Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2007., 16:19   #21
Quote:
EvilSmurf kaže: Pogledaj post
mhm..nisam bas siguran u to..ima tu nijansa...koristio sam prije sony slusalice, podrapale su se kroz godinu dana, sad ih samo gledam..
sluzile su one svrsi i sve to, al kad sam stavi ove druge, razlika je itekako osjetljiva...sto se zvuka tice, a i kvalitete izrade.

sad, razlike od kojih 600,700kn.. jel govorimo o low, mid ili hi end trzistu?
nije moguce da 2 gotovo pa identicne slusalice imaju razliku u cijenu od 600,700kn. ako je tako, objasni mi kako pioneerova serija slusalica jos uvijek opstaje...fakat, al fakat me zanima =)
prijatelju uđi u sonyev dućan u hr i 700 ne možeš nigdje naći zašto zato jer sve se proda a pioneer možeš naći ja brijem inaće na pioneer puštao sam ziku okolo i imao pioneerove playere nakon ljeta mislim uzeti miksetu i playere od pioneera možda jesu malo precjenjeni ali to je jer imaju ime i recimo u dj-vodama su ajmo reći najprisutnija marka (svi klubovi su do prije par godina imali standard 100ke i djm600 i njihov ću player platiti recimo 1000kn skuplje nego neki drugi ali ja kad ga nakon 2 godine prodajem cijena padne 30% i doslovno se ekipa razgrabi za to.a numark i ostalo nećeš tako lako prodati i sad pitaš slušalice naravno to je samo ime tih 600-700 kn.
ja sa sonyem imam super iskustva dva zvučnika ss-mf600 (200w8ohma)rade danas ko prvi dan(kupio prije 6-7 god) kuća se trese pojačalo isto a tako i slušalice.samo je pitanje da li ćeš uzeti best buy ili platiti ime ja ću ga osobno platiti za playere i miksetu(premda osobno mislim da mi imaju najbolje miksete djm 800)ali za slušalice ne jer 600 kn ne postoji između slušalica koje su obje super.
i sad kako pioneer prodaje slušalice tako što ima ime i furku ekipu kojoj nije žao dati lovu za njihove slušalice.
buraz danas kupio curi slušalice od sonya za 65 kn iskreno mislim da će trajati maks pol godine zašto?ne zato jer su sonijeve nego će ih nezgodno povući(to se kad tad dogodi-zato je dobreo da je kabel na foru federa)) i kontakt ode u k...(bilo bi glupo očekivati više od žice debele 1 mm) ili skuriti na liniji.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:18   #22
Malo sam kasnije primjetio ovaj topic, pa ako nisi riješio sluške, predlažem:

1. Senheisser HD25-1 (slušao sam ih u trgovini Nove boje zvuka u Maksimirskoj) i uvjerljivo su mi, u okviru budžeta koji si spreman uložiti u sluške, najbolje za ono za što ti trebaju
2. Ove akg koje je kupio Paučku, ako ih nađeš po isto tako povoljnoj cijeni.

no poslušaj i dva modela znatno jeftinijih sluški (oko 300-injak kuna), jer za tu cijenu imaju fantastičan zvuk
1. Senheisser HD212Pro (Nove boje zvuka)
2. AKG K-66 (ima ih u dućanu Etida na Velesajmu (zgrada carinarnice). Oduševila me kvaliteta zvuka i razmišljao sam ih kupiti, ali onda sam ih slučajno vidio u Croatia Recordsu u Bogovićevoj gdje ih drže za slušanje cd-a, u poluraspadnutom stanju što znači da je izrada vrlo loša. No kažem, zvuk je

eh da, zaobiđi sony u velikom luku
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 11:32   #23
Nedavno sam uzeo Sennheiser HD 465 (oko 500 kn za keš u Ekranu, OS). Malo mi pritišću uši pa se visoki srežu. Kad ih malo razmaknem zvuk je odličan. Morat ću ih malo doraditi.

Ako ime netko prijedlog nekakav?
__________________
Everybody's got something to hide except for me and my monkey!
fug is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 14:36   #24
ti si glavonja, nema tu pomoći.


__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 15:01   #25
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
ti si glavonja, nema tu pomoći.


Yup i još imam malo klempave uši. Razmišljao sam o tome kako sam trebao uzeti zatvorene jer kod njih ovoga problema nema. Ali smislit ću ja nešto. Šteta, jer su inače sluške odlične.
__________________
Everybody's got something to hide except for me and my monkey!
fug is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 15:19   #26
Quote:
fug kaže: Pogledaj post
:trebao sam uzeti zatvorene
ako si ih kupio samo za po doma, onda je svakako bolje da su otvorene. a ugodnije su i zdravije za uši na duže slušanje.

btw, u technomaxu su su na akciji hd-555 senn, za nekih 580 kuna (inače su drugdje oko 900). one mi se čine dosta elastičnima i pašu za svaku glavu.
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 15:50   #27
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
ako si ih kupio samo za po doma, onda je svakako bolje da su otvorene. a ugodnije su i zdravije za uši na duže slušanje.

btw, u technomaxu su su na akciji hd-555 senn, za nekih 580 kuna (inače su drugdje oko 900). one mi se čine dosta elastičnima i pašu za svaku glavu.


Nema tu neke velike razlike! Glede elastičnosti mislim!
__________________
Everybody's got something to hide except for me and my monkey!
fug is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 16:04   #28
ove tvoje nisam imao na glavi, ali hd-555 izgledaju dosta fleksibilne. glava mi nije baš mala, ali dobro su mi legle.
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 01:22   #29
a propo komfora, priznajmo si jednu stvar....

__________________
kad sve ostalo propadne
EvilSmurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 10:56   #30
Ah, možda će se rastegnuti malo s vremenom!
__________________
Everybody's got something to hide except for me and my monkey!
fug is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 11:32   #31
jel iko zna gdje se mogu naci ona male slusalice (bubice) za monitoring??
kico_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 13:28   #32
Quote:
kico_mo kaže: Pogledaj post
jel iko zna gdje se mogu naci ona male slusalice (bubice) za monitoring??
U svakom boljem dućanu audio i/ili hi-fi opreme.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 18:17   #33
trebami tocna adresa u zg-u ili splitu!!
kico_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:26   #34
evo da ne otvaram novu temu, pišen ode.
tražim nove slušalice za mp4 (Sony-ev). možete li mi preporučiti neke dobre? čuo sam da su slušalice Sennheiser odlične. što vi kažete?
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 22:12   #35
Trebam preporuku za bezicne slusalice sa mogucnoscu micro sd kartice.
Guglam trazim, ali na hrvatskom trzistu mi ne izbaciju apsolutno nista.
__________________
I don't shackle myself to people I don't know.
sarNevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:11   #36
Dakle, tražim sluške za na uške za javni prijevoz. Vjerojatno će to biti neke in-ear. Noise reduction? Ne znam imaju li in-ear modeli tako nešto?

Znači hoću sluške koje imaju solidnu izolaciju zvuka i gdje unatoč buci javnog prijevoza mogu čuti ono što slušam. Budžet oko 200 kn.

Sugestije?
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 18:42   #37
Slušalice za produkciju glazbe? In-ear?
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:19   #38
Navodno je pristojna cijena kvalitetnih slušalica oko 160 kn..
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gMYZN0cEFaI
Caleb Endacott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 03:32   #39
Pa i nije baš.
Moje najpristojnije slušalice su 80 eura. Ultrasone HFI-450
Imao sam masu slušalica i ove su mi najbolje za svakodnevno slušanje.
Imam još i Sennheiser HD 26 PRO i Audio-Technica ATH-M50x No to je level up, što bi se reklo.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 06:31   #40
Beyerdynamic slušalice

Planiram kupiti Beyerdynamic DT 770 slušalice pa me zanima ako je netko već kupovao da mi kaže koji sajt je siguran. Hvala
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.