Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 19:05   #1
Kako najjeftinije do smartfona?

Nikad nisam imao smartfon i sada mi treba novi mob pa bi kupio smartfon i zanjima me kako proči najjeftinije.

Postoje li neke posebne ponude koje operateri nude s popustima uz ovu ili onu pretplatu?

Kupio bih i rabljeni mobitel, gdje bi mogao nači jeftini rabljeni mob osim Njuškala?

Na što bi trebao pazit pri kupnji smartfona? Kažem, nisam ih nikad koristio pa ni ne znam koje su razlike.

Koje modele da pogledam ako mi je važnija niska cijena nego kvaliteta i funkcije.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 21:53   #2
Koliko niska ti je "niska cijena"?
Što ti je bitno kod mobitela- kamera, zvučnik, veliki ekran, dobra baterija, ...
Što ti nije bitno?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 01:46   #3
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Koliko niska ti je "niska cijena"?
Što ti je bitno kod mobitela- kamera, zvučnik, veliki ekran, dobra baterija, ...
Što ti nije bitno?
Praktički ništa mi nije bitno, samo da je smartfon.

Ne znam šta mi je "niska cijena," kažem, ne znam ništa o smartfonima tako da ne znam kako se cijene kreću.

Pretpostavljam da bi mi najjeftinije bilo tražiti nešto rabljeno na Njuškalu?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 02:35   #4
odredi jel ti niska cijena 500 kn ili 2500 kn, nemoj trollati.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:44   #5
Rekao sam da mi funkcije i karakteristike nisu bitne, samo da je smartfon i što jeftiniji, što znaći da mi je cijena od 500 prihvatljivija od 2500. Ako postoji niži cijenovni rang od 500 onda mi je taj niži jeftiniji.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:12   #6
valjda ti je jasno da takvi mobiteli prije ili kasnije zavrse u komadicima, po zidom.. ili u smecu.. ja bi radije obican mobitel za 400, 500kn nego neki smartphone.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:48   #7
Kako najjeftinije?
Preko njuškala.

Pošto očito nemaš pojma o smartphonima malo je nezahvalno uputiti te u kupnju polovnih mobitela po bespućima njuškala.
S druge strane također je nezahvalno te poslati u trgovinu po novi uređaj u tom cjenovnom rangu jer su to naravno najlošiji mogući uređaji pa da ti se u startu ne zgadi sam koncept smartphonea.

Ali eto, tko ne riskira, ne profitira pa bih te ja ipak uputio na njuškalo u potragu za kakvim Samsung galaxy s4, Sony xperia Z1, Lg Nexus 4, Lg G2.
To su sve svojevremeno bili tzv. flagshipovi, tj. nešto najbolje što je pojedina kompanija imala u ponudi.

Pa eto, sretno
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:45   #8
A po čemu se ti smartfoni zapravo razlikuju, koje su glavne karakteristike po kojima se razlikuju?

Ok, veličina ekrana, količina prostora na disku, kvaliteta kamere, kužim, ali jel ima procesor koji radi na x a ne y GHz, ima ovolko a ne onolko RAM-a, zar je to bitno za mobitel? Mislim, ne radiš montažu videa na mobitelu i ne igraš neke zahtjevne igrice.

Hoću reći, čak da kupim neku prvu generaciju smartfona, šta ja gubim time?

Pretpostavljam da brzina spajanja na Internet se isto razlikuje?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 21:20   #9
Ovisi koliko si strpljiv i što ti treba od mobitela.
Ako si jako strpljiv i trebaš najosnovnije- ne gubiš ništa.
No, čak i ako nisi koristio niti jedan "normalan" smartphone (ne najjeftiniji)- primjetit ćeš razliku u otvaranju svakodnevnih stvari (na dummy mobitelu je sve brzo- pošto nema ništa kompleksnije).
Npr. otvoriš browser i čekaš par sekundi da se zapravo otvori. Ideš podijeliti link i čekaš par sekundi da ti otvori prozor za dijeljenje. Vidiš da postoje fora aplikacije ili igre i instaliraš neku malo zahtjevniju- tebi će ili trebati dugo da otvori ili će cijela štekati.
Uglavnom, to su sve "samo" sekunde, ali brzo ti dojadi i apetiti porastu.

Procesor i RAM smanjuju te sekunde.
ROM (interna memorija mobitela) pomaže kod prostora za instalaciju aplikacija koje se ne mogu instalirati na memorijsku karticu.

Brzina interneta je ista- renderiranje stranice može trajati.
Mobiteli koje ti je Brick Top preporučio nisu skupi, a bit će puno bolji od tih ultra-jeftinih mobitela koji su na knap složeni da se na njih može jedva instalirati Android pa da se mogu prodavati kao pametni mobiteli
I po meni je to puno bolja investicija, dati odmah parsto kuna više za nešto solidnije nego za mjesec dana ići mijenjati mobitel koji si trenutno mrvicu jeftinije platio i sad te živcira.

Mislim, probaj kod nekoga taj sporiji mobitel.
Ili odi u neki dućan gdje imaju izložene (ne znam baš koliko njih izlažu, ali pogledaj) pa isprobaj i vidi je li ti to ok.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 13:29   #10
Najjeftinije je ukrasti bez da te ulove ili pronaći negdje.

Pretplata NIKADA nije jeftinija za fizičku osobu, radije uzeti na rate u trgovini beskamatno.
__________________
"Pogled u oči je pogled u dušu"
AnđeoGabrijel21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 08:49   #11
Može li neka preporuka za rabljeni smartphon 1000-1500 kn ili nov u tom cjenovnom rangu. Možda nešto s interneta a da nije poznata marka. Kolega mi je nudio huawei p9 za nekih 1300 kn kupljen u 12/16
makarska01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 13:44   #12
pretpostavljam da ti je nudio P9 Lite za 1300kn.uzmi ga slobodno,vrijedi....
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.