Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2006., 17:28   #101
moze pomoć ? Problemi mladih u suvremenom društvu...

maturalna radnja je u pitanju , a vjerujem da na ovom forumu postoji netko tko zna više o tom od mene ... bilo kakva informacija , članak , literatura itd. je dobro došla ...
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 22:33   #102
Podji od svog konkretnog problema, he-he

Ne kuzim, pa zakaj si to uzeo-uzela za rad ako nemas pojma o tome, neke ideje. Dovoljno je da se samo malo osvrnes oko sebe, a informacija ima posvuda.
Stigo vožd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 10:50   #103
pitaj mentora. kae to vjeronauk?
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 13:06   #104
svu potrebnu literaturu ces pronaci na institutu za etnologiju i folkloristiku u zvonimirovoj i na institutu "ivo pilar", marulicev trg
__________________
“If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now.”
ne znam ni sama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 13:10   #105
Quote:
merkur kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

na poslijediplomskom studiju imam predmet Eksperimentalne metode iistrazivanja te za seminarski rad bi odabrao kako provesti eksperiment, onosno da se i sam upoznam kako treba da izgleda jedan eksperiment, sta treba da sacinjava, algoritam...

Dali netko zna gdje se moze doci il vec ima informacije o ovoj temi, ili na hrvatskom ili na engleskom svjedno?

Thanks,

Merkur
PROBAJ INSTITUT IVO PILAR,MARULICEV TRG....AKO USPIJES DO DR.SC. LAMZA POSAVEC
__________________
“If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now.”

Zadnje uređivanje Ista dy Ajelo : 14.07.2015. at 03:33. Reason: citat
ne znam ni sama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 22:38   #106
Hitno! Subkulture

Zanima me ako znate kakvu literaturu o subkulturam,a po mogućnosti na engleskom. Trebam za seminar navesti, i ako ima kaj na netu.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 01:57   #107
Ne kužim kaj ti točno treba - bilo što ili nešto što smo čitali i znamo da je ok i može se nabaviti kod nas?
Ako trebaš samo smuljati bilo što, odeš na Amazon pa iskopaš par naslova, npr:

http://www.amazon.com/gp/product/041...lance&n=283155
http://www.amazon.com/gp/product/185...lance&n=283155
http://www.amazon.com/gp/product/033...lance&n=283155

Ako trebaš navesti nešto s neta, evo npr:
http://www.sonlifeafrica.com/model/subcult1.htm
http://www.mavicanet.com/directory/hrv/52.html

A vidi ovo:
http://infoz.ffzg.hr/afric/MetodeII/...3/SlatIvan.htm

Ili lijepo nazoveš koju gradsku knjižnicu (ili koju knjižnicu na Ffzg-u) sutra ujutro i pitaš ih koje knjige o subkulturama imaju pa si zapišeš.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 02:31   #108
uzmi si subkulturu gikova!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 13:50   #109
Razvoj ekonomske misli

Dakle.. treba mi sve o tome, po mogućnosti neki kratki sadržaj, kako koji pravac ide po redu, predstavnici, itd. U razdoblju od Hamurabijevih zakona do Friedmana. Ili ako netko bar zna neke linkove na kojima bih mogla naći to što mi treba. Ja sam pokušala preko google-a ali nisam imala baš previše sreće. Nadam se da tu ima nekih ekonomista koji će znati o čemu se radi i pokušati mi pomoći! Treba mi za prezentaciju. Tnx!
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 21:31   #110
Razvoj ekonomske misli

Bok,

Literatura (u kojoj vjerojatno možeš naći dovoljno podataka, ovisno koliko detaljan treba biti seminar) je knjiga:
POVIJEST EKONOMSKE TEORIJE I METODE
R. B. Ekelund Jr., R. F. Hebert,
Izdavač: MATE doo, 1997god.
Možeš ju naći u knjižnici nekog od Ekonomskih fakulteta ili u NSK (NSB).
Postoji predmet na Ekonomskom faxu u Zg koji se time bavi: Povijest / Škole ekonomske misli. Predaje dr. Đuro Medić
http://www.efzg.hr/default.aspx?id=1020
Postoji i link na skripte: http://efzgskripte.blog.hr/, ali ne znam da li tamo ima nešto. Skripta je prevelika za objaviti na forumu, a možda nema ni potrebe ako ti neće kasnije trebati, u knjizi možeš naći dovoljno.

Ako studiraš na EFZG, za detaljnije informacije pitaj navedenog profesora ili nekoga tko to studira (studij Ekonomija, Makroekonomija i slicno). Ako nisi u ZG - istrazi dalje po netu
Na forumu sam rijetko, u slučaju da me želiš nešto pitati please pošalji na private - doći će na moj mail...

Sretno!
By The Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 14:09   #111
promjene u prostoru

Moja sestra (2.razred gimnazije) dobila je za zadacu iz geografije ovo pitanje: Objasni promjene u prostoru porastom stanovnistva useljavanjem?

Molila bi da mi pomogne tko zna.Unaprijed hvala


P.S. Ispricavam se ako je krivi podforum,ali bila sam na prirodnim znanostima pa su me poslali ovdje
glupa i zla krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 14:45   #112
Sve se vise grade objekti,krče šume,iskoristavaju prirodni resursi
carle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 00:41   #113
Zatvori i Kazne

Ucenik sam 4 razreda i profa mi dala seminarski iz sociologije, tema "Zatvori i Kazne"..trazio sam po netu tu temu ali nista posebno nisam nasao osim nesto na wikipediji i T portalu..
cesto navratim na ovaj forum svratim i vidim ima veoma zanimljivih tema.. pa eto molim sve ljude koje imaju nesto o ovome da mi napisu ako nije problem treba mi za jedno 7-8 dana..hvala najljepsa unaprijed
__________________
censored :-)
BeGy_Mc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 06:30   #114
Michel Foucault: Nadzor i kazna. Iz opisa u KGZ-ovom katalogu: Knjiga govori o povijesti zatvora i zatvorskog sustava kao tehnologije moći nad tijelom, a u okviru francuskog kaznenog zakonodavstva. Autor analizira metamorfozu kaznenih metoda od javnih mučenja krivaca, preko profinjenijih i suptilnijih oblika kažnjavanja unutar zatvorskih zidina, što predstavlja stanovitu diskreciju u umijeću nanošenja boli i koje je lišeno nekadašnje razmetljivosti. Na kraju razmatra o ulozi zatvora u sklopu kaznenog pravosuđa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 17:32   #115
Referat na temu "Siromaštvo i socijalno isključenje"

Evo pošto trebam napisat referat za Sociologiju trebao bih materijala o ovoj temi.
Nemora bit neka stručno jer ja studiram Strojarstvo a ovo imam samo na prvoj godini.

Molim vas da mi date neke web stranice na kojima bi bilo nesto o tome.
Ili ako mozda iamte vec gotovu prezentaciju u Power Pointu
Acidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 17:59   #116
ukucaj na google i imaces toga dosta...
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 21:06   #117
Quote:
BeGy_Mc kaže: Pogledaj post
Ucenik sam 4 razreda i profa mi dala seminarski iz sociologije, tema "Zatvori i Kazne"..trazio sam po netu tu temu ali nista posebno nisam nasao osim nesto na wikipediji i T portalu..
cesto navratim na ovaj forum svratim i vidim ima veoma zanimljivih tema.. pa eto molim sve ljude koje imaju nesto o ovome da mi napisu ako nije problem treba mi za jedno 7-8 dana..hvala najljepsa unaprijed
Talijanska književnost, 18.stoljeće, Cesare Beccaria: autor traktata "O zločinima i kaznama".

Ima dva posebno dobra ulomka: protiv mučenja (torture) i protiv smrtne kazne.
Ako ti još što treba, pitaj
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L

Zadnje uređivanje Ista dy Ajelo : 14.07.2015. at 11:44. Reason: citat
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:42   #118
Pedagogija

Imam seminarski rad na temu psihoanaliza i odgoj , a nigdje ne mogu naći literaturu, tj. pronašla sam ravno jednu stranicu teksta u jednoj knjizi iz pedagogije. Može li mi itko pomoći s time?
moira_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 17:59   #119
Quote:
moira_lilly kaže: Pogledaj post
Imam seminarski rad na temu psihoanaliza i odgoj , a nigdje ne mogu naći literaturu, tj. pronašla sam ravno jednu stranicu teksta u jednoj knjizi iz pedagogije. Može li mi itko pomoći s time?
jest da su prošla desetljeća kad sam ja studirala, nećeš vjerovati, pedagogiju, ali ako na pedagogiji imaš temu psihoanaliza i odgoj onda se nekaj jako, jako promijenilo u sustavu tzv. pedagogijskih znanosti
u kojoj knjizi si našla ?
autor i naslov knjige, pa da vidim. iako sam uglavnom svu pedagošku literaturu poklonila lokalnoj knjižnici, možda nešto nađem kod drugih.

kaj odsjek za pedagogiju ili odsjek za psihologiju nemaju više svoje knjižnice na faksu?
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:10   #120
herbert gudjons: pedagogija, temeljna znanja

ja cak ni ne studiram pedagogiju, nego nastavnički smjer matematike
moira_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.