Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2023., 16:33   #2861
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Nmg da dođem na red od penzionera...sada šušti pri jakim udisajima izdisajima te pri zijevanju,podrigivanju...baš šušti...šta može biti u p.m. baš me brine.
Imam tinitus 20+ godina u lijevom uhu. Bio sam u zadnjih 6 godina na 4 pregleda kod dva specijalista (2 doktora x2 pregleda). Njima je to normalno. Jedan pregled je trajao ni 3 minute.
Ima li lijeka: nema.
Da li ste uznemireni na što kažem: nisam.
Doktor na to: odlično. Možete ići.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2023., 11:31   #2862
Pozdrav, totalno razumijem o cemu pricas jer sam imala skoro identicnu situaciju. Ja sam tinitus dobila u srednjoj i od onda čujem zujanje u ušima. Imala sam momente di bi tinitus znao naglo udariti pa popustiti i to me najviše živciralo. Bila sam isto nekoliko puta na pregledu. Sluh nije bio ostecen sto znaci da je njima apsolutno sve u redu, a tebi i dalje zuji u usima.

Zao mi je sto je tinitus totalno zapostavljen kod nas i da se slabo istrazuje o njemu. Imala sam veliki problem s ljudima oko mene koji su me cak ismijavali jer imam T, a ja ih nekada uopce nisam cula kako treba. Kad sam vidjela da mi prakticki nema pomoci, isla sam samostalno istrazivati kako ga se riješiti ili barem smanjiti tinitus.

Imas vjezbe za tinitus koje mozes probati. Fora je u tome sto su ove vjezbe efektivne ali samo kratkorocno. Ne mogu pronaci video koji sam inace pratila ali mislim da bi i ovaj mogao biti koristan: https://youtu.be/hPNMqRylUhY?si=C-CpzNP5pcooRoX_

Ono što je meni osobno pomoglo je low level laser terapija. Prije 2 mjeseca sam naručila slušalice od tinnitus harmony i stvarno su pomogle.

Tinitus cujem minimalno, jedva da je primjetan ali najvaznije mi je da nemam vise one momente gdje se abnormalno poveca i tako ostane jedno vrijeme.

Isto tako uzela sam cijeli paket od njih gdje dobijes i white noise aparat. I on je isto jako koristan jer maskira zvukove koje imas. U principu možeš naci video na YT sa white noise zvukovima ali meni je ova fizicka varijanta bila zgodnija. Pomaze kod spavanja iako ga vise ne koristim jer mi ne treba.

https://tinnitusharmony.com/pages/laserske-slusalice

Ja sam se preporodila nakon korištenja i evo hvala bogu sve je u normali. Nadam se da se neće vratiti u onom obliku kakav je znao biti prije.
adela559 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2023., 12:00   #2863
Evo da se požalim da sam ovo dobio od kapi za uši,sva sreća pa ga rijetko primjetim.
Kod mene nije uvijek iste glasine točnije ide ovako nekako:

eeeeEEEeee

I tako u krug.
__________________
I am a bot, and this action was performed automatically. Please contact the moderators of this forum if you have any questions or concerns.
XmoronX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2023., 12:25   #2864
Ma tinitus je veliko zlo i moze ozbiljno ostetit psihu a ljudi to ne znaju tako dugo dok ga ne dobe. Ja sam jedno vrijeme bila u ogromnoj depri, sad je puno bolje. Kako se nosis s njime, radis li ikakve vjezbe?
adela559 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2023., 12:41   #2865
Samo narucujte fensi mensi slušalice koje smanjuju tinitus.... što više trošite to je t manji!? Hm... meni ne zvuči logično već....

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 10:06   #2866
Quote:
adela559 kaže: Pogledaj post
Ma tinitus je veliko zlo i moze ozbiljno ostetit psihu a ljudi to ne znaju tako dugo dok ga ne dobe. Ja sam jedno vrijeme bila u ogromnoj depri, sad je puno bolje. Kako se nosis s njime, radis li ikakve vjezbe?
Kao što sam već rekao, ne smeta mi toliko. Na početku mi je bilo teško zaspati, ali sada više nije. Većinu vremena ga ni ne primjećujem. Jedino nakon korištenja slušalica ili kada sam u glasnom okruženju neko vrijeme, tada se pojača. Evo, na primjer, sada ga skoro i ne čujem
__________________
I am a bot, and this action was performed automatically. Please contact the moderators of this forum if you have any questions or concerns.
XmoronX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2023., 15:59   #2867
Dobro je ako možeš zaspati jer mene je to najviše smetalo od svega. Treba ustati rano na rad, a nitko ziv ne kuzi koliko si iscrpljen i koliko veliki problem imas. I ja sam ga naučila filtrirati samo što je nekad znao biti baš jak da ga nisam mogla podnijeti.

Slušanje muzike sam izbjegavala i sve što ima veze sa jakom bukom. Mislim da mi je uveliko pomoglo to što sam otišla iz starog okruznenja gdje je sve bilo uzurbano, glasno i puno stresa. Zadnja 2 mjeseca sam super i mijenjala sam također prehranu sto mi je drago jer sam i smrsavila.
adela559 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2023., 16:06   #2868
Iveky, meni je pomoglo sad hoce li tebi nemam blage veze. Bila sam citala da su na Cambridgeu jos davno objavili research da laserska terapija moze pomoci kod tinitusa. https://www.cambridge.org/core/journ...0A92F053963A38 Javi nam ako uspije bas me interesira. Btw, koje zvukove cujes?
adela559 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 19:52   #2869
pozdrav svima,

ako netko zna, molila bih preporuku za otorinca koji se bavi tinitusom. konkretno, nekoliko mjeseci imam pulsirajući tinitus u jednom uhu. pojavio se nakon teške upale sinusa (nisam sigurna je li povezano).

također imam "obični" tinitus uzrokovan kratkotrajnim uzimanjem zolofta. nisam na terapiji već 6 mjeseci i ovaj obični se dosta povukao, ali pulsiranje osjećam i dalje.

puno hvala unaprijed
una05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 09:00   #2870
Imam problem sa tinitusom već godinama, ne samo sa zvonjavom već i raznim drugim zvukovima, doktori vele da se treba pomiriti s time i na žalost nastaviti živjeti s time.
Slučajno sam na youtubeu naletio na video (ima ih dosta) koji objašnjava kako ga ublažiti, a i potpuno se riješiti tog sranja.
U dva dana sam smanjio zvonjavu na minimum, a vježbe su jednostavne. Pomaže 100%.

Ukucati: acupressure points for tinnitus
Sretno!

PS. ima i videa za ove koji više "ne mogu".
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 09:25   #2871
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Imam problem sa tinitusom već godinama, ne samo sa zvonjavom već i raznim drugim zvukovima, doktori vele da se treba pomiriti s time i na žalost nastaviti živjeti s time.
Slučajno sam na youtubeu naletio na video (ima ih dosta) koji objašnjava kako ga ublažiti, a i potpuno se riješiti tog sranja.
U dva dana sam smanjio zvonjavu na minimum, a vježbe su jednostavne. Pomaže 100%.

Ukucati: acupressure points for tinnitus
Sretno!

PS. ima i videa za ove koji više "ne mogu".
Ostavi link na video koji ti je konkretno pomogao.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 18:46   #2873
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Ostavi link na video koji ti je konkretno pomogao.
Najviše mi je pomogla ova vježba koja počinje negdje na 3:35
https://www.youtube.com/watch?v=HeoXXZ8TRiE
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 13:26   #2874
Javi kad si riješio

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 17:00   #2875
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Javi kad si riješio

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk
E pa ne znam da li ću potpuno riješiti, ali zvukovi su se smanjili na minimum, odnosno još imam malu zvonjavu u desnom uhu. Uglavnom, kako je bilo, ovo sada je super.
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 17:21   #2876
Proba sam davno slicnu foru, doduse nije bio isti lik ali ista vjezba . Funkcionira na kratko vrijeme i smanji se. Odmah da spomenem (ne znam je li istina ali sam cuo) navodno se vjezba iz tog videa ne preporucuje ljudima kojima je zujanje u ušima tek krenulo ili ako uopce nemaju tinitus jer moze samo pogorsati situaciju. Meni je zadnjih godinu dana T odlicno i gotovo da ga ne cujem vise. Probao sam razne kapi i lavlju grivu i nisu funkcionirali za mene. Pomoga mi je low-level laser therapy i selidba jer imam manje stresa u zivotu
darkac10040 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.