Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2009., 14:22   #81
Ne.C5II 2,0 HDI SX 7/2006g
Alex33 is offline  
Old 29.11.2009., 15:28   #82
Quote:
Alex33 kaže: Pogledaj post
Slažem se u potpunosti.Što se tiče tih audija i BMW-a,na autoputu gdje ima prometa mi ne može pobjeći ni da hoće,a reci te mi molim vas tko to hoće.Pa svatko normalan u današnje vrijeme vozi svoju vožnju.Ja ću samo navesti jedan primjer gdje sam kroz pola češke vozio zajedno sa jednim a6 tdi.Brže od 200 se nije moglo (gust promet,pa svako toliko netko uleti u lijevu traku sa 100-130) a ja sam to bez ikakvih problema ili mučenja pratio.Sasvim normalna vožnja.Greške na C5???Ja ih hvala bogu nisam imao.Kupio sam ga sa lošim kvačilom ali to sam znao.E sad druga priča to što ima moderno kvačilo sa duplim zamašnjakom koji crkava.To nije greška citroena,već danak modernoj tehnologiji.Isti sistem ima Hyundai,VW,Škoda,i jako lako prolupa već na 100000km (cijena oko 1000€ samo set kvačila i zamašnjak bez montaže-ja sam ga sam promijenio).A neki drugi kvarovi???Elektronika šljaka bez greške za sada,a ima je ohoho u ovom modelu.Kazaljka brzinomjera je lagala,ali to sam sam rješio (malo super ataka u ležište kazaljke na iglu i ponovo točno centriranje.EGR ventil je crko (odvojila se gljiva od osovinice) novi 650kn u citroenu, i par vijaka (zamijenio sam).Auto vuče ko svinja...sorry na izrazu ali stvarno je tako,što je zasluga velikog okretnog momenta.Troši mi oko 6-6,5 litara kombinirane vožnje i to bez da pazim kako stiščem gas.Ma prezadovoljan sam.Vidjeti ćemo kako će me služiti dalje.
Hehe ma može pobjeći svatko onaj tko zanemari prometne propise i tko misli da ga presretači neće presjeći, specijalci tipa pulić, kerum i svi ostali koji se ponašaju ko oni, tj. kojima nije bitno ak izgube vozačku.
Što se tiče novog c5 bit će da je dobar, kod mene ga trenutno voze 2 bogatija lika koji mogu kupit bilo što no eto kupili su c5 i zadovoljni. Tajkuni tu voze porsche, s klasa i a8 no njih nećemo uzimat kao relevantne.
johny5 is offline  
Old 29.11.2009., 16:37   #83
Quote:
Alex33 kaže: Pogledaj post
Ne.C5II 2,0 HDI SX 7/2006g
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Hehe ma može pobjeći svatko onaj tko zanemari prometne propise i tko misli da ga presretači neće presjeći, specijalci tipa pulić, kerum i svi ostali koji se ponašaju ko oni, tj. kojima nije bitno ak izgube vozačku.
Što se tiče novog c5 bit će da je dobar, kod mene ga trenutno voze 2 bogatija lika koji mogu kupit bilo što no eto kupili su c5 i zadovoljni. Tajkuni tu voze porsche, s klasa i a8 no njih nećemo uzimat kao relevantne.
Vjeruj mi u jedno normalno popodne,kada ima prometa na autoputu,džabe njemu ni Porsche ni Ferrari,jednostavno ne možeš vozit brže jer nema prolaza kada su dvije trake...o tri bi već mogli diskutirat.Pa i ja sam pratio duže vremena isto tada kada i taj A6 neku japansku jurilicu sigurnih 20-30km,a i onda kada mi je malo pobjegao,malo kasnije sam ga sreo par auta ispred sebe kako vozi u koloni jer se u lijevu traku ušaltao neki kombi.

Zadnje uređivanje Alex33 : 29.11.2009. at 17:04.
Alex33 is offline  
Old 29.11.2009., 17:30   #84
Quote:
Alex33 kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi u jedno normalno popodne,kada ima prometa na autoputu,džabe njemu ni Porsche ni Ferrari,jednostavno ne možeš vozit brže jer nema prolaza kada su dvije trake...o tri bi već mogli diskutirat.Pa i ja sam pratio duže vremena isto tada kada i taj A6 neku japansku jurilicu sigurnih 20-30km,a i onda kada mi je malo pobjegao,malo kasnije sam ga sreo par auta ispred sebe kako vozi u koloni jer se u lijevu traku ušaltao neki kombi.
Pa vjerujem, autoput, gužve, ne pomaže tu ništa, na otvorenoj cesti i na autoputu bez gustog prometa je druga priča, no zaključili smo da bespotrebno teoretiziramo o tome.
johny5 is offline  
Old 29.11.2009., 17:34   #85
Quote:
TataNano kaže: Pogledaj post
da c6 je kvalitetan automobil i onda izadje c5 koji je manje klase i jos kvalitetniji... ako se ides praviti pametan nemoj da ti prsti budu brzi od pameti...

kvaliteta i puzdanost nisu jedini faktori ocuvanja cijene, ali odnose najveci postotak...
Tvoje je osobno misljenje da je C5 kvalitetniji od C6. Meni je osobno C6 kvalitetniji automobil(mnogo km napravio u njemu), a vozio sam se par sto km. i u novom C5. C6 je visa klasa i ne znam kakve veze ima sto je 2 godine ranije od C5 izasao na trziste, ja ne vidim tu razliku u kvaliteti u korist C5. Tvoja je logika je da je nova E klasa(w212) kvalitetnija od S klase(w221) zato sto je E klasa noviji model.


P.S. A ovo o pameti zadrzi za sebe i svoje ukucane, jer nemam namjera raspravljati sa nekulturnim osobama. Takve vidjam podosta u stvarnom zivotu, no u stvarnom zivotu sam koji puta primoran sa njima komunicirati, a na forumu nisam.

Zadnje uređivanje DUB 21˝ : 29.11.2009. at 17:40.
DUB 21˝ is offline  
Old 29.11.2009., 17:43   #86
Ovo sam već pitao ali nisam dobio odgovor...Dali netko zna dali je točno da je na C5 2.0 HDI 2006g. predviđena zamjena remena distribucije tek na 240000km i zamjena ulja i filtera svakih 30000km?Pretpostavljam da i ako je točno da čete me savjetovati ulje barem na 20000km a remen nekih 180000,ali mi onda nije jasno zašto je citroen predvidio tek tako kasne zamjene.
Alex33 is offline  
Old 29.11.2009., 17:59   #87
Quote:
Alex33 kaže: Pogledaj post
Ovo sam već pitao ali nisam dobio odgovor...Dali netko zna dali je točno da je na C5 2.0 HDI 2006g. predviđena zamjena remena distribucije tek na 240000km i zamjena ulja i filtera svakih 30000km?Pretpostavljam da i ako je točno da čete me savjetovati ulje barem na 20000km a remen nekih 180000,ali mi onda nije jasno zašto je citroen predvidio tek tako kasne zamjene.
Ma pusti preporuke servisa i slično, mi smo hrvatska i mjenjaj to na najkasnije 20 tkm ako je interval unutar nekoliko mjeseci, najbolje ić ziheraški makar je i skuplje. Što se tiče remena trebalo bi ovdje mišljenje nekog ovlaštenog mehaničara, no jasno ako c5 nema lanac, naravno da su suludi intervali od 180 tkm, no vjerojatno ima.
johny5 is offline  
Old 29.11.2009., 21:38   #88
Quote:
DUB 21˝ kaže: Pogledaj post
Tvoje je osobno misljenje da je C5 kvalitetniji od C6. Meni je osobno C6 kvalitetniji automobil(mnogo km napravio u njemu), a vozio sam se par sto km. i u novom C5. C6 je visa klasa i ne znam kakve veze ima sto je 2 godine ranije od C5 izasao na trziste, ja ne vidim tu razliku u kvaliteti u korist C5. Tvoja je logika je da je nova E klasa(w212) kvalitetnija od S klase(w221) zato sto je E klasa noviji model.


P.S. A ovo o pameti zadrzi za sebe i svoje ukucane, jer nemam namjera raspravljati sa nekulturnim osobama. Takve vidjam podosta u stvarnom zivotu, no u stvarnom zivotu sam koji puta primoran sa njima komunicirati, a na forumu nisam.
to osobno obisi macku o rep

po cemu je c6 bolji? kod c5 su jos dodatno proradili na udobnosti i voznim osobinama (inace platforma je ista i kod c5 i c6), koristeni su kvalitetniji materijali, par novih tehnickih inovacija i sl...

to sta c6 ima mogucnost luksuznije opreme i sta je veci ne znaci da je ujedno i bolji...

usporedba s mercedesom ti je glupa jer je citroen napravio nagli skok u kvaliteti u odnosu na prosli model...

sam si isprovocirao da ti odgovorim, zato se ne zali...

Zadnje uređivanje TataNano : 29.11.2009. at 21:47.
TataNano is offline  
Old 29.11.2009., 21:44   #89
Quote:
TataNano kaže: Pogledaj post
to osobno obisi macku o rep

po cemu je c6 bolji? kod c5 su jos dodatno proradili na udobnosti i voznim osobinama (inace platforma je ista i kod c5 i c6), koristeni su kvalitetniji materijali, par novih tehnickih inovacija i sl...

to sta c6 ima mogucnost luksuznije opreme i sta je veci ne znaci da je ujedno i bolji...

sam si isprovocirao da ti odgovorim, zato se ne zali...
Otkud tebi ideja da c5 i c6 imaju isti ovjes? c6 je već propao ak je to istina.
johny5 is offline  
Old 29.11.2009., 21:49   #90
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Otkud tebi ideja da c5 i c6 imaju isti ovjes? c6 je već propao ak je to istina.
mozda od citroena?! samo je skracen za potrebe c5ice...
TataNano is offline  
Old 29.11.2009., 21:57   #91
Quote:
TataNano kaže: Pogledaj post
mozda od citroena?! samo je skracen za potrebe c5ice...
Eh a zat je c5 tak dobar, nikak doć na ideju. Mudraci su žtrvovali c6 no eto s c5 su pokorili srednju klasu, najgore je samo što ljudi to još ne prepoznaju dovoljno, možda zato što je c5 vraški skup no još uvijek ima jako dobar omjer uloženo dobiveno.
johny5 is offline  
Old 29.11.2009., 22:03   #92
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Eh a zat je c5 tak dobar, nikak doć na ideju. Mudraci su žtrvovali c6 no eto s c5 su pokorili srednju klasu, najgore je samo što ljudi to još ne prepoznaju dovoljno, možda zato što je c5 vraški skup no još uvijek ima jako dobar omjer uloženo dobiveno.
jebiga evo sad sam malo trazio prodali su samo 2800 primjeraka prosle godine...

ta klasa se ne isplati francuzima... ni val satis ni 607-ma ne prolaze bolje...
TataNano is offline  
Old 29.11.2009., 22:14   #93
Quote:
TataNano kaže: Pogledaj post
jebiga evo sad sam malo trazio prodali su samo 2800 primjeraka prosle godine...

ta klasa se ne isplati francuzima... ni val satis ni 607-ma ne prolaze bolje...
Da zenuto, audi uspije prodati a6-cu 200 -300 tisuća komada što je 100-njak puta više, a mercedes je još puno uspješniji. Samo neka rade još na kvaliteti jer u tom segmentu je kvaliteta bitnija od nekih drugih stvari, i bit će to bolje s vremenom.
johny5 is offline  
Old 29.11.2009., 22:40   #94
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Da zenuto, audi uspije prodati a6-cu 200 -300 tisuća komada što je 100-njak puta više, a mercedes je još puno uspješniji. Samo neka rade još na kvaliteti jer u tom segmentu je kvaliteta bitnija od nekih drugih stvari, i bit će to bolje s vremenom.
ma nema tu srece... mogu samo sebe dovest u opasnost od bankrota ako nastave s forsiranjem te klase... tu je najpametniji ispao ford koji je automobil srednje klase napravio dosta veceg od konkurencije da je usao skoro u vecu klasu... i s tim sebi znacajno prosirio klijentelu...
TataNano is offline  
Old 29.11.2009., 22:50   #95
Quote:
TataNano kaže: Pogledaj post
ma nema tu srece... mogu samo sebe dovest u opasnost od bankrota ako nastave s forsiranjem te klase... tu je najpametniji ispao ford koji je automobil srednje klase napravio dosta veceg od konkurencije da je usao skoro u vecu klasu... i s tim sebi znacajno prosirio klijentelu...
Da ford je išao mudro, no osobno mislim da na dugi rok citroen i renault imaju više šanse u visokoj klasi. Neće oni doć pred bankrot sa ulaganjem u visoku klasu(imaju oni para), samo eto to im jasno dosta smanjuje profit i zato veliki igrači(vlasnici renaulta i psa) to baš i ne forsiraju makar bih ja na njihovom mjestu to forsirao na duži rok.
Vw je poludio i ulagao u phaetona a i izvodili su svašta s bugattijem da bi se pokušali dokazat a jasno je da francuzi u tom segmentu imaju više šanse jer imaju za ponuditi nešto novo, nešto što vw nemože, jer bi to svakak bilo iskopirano od audija.
Renault i citroen se nikad ne smiju predat i dizanjem kvalitete u višim klasama na dugi rok sigurno imaju šanse, jasno danas se sve gleda kroz "earnings per share" i teško je to realizirati no eto tko se preda u startu taj nikad neće znati...
Mislim da stari iskusni lisci mogu sve postić samo trebaju ići prema naprijed bez obzira na prvotne velike troškove i suluda odricanja u startu...
johny5 is offline  
Old 29.11.2009., 23:59   #96
Quote:
TataNano kaže: Pogledaj post
jebiga evo sad sam malo trazio prodali su samo 2800 primjeraka prosle godine...

ta klasa se ne isplati francuzima... ni val satis ni 607-ma ne prolaze bolje...
Za razliku od Vel Satisa koji je propao kao žeton u automatu, jer konkurencija nudi bolje, 607-ica je dobro prošla na tržištu i prodata je u finom broju primjeraka, tako da ti to ne stoji. A iskreno imam osjećaj da se novi C5 prodaje dobro. Baš ih viđam dosta na cesti u Mostaru i sve su crne boje. Uglavnom ih kupuju biznismeni, odvjetnici i ostali dobrostojeći članovi društva. Novi C5 je pravi pogodak Citroena! Ako nije najljepša, onda je jedna od najljepših limuzina na tržištu trenutno.
Brankovac is offline  
Old 30.11.2009., 00:13   #97
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Za razliku od Vel Satisa koji je propao kao žeton u automatu, jer konkurencija nudi bolje, 607-ica je dobro prošla na tržištu i prodata je u finom broju primjeraka, tako da ti to ne stoji. A iskreno imam osjećaj da se novi C5 prodaje dobro. Baš ih viđam dosta na cesti u Mostaru i sve su crne boje. Uglavnom ih kupuju biznismeni, odvjetnici i ostali dobrostojeći članovi društva. Novi C5 je pravi pogodak Citroena! Ako nije najljepša, onda je jedna od najljepših limuzina na tržištu trenutno.
val satis se prodao u oprilike samo 60 000 primjeraka... 607 se prodao znatno vise, ali svejedno prodajom je podbacio... to sam peugeot priznaje...

c5 je u francuskoj drugi po prodaji u klasi odmah nakon lagune... a kako se vanka prodaju ne znam ali vjerujem puno bolje od lagune...
TataNano is offline  
Old 30.11.2009., 10:06   #98
Quote:
TataNano kaže: Pogledaj post
val satis se prodao u oprilike samo 60 000 primjeraka... 607 se prodao znatno vise, ali svejedno prodajom je podbacio... to sam peugeot priznaje...

c5 je u francuskoj drugi po prodaji u klasi odmah nakon lagune... a kako se vanka prodaju ne znam ali vjerujem puno bolje od lagune...
607 i citroen c6 stoje identično po prodaji zadnje 3 godine[B](u prosjeku 5-6 tisuća jedinica godišnje svaki) s tim da je c6 zadnje godine totalno podbacio i pao ispod tog prosjeka, 607 se održao i lani na 5000 komada, makar je i to slabo. (kako se je 607 prodavo prije 5,6,7 godina to ne znam, možda je zbilja išao puno bolje što spominje Brankovac)

Što se tiče peugeota 407 i citroen c5 (2006 i 2007 godinu) je 407 osvojio premoćno sa oko 300 tisuća komada ukupno dok c5 nije imao ni 150 tisuća ukupno. Prošlu godinu c5 je okrenio trend i završio oko 100 tisuća jedinica, peugeot 407 80 tisuća, dakle c5 se jako dobro prodaje, pa to vidimo i na cestama.
Inače kod nižih klasa citroen rastura najviše sa c4 i to je najprodavaniji model godinama, dok je kod peugeota udarna kombinacija 206, 207.
Pogledat ću kasnije i točne podatke za renault da usporedimo s ovim brojkama.
johny5 is offline  
Old 30.11.2009., 10:42   #99
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
607 i citroen c6 stoje identično po prodaji zadnje 3 godine[B](u prosjeku 5-6 tisuća jedinica godišnje svaki) s tim da je c6 zadnje godine totalno podbacio i pao ispod tog prosjeka, 607 se održao i lani na 5000 komada, makar je i to slabo. (kako se je 607 prodavo prije 5,6,7 godina to ne znam, možda je zbilja išao puno bolje što spominje Brankovac)
607 - u prve tri godine 100 000 primjeraka...
TataNano is offline  
Old 30.11.2009., 10:58   #100
Quote:
TataNano kaže: Pogledaj post
607 - u prve tri godine 100 000 primjeraka...
Lol, e to su bile godine uspjeha.
johny5 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.