Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2009., 23:00   #1
Question Trichomonas vaginalis

kako liječiti trihomonas kod muškaraca? cura je dobila trihomonas, i liječila ga je vaginaletama, i sad me nagovara da odem kod doktora, jer je uvjerena da ga je pokupila od mene! svaki put smo imali kondom, ali smo se brisali istim ručnikom! kolika je mogućnost da ga je dobila od mene, i koje mogu biti posljedice??
a ja nemam nikakvih simptoma!!
guitar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 23:03   #2
https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=198
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 23:11   #3
hm,ne dobivam konkretan odgovor, tj ne mogu baš naći odgovor...
guitar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 23:11   #4

Selim ovdje, prikladniji podforum.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 12:50   #5
http://www.poliklinika-harni.hr/teme...01_trichom.asp

Vaginalete nisu dovoljne kao terapija, već obavezno treba biti i terapija (za oboje) medazol tabletama.
*dalmatinka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 13:06   #6
Quote:
*dalmatinka* kaže: Pogledaj post
http://www.poliklinika-harni.hr/teme...01_trichom.asp

Vaginalete nisu dovoljne kao terapija, već obavezno treba biti i terapija (za oboje) medazol tabletama.
to na recept ili se kupuje? jel moram baš nužno na pregled?
guitar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 14:34   #7
Mislim da ide na recept, ali ako ti cura ima i ti se moraš liječiti. Pođite njenom ginekologu i nek joj da recept za duplu dozu (za oboje), vjerojatno te neće ni pregledavati ako je njoj 100% ustanovljen Trichomonas.
*dalmatinka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 15:09   #8
o fak... mislim da ću morati ići kod svoje doktorice pa ju nešto moliti..
guitar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 15:31   #9
moras se i ti lijeciti obavezno..terapija za oboje medazol tablete..ne znam jel moze bez recepta, mislim da ne..tebi ih može prepisati njen ginekolog ili tvoja dr opce prakse ako ti vjeruje na rijec ili joj odneses nalaz ili recept od cure da vidi o cemu se radi..
inace za provjeru ima li kakve nepozeljne "stanovnike" muskaracu se uzme bris..to radis s uputnicom na zavodu za javno zdravstvo ili privatno..nije bas ugodno..
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 19:59   #10
bakterija trichomonas vaginalis

haj!!!! imam bakteriju trichomonas vaginalis.
Zanima me kako se prenosi ta bakterija?
dal ste imale vec tu bakteriju i koju terapiju ste primale.
kika 26 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.08.2012., 19:31   #11
Zdravo svima.nova sam na forumu a zanima mr jedno?Inace sam trudnica u petom mesecu trudnoce.da li neko zna ako je u urinu nadjen trichomonas vaginalis,da li to znaci da je moj partner imao drugu partnerku pa sam tako i dobila ili?i hvala unapred
tinica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 18:52   #12
na canesten tabletama piše da služe osim kandidi i trihomonijazi... netko iskustva?
Anssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 09:47   #13
Ljudi, trebam pomoć.
Imam trichomonas i doktorica mi je dala medazol 400 da pijem 3x dnevno. Čitala sam u uputstvima u lijeku da se terapija može provesti jednodnevno (5 tableta od 400 mg odjednom se popije i to je to) ili 3x dnevno po jedna tableta, ali od 250 mg. Jel ona to meni malo previše dala? I da li ja mogu na svoju ruku popiti tih 5 komada odjednom i gotovo?

Hvala.
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 21:29   #14
Pozdrav!

Nakon koliko vremena ste se riješili Trichomonasa?
Gin.mi je dijagnosticirao istu, nakon čega sam popila kuru medazola (i partner isto), brisevi nakon toga su bili uredni.

Mjesec dana iza prilikom odnosa osjetim neugodan miris (už žutkast iscjedak) koji se nakon par dana povukao, pa opet iza toga pred slijedeću menstruaciju ista stvar.
Pojavi se pa nestane.
Je li to moguće?

Ići ću kod ginekologa idući tjedan.

Btw, kako se uopće dobije ova infekcija?
Doktor je aludirao na to da su većinom muškarci nosioci.
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 22:50   #15
Trichomonas - Trihomonijaza - Medazol - Dojenje

Radila sam papa test i nalaz je dosao bez cin-ova, ali nadjen je Trichomonas (rekla je da su prepravljali nalaz iz fizioloske flore u trihomonijazu, sto mi je malo cudno, valjda nisu pomijesali nesto)... Ugl, posto jos uvijek povremeno dojim (mala ima 10mj) gin mi je prepisala samo Medazol vaginalete, a partneru tablete. Rekla je da ce se u puno manjoj mjeri izlucivati u mlijeko tako da ne brinem. Unatoc tome mene i dalje muci da li ih smijem stavljati... Malo mi je drasticno potpuno prekidati dojenje na 10 dana pa sam mislila dojiti samo navecer prije stavljanja vaginalete, a sljedeci dan se izdajati i bacati mlijeko. Ne znam da li je to ok ili da uopce ne dojim?

Nikad prije mi nije nadjena ta bakterija.

I jos nesto, nije mi prepisan nikakav probiotik... A citam da Medazol uzrokuje gljivice. Mogu li uzeti nesto na svoju ruku bez recepta nakon ili uz terapiju?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.