Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2011., 15:43   #161
Quote:
IvanaLukac kaže: Pogledaj post
Zanima me koje se VELEUCILISTE moze upisati nakon zavrsene trogodisnje skole za kozmeticara ? Hvala
ne. da bi upisala veleučilište trebaš imat državnu maturu položenu, a ona se može polagati samo s četverogodišnjom.
Salle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 20:38   #162
Wink

Ako imas zavrsenu 3 raz strukovne skole upises 4 stupanj i polazes drzavnu maturu ako zelis ic na fax,naravno tesko je i puno kosta ali isplati se
Piaa2765 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 21:26   #163
jel se još može na privatne sa trogodišnjom?
__________________
NON MOLLARE MAI
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 01:35   #164
Prijateljica mi je zavrsila trogodisnju srednju i zeljela bi na faks. Pitanje je jel moze igdje zavrsit tj doskolovat se kako bi ostvarila uvjet za upis na fakultet?
Postoje li kakva ogranicenja?
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 02:04   #165
Quote:
Yeoman Rand kaže: Pogledaj post
Moze na tehnicka veleucilista,za ostala veleucilista ne znam,ali sa trogodisnjom primaju npr. na Tehnicko Veleuciliste Zagreb(TVZ)di imas racunalstvo,elektoteh. i takve smijerove ili na Teh.veleuciliste V.Gorica (VVG) di imas logistku,ocnu optiku,racunalstvo,odrzavanje zrakoplova....

Ne trebas proc ni drzavnu maturu za VVG samo moras proc bodovni prag koji je presmijesan,znam par cura iz frizerske kaj su tam otisle.Tako da Da,mozes se upisat na fax i sa trogodisnjom srednjom
TVZ, elektrotehnicki smjer nije zafrkancija, tezak je i onima s jakom podlogom matematike, oprez pri odabiru studija.... TVZ ELO je nakon FERa najtezi studij elektrotehnike u zemlji....
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 22:39   #166
Zanima me što nakon trogodišnje škole? Sad bi trebao upisati npr. četvrtu godinu u nekom pučkom učilištu da mogu na fakultet ili visoku školu pa na državnu maturu ili?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 23:46   #167
Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
Zanima me što nakon trogodišnje škole? Sad bi trebao upisati npr. četvrtu godinu u nekom pučkom učilištu da mogu na fakultet ili visoku školu pa na državnu maturu ili?
Ako do sada već nisi našao/la odgovor evo da ti pomognem.
Strukovne škole pripremaju učenike za tržište rada, a ne za fakultet. Ipak, učenici koji su završili četverogodišnje strukovne škole mogu prijaviti državnu maturu i prijaviti se na fakultet.
Svi učenici koji su završili trogodišnju školu mogu upisati fakultet jedino ako završe program prekvalifikacije i polože državnu maturu tako da ako želiš na fakultet, jedina je opcija prekvalifikacija na nekom pučkom otvorenom učilištu.
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 12:44   #168
Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
TVZ, elektrotehnicki smjer nije zafrkancija, tezak je i onima s jakom podlogom matematike, oprez pri odabiru studija.... TVZ ELO je nakon FERa najtezi studij elektrotehnike u zemlji....
Studirao si na ostalim elektrotehnikama u zemlji pa znaš ili si ovo izvukao onako iz guzice?
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 22:51   #169
Treba mi mala pomoć. Imam 31 godinu i završenu trogodišnju elektroindustrijsku školu plus dva tečaja za osposobljavanje (web i 3d dizajn), htio bi na neki faks pa da dobijem te papire jer kolko vidim dalje ne ide bez toga. Moje pitanje je da li se možda uvažavaju ovi tečaj smjerovi kao da imam 4 godine srednje pa se mogu upisat na faks? Ili moram opet ići negdje nešto završit da bi mogao na faks?
dark_loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 12:21   #170
Quote:
dark_loki kaže: Pogledaj post
Treba mi mala pomoć. Imam 31 godinu i završenu trogodišnju elektroindustrijsku školu plus dva tečaja za osposobljavanje (web i 3d dizajn), htio bi na neki faks pa da dobijem te papire jer kolko vidim dalje ne ide bez toga. Moje pitanje je da li se možda uvažavaju ovi tečaj smjerovi kao da imam 4 godine srednje pa se mogu upisat na faks? Ili moram opet ići negdje nešto završit da bi mogao na faks?
Ne uvažava se.
Moraš upisati neki program prekvalifikacije s kojim ćeš završiti i četvrtirazred te nakon toga možeš upisati fakultet.
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:10   #171
Quote:
sar42 kaže: Pogledaj post
Ne uvažava se.
Moraš upisati neki program prekvalifikacije s kojim ćeš završiti i četvrtirazred te nakon toga možeš upisati fakultet.
Hvala na odgovoru ali u međuvremenu sam našao odgovor i odustao jer sve što se nudi je retardirano i dosadno plus svi predmeti su jadni. Već i vidim kakve face predaju te predmete tako da ne. Mislio sam da u 2017 godini ima izbora i modernih nastavnih predmeta i zanimanja ali ne sve je još kao u 1800. Uglavnom hvala još jednom na odgovoru.
dark_loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:34   #172
Quote:
dark_loki kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru ali u međuvremenu sam našao odgovor i odustao jer sve što se nudi je retardirano i dosadno plus svi predmeti su jadni. Već i vidim kakve face predaju te predmete tako da ne. Mislio sam da u 2017 godini ima izbora i modernih nastavnih predmeta i zanimanja ali ne sve je još kao u 1800. Uglavnom hvala još jednom na odgovoru.
Bok dark_loki,
Kad kažete da je sve retardirano dajte malo više detalja, mislite na predmete koji su vam u sklopu programa prekvalifikacije? A kad kažete "Već i vidim kakve face predaju te predmete tako da ne."
Vama na znanje: niti jedan predavač u Učilištima nije bez odgovarajuće stručne spreme sa zvanjem prof. a itekako su kompetentne osoba za odabrani predmet, stoga mislim da nije korektno od vas da na taj način nekoga etiketirate i omalovažavate.
Uglavnom, upisom na neki od programa prekvalifikacije te završetkom istoga stječete pravo da putem natječaja idete na neki od Visokih poslovnih škola, Sveučilišta, Veleučilišta itd. - detalje imate na postani-student.hr
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:55   #173
Quote:
berninho kaže: Pogledaj post
Bok dark_loki,
Kad kažete da je sve retardirano dajte malo više detalja, mislite na predmete koji su vam u sklopu programa prekvalifikacije? A kad kažete "Već i vidim kakve face predaju te predmete tako da ne."
Vama na znanje: niti jedan predavač u Učilištima nije bez odgovarajuće stručne spreme sa zvanjem prof. a itekako su kompetentne osoba za odabrani predmet, stoga mislim da nije korektno od vas da na taj način nekoga etiketirate i omalovažavate.
Uglavnom, upisom na neki od programa prekvalifikacije te završetkom istoga stječete pravo da putem natječaja idete na neki od Visokih poslovnih škola, Sveučilišta, Veleučilišta itd. - detalje imate na postani-student.hr
Možda da nisi bot/klon bi ti i odgovorio.
dark_loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:22   #174
Quote:
dark_loki kaže: Pogledaj post
Možda da nisi bot/klon bi ti i odgovorio.
Ne razumijem značenje bot/klon, pa lipo molim objašnjenje etiketiranja ? (koje ti ide od ruke izgleda)
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:46   #175
Quote:
berninho kaže: Pogledaj post
Ne razumijem značenje bot/klon, pa lipo molim objašnjenje etiketiranja ? (koje ti ide od ruke izgleda)
Ajde molim te, ne tražim zajebavanje i faking sam umoran od toga. Hvala, više mi nije potrebno informacija, sve znam i sve je super pet ili već šta. Pozdrav
dark_loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:52   #176
Quote:
dark_loki kaže: Pogledaj post
Ajde molim te, ne tražim zajebavanje i faking sam umoran od toga. Hvala, više mi nije potrebno informacija, sve znam i sve je super pet ili već šta. Pozdrav
U redu.
Ako ipak poželiš rješavat prekvalifikaciju-javi se slobodno
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 21:09   #177
S ovakvim stilom pisanja nisi za niti jedan fakultet / veleuciliste...
Tea323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 17:38   #178
Pozdrav!

Završio sam trogodišnju srednju (elektromehaničar) koju sam upisao zbog slabijih ocjena i trenutno konobarim.
Htio bih upisati fakultet humanističkog smjera i svjestan sam da prije toga moram završiti četvrti stupanj, ali nisam siguran ciljajući na takav fakultet što mi je najpametnije upisati za četvrti stupanj?
Zanima me do čega ovisi šansa za upad na fakultet pored onih koji su se pojavili s četverogodišnjom srednjom školom na upisima?
Ima itko da je prošao takvo iskustvo?
SkopKaleido is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.