Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste prevarili nekog od partnera do sada ?
Da 391 47.22%
Ne 437 52.78%
Glasovatelji: 828. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2006., 19:51   #21
Quote:
Dragan kaže:
Da li ste se za vreme dok ste bili ozenjeni/udati/ u ljubavnoj vezi jebali sa nekim drugim a da vas partner to nije znao ("definicija" ) ?

Vasa licna iskustva ?!
trebao si napraviti musko/zensku anketu
no dobro
U BRAKU i u "Vezama" NISAM
u nekim vezicama jesam
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 13:07   #22
Quote:
Dragan kaže:

LoveMeTender,
za hrabrost. Interesuje me tvoja pouka iz dogadjaja :
a) ne varati vise ili
b ) bolje cuvati tajnu

Pouka? Ako pozelis nekoga prevariti, znaci da je veza gotova. Nije da i onda nisam to znala, ali idiot bi me nagradio batinama kada bi pomenula raskid.


Quote:
Dragan kaže:
PS
Da li je vas nekad neko prevario i kako ste se osecali pri tom ?

Isti taj kojeg sam ja varala, varao i on mene. Sumnjala sam, al prekasno nasla 'dokaze'.

Kad sam saznala o prvoj osecala sam se ko zadnjeg idiota na planeti, kad sam saznala o zadnjoj laknulo mi je.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 15:55   #23
Quote:
Bila boja kaže:
Imam čovjeka kojeg volim. Ne želim vodit ljubav ni sa kojim drugim muškarcem osim sa njim.

Da li ti u svojoj otvorenoj vezi kažeš svojoj partnerici da si sinoć vodio ljubav sa nekom drugom ženom ili to jedan drugom radite "šutke"?
Da li ti znaš sa koliko je ona muškaraca uz tebe imala sex? I tebe, naravno, ne smeta što je sinoć doživjela orgazam sa XY, a večeras je sa tobom u krevetu?
Zašto ste vas dvoje uopće u relaciji?

P.S. Valjda ja ne spadam u ove visokoobrazovane i inteligentne
Imam zenu koju volim. Zelim voditi ljubav sa jos x zena koje sretnem u zivotu i za koje osetim dovoljno ljubavi.

Da.
Da.
Zasto bi mi smetalo ako je ona dozivela orgazam sa nekim drugim?
Njoj je bilo lepo, fizicki i dusevno. Ja volim kada je ona srecna. Uostalom orgazam je valjda po medicinarima zdrav.
Pretpostavljam da si ti orgazme dozivljavala uvek samo sa jednim muskarcem i da ces zauvek ostati uz njega ?

Mi smo u relaciji zato sto se volimo, razumemo, postujemo, podrzavamo, imamo izuzetno zadovoljavajuci medjusobni sex, zato sto nam je jako lepo zajedno, zato sto bi voleli ostariti jedno uz drugo i zbog hiljadu drugih sitnica i krupnica koje ne bi sve mogle stati na ovaj forum.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 16:47   #24
Quote:
Dragan kaže:
Da.
Da.
Zasto bi mi smetalo ako je ona dozivela orgazam sa nekim drugim?
Njoj je bilo lepo, fizicki i dusevno. Ja volim kada je ona srecna. Uostalom orgazam je valjda po medicinarima zdrav.
Pretpostavljam da si ti orgazme dozivljavala uvek samo sa jednim muskarcem i da ces zauvek ostati uz njega ?
Ne znam. Nekako ne mogu vjerovati u ovo. Ne zvuči mi previše iskreno.
I nema niti trunka ljubomore? Nikada nikakvog predbacivanja? (čak niti u svađi?) Nikakvog osjećaja krivnje?
Neki su ljubomorni manje, neki više, ali baš da nikada nema niti trunka ljubomore?
Nikada te ne bocne što ona traži sreću u seksu s nekim drugim?
Jesi stvarno siguran da nju baš uopće ne smeta što si bio s drugom, što mirišiš po drugoj?
Da joj se nikada želudac ne stegne kad joj kažeš da si bio intiman s drugom?

Nije isto doživjeti orgazam s nekim u prošlosti, tj. biti svjestan da nisi prvi/prva, što i doživljavati orgazam malo s jednim malo s drugim...
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 17:07   #25
Quote:
Dragan kaže:
Mi smo u relaciji zato sto se volimo, razumemo, postujemo, podrzavamo, imamo izuzetno zadovoljavajuci medjusobni sex, zato sto nam je jako lepo zajedno, zato sto bi voleli ostariti jedno uz drugo i zbog hiljadu drugih sitnica i krupnica koje ne bi sve mogle stati na ovaj forum.
Na ovo nemam što drugo reći nego da vam želim sretan život.
Ako niti tebe niti nju ne smeta i boli što se jebete sa strane kako koji stigne, a pri tome tvrdite da se volite, neka vam.
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 17:51   #26
Quote:
Cordelia kaže:
Nisam. Jednostavno mi to nije svojstveno. Ili jesam ili nisam s nekim. I pri tom mi nije bitno što će ljudi misliti o meni zbog toga, nego ja baš ne bi najbolje mislila o sebi kad bi nekome koga volim radila iza leđa (ne samo prevaru). Protiv otvorenih veza ako su oboje za nemam ništa to je ok.
pridružujem se gore napisanom.
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 17:52   #27
Quote:
blizanka kaže:
Ne znam. Nekako ne mogu vjerovati u ovo. Ne zvuči mi previše iskreno.
I nema niti trunka ljubomore? Nikada nikakvog predbacivanja? (čak niti u svađi?) Nikakvog osjećaja krivnje?
Neki su ljubomorni manje, neki više, ali baš da nikada nema niti trunka ljubomore?
Nikada te ne bocne što ona traži sreću u seksu s nekim drugim?
Jesi stvarno siguran da nju baš uopće ne smeta što si bio s drugom, što mirišiš po drugoj?
Da joj se nikada želudac ne stegne kad joj kažeš da si bio intiman s drugom?

Nije isto doživjeti orgazam s nekim u prošlosti, tj. biti svjestan da nisi prvi/prva, što i doživljavati orgazam malo s jednim malo s drugim...
Naravno da treba uzeti u obzir da je moguce da bilo sta sto bilo ko na ovom forumu pise moze biti izmisljeno ili slagano. Jedino mi mozes verovati na rec da pisem najiskrenije sto mogu i da mi je veoma stalo da nikoga ni na koji nacin ne varam.
Zasto ti ne zvuci iskreno ? Zato sto jos nikada nisi cula slicnu pricu ? Zato sto je nemoguce ?

Nikada nisam napisao da je lak ovaj nacin koji smo odabrali, niti da je za svakoga.
Morao sam da se odreknem mnogih meni dragih stvari - ljubomore, zavisti, straha da ce me parnerica ostaviti, da cu ostati sam i da meoje zelje nece biti ispunjene, svojih kompleksa nize i vise vrednosti, na pr. da ce joj sa drugim biti lepse. Uz to morao sam se odreci pravednickog osecaja besa kada se ona ne ponasa na nacin na koji ja to hocu, osecaja nepravde i izdatosti i na kraju krajeva mog legitimnog prava da je, ako je moja zena/partnerica, onda automatski i moje vlasnistvo ...
Naravno od svega nabrojanog postoji jos dosta toga u meni u manjoj ili vecoj meri ali - odluka da ja to necu je tu + ti ostatci nisu toliko jaki da remete bitnije bilo mene bilo partnericu + ono sto sam dobio odricanjem od svega pomenutog daleko prevazilazi gubitak.

Evo jos jedne mozda neverovatne stvari - za ovih 8 godina nismo se ni jednom uistinski posvadjali (neke sitne nesporazume, najvise desetak, koji su reseni u toku 15-30 minuta bez puno buke i uz obostrano izvinjavanje ne mogu da uracunam u svadju).

Mozda jos detaljnije:
- ne nema prebacivanja niti osecaja krivnje (zasto bi bilo?)
- svi mi trazimo srecu sa svima drugima (zasto bi samo ja mogao da je usrecim i ona mene; uostalom mozda postoji i sreca na kvadrat?)
- obicno se istusiram nakon sexa (to sa mirisom je bila tema nasih razgovora)
- a sta joj ja mogu ako ona hoce da joj se zeludac stegne (ili meni?); mislim da je to uveliko stvar izbora (mada manje opste poznato)
- zasto nije isto ako si danas u vezi sa nekim i dozivis orgazam, zatim prekines vezu sa njim, to vece se zaljubis i dozivis orgazam sa drugim u usporedbi sa ovim sto ja pricam?

Ako moze da i ja tebi postavim jedno pitanje a ti da se potrudis da mi das iskren i uverljiv odgovor - ako ti volis svoga muza/frenda, zasto se osecas lose ako je njemu bilo lepo sa nekom drugom ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 18:00   #28
Quote:
Bila boja kaže:
Na ovo nemam što drugo reći nego da vam želim sretan život.
Ako niti tebe niti nju ne smeta i boli što se jebete sa strane kako koji stigne, a pri tome tvrdite da se volite, neka vam.
Tvoje "zeljenje srecnog zivota" nama mi ne zvuci od srca, sto mi tvoja sledeca recenica jasno govori.
Ti ne verujes nasoj tvrdnji da se volimo (zasto? jer ti sve to ne izgleda moguce bez smetanja i boli?) i ja nemam ni najmanju zelju da te razuveravam. Interesantno je kako se jezik menja kada se zele potcrtati svoji "argumenti" glede otvorene veze. Vodjenje ljubavi nije vise to, vec postaje "jebanje sa strane kako ko stigne" = nemoralno, prljavo a verovatno i bez ikakve mere (ako bih te pitao da procenis broj zena sa kojima sam bio u ovih 8 godina i rekao ti da ih je bilo izmedju 5 i 7 ti bi verovatno procenila da sam bio sa >100 )

U tvom stilu mogao bih ti odgovoriti - mani se laznog moralisanja i promicanja utabanih tradicionalno/religioznih kula u vazduhu (vidi rezultat ankete).
Mogao bih.
Ali necu.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 18:07   #29
Jednom sam prevario. Nisam bio dovoljno snažan.

Bilo je jesenje poslijepodne, padala je kiša, sjećam se zvuka udaraca kišnih kapi o limene okapnice kao da je bilo jučer.

Taj zvuk i dan danas me progoni...

Krenuo sam kupiti svojoj sada bivšoj, a onda sadašnjoj, a u budućnosti također bivšoj djevojci cvijet. Da, volio sam to raditi, volim usrećivati ljude bez obzira na to zaslužuju li oni ili ne...

Ušao sam u tu cvjećanicu...

Unutra je bila starija gospođa. Crte njenog lica odražavale su ponos, iako joj je odjeća bila pohabana. Valjda zbog svih tih silnih stranih trgovačkih lanaca, posao joj je oslabio, cvjećarnica joj je smještena na placu.

I ta radost u njenim očima kad sam ušao govorila je da već dugo nije vidjela kupca.

Vidjevši je takvu, kupio sam buket ruža. Kako da kažem, moji novci u njenom novčaniku više vrijede, tako sam razmišljao.

Rekoh da platim.... I dam joj petsto kuna. Ona bi htjede izvratiti 420, ali ja sam uzeo samo 120...

Prevario sam je. Rekao sam joj da sam joj dao novčanicu od 200 kuna.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 20:28   #30
Quote:
Dragan kaže:
Zasto ti ne zvuci iskreno ? Zato sto jos nikada nisi cula slicnu pricu ? Zato sto je nemoguce?
Ne kažem da je nemoguće. Samo vjerovatnost da je stvarno tako je minimalna. OK, ako ti kažeš da je tako, vjerovat ću ti.
Samo isto mislim da sve to baš i nije tako. Mislim da jedan od vas jako skriva svoje stvarno mišljenje o vašem odnosu, tj. da živi u nekoj vrsti samozavaravanja. Ustvari i u nastavku tvog posta ipak priznaješ da nije lako i da te sve to još uvijek smeta (boldano):

Quote:
Nikada nisam napisao da je lak ovaj nacin koji smo odabrali, niti da je za svakoga.
Morao sam da se odreknem mnogih meni dragih stvari - ljubomore, zavisti, straha da ce me parnerica ostaviti, da cu ostati sam i da meoje zelje nece biti ispunjene, svojih kompleksa nize i vise vrednosti, na pr. da ce joj sa drugim biti lepse. Uz to morao sam se odreci pravednickog osecaja besa kada se ona ne ponasa na nacin na koji ja to hocu, osecaja nepravde i izdatosti i na kraju krajeva mog legitimnog prava da je, ako je moja zena/partnerica, onda automatski i moje vlasnistvo ...
Naravno od svega nabrojanog postoji jos dosta toga u meni u manjoj ili vecoj meri ali - odluka da ja to necu je tu + ti ostatci nisu toliko jaki da remete bitnije bilo mene bilo partnericu + ono sto sam dobio odricanjem od svega pomenutog daleko prevazilazi gubitak.
Quote:
Mozda jos detaljnije:
- ne nema prebacivanja niti osecaja krivnje (zasto bi bilo?)
- svi mi trazimo srecu sa svima drugima (zasto bi samo ja mogao da je usrecim i ona mene; uostalom mozda postoji i sreca na kvadrat?)
- obicno se istusiram nakon sexa (to sa mirisom je bila tema nasih razgovora)
- a sta joj ja mogu ako ona hoce da joj se zeludac stegne (ili meni?); mislim da je to uveliko stvar izbora (mada manje opste poznato)

Malo mi u ovim svojim odgovorima zvučiš skoncentrirano na sebe, npr. "što joj ja mogu ako..." Upravo ovo zvuči da ti nije stalo jel njoj to smeta ili ne. Vidiš nije stvar izbora hoće li ti nešto smetati ili ne. Osjećaji nisu stvar izbora, ali kako se nosiš s njima je.
Gađenje, strah, ljubomora, ljubav, sreća, tuga... sve te osjećaje čovjek ne može po odabiru osjećati. Možeš se istrenirati da ne obraćaš pažnju, da baš u tom trenutku spriječiš da osjećaj izađe na površinu, da ih potisneš jer tako si manje ranjiv, manje boli, manje izložen drugima, ali oni su tu i kopkaju, kopkaju, kopkaju... i kad tad izađu na vidjelo drugima.
Jesi stvarno tako siguran da to njoj ne smeta? ovdje pretpostavljam da si ti taj koji je zadovoljan sa ovom vrstom veze iako je moguće i da si ti taj koji sam sebe zavarava da je ovakav odnos između vas dobar. čak kad malo bolje razmislim ova tvoja pitanja koja sam boldala u prethodnom citatu jako zvuče kao uvjeravanje samog sebe da je vaš oblik veze stvarno dobar.

Quote:
- zasto nije isto ako si danas u vezi sa nekim i dozivis orgazam, zatim prekines vezu sa njim, to vece se zaljubis i dozivis orgazam sa drugim u usporedbi sa ovim sto ja pricam?
Gle, meni to nije isto.
Ti pričaš o paralelnom seksanju tj. sjedenju na dvije stolice. Imam svoju dragu koja mi je baza, a onda kad uleti nešto sa strane uzet ću i to što mi se nudi sa strane. A kad to sa strane završi vraćaš se svojoj bazi. Malo mi to zvući kao osiguranje od manjka seksa tj. neredovitosti seksa koji bi mogao imati kad više ne bi imao tu svoju bazu.
Drugo je kad kažeš u ovoj prvoj vezi nisam zadovoljan, prekineš. Ne znaći nužno da ćeš se tu veće odmah zaljubiti i seksati s nekom drugom osobom. Dobro možda i proračunato prekineš vezu da bi se seksao sa tom drugom osobom, ali onda nema više povratka na staro, tj. mogučnost povratka je jaaaako jako mala.
To ti je ono: ne možeš imati i ovce i novce, a ljudi bi danas i jedno i drugo + poklon iznenađenja.

Quote:
Ako moze da i ja tebi postavim jedno pitanje a ti da se potrudis da mi das iskren i uverljiv odgovor - ako ti volis svoga muza/frenda, zasto se osecas lose ako je njemu bilo lepo sa nekom drugom ?
Potrudit ću se.
Ako nekoga volim onda normalno i želim da bude sretan. Isto tako ako mene netko voli onda pretpostavljam da i ta osoba želi da ja budem sretna. Smatram da ako nekoga voliš da ga onda i poštuješ. Ako nekoga poštuješ onda ne radiš nešto što će tu osobu na neki naćin poniziti. Ako mene ponižava njegovo ljubovanje i seksanje okolo, onda on ako me voli to neće raditi, a ako ipak to radi onda znači da me ne voli dovoljno i da ne treba biti u vezi samnom tj. ni ne želi biti u vezi samnom.
Sad ćeš ti opet pitati, ali ako on želi takvu vrstu veze u kojoj on može šarati okolo, a ja ga volim zašto mu to ne bih dopustila?
Sad se ja opet vraćam na to da on očito ne voli dovoljno osobu s kojom želi takvu otvorenu vezu i da on u vezi s tom osobom ustvari ne želi biti.

Iskreno smatram da su otvorene veze zavaravanje jedno drugoga. Kao što sam već prije rekla: baza ste si, ali ustvari to nije do kraja to pa tražite i sreću okolo. Postoji nešto što vas veže, dajete jedno drugome neku vrstu sigurnosti, ali šaranjem okolo pokazujete da niste u potpunosti u toj vezi.

Ja osobno, a mislim da i ostali ljudi, traže da si s partnerom emocionalno i tjelesno "pripadaju", da se nadopunjavaju. Kako život nije savršen i donosi razna razočaranja,plus tu su i razni strahovi od napuštanja, samovanja... s vremenom se ti kriteriji snižavaju. Uvjeravamo se da nam je ovako dobro. Da smo sretni. Učimo skrivati osjećaje i trudimo se na van izgledati jako i neranjivo.
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 21:17   #31
Quote:
Dragan kaže:
Zasto bi mi smetalo ako je ona dozivela orgazam sa nekim drugim?
Njoj je bilo lepo, fizicki i dusevno. Ja volim kada je ona srecna. Uostalom orgazam je valjda po medicinarima zdrav.
Da, točno, zašto bi te smetalo? Realno gledajući to je čak vrlo komotna varijanta.
Kada sam ja ujutro sretna, nasmiješena, za to je "zaslužan" moj dragi jer smo recimo imali divan sex, jer se trudio, jer je želio da uživam, da budem sretna sa NJIM. Da razlog moje sreće bude ON.
Ti nemaš tih problema. Ona dođe sretna i nasmijana, zadovolj(e)na jer joj je neki drugi muškarac priuštio divnu večer i divan sex. Uživala je sa njim i sada ti je došla dobro raspoložena.
Neloše zamišljeno.
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 21:23   #32
Quote:
Dragan kaže:
Zasto bi mi smetalo ako je ona dozivela orgazam sa nekim drugim?
Njoj je bilo lepo, fizicki i dusevno. Ja volim kada je ona srecna. Uostalom orgazam je valjda po medicinarima zdrav.
Da, točno, zašto bi te smetalo? Realno gledajući to je čak vrlo komotna varijanta.
Kada sam ja ujutro sretna, nasmiješena, za to je "zaslužan" moj dragi jer smo recimo imali divan sex, jer se trudio, jer je želio da uživam, da budem sretna sa NJIM. Da razlog moje sreće bude ON.
Ti nemaš tih problema. Ona dođe sretna i nasmijana, zadovolj(e)na jer joj je neki drugi muškarac priuštio divnu večer i divan sex. Uživala je sa njim i sada ti je došla dobro raspoložena.
Neloše zamišljeno.
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 21:29   #33
i u vezi i u braku
__________________
nekad sam bila i ja ...
drugar'ca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 21:54   #34
to blizanka
mnogo ti hvala na pojasnjenju mog osobnog zivota i nacina na koji ljudi, ukljucivo i mene funkcioniraju.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 22:05   #35
Quote:
Dragan kaže:
to blizanka
mnogo ti hvala na pojasnjenju mog osobnog zivota i nacina na koji ljudi, ukljucivo i mene funkcioniraju.

Samo sam dala svoje viđenje onog što si napisao...
Što sam napisala krivo?
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 22:34   #36
Blizanka
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 09:01   #37
Quote:
blizanka kaže:

Samo sam dala svoje viđenje onog što si napisao...
Što sam napisala krivo?
Nisi napisala nista krivo samo konstatujem da su nam teoretski stavovi a verovatno usled razlicitih iskustava toliko razliciti da je razumevanje prilicno otezano, ako ne i nemoguce. To o cemu ti pises pokusao sam ziveti pre 20 godina i nije funkcioniralo.

Otvorena veza u kojoj sam sada mi se cini idealan oblik za mene i moju partnericu (ovo cisto da znas da i ona ima slicna razmisljanja kao i ja ali da mi ne lezi da pri pisanju pisem mi). Ja sam isprobao taj nacin, ti ne. Zato me cudi kako mozes sa tolikom sigurnoscu da pises o ovome sto ja pisem?

Meni i nije cilj da nekoga ubedjujem da je ovo sto ja zivim bolje vec samo zelim da dam na uvid moju istinu. Oni koji imaju slicna iskustva prepoznace se, oni kojima je to strano mozda se upitaju da li je to uopste moguce/razumno a oni koji su na nekoj imaginarnoj granici mozda smognu snagu da skoce u hladnu vodu - naime jedno si sigurno u pravu, ove vode u kojima plivam mogu biti i hladne i opasne. No, da ponovim, nije nemoguce a na duzi rok vidim to cak i kao jedini izlaz za mnogobrojne koji zive zajedno a varaju se = nisu sposobni da zive samo- ili drustveno proklamovani ideal monogamnog braka.
PS
Za ostale detalje mozes slobodno citati ono sto Emercizy pise na "Brak i vernost", posebno zadnji post (iako on nije u otvorenoj vezi, ali ima covek zivotnog iskustva).
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 09:24   #38
Quote:
Dragan kaže:
Nisi napisala nista krivo samo konstatujem da su nam teoretski stavovi a verovatno usled razlicitih iskustava toliko razliciti da je razumevanje prilicno otezano, ako ne i nemoguce. To o cemu ti pises pokusao sam ziveti pre 20 godina i nije funkcioniralo.

Otvorena veza u kojoj sam sada mi se cini idealan oblik za mene i moju partnericu (ovo cisto da znas da i ona ima slicna razmisljanja kao i ja ali da mi ne lezi da pri pisanju pisem mi). Ja sam isprobao taj nacin, ti ne. Zato me cudi kako mozes sa tolikom sigurnoscu da pises o ovome sto ja pisem?

Meni i nije cilj da nekoga ubedjujem da je ovo sto ja zivim bolje vec samo zelim da dam na uvid moju istinu. Oni koji imaju slicna iskustva prepoznace se, oni kojima je to strano mozda se upitaju da li je to uopste moguce/razumno a oni koji su na nekoj imaginarnoj granici mozda smognu snagu da skoce u hladnu vodu - naime jedno si sigurno u pravu, ove vode u kojima plivam mogu biti i hladne i opasne. No, da ponovim, nije nemoguce a na duzi rok vidim to cak i kao jedini izlaz za mnogobrojne koji zive zajedno a varaju se = nisu sposobni da zive samo- ili drustveno proklamovani ideal monogamnog braka.
PS
Za ostale detalje mozes slobodno citati ono sto Emercizy pise na "Brak i vernost", posebno zadnji post (iako on nije u otvorenoj vezi, ali ima covek zivotnog iskustva).
podržavam te u svemu
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 19:27   #39
Quote:
Dragan kaže:
Tvoje "zeljenje srecnog zivota" nama mi ne zvuci od srca, sto mi tvoja sledeca recenica jasno govori.:
Možda sam tradicionalista i stara konzerva, ali nisam zla i cinična.
Namjerno sam citirala tvoj zadnji pasus u kojem govoriš o vašoj zajedničkoj viziji budućnosti i starosti i otuda moj komentar da vam želim sreću da u tome uspijete.

Quote:
Dragan kaže:
Interesantno je kako se jezik menja kada se zele potcrtati svoji "argumenti" glede otvorene veze. Vodjenje ljubavi nije vise to, vec postaje "jebanje sa strane kako ko stigne" = nemoralno, prljavo a verovatno i bez ikakve mere (ako bih te pitao da procenis broj zena sa kojima sam bio u ovih 8 godina i rekao ti da ih je bilo izmedju 5 i 7 ti bi verovatno procenila da sam bio sa >100 ):
Ti si u inicijalnom postu (ako se ne varam) upotrijebio izraz "jebati" pa sam ga sada samo preslikala. Vidiš, ako ja imam partnera kojeg volim i sa njim imam super sex (a ti si to rekao i za vas dvoje), dakle ako smo maksimalno otvoreni za sve moguće "igre i igrice" u krevetu, onda ja ne shvaćam što to tebi pruža neka druga žena, a ne može ti pružiti žena koju voliš i sa kojom imaš dobar sex (isto vrijedi i za nju).
E onda ja kažem: Ok, treba ti (njoj) pojebati i nešto sa strane, tek toliko da ne bude uvijek isto tijelo i ista osoba.
Jer to je sukus "otvorene veze".

Quote:
Dragan kaže:
U tvom stilu mogao bih ti odgovoriti - mani se laznog moralisanja i promicanja utabanih tradicionalno/religioznih kula u vazduhu (vidi rezultat ankete).
Mogao bih.
Ali necu.
Moje "lažno moraliziranje" nije lažno utoliko što ja po tim principima živim i ne smatram se zbog toga nesretnom osobom. Ja svog partnera ne varam, a sada ovdje prodajem neki lažni moral prodavajući priče o tome kako je to sramotno.
Kao što ti imaš pravo promicati staze koje si ti utabao sa svojom partnericom, tako imam na to pravo i ja.
A da li će tvoja kula u vazduhu preživjeti sve godine koje su pred vama, to ćeš vidjeti na kraju.
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 19:43   #40
Quote:
Bila boja kaže:
Možda sam tradicionalista i stara konzerva, ali nisam zla i cinična.
Namjerno sam citirala tvoj zadnji pasus u kojem govoriš o vašoj zajedničkoj viziji budućnosti i starosti i otuda moj komentar da vam želim sreću da u tome uspijete.
Ok, mozda sam bio malo preosetljiv.

Quote:
Ti si u inicijalnom postu (ako se ne varam) upotrijebio izraz "jebati" pa sam ga sada samo preslikala. Vidiš, ako ja imam partnera kojeg volim i sa njim imam super sex (a ti si to rekao i za vas dvoje), dakle ako smo maksimalno otvoreni za sve moguće "igre i igrice" u krevetu, onda ja ne shvaćam što to tebi pruža neka druga žena, a ne može ti pružiti žena koju voliš i sa kojom imaš dobar sex (isto vrijedi i za nju).
Prvobitni post je bio drugacije formulisan ali je moderatorica (cats) zahtevala preciznu definiciju te otuda i to "jebati".
Iako ja moju zenu volim i imam dobar sex sa njom, ponekad mi se desi da se zaljubim i u neku drugu i onda pozelim da vodim ljubav sa njom, da produbim taj odnos i ne uvidjam zbog cega bih pravio prepreku sebi i toj drugoj osobi. Naravno ovo je sve pojednostavljeno - bitna je ljubav a ne toliko i sex, bitno je i ne povrediti stalnu partnericu i tu novu osobu, a ni sebe. Bitno je kada, sa kime, kako i koliko. Uvek ima dosta toga da se nauci.
Na pitanje zasto, mogu samo da odgovorim time da osecam da je to za mene (a moja partnerica kaze isto) ispravno i dobro.
Uostalom iako su ti spageti najmilije jelo ipak ne jedes stalno samo njih...
Svako od nas ima nesto sto drugi nema. Razmeniti to, pa i putem sexa mi se ne cini grozno.

Quote:
Moje "lažno moraliziranje" nije lažno utoliko što ja po tim principima živim i ne smatram se zbog toga nesretnom osobom. Ja svog partnera ne varam, a sada ovdje prodajem neki lažni moral prodavajući priče o tome kako je to sramotno.
Kao što ti imaš pravo promicati staze koje si ti utabao sa svojom partnericom, tako imam na to pravo i ja.
A da li će tvoja kula u vazduhu preživjeti sve godine koje su pred vama, to ćeš vidjeti na kraju.
Peace.


PS
Evo konacno i u anketi idealisti i moralni prevladase prevarante.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.