Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2007., 17:10   #1
Škola stranih jezika

Mene zanima dal idete il ste išli u neku školu stranih jezika i kako vam je bilo?
slatki_18_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 19:08   #2
Od vrtićke dobi išla sam u privatnu školu stranih jezika na engleski. Škola se zvala Anglo, no ove godine je zatvorena. Profesorica (cijelo vrijeme ista) mi je prešla u Lectu pa sam se i ja prebacila. Super sam zadovoljna, no to sad (više) nije stvar škole nego profesora. Uvijek nas je u grupama bilo malo (oko 10 u najboljem izdanju ) pa i to prilično dobro funkcionira.
Što se tiče njemačkog, uglavnom sam išla na privatne sate, no zbog prečestog mijenjanja profesora, rezultati nisu bili baš zadovoljavajući. Sad sam petu (ili šestu? ) godine kod iste profesorice i imam samo pohvale.
Francuski sam počela učiti prošlo ljeto na Filozofskom. Imali su jednomjesečni intenzivni tečaj za početnike i prijavila sam se. Bila sam jako zadovoljna, u grupi nas je bilo 7 i dobro mi je sjelo. Sada sam upisala drugi stupanj u Francuskoj alijansi i također sam zadovoljna. Imamo jako simpatičnu profesoricu, ne preveliku grupu i da se fino radit.
Nda, sad ispada da sam svime zadovoljna, ali da nisam zadovoljna, ne bih danas u te škole išla pa ne bih ovo ni pisala.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 16:05   #3
Tri jezika, od toga dva od malena . Plus škola u koju znam da ideš... (i još ovakvih znakova do kraja stranice kad bih smjela) (u pozitivnom značenju, naravno)
Ja učim engleski u školi stranih jezika Sova od drugog razreda osnovne i zahvaljujući tome sad u srednjoj na redovnoj nastavi (engleski mi je prvi jezik) sve znam. Može se naučiti, ako se hoće, samo što većinu moje grupe čine idioti koji već par godina vrlo često markiraju, idu u kafić (ali ne na kavu ) umjesto na engleski i slično, i onda ne znaju ništa. Ljuti me što su tako neodgovorni i nije ih briga što njihovi roditelji to skupo plaćaju. No, meni bolje, jer se zna desiti da sam sama s profom pa jako puno naučim.
Njemački mi je bio prvi jezik u osnovnoj (od četvrtog razreda, dakle), išla sam čak na natjecanje (ali nisam se baš proslavila), no svejedno ga dosta slabo znam.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 21:01   #4
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Od vrtićke dobi išla sam u privatnu školu stranih jezika na engleski. Škola se zvala Anglo, no ove godine je zatvorena. Profesorica (cijelo vrijeme ista) mi je prešla u Lectu pa sam se i ja prebacila. Super sam zadovoljna, no to sad (više) nije stvar škole nego profesora. Uvijek nas je u grupama bilo malo (oko 10 u najboljem izdanju ) pa i to prilično dobro funkcionira.
Što se tiče njemačkog, uglavnom sam išla na privatne sate, no zbog prečestog mijenjanja profesora, rezultati nisu bili baš zadovoljavajući. Sad sam petu (ili šestu? ) godine kod iste profesorice i imam samo pohvale.
Francuski sam počela učiti prošlo ljeto na Filozofskom. Imali su jednomjesečni intenzivni tečaj za početnike i prijavila sam se. Bila sam jako zadovoljna, u grupi nas je bilo 7 i dobro mi je sjelo. Sada sam upisala drugi stupanj u Francuskoj alijansi i također sam zadovoljna. Imamo jako simpatičnu profesoricu, ne preveliku grupu i da se fino radit.
Nda, sad ispada da sam svime zadovoljna, ali da nisam zadovoljna, ne bih danas u te škole išla pa ne bih ovo ni pisala.
Hej jel bi se mogla ja SADA upisati na neki tečaj na Filozofskom
?
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 10:49   #5
Moja škola stranog jezike, tj. engleskog je bio Cartoon Network.

Zahvaljujući njemu, još i danas (3. razred gimnazije) imam sve petice iz engleskog (riješavam dikate bez ijedne pogreške, na testovima uvijek imam između 90-100% bodova, itd...).

Cartoon Network
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 12:01   #6
Quote:
Štreberica :) kaže: Pogledaj post
Tri jezika, od toga dva od malena . Plus škola u koju znam da ideš... (i još ovakvih znakova do kraja stranice kad bih smjela) (u pozitivnom značenju, naravno)
Jezici su kul.
Quote:
većinu moje grupe čine idioti koji već par godina vrlo često markiraju, idu u kafić (ali ne na kavu ) umjesto na engleski i slično, i onda ne znaju ništa. Ljuti me što su tako neodgovorni i nije ih briga što njihovi roditelji to skupo plaćaju. No, meni bolje, jer se zna desiti da sam sama s profom pa jako puno naučim.
Ta neodgovornost ni meni nije jasna. Starci plaćaju, a oni idu na kavu, troše lovu od staraca za engleski i troše lovu od staraca za kave (jer i njihovi džeparci dolaze od staraca, a čisto sumnjam da sami zarađuju).

Quote:
Njemački mi je bio prvi jezik u osnovnoj (od četvrtog razreda, dakle), išla sam čak na natjecanje (ali nisam se baš proslavila), no svejedno ga dosta slabo znam.
Čudno je to, ali svi koji uče njemački u školi govore kako ga ne znaju. Ali stvarno, nikada nisam čula da je netko učio njemački u školi (bilo srednjoj, bilo osnovnoj) i bio zadovoljan naučenim. Možda je to stvar pristupa tj. načina predavanja?

Cartoon Network rulez.


@Emosion
Na početku školske godine su me zvali pitati želim li nastaviti tečaj francuskog kod njih (naravno ne intenzivni, nego "normalni"), ali mislim da nitko od srednjoškolaca s mijenjanjem turnusa ne može jer im tečaj počinje u pola 6.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3

Zadnje uređivanje Lafiel : 03.03.2007. at 12:32.
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 12:46   #7
To što se tiče njemačkog je istina, vrlo malo ljudi ga stvarno zna, a ocjena je tu skoro pa nikad mjerilo znanja. Kod engleskog je puno drukčije, i on se može naučiti preko crtića, više manje. Ja sam ga isto naučio jako puno gledajući Cartoon Network. Danas gledam svog mlađeg brata kako gleda Jetix (na njemačkom, naravno) i ne zna ništ na njemačkom, nego je samo postao agresivan, jer su danas svi takvi crtići. Kad se sjetim kakve smo mi imali crtiće kao djeca. Hoćeš domaće, hoćeš strane. Najbolji su mi bili Dexter's Laboratory, Cow & Chicken,ma svi koji su bili...
U osnovnoj sam malo išel na instrukcije privatno, iz engleskog, jer sam u školi učio njemački, i danas znam fenomenalno engleski. Njemački dosta slabo, iako se spremam na maturu, pa ga malo pokušavam podići na bolju razinu.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 13:19   #8
A dobro jel tko zna sada kakav jeftin tečaj za jezike,a da znači su upisi sada u tijeku,a da nije nužno ona Varšavska?
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 13:32   #9
od 1.-3. razreda osnovne šk. keytonica? nema pojma kak se zove više, bilo mi je zabavno jbg, danas idem u jezičnu tako da najradije šutim koliko su mi se jezici(pa i hrv) zgadili
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 14:25   #10
ja sma učio njemački u osnovnoj a nemam pojma,al doslovno,više znam talijasnki koji mi je seka učila i onda mi pričala,pa zapamtio nekaj
slatki_18_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 21:52   #11
www.studionet-prijevodi.com
Preporučam StudioNet školu stranih jezika u centru, upisi su uvijek u tijeku
Male grupe, stručni profesori, povoljne cijene....
Ela0608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 01:00   #12
Koga ti reklamiraš???

Quote:
Ela0608 kaže: Pogledaj post
www.studionet-prijevodi.com
Preporučam StudioNet školu stranih jezika u centru, upisi su uvijek u tijeku
Male grupe, stručni profesori, povoljne cijene....
Vidi se da si išao/išla u tu školu. Vjerojatno zaposlenik, vlasnik možda ili...???
Ista poruka, ista struktura na svim forumima na ovu temu.

Vrlo argumentirana ocjena, procjena kvalitete i opis iskustva.

Možda škola i nije loša, ali daj barem promijeni oblik i formulaciju REKLAME!

I to se još nadovežeš na post od prije godinu dana. Da, bitno je da te svugdje ima!
ivanma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:59   #13
Jel netko isao u skolu stranih jezika Lanita? Ove godine imaju akciju romanskih jezika pa bi mozda kod njih upisala, ali ne znam kakvi su... skola je poprilicno jos nova, otvorena 2007.
Zia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 10:32   #14
Quote:
Zia kaže: Pogledaj post
Jel netko isao u skolu stranih jezika Lanita? Ove godine imaju akciju romanskih jezika pa bi mozda kod njih upisala, ali ne znam kakvi su... skola je poprilicno jos nova, otvorena 2007.
Bok, isao sam u skolu Lanita na njemacki i ono sto ti mogu reci je da je skola katastrofa (barem ono sto smo mi vidjeli). Profesorica je cesto bila zivcana i par puta bezobrazna prema grupi. Sve u svemu, ne vrijedi dobivenog popusta.

Odi u neku drugu skolu, jer ovo sto smo mi vidjeli je fakat katastrofa, gubitak vremena i novaca.
Mrkindle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.