Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 15:19   #81
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim.
Kad sam već ženu potegla za slova , da nadodam: nije to rekla doslovno. Samo što je frajer odbrusio "mrš" jer se uopće usudila prigovorit na njegove konstantne prigovore.
zbunjolica is offline  
Old 20.03.2017., 15:22   #82
Da, vidio sam i ja sad poslije nakon što sam već napisao to. Jebiga, tema se brzo razvija.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 20.03.2017., 15:25   #83
marš..reče on meni

Onda uzmi u obzir da je pod stresom i da je vrlo moguće izrekao tebi nešto što je ustvari bilo upućeno nekoj drugoj osobi ( npr šefu )
Ne opravdavam ga , samo pokušavam objasniti takav ispad .

S druge strane tu je i kombinacija toga da se ti mijenjaš , na poslu se sve promijenilo i tak ..teško se nosi s promijenom i najvjerojatnije je uplašen za vlastitu budućnost.
Većina ljudi ne voli promijene a pogotovo ne u vašoj ( i mojoj) životnoj dobi.

Zadnje uređivanje lara79 : 20.03.2017. at 15:50.
lara79 is offline  
Old 20.03.2017., 15:27   #84
Nisam na njegovoj strani ali izgleda da njega posao dosta j... možda je čovjek preumoran a žena zauzela stav....
mmk67 is offline  
Old 20.03.2017., 15:36   #85
Puno prešućenih riječi i "preskočenih" rješavanja situacija rezultirali su s "mrš".
Zato je tebe to toliko i pogodilo. Jer ta riječ nije bila "samo" uvreda nego i pokazatelj onoga što je jednom moralo izroniti, a dotad je bilo pažljivo skrivano.
To je rezultat potiskivanja.

Volim stvari odmah razriješiti, upasti u fajt samo takav, ali zrak odmah poslije toga bude čist.
Nema durenja, to smatram pasivnom agresijom, koja mi je gora od bilo čega drugoga.
Ali s nekim moraš biti doista dobar i blizak da bi takav način raščišćavanja izašao na dobro.
Etta is offline  
Old 20.03.2017., 16:15   #86
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Meni je to odnos mazohiste i prikrivenog sadiste. To jednom mora puknuti.
Ti stvarno nisi pri sebi danas
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 20.03.2017., 16:22   #87
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Ti stvarno nisi pri sebi danas
Ne nego sam u pravu.

To je po meni umiveni, fini odnos emocionalnog mazohiste i sadiste.
U kojerm se igraju uloge.
Zato kaj se u iskrenim, otvorenim odnosima gdje ljudi ne igraju uloge kako bi sačuvali brak, ne radi drama oko mrš, ne izgovara se mrš, ne cvili ko kokoš zbog kašlja bolesnog djeteta, ne hoda po kući i broji greške, a posebno se ne šizi ili ne opravdava za tri kapljice prolivene tekućine na podu.

U zrelom, iskrenom odnosu punom ljubavi i iskrenih emocija ljudi ne komuniciraju kao sa opasnim psima na ulici a niti im padne na pamet kvocati oko gluposti ne bi li tako istresli frustraciju kaj ne smiju ili nemaju hrabrosti šefu, na poslu, reći kaj misle.
Tako komuniciraju samo razmnaženi papci, zahtjevni prikriveni agresivci.
Kužiš ? No dobro, svakome svoje.
:
pozitivax is offline  
Old 20.03.2017., 16:25   #88
Pozitiva, jedinosto ja vidim ovdje su tvoji izrazito sadisticki postovi osobi koja prolazi krozbracnu krizu.

Ne zelim znati motive za ovakvo pisanje, ali da mi se gadi - gadi mi se. Moralno i eticki. Civilizacijski.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 20.03.2017., 16:28   #89
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Pozitiva, jedinosto ja vidim ovdje su tvoji izrazito sadisticki postovi osobi koja prolazi krozbracnu krizu.

Ne zelim znati motive za ovakvo pisanje, ali da mi se gadi - gadi mi se. Moralno i eticki. Civilizacijski.
Hoće to od istine nakon podizanja tepiha... smrad ispod zna biti gadan.
pozitivax is offline  
Old 20.03.2017., 16:43   #90
Joj
Autorice: jasno ti je da ćeš na forumu dobiti uglavnom vrlo površna tumačenja tvoje situacije. Ne zato što su ljudi koji pišu površni, nego zato što nemaju dovoljno informacija, niti mogu vidjeti cjelinu (možda je ni ti ne vidiš, ili je vidiš ali je ne percipiraš sasvim itd).
Ovo što si opisala samo je isječak iz tvoga života
Tu si ga stavila kao neku lutku, model, sliku
I sad mi pucamo po tome
Svatko iz svojih cipela, svoje perspektive
Neki su ljuti na tebe, neki na njega
U životu vas nisu ni čuli ni vidjeli, ali svejedno su silno ljuti
Ili im se prsa nadimaju od ponosa na vlastitu pamet
Ili se jednostavno ljudski trude vidjeti što i kako ali... fali im informacija, fali im slika i kontakt koji bi omogućili autentičnu empatiju

To što se događa s tvojim brakom trebate iskomunicirati ti i tvoj muž, ako možeš i ako on može
Ako ne ide tako, možda da razgovaraš s nekim psihoterapeutom, da malo zagrebeš i vidiš kako si, kako se osjećaš, što želiš, što ti stvarno treba
Što treba beštija u tebi
Što je jako iritira, zašto je iritira, gdje je tu on kad se gledate u oči itd
To su sve procesi, traju

Potražite pomoć od ljudi kojima je to struka, nemoj istresati svoj veš ovdje, teško da će ti pomoći.
Honey Dorian is offline  
Old 20.03.2017., 16:56   #91
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
Joj
Autorice: jasno ti je da ćeš na forumu dobiti uglavnom vrlo površna tumačenja tvoje situacije. (...) nemoj istresati svoj veš ovdje, teško da će ti pomoći.
Pa ja bih rekla baš suprotno, relativno smo brzo došli od jedne grube riječi rečene naizgled niotkud do malo dublje (čak i obiteljski povezane) pozadine problema i dinamike njihovog međusobnog odnosa o kojoj treba dobro razmisliti i porazgovarati.


Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
Što treba beštija u tebi
Treba muža koji je poštuje.
zbunjolica is offline  
Old 20.03.2017., 17:01   #92
Point je da sama uvidi što sve treba.
Honey Dorian is offline  
Old 20.03.2017., 17:05   #93
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
Point je da sama uvidi što sve treba.
Mislim da smo joj u tome malo pomogli.
zbunjolica is offline  
Old 20.03.2017., 17:15   #94
Ne znam, možda su joj neki od upisa i pomogli općenito, ne znam dovoljno.

Ali znam za neke koji su joj sasvim sigurno odmogli. Vjerujem da bismo se složile oko toga koji su to postovi.
Honey Dorian is offline  
Old 20.03.2017., 17:16   #95
Po ovom što je Anais napisala, meni djeluje da je njen muž perfekcionist i vječni prigovaratelj. I to oduvijek. Takav tip osobe. Ona ga je takvim prihvaćala, a sad se to promijenilo. Dal se to promijenilo zato što je Anais počela uviđati tu dinamiku tog njegovog stalnog kritiziranja nje ili zato što je on, uslijed pojačanog stresa, pojačao i intenzitet svog kritiziranja i time prešao granicu njene tolerancije, ne znam, ali Anais je počela postavljati granice i time narušila uhodanu dinamiku.

Naravno, uobičajeni disclaimer: to je samo moj dojam, na prvu loptu, bez puno razmišljanja, na temelju ovih par postova od Anais. Nipošto nisam sigurna da je to baš tako. Možda se radi i o akutnoj situaciji tj. možda je on zasićen tim odnosom i to je razlog što ga odjednom sve nervira. Naginjem tumačenju da nije akutno, nego da je to njegov karakter, zbog situacije s djetetom i kašljem. Ali, jasno, ne znam.

Razumijem bol uslijed toga što odjednom čuješ "mrš" iz usta svog dobrog prijatelja, bio taj prijatelj suprug ili netko drugi s kim smo bliski. I meni bi trebalo neko vrijeme da se uravnotežim nakon toga. Ne znači to da bih se kanila duriti ili da bih namjeravala ostati uvrijeđenom dovijeka; samo, treba neko vrijeme da čovjek to probavi.
Loonie. is offline  
Old 20.03.2017., 18:04   #96
Procitao sam samo prvih par postova i meni je sve to smijesno.
Ne volim osjetljive pahuljice, a pogotovo ne kad se radi ovakvih pizdarija propituje ljubav i brak.
Odrastite, zivot nije diznilend, u ljudskoj naravi je da se ponekad stepemo na nekog i to ne znaci da nekog ne volimo.
Meni je to dramakvinljenje. Ja bi popizdio na takvu reakciju jer nismo od jucer i koji kurac...

Uz to, nije mi jasno ovo sa djetetom koje kaslje i da muzu to smeta, a jos manje mi je jasno ovo sa kapljicama.
Probdio sam noci i noci kad bi sin bio bolestan, a radim umni posao i kad sam umoran mi je tesko raditi pa mi nije niti jednom palo na pamet da me ista smeta. Npr. kad je na snazi upala uha, malo dijete ne moze spavati nego kad je na rukama pa sam ga nosio i nosio izmjenjivajuci se sa bivsom.

Sina sam zelio, znao sam kakve odgovornosti idu oko toga i logicno mi je da spava uz mene ako je bolestan.
Flat is offline  
Old 20.03.2017., 18:53   #97
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Procitao sam samo prvih par postova i meni je sve to smijesno.
Ne volim osjetljive pahuljice, a pogotovo ne kad se radi ovakvih pizdarija propituje ljubav i brak.
Odrastite, zivot nije diznilend, u ljudskoj naravi je da se ponekad stepemo na nekog i to ne znaci da nekog ne volimo.
Je, ljudski je da se ponekad otresemo, pa i da se malo jače otresemo na nedužnog promatrača. Nije lijepo, radije bismo da smo uvijek prisebni i da se imamo pod kontrolom, ali ljudi smo i dešava se. No, problem nastaje u tome što tko definira kao "ljudi smo, dešava se" a što nam prelazi tu granicu. To su stvari koje se razlikuju od osobe do osobe. Moja dobra poznanica ljudima iz ljubavi i simpatije upućuje izraze tipa "kozo" i "vještice" i zbilja time ne misli ništa loše. Da, bila bih pekmez da se na to vrijeđam. Ali da mi moj muž jednog dana iz čista mira flopi "kozo", zabrinula bih se, jer se on takvim izrazima ne služi nikad i zato jer znam da je to njemu, po njegovim pravilima, uvredljiv komentar. Ne zato jer se ja nužno vrijeđam na svaku grublju riječ. Kužiš kaj hoću reći? Nije baš najbolji primjer, nadam se da sam uspjela objasniti

Ne mora značiti da je Anais osjetljiva pahuljica. Može biti i da ona zna kakvo značenje izvjesna riječ ima u rječniku njenog muža, a upravo ju je čula upućenu sebi.
Loonie. is offline  
Old 20.03.2017., 19:13   #98
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
kako pišem čitam vas tako mi se samo slažu kockice..ima tu svega, njegova obitelj metilja i krpejla s kojom se ne zna nositi, promijenio je posao, isto radno jesto ali drugačija dinamika, diže se u dva u noći, nije nam finacijski sve kako bi on želio itd, ja sam počela raditi na sebi puno, rejšavati neke moje obrasce sputavajuće , više se za sebe zauzimati, možda se boji..ne znam, vidjet ćemo danas, javio se sa isprikama i molbom za oprost i kako noćas nije spavao i sa sobom riješio svtari pa sma mu rekla da ćemo večeras pričati i da sa mnom ima riješiti te stvari
inaće ima on dedu jako zlog, nasilnog itd na kojeg jako fizički i liči i imal takvu narav temperamentu ali ne takvu dušu
napisala sam mu da tu narav neću tolerirati i ako to probija nek počne hendati jer nećemo biti zajedno
jer deda mu ju baš agresivac i napsanik, mama isto posvukla dosta..genetika gadna
Nešto mi govori da ovo nije prvi put da izvlačiš ovo oružje. Nešto mi govori i da mu je to jako bolna točka. Ne znam kako će vaš razgovor izgledati ali mi se čini da će on mnogo stopa morati polizati da bi mu oprostila taj strašni prijestup. A i čini mi se kako te strašno boli ispred koga ti je spustio, to napominješ svako malo. U čemu je stvar, da li bi bilo drugačije da ste bili sami? Zašto?
Ponašanje sebe kako si se opisala nije ponašanje osobe koja je tužna i boli je nego osobe koja želi vratiti nazad i tek onda će biti mirna i moći oprostiti, tek kad njega zaboli kao i tebe.
Njegovo prigovaranje je iluzija autoriteta koju pokušava zadržati.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Old 20.03.2017., 19:22   #99
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Meni osobno je čudnije da netko tako reagira zbog kapljica vode na podu. Prije bih se zapitala čemu takva reakcija na tako nešto nebitno.
ja bi ovo potpisala
lady38 is offline  
Old 20.03.2017., 19:54   #100
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
I tako nakon 20 godina veze, 9 godina braka..najgrublje ikad što smo si rekli je ideš mi na živce, njegovali smo takav donos gdje za grubosti nema mjesta. Ni pod razno..uvijek sam se čudila parovima koji sebi krešu sve po spisku u naletu bijesa ili frustracije, jebu si mater itd. sa izlikom stresno mi je razdoblje ili na poslu imam problema ili razbolio mi se član obitelji i ostale izlike. TOGA NEMA MJESTA u odnosu prožetom POŠTOVANJEM. U razgovoru sa prijateljicama znale su mi reći kako si opsuju i poslije sve pet i meni to baš nije bilo normalno, pa zašto bi bilo normalno..svaki brak ima krize ali pasti na tu najprimitivniju razinu i tako ići omalovažavati drugo biće koje navodno voliš, meni je to nezamislivo. Dajem poštovanje, očekujem poštovanje, ništa više, ništa manje, kakva sam ja prema tebi budi i ti prema meni, ne samo u braku već odnosima općeniti. I tako nedavno u jednom malom noćnom incidentu čujem ja mrš..pitam ga šta si ti to rekao i on porekne..ja zakopam ne vjerujući da bi moj muž, koji me voli tako nešto rekao..i ponovi se jučer u svađici oko kapljica na podu..u kuhnji a par metara dalje moj brat sa našom djecom, čitaju knjigu...nikave grubosti nisam izrekla ali sam se branila od optužbe i on meni kako si ti u zadnje vrijem bezobrazna, mrš..i još doda uh
MRŠ..prvi put u 9 godina braka nisam spavala u istom krevetu s anjim, ne želim ići kući, ne mogu ga pogledati u oči, ne želim ga vidjeti. Kaže prijateljica prestroga si, on se kaje..a ja ne znam kako ovo oprostiti.
Nije dobro ako se par u vezi nikad ne posvađa. Neke stvari se ne mogu riješiti lijepim razgovorom, ljudima pukne film zbog stresa i slično. Svađa je normalna stvar ali vrijeđanje i ponižavanje nije. I tu se povlači crta.

Zašto ti je on to rekao, o tome se sjedne i lijepo popriča. Lijepo iskomuniciraš kako se jadno osjećaš, koliko te to povrijedilo, da ne možeš sebi doći, da ne želiš takvu komunikaciju ubuduće i slično. Ukoliko ste do sada sve riješili razgovorom ne vidim razloga da i o tome lijepo ne porazgovarate zar ne..

Ti bi se trebala prestati ponašati kao povrijeđeno dijete, to ti je muž, sa njim moraš raditi na odnosu i rješavati probleme. A on bi trebao naći neki drugi način da izbaci bijes, jer je očito da stim ima problem, kao što i sama kažeš...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.