izgleda da je to bila isuviše rezervisana procena iz ove perspektive kada preslušavam anketu. Skoro su mi sve stvari poznate, neke čujem posle dužeg vremena i one, posebno starije pesme, bude u meni nostalgične momente koje me obično vraćaju u detinjstvo, negde u osamdesetim, u bivšoj Jugi kada zvuci mora korespondiraju sa Dragojevićevim notama.
To je pokazatelj koliko je Oliver bio istinska legenda u zemlji od 23 miliona stanovnika, nije bez razloga uziman kao interpretator ili autor muzike u mnogim serijskim i filmskim poduhvatima koji su bili rađeni u Beogradu. Evo još jedne popularne serije "Priče iz Radionice" u kojima špica biva upečatljiva zbog njegove pojave.


Inače, Dragojević se dosta sluša na srpskim radio stanicama, prevashodno relativno novije stvari se odlično kotiraju pa je tako ogroman hit bio duet sa Gibonnijem "U ljubav vjere nemam", kao i Trag U Beskraju..između ostalih. Više bih voleo da se češće čuju Galeb i ja ili Što učinila si ti, ali je to stvar afiniteta muzičkih urednika...moguće i da je to stvar generacijskog jaza. Biću na slatkim mukama da se odlučim za 5 pesama. Pozdravljam ulazak na domaće terene, uz nadu da se i strani neće zapostaviti.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:34   #27
evo još par hitova koji se nisu našli u anketi (sigurno ću preskočiti još koji, ali ovako imam okruglu brojku)

Picaferaj
2002. godine u Splitu
A vitar puše
Ako ikad ozdravim
Ako izgubim tebe
Anđele moj
Boginja
Cesta sunca
Cvit mediterana
Ča je život vengo fantažija
Danijela
Dao bi se kladit
Dišem
Dišperadun
Dobro jutro
Dženi
Đelozija
Hvala dušo moja
Imala je lijepu rupicu na bradi
Infiša san u te (jubavi, jubavi)
Ispod sunca zlatnoga
Jedan od mnogih
Ješka od jubavi
Jubav moja
Jubavi lipa
Jubavi mala
Karoca
Ključ života
Laku noć Luigi, laku noć Bepina
Lipa moja, ča si blida
Luce mala
Lučija
Ljubav je tvoja kao vino
Majko
Majko, da li znaš
Meni trebaš ti
Mižerja
Moja tajna ljubavi
Moje lipo
Moje prvo pijanstvo
Morski vuk
Na kraju puta
Najlipše te jubi oni što te gubi
Ne žuri, djevojčice
Nevera
Nisam te zaslužio
Ništa nova, ništa nova
Nocturno
Ostavljam te samu
Pred tvojim vratima
Prije svitanja
Rojena valo
Sa dva zrna lažnog srebra
Serenada
Splite moj
Sreća je tamo gdje si ti
Sunce mog života
Svirajte noćas za moju dušu
Svoju zvizdu slidin
Teško mi je putovati
Ti me vodi preko voda
Ti si moj san
Tiha noć
Tu no llores mi querida
Vagabundo
Vjeruj mi
Za život me vežeš samo ti
Zbogom ostaj ljubavi
Zelenu granu s tugom žuta voća
Žuto lišće ljubavi
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:40   #28
e da, još U mom zagrljaju
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:32   #29
Ništa nova, ništa nova
Zbogom ostaj ljubavi
Majko, da li znaš
Imala je lijepu rupicu na bradi
Nedostaješ mi ti
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 15:08   #30
i opet nešto zaboravim, Vjerujem u anđele
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 19:12   #31
https://www.youtube.com/watch?v=ifUyZT5-N5c
Oliver Dragojević - Kad bi samo ljubit znala
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 21:41   #32
eeee evo još jedne, koju sam zaboravila

Oliver Dragojević – Mama
Veya9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 00:58   #33
tri za vremensku kapsulu

Molitva za Magdalenu
Galeb i ja
Vjeruj u ljubav
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 00:58   #34
Tjedan s domaćim (i okolnim) glazbenim legendama: AZRA

AZRA


Osnovani 1977. godine u Zagrebu, razišli se 1988. godine

Albumi:
Azra (1980)
Sunčana strana ulice (1981)
Filigranski pločnici (1982)
Kad fazani lete (1983)
Krivo srastanje (1984)
It Ain't Like In The Movies At All (1986)
Između krajnosti (1987)

Članovi: Branimir Štulić, Mišo Hrnjak, Boris Leiner

Žanr: Rock, Post-Punk, New Wave, Pop Rock
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 02:35   #35
Od mene prvi, ali jedan (a nadam se i vrijedan) glas za jednu pjesmu koju sam igrom slučaja otkrio puuno puuno kasnije nego kad je bila aktualna, ali igrom slučaja, u ono vrijeme, nikad se nisam pronašao u stvaralaštvu Azre (za razliku od nekih njihovih suvremenika).

Ipak, ova dotična tema mi se izdvaja izuzetno kvalitetnim tekstom punim razoruzavajuće simbolike i očaravajućom bas linijom koja se provlači njenim tijekom.

Toliko od mene.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 03:01   #36
Pretpostavljam da je izgled liste uslovljen problemima sa video snimcima Azrinih pesama. Upravo sam pre desetak dana na upload jedne Azrine pesme koju obožavam od strane jednog korisnika, prokomentarisao da mu taj video neće potrajati dugo i, evo, sad vidim da su ga izbrisali sa yt-a.

Reč je o genijalnoj stvari Pavel, kako je danas aktuelna na našim prostorima i širom Evrope, pa i dalje preko Okeana.

Nedeljni komentar, Daleko od istine, Teško vrijeme, Poljubi me, Kad fazani lete, Plavi golub, 041, Rođen da budem šonjo, Život Obicnog Tempa, Strankinja sa Plavi Eyes, LINDA LANE...samo su neke od bisera.

Kolega Kvart, Kao i jučer je moja omiljena stvar od Azre.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 06:13   #37
Od grija do kajanja
juro dens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 14:36   #38
Mogla sam glasati za sve navedene pjesme jer su moje djetinjstvo, kao i rana mladost dobrim dijelom vezani za Azru ili samo za jednu, onu za koju me vežu neka od najljepših i najtužnijih sjećanja.

Na spisku nema mnogih pjesama, a jedna od meni najdražih je ova.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 16:00   #39
Kod članova bi bilo kulturno napisati sve koji su svirali i pjevali sa štulićem pod imenom Azra.
jpm is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 16:33   #40
Jurica Pađen, Jura Stublić, Stephen Kipp
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.