Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 11:48   #61
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
samo sam konstantirala da to nije isto. ne vidim u čemu je problem.
U tom i je stvar, što ljudi ne kuže.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:26   #62
Quote:
znatiželja kaže: Pogledaj post
jedan običan njihov t-shirt imam valjda 5 godina i pamuk je 'kao nov'. njihov sam ručnik za plažu prala masu puta i ostao je skroz ok (iako je intenzivne boje).
firma koja radi xnation je dugo godine prije od sirovina radila materijale i prodavala ih vani, a danas kupuju od svukud (i europe i azije) i rekla bih da vise od drugih vode računa o tkaninama. a proizvode dio u Hrvatskoj, dio u Kini (i još nekim zemljama) - naravno, kada tako snižavaju troškove.
puno veće 'krpe' od njihovih su mango i top shop.

slazem se za mango i top shop. i ja imam baloner iz x-nationa od prije 2,5 godine i super mi je, ali ostatak te sezone je bio bezveze. mislim da u tome i jest problem, sto im kolekcija nije ujednacena, a to sam i rekla ranije. recimo, pored tog balonera, svidio mi se i jedan kompletic. pogledam ga malo bolje - savovi neravni, na kragni viri flizelin, uzasno nesto. tako bih i ja mogla sivati.
slicna stvar sa Image Haddadom. imaju zanimljive krojeve, ali kvaliteta tkanina je znj.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:28   #63
omg, IH je živo ruglo
na šta su se oni srozali pa to nije istina
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:30   #64
Quote:
me_in_honey kaže: Pogledaj post
omg, IH je živo ruglo
na šta su se oni srozali pa to nije istina
istina, prije su imali puno bolje stvari..
meni se Mustre sviđaju
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:41   #65
Quote:
me_in_honey kaže: Pogledaj post
omg, IH je živo ruglo
na šta su se oni srozali pa to nije istina
jel mislite na image haddad? znate da oni imaju ducane n ludim lokacijama tipa hotel palace Dubrovnik i Rodeo Drive?btw- meni su bezveze. nekuzim sta je fora
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 14:06   #66
da, znamo.
e,da, mustre sam ja nahvalila već sto puta. žao mi je što su zatvorile dućan.
hippy garden mi je totalno bez veze i precijenjen.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 14:31   #67
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
da, znamo.
e,da, mustre sam ja nahvalila već sto puta. žao mi je što su zatvorile dućan.
.
a gdje se onda može doći do njih, preko sajta?
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 17:33   #68
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e,da, mustre sam ja nahvalila već sto puta. žao mi je što su zatvorile dućan.
muszre su znale imati jedan dobar komad na deset sprčkanih, ali bar nisu bile skupe.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 17:34   #69
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
jimage haddad? znate da oni imaju ducane n ludim lokacijama tipa Rodeo Drive?
MA DAJ!!! nisam to znala. kako im ide tamo?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 22:03   #70
osobno jako pušem na spomen hrvatskih kreatora:
vecinu njih vežu sljedeće činjenice:
1.loš dizajn (kopija modnih trendova sa inozemnih revija-zlatna igla, hrvatski pret-a-porte, čak i ovogodišnji Fashion Incubator..)
2.neprepoznaljiv stil (a svi volimo kad nešto masno platimo da svi, ama baš svi odmanj nanjuše čiji je dizajn)
3.loša konstruirana odjeća(fala Bogu na Ujeviću i Callegariju koji imaju prste u tome)
l3.loše tkanine (činjenica da Emporijo, Kreativa i Tekstilpromet uvoze stokove, tj. ostatke iz inozemnih skladišta, a skoro pa su jedini koji prodaju metražu)
4.loše sašivena odjeća (studentima ttf-a ne pada napamet biti naučnik jer su oni sam time kaj su studenti dizajna velike zvijezde)
5.tehničke pogreške (opet nemaju pojma o npr: odbiru sastava konca na određena tkanine, koja vrsta flizelina na koji materijal, pa se često desi da se odjeća misteriozno stisne ili olabavi)
6. i ono najbolje CIJENA:
ako moram birati između Skoke koji čak i nije preskup naspram pojedinaca i prošlogodišnjeg Armanija, biram Armani makar kupljen kod šanera
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 22:04   #71
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
jel mislite na image haddad? znate da oni imaju ducane n ludim lokacijama tipa hotel palace Dubrovnik i Rodeo Drive?btw- meni su bezveze. nekuzim sta je fora
oni furaju poslovni stil za poslovne žene u povečem broju godina..Kad bumo imale 4 banke bit će nam suuuuuper
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 22:19   #72
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
oni furaju poslovni stil za poslovne žene u povečem broju godina..Kad bumo imale 4 banke bit će nam suuuuuper
nece. do 40-e (a i prije) naucis sta je kvalitetno, a oni nisu kvalitetni.

nego, sto velite o MAK-u? imam njihov klasicni crni kaput vec 3 godine i jako je dobar, ali ostalo mi je mrvicu presareno.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 22:26   #73
ne volim ga...bila sam neki dan zalutala u njihov dučan i :rigo sam se na modela, nimalo mi nije jasno ko kupuje njihovu obleku (izuzev crnog kaputa ) i otkud Mujkućki pare za titovu vilu na Hvaru
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 22:27   #74
mislim da su naši dizajneri preskupi. Ali sviđa mi se rad Amarie, Mrvoša, Hippy-a, Gharani štrok itd. Ima ih dobrih, tu nema dileme.. Nego, ne znam kako im pada na pamet prodavat svoje kreacije po cijeni Armanija, Bossa itd.
mia miačić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 22:39   #75
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
nece. do 40-e (a i prije) naucis sta je kvalitetno, a oni nisu kvalitetni.

nego, sto velite o MAK-u? imam njihov klasicni crni kaput vec 3 godine i jako je dobar, ali ostalo mi je mrvicu presareno.
Pa nebih se baš složila s tobom da su nekvalitetni. Ustvari, pitanje je što ti smatraš "nekvalitetnim"?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 22:49   #76
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pa nebih se baš složila s tobom da su nekvalitetni. Ustvari, pitanje je što ti smatraš "nekvalitetnim"?

(ne)kvalitetu tkanine od koje je sasivena odjeca. vec u izlogu se vidi da je vecina izradjena od nekakve znj mjesavine sintetike.
za mene su kvalitetni prvenstveno prirodni materijali. naravno, ne moze si svatko priustiti 10 svilenih kosulja, ali i fini pamuk ili viskoza su ok. za sakoe, suknje, hlace vuna, eventualno sa nesto poliestera, da se ne guzva. fina izrada, da je mekano pod rukom, da fino "pada".
mama mi je krojacica i uz nju sam naucila prepoznavati tkanine i obracati paznju na sastav. mene ne mogu smuvati. uvijek citam etikete.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 23:09   #77
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

(ne)kvalitetu tkanine od koje je sasivena odjeca. vec u izlogu se vidi da je vecina izradjena od nekakve znj mjesavine sintetike.
za mene su kvalitetni prvenstveno prirodni materijali. naravno, ne moze si svatko priustiti 10 svilenih kosulja, ali i fini pamuk ili viskoza su ok. za sakoe, suknje, hlace vuna, eventualno sa nesto poliestera, da se ne guzva. fina izrada, da je mekano pod rukom, da fino "pada".
mama mi je krojacica i uz nju sam naucila prepoznavati tkanine i obracati paznju na sastav. mene ne mogu smuvati. uvijek citam etikete.
mješavine imaju veću prednost od čistih tkanina.
IH radi odjeću pa poslovne žene i zato kupuju takve tkanine i one su kvalitetne. Poslovnjaci rade po xx sati dnevno i uvijek moraju izgledati dobro i sređeno i upravo zato IH bira takve tkanine.
Npr. osobno radije biram lan sa malim postotkom sintetike jer je prednost da se manje gužva, jes da je normalno da hodaš zgužvan u lanenim hlačama, ali ako hlače mogu biti manje zgužvane...
npr. majice koje su od 100 % pamuka imaju krači vijek trajanja od majica koje imaju samo par postotaka elastina, takve majice duže zadržavaju oblik i lakše ih je održavati.
Mislim da je kriva i zastarjela predođba u nas da je sintetičko loše, ipak danas je testilna tehnologija daleko uznapredovala i sorry ona više nije nimalo slična rejonu ( sintetičke košulje i kravate koje su nosili naši starci prije 30 god.)
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 23:44   #78
Ja vas ne kužim.Hr. dizajneri su vam preskupi a Armani vam dođe jeftiniji ,mislim čudno je ako i mate novca na bacanje .Tj:Ako ga imate nećete se obazirati na Hr. dizajnere.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 23:51   #79
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Ja vas ne kužim.Hr. dizajneri su vam preskupi a Armani vam dođe jeftiniji ,mislim čudno je ako i mate novca na bacanje .Tj:Ako ga imate nećete se obazirati na Hr. dizajnere.
to je bila paralela..radije kupiš nesto "provjereno" iz prošlogodišnje kolekcije i pod "pultom" od naprimjer Armanija, Prade, neg od naših dizajnera i moliš Boga da ti ne pukne šav na sestrinoj svadbi.
Nije u pitanju lova već odnos cijene i kvalitete
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 00:46   #80
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
mješavine imaju veću prednost od čistih tkanina.
IH radi odjeću pa poslovne žene i zato kupuju takve tkanine i one su kvalitetne. Poslovnjaci rade po xx sati dnevno i uvijek moraju izgledati dobro i sređeno i upravo zato IH bira takve tkanine.

pa ne znam bas. ja imam hlace na crtu koje su pola viskoza ili vuna, pola sintetika i puno su bolje od onoga sto sam vidjela u IH. a kupljene u Nami.
s onim dalje (izrezanim) se slazem. sintetika je danas puno kvalitetnija, ali ja je izbjegavam ako je vise od 20-30 %.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.