Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2010., 20:29   #1
Tečaj za spasioca

pozdrav svima,

imam jedno pitanje, dakle prvo ako sam fulao dio foruma di bih ovo trebao staviti, ispricavam se, ali radi se o poslu, tako da mislim da nisam

o cemu se radi:
ovo ljeto se planiram zaposliti kao spasioc na plazi i steci licencu preko crvenog kriza u rijeci itd... uglavnom, ono sto me najvise zanima, a nisam stigao pitati voditelja tecaja, je visina place, pa ako netko zna koliko spasioci na plazama dobivaju novaca za svoj posao, moze mi odgovoriti i u PP, s obzirom ako se to nesmije ovdje. predpostvaljam da to ovisi od koncesionara i da o njima ovisi i prijava preko radne knjizice sto bi mi bilo odlicno s obzirom da sam izvanredni student, tako da ako netko zna takve inf, bio bih zahvalan na odgovoru.
hvala!
__________________
It is the silence between the notes that makes the music
TooNais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 00:00   #2
Quote:
TooNais kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

imam jedno pitanje, dakle prvo ako sam fulao dio foruma di bih ovo trebao staviti, ispricavam se, ali radi se o poslu, tako da mislim da nisam

o cemu se radi:
ovo ljeto se planiram zaposliti kao spasioc na plazi i steci licencu preko crvenog kriza u rijeci itd... uglavnom, ono sto me najvise zanima, a nisam stigao pitati voditelja tecaja, je visina place, pa ako netko zna koliko spasioci na plazama dobivaju novaca za svoj posao, moze mi odgovoriti i u PP, s obzirom ako se to nesmije ovdje. predpostvaljam da to ovisi od koncesionara i da o njima ovisi i prijava preko radne knjizice sto bi mi bilo odlicno s obzirom da sam izvanredni student, tako da ako netko zna takve inf, bio bih zahvalan na odgovoru.
hvala!

u zg je 25kn/h
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 16:13   #3
aha, a to je na bazenima,
a oni rade po 8 sati... jel tako?
sad samo neznam jos da li rade svaki dan ili imaju dan pauze... siguran sam da kad je kisa na moru da se ne radi....
__________________
It is the silence between the notes that makes the music
TooNais is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 20:51   #4
Tečaj za spasioca

Pozdrav ljudi!

Ljeto je još malo pa gotovo i budući da sam proveo cijelo ljeto brčkajući se u vodama, sinula mi je ideja zašto se nagodinu ne bih probao okušati u tečaju za spasioca. Ovo sam pronašao na netu, to je navodno međunarodni kriterij.

http://www.hck.hr/upload/static_page...andidata_3.pdf


E, sad imam par pitanja, a ne bi bilo ni loše da forumaši koji su već položili tečaj bace svoja iskustva i mišljenja.

Nije mi jasno jel se norme plivaju s perajama i maskama ili bez (zato što piše da je to obavezan dio opreme) i zanima me kako je to sređeno sa studentima. Iz razloga što su predavanja u trajanju od 7 dana gotovo cijeli dan. Mi jadni koji idemo po Bologni smo bojim se zakinuti za izostanke

Raspišite se spasioci
John Doe123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 21:12   #5
kriterij ti je 400m preplivat u 8min i preronit 25 m

bez maski i peraja, mislim da smiješ imati naočale za plivanje

a radiš po ljeti kad ti nema faksa i radiš na stud. ugovorr
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 21:23   #6
Umhm, hvala na brzom odgovoru. Gledam si da smiješ plivati s perajama kakav je to izazov, rekoh pa svatko može biti spasioc onda... ali ajde ipak nešto

Međutim ono na što nisam dobio odgovor, koliko sam ja našao tečajevi u Zagrebu su su 5-6 mjesec, kad su još uvijek predavanja, mislim da sam našao da i početkom godine ima jedan. Jel ima u 7mj tih predavanja?

Kolika je plaća otprilike i jel ima potražnje za spasiocima ?
John Doe123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 12:42   #7
taj kriterij je samo da pristupiš tečaju a vjeruj mi bolje ti je da 400 m ne plivaš poviše 7 min.
na tečaju radiš razne testove i mjerenja i na kraju dolaze simulacije, tu najviše ljudi otpada i ispit pismeni i praktični
a_machine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:28   #8
Spasioc na plaži

Pozdrav svima.

Idem u subotu na neki trening za spasioca (da provjerim mogu li odmah proći zadane norme od strane CK) i zanima me ima li onih koji su test položili i bavili se tim poslom prijašnjih godina.
Dakle, radi se o spasiocu na plaži. Norme su 400m plivanja ispod 8 min, i 25m ronjenja u komadu ako se ne varam. Ništa pretjerano, ali naravno da zahtjeva određenu količini pripreme / treninga / vježbe.

Zanimaju me savjeti, iskustva i tome sl., ugl. sve je dobrodošlo
__________________
You have to do what others won't, to achieve what others don't.
Mister RomantiQ is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 17:12   #9
Mali update.

Od nas 15, samo 3 osobe su uspjele isplivati normu, od kojih jedan dečko trenira plivanje 7 godina, jedan vaterpolo, i jedan je uspio jedva. Kasnio sam minutu ali s obzirom da sam zadnji put plivao prije 6 mjeseci nije loše, da se popraviti.

Puno teže nego što sam očekivao, treniram cijeli život, a svi (od prvog do zadnjeg) od dečkiju koji su bili na treningu i nisu uspjeli su u sportu također cijeli život i odlično izgledaju, dakle nije bilo nikakvih "outsajdera" pa da je sasvim normalno da nisu uspjeli, upravo suprotno. Jako zanimljiva situacija.

Inače, rekao mi je dečko što drži sve te spasioce, da ih otprilike svega 25% uspije završiti to sve kako spada, tako da eto, čisto da se ima na umu, tko misli probati a da nije u formi mislim da se baš i neće dobro provesti.
__________________
You have to do what others won't, to achieve what others don't.
Mister RomantiQ is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 16:34   #10
Kojim stilom se mora tih 400m otplivati? Jel zahtjevno tolko izronit, odnosno jel netko pao na tome?
mike lowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 06:10   #11
Jel ima koga da je bio jucer na testiranju na Utrinama? Uzeo sam onaj drugi termin 14.-20.5... Ako ima kog u tom terminu nek se javi.. Btw Sta treba od opreme imat za tecaj (nije mi se dalo cekat ostale grupe da zavrse da pitam).. Ko je voditelj tog drugog termina i gdje treba poslat zdravstveno uvjerenje? Sportski pozdrav.. Pusa bok
DiCanio9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.