Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2003., 14:33   #21
E, to sad ovisi o tome di radis...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 01:53   #22
Posao preko ljeta

ima netko možda ideju kako dobit neki ok posao preko ljeta?
sa svojom matematičkom jebenom gimnazijom mogu kopat kanale ili konobariti.

zasad imam u planu tražit neki birc da kelnerišem kad mi prođu prijemni. Bilo bi zakon ak uspijem nešta naći na moru. Kako naći posao na moru? gdje da tražim, koga da pitam?
(btw. za moguće poslodavce : imam iskustva, šljako sam tri ljeta u jednoj finoj birtiji za cekija po satu, tupavo se smješkao i klimao glavom dežurnim alkosima i njihovim tragičnim pričama. znam napravit bambus i gemišt, po potrebi đus votku )
ak ne nađem posao u osijeku bit će gadno njesra jer ću bit bez love pa ću morat na selo kod staraca

i što je sa poslom preko studentskog? to se ne može odmah poslije srednje, jel? al ima kao neka fora da radiš preko tuđe iskaznice za nekih par posto plaće..
ako netko zna kako i želi mojih par posto plaće javite se
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 10:14   #23
Možeš se prijaviti na student servis poslje srednje, samo trebaš donjeti sliku i fotokopiranu svjedodžbu o završnom ispitu (ne mora biti ovjerena).
__________________
None are more hopelessly enslaved than those who falsely belive they are free
Black Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 00:02   #24
Re: Posao preko ljeta

Quote:
Aphex kaže:
ima netko možda ideju kako dobit neki ok posao preko ljeta?
sa svojom matematičkom jebenom gimnazijom mogu kopat kanale ili konobariti.
Nakon srednje škole se možeš učlaniti u student servis. Onda odeš u sc i čekaš da ti se ponudi posao, ali imaš tamo i oglase pa si sam odabereš ono što te interesira.

Jedna frendica je radila preko moje iskaznice i nije bilo nikakvih problema... i nisam joj uzimala nkakav postotak.

A postoji još i Uspinjača, kod njih isto možeš tražiti posao. Nisam baš upućena u njihove poslove. Ja sam mislila ove godine otići u Francusku brati voće. Čula sam da dobro plaćaju.


A čuj, ako ti matematika dobro ide, možeš nekome davati instrukcije, to ti se uvijek isplati. Nije tako loša pm gimnazija.
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 00:47   #25
www.moj-posao.net imas poslova za rad po kompaovima, konobarenje. I lipo subotom kupis slobodnu dalmaciju i imas male oglase, a konobari su trazeni
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 23:27   #26
Svi smo mi negdej duboko u sebi KONOBARI
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 21:31   #27
taj posel jos nikad nisam delal.. mogel bi ..
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 01:18   #28
evo danas sam se prijavio u jednu poljoprivrednu firmu u kojoj sam radio zadnjih nekoliko ljeta pa budem i ovo!!!!

naime rjec je o čupanju metlica na kukuruzu - poso nije težak samo što prevališ desetak petnaest kilometara pješke svaki dan
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 01:26   #29
Quote:
Attack kaže:
naime rjec je o čupanju metlica na kukuruzu - poso nije težak samo što prevališ desetak petnaest kilometara pješke svaki dan
je, cula sam ja koliko nije tezak. dovoljno da se ja jos nisam odvazila...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 01:34   #30
Quote:
Attack kaže:
naime rjec je o čupanju metlica na kukuruzu - poso nije težak samo što prevališ desetak petnaest kilometara pješke svaki dan
e vidiš to ću ja raditi na selu ak si ne skontam neku šljaku u gradu, samo bez para. radio bi sa starcima za parče leba i malo masti... i još ak mi daju malo paprike da pospem gore... ma milina jedna

arwen thnx na informacijama!
čim uspijem pobjeći do grada trčim u sc da se prijavim, pa ćemo vidjeti.
u strane zemlje bi možda i išao (vidio sam neke ponude za naftne bušotine u nekoj zabiti za 3 milje larados, a plus sad sam gledao armagedon pa sam se nabrijao ). nisam čuo za tu uspinjaču..

a za instrukcije bi isto mogao vidjeti, ali to ne treba nikome preko ljeta. to ću kad krene faks ak budem imao vremena. čuo sam da je par studenata solidno živjelo samo dajući te instrukcije..

e vaci, svaka ti dala ima nekih dobrih poslova. samo da ostanu do sedmog mjeseca poslije prijemnih..
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 01:43   #31
Quote:
Crimson Petal kaže:
je, cula sam ja koliko nije tezak. dovoljno da se ja jos nisam odvazila...
to je ono na poljoprivrednom institutu? cekija po satu i kopaj. frend je zaradio neke 3 milje kuna, radio je ko životinja (najveće sunce, prljavština, prekovremeno...) a pare je dobio s par mjeseci zakašnjenja.
ijonda je položio vozački. sad vozi kombi. stari. smrdi po ribi.
đaba mu trud. ja bi samo partijao i oblokavao se od tih para...
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 17:33   #32
Re: Re: Posao preko ljeta

Quote:
Arwen Evenstar kaže:
A postoji još i Uspinjača, kod njih isto možeš tražiti posao. Nisam baš upućena u njihove poslove.
jel znas barem otprilike kavi su to poslovi i jel ih mogu maloljetni radit?
__________________
"Ljudi su daleko od savršenstva: dobri su nemoćni, moćni su bez dobrote, mudri su ravnodušni, a onima koji se vole nedostaje mudrosti."
P. B. Shelley
Ako hoces, da ti se ispunjavaju snovi, probudi se.
Covjek je manji od malog cvijetka sve dok to ne shvati.
jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 20:07   #33
maloljetni nek masiraju noge bakicama, cujem da se dobro placa a i 100% te niko nebu videl da to delas i ti nikome nebus rekel tak da je to idealan posao za tebe
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 20:28   #34
omg
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 20:50   #35
Quote:
ruda mraz kaže:
maloljetni nek masiraju noge bakicama, cujem da se dobro placa:D a i 100% te niko nebu videl da to delas i ti nikome nebus rekel tak da je to idealan posao za tebe:D
Vidim da neki imaju iskustva :DDDDDD

I to ne samo u masiranju noga :)))))))))))))
__________________
Neću žvaku, oću kusur.
Zeppelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 23:59   #36
Re: Re: Re: Posao preko ljeta

Quote:
jam kaže:
jel znas barem otprilike kavi su to poslovi i jel ih mogu maloljetni radit?
Možeš tamo raditi svašta.
Mislim da moraš biti maturant da bi mogao početi raditi preko njih.
Budem ovaj tjedan išla pitati...
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 00:07   #37
TE metlice su možda malo fizički tešek ali kad se skupi ekipa radno vrijeme proleti nabrzaka - ali najgore je sunce il kiša, pa putovanje biciklom ujutro kad je temperatura 5 °C a kad ideš kući 45 °C, zatim često nadrkani poslovođe, puno hodanja, slabo plaćeno - ALI KAD NEMA BOLJE DOBRO JE I OVO
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 00:09   #38
Quote:
Aphex kaže:
...za parče leba i malo masti... i još ak mi daju malo paprike da pospem gore... ma milina jedna
ej pa ja sam na tome odraso
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 11:30   #39
Quote:
Zeppelin kaže:
Vidim da neki imaju iskustva DDDDD

I to ne samo u masiranju noga ))))))))))))
previse gledas filmove
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 14:23   #40
Student-servis i osobni odbitak

Jedno vrijeme se puno pricalo o visini iznosa godisnje zarade studenta preko student-servisa i uvjetovanje priznavanja osobnog odbitka za roditelja/uzdrzavatelja. Radilo se navodno oko 7000kn koje ako student zaradom prijedje, roditelj vise nema pravo na osobni odbitak...

Jel to aktualno i dan-danas ili se to u medjuvremenu promijenilo??

Fala
globus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.