Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 14:46   #481
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Cure...kaj je stvarno vrlo tesko naci odjecu za krupnije u Hrvatskoj, znaci od velicine 44 na dalje i koje su cijene za vas prihvatljive?
Ako imate usporedbu sto je ok, sto je preskupo itd, napisite mi.
Ja se vracam u zg i s obzirom na situaciju na trzistu rada trazim svoje sunce. Ta ideja da radim odjecu za krupnije mi vec dugo zuji u glavi, ali nisam se time ozbiljnije pozabavila.
U Zg a pretpostavljan da je ista situacija i u ostalim dijelovima Hrvatske nema moderne odjeće većih brojeva a da je urbanog stila, eleganta (ne bapska) i vedrih boja (sve se svodi na crno, sivo, smeđe, tamno plavo).
Vani bez većih reškoća ili dugotrajne potrage uvijek nađem super stvari, odličnih materijala i modernih krojeva.
A cijene, npr u Parizu sam kupila kraći sako prljavo roza boje - € 70, šarenu svilenu bluzu neobičnog kroja i detalja, na sniženju je bila € 50, redovna cijena € 100. (tako je krasna da bih vjeorajtno dala i puno cijenu za nju).
U Minhenu zimsku jaknu € 50 (snižena sa € 100)-
U Grazu ( neki manji dućan u samom centru) ljetne haljine 200-350 kn, suknje, tunike, veste isto tu negdje.
I još jedna "sitnica", što god kupim kod nas a da je domaće proizvodnej obavezno su mi rukavi puno predugi, dok ni sa jednim komadom kupljenim vani tih problema nema.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 14:59   #482
Nasi uvijek dodaju malo extra, jer Ujevic na TTF-u je potrosio milijune a nije zavrsio antroplosko mjerenje hrvata.
Kada sivam nekome, drzim se njemackih mjera jer smo njima najslicniji.
Bolje vise, nego da fali.

C&A, Takko, Klik sivaju odjecu u Indiji i Kini po mizernim cijenama. I kvaliteta im je relativno ok, ovisi na kaj uletis, ali dizajn, da, dizajn im je katastrofa.
Tipicni njemacki stil.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 15:32   #483
E baš to, tipično njemački. Ne znam, ja ne mogu zamislit niti jednu dobnu skupinu krupnijih žena u toj odjeći. Osim onih kaj se vole nakinđurit

Žao mi je kaj u ZG nema H&M B.i.B. kolekcije, oni znaju imat zbilja prekrasnih stvari.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 15:55   #484
Pa ne znam,ono što sam ja u Takku vidjela,ne čini mi se babski nimalo.
Imaju majice,tunike,traperice,košulje,sve dosta trendovski.
Ne bih baš uspoređivala C&A i Takko.Takko je više okrenut mlađoj populaciji.
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 19:04   #485
Nisam mislila na Takko, o C&A pričam. U Takku sam bila jednom, al nisam se zagledala u veće brojeve.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 09:20   #486
C&A...njeeee....
ugl. ja sam se zmislila da bum mozda pocela dizajnirati odjecu za punije. Svi nasi dizajneri se bave samo mrsavima, a nitko sa punijima.
Znam da postoji par ducana u zg, no to me uopce ne tepe.
Sada razmisljam o rasponu velicina: neznam dal da razmisljam o vel. od 44-48...nemrem si niti predociti vel. 50. Iskreno najjaca osoba kojoj sam nekaj sivala mi je mater ali ona je 46, to mi niti ne djeluje veliko.
hm...kaj vi mislite....imate iskustva sa stanjem
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 09:42   #487
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
C&A...njeeee....
ugl. ja sam se zmislila da bum mozda pocela dizajnirati odjecu za punije. Svi nasi dizajneri se bave samo mrsavima, a nitko sa punijima.
Znam da postoji par ducana u zg, no to me uopce ne tepe.
Sada razmisljam o rasponu velicina: neznam dal da razmisljam o vel. od 44-48...nemrem si niti predociti vel. 50. Iskreno najjaca osoba kojoj sam nekaj sivala mi je mater ali ona je 46, to mi niti ne djeluje veliko.
hm...kaj vi mislite....imate iskustva sa stanjem
Brojeva od 44-48 ima relativno svuda Ako ideš baš u posao, uzmi u obzir da veličine 50+ imaju daleko veći problema s pronalaženjem odjeće. A i druga stvar, postoje različiti tipovi debljine; netko ima dupe i bedra, netko ima trbuh, netko je u cicama pozamašan i tako dalje.
chmichak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 19:38   #488
Dobro kaze Chmichak - kod punijih zena, svaka je drugacije građena.. Npr, moj gornji dio je za broj veci od donjeg, tako da muku mucim s haljinama i odijelima/kostimima. U pravilu kostime si moram dati šivati.
Sta se Takkoa tice - tamo sam nasla super stvarcica u velicini 44, a koje su bas mladenacki izgledale,i cijenom bile jako, jako prihvatljive.
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:14   #489
pa kako vi nađete nešto lijepo u brojevima od 44-48?

Ja sam 44-46 i apsolutno nigdje ne mogu naći neki pošten komad robe. Možda se zaleti nešto u h&m po nekoj pristojnoj cijeni, ali to je tako rijetko... baš me to frustrira pogotovo neke lijepe haljinice u bojama i lijepe traperice. Pronaći to u pravoj veličini je stvarno nemoguća misija....
Miss poetry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:17   #490
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
C&A...njeeee....
ugl. ja sam se zmislila da bum mozda pocela dizajnirati odjecu za punije. Svi nasi dizajneri se bave samo mrsavima, a nitko sa punijima.
Znam da postoji par ducana u zg, no to me uopce ne tepe.
Sada razmisljam o rasponu velicina: neznam dal da razmisljam o vel. od 44-48...nemrem si niti predociti vel. 50. Iskreno najjaca osoba kojoj sam nekaj sivala mi je mater ali ona je 46, to mi niti ne djeluje veliko.
hm...kaj vi mislite....imate iskustva sa stanjem
Moja mama fura 48-50. Velika je, al ima ih puno većih od nje, tako da ja predlažem da još proširiš raspon veličina, barem do 52 ili 54.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:24   #491
Quote:
Miss poetry kaže: Pogledaj post
pa kako vi nađete nešto lijepo u brojevima od 44-48?

Ja sam 44-46 i apsolutno nigdje ne mogu naći neki pošten komad robe. Možda se zaleti nešto u h&m po nekoj pristojnoj cijeni, ali to je tako rijetko... baš me to frustrira pogotovo neke lijepe haljinice u bojama i lijepe traperice. Pronaći to u pravoj veličini je stvarno nemoguća misija....
Ja većinom kupujem na ASOSu, ponekad u Takku, majice mogu za sad još uvijek skoro svuda dok hlače malo teže nalazim
chmichak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:38   #492
Quote:
chmichak kaže: Pogledaj post
Ja većinom kupujem na ASOSu, ponekad u Takku, majice mogu za sad još uvijek skoro svuda dok hlače malo teže nalazim
Meni je asos divan, ali puno preskup. Za Takko sam danas prvi put čula, baš ću otići vidjeti... Tako i ja, majice i gornje dijelove nađem, dok su mi hlače i suknje baš problematične, hlače pogotovo. Imam poveću guzu pa moram uvijek kupiti neke dublje hlače, a tog jednostavno nema. Mislim, nađem, ali modeli budu tako babasti da mi je muka to kupovati, a opet - nemaš izbora.
Miss poetry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 14:44   #493
Quote:
Miss poetry kaže: Pogledaj post
pa kako vi nađete nešto lijepo u brojevima od 44-48?

Ja sam 44-46 i apsolutno nigdje ne mogu naći neki pošten komad robe. Možda se zaleti nešto u h&m po nekoj pristojnoj cijeni, ali to je tako rijetko... baš me to frustrira pogotovo neke lijepe haljinice u bojama i lijepe traperice. Pronaći to u pravoj veličini je stvarno nemoguća misija....
Probaj u c&a, ima puno babastog,ALi ima i krasnih komada.
Ja neki dan tražila za mamu i vidim preeekrasan design,nekoliko sličnih majica-tunika,htjela sam odmah sebi uzeti,ali mi sve preveliko. A divno izgledaju,tako lijepih mustri nisam vidjela nigdje u c&a na "običnom" odjelu.
tinkerbella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 13:30   #494
Ja trazim skinnyce u broju 42, a da su cijenom do 200-250 kn - ima li toga gdje?

jucer probam u C&A br 40 i male miii /a flat cut tj. normalne crne traperice iz CA mi cak i velike u broju 40/
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 14:31   #495
S prijateljicom sam nedavno bila u Spitu U CC1.Obe smo buci-buci,ona ima veće grudi,a ja štumak i bokove,i obe smo u Monsoona našle puno lipih stvari.Ne može se reći da su baš najjeftiniji,ali imaju brojeve do 50(mi odmah pitale:koji vam je najveći broj?),a i krojevi nisu loši-nisu bapske stvari,već ima smišnih i veselih komada!
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:35   #496
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
E baš to, tipično njemački. Ne znam, ja ne mogu zamislit niti jednu dobnu skupinu krupnijih žena u toj odjeći. Osim onih kaj se vole nakinđurit

Žao mi je kaj u ZG nema H&M B.i.B. kolekcije, oni znaju imat zbilja prekrasnih stvari.
Koliko sam saznala H&M B.I.B., dolazi u West gate
tarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:42   #497
Quote:
Makar kaže: Pogledaj post
S prijateljicom sam nedavno bila u Spitu U CC1.Obe smo buci-buci,ona ima veće grudi,a ja štumak i bokove,i obe smo u Monsoona našle puno lipih stvari.Ne može se reći da su baš najjeftiniji,ali imaju brojeve do 50(mi odmah pitale:koji vam je najveći broj?),a i krojevi nisu loši-nisu bapske stvari,već ima smišnih i veselih komada!
Da, imaju lijepih stvari ali su mi skupi ovako za svaki dan, za svečane prigode bih još i izdvojila te pare
Quote:
tarina kaže: Pogledaj post
Koliko sam saznala H&M B.I.B., dolazi u West gate
chmichak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 17:24   #498
I ulla popken takoder...otvaraju ducane u Avenue Mall-u i u CC1 Split.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:01   #499
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
I ulla popken takoder...otvaraju ducane u Avenue Mall-u i u CC1 Split.
Pogledala site, ništa mi se ne sviđa, možda 2-3 tunike, modeli su bapski.
Košulje/tunike vrećaste i dugačkeeee. Poanta je da pokrije bokove a ne da ode do polovice bedara + vrećasti kroj pa osoba izgleda kao balon.
Haljine isto vrećaste sa najgorom duljinom sredina lista/gležanj.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:21   #500
Quote:
Bogomoljka kaže: Pogledaj post
Ja trazim skinnyce u broju 42, a da su cijenom do 200-250 kn - ima li toga gdje?

jucer probam u C&A br 40 i male miii /a flat cut tj. normalne crne traperice iz CA mi cak i velike u broju 40/ :t uzni:
Dorothy Perkins u Ilici U CC1 je mizeran izbor. Tamo redovito kupujem traperice. Jedno vrijeme su bile po 129 kn,a sad su dignuli cijenu na 179,ako ne i više. Imam prilično jaka bedra (pješčani sat sam po građi ) i mogu reći da se niti jedan par koji imam iz DP dosta dugo nije izlizao između nogu.

Kad sam nosila 42/44 većinom sam se oblačila u Dorothy Perkins (ali svake sezone su im kolekcije sve gore,da se nać 2-3 stvari), Takku, Zari (da,da- može se uhvatiti većih stvarčica,samo iznimno rijetko), C&A (isto tak se da naći ok stvarčica-prvenstveno hlača,ali moraš naletit,nemaju uvijek), ASOS,evenutalno MANA i Graz prije dolaska navedenih dućana u RH.

Mislim da je često i 42/44 kritična veličina jer ih se teško nađe po regular size dućanima,a u plus size dućanima veličine počinju od 46.

Zadnje uređivanje 5rich : 11.10.2011. at 10:30.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.