Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 12:13   #61
Prebacivanj s veleučilišta na sveučilište

Bok ljudi, imam jedno pitanje. Da li se netko od vas (ili ako znate nekog) tko se uspio prebaciti s nekog veleučilišta na hrvatske studije??

Unaprijed hvala,
Tomislav
Mrkindle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 20:08   #62
Quote:
Karolinaaa kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi.
Ovako moji frendovi i ja imamo problemčić, a to je da ne znamo što upisati od u naslovu navedenih fakseva. Koga god sam do sada pitala rekao mi je da je javna uprava teža a porezni puno lakši i da ne zahtjeva toliko kao javna, ali ni manje. A drugi su opet saznali da je potpuno suprotno.
Bila bi zahvalna kada bi mi netko tko je upućen u to objasnio i dao savjet. I jos jedna stvar. Da li ta dva faksa imaju diplomski? Što smo mi zapravo nakon završenog jednog ili drugog faksa bez diplomskog?
Jedan i drugi studij su stručni studiji, a ne sveučilišni (bez obzira što ih izvodi pravni fakultet). Javna uprava traje tri godine (180 ECTS) te se nakon nje može nastaviti školovanje primjerice na nekom diplomskom studiju. Stručni porezni studij traje dvije godine i može se skupiti najviše 120 ECTS-a što nije dovoljno za bilo kakav nastavak studiranja. Javna uprava obuhvaća širje područje pa je veća šansa da se pronađu predmeti koji su pojedincu interesantniji, a time i lakši dok je porezni studij usmjeren samo u jednom pravcu pa ako vam to ne leži onda je i takav studij puno teži.
Završetkom studija javne uprave stječe se naziv stručni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) javne uprave.

Zadnje uređivanje MaX10 : 09.07.2012. at 20:18.
MaX10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 20:18   #63
Quote:
MaX10 kaže: Pogledaj post
Jedan i drugi studij su stručni studiji, a ne sveučilišni (bez obzira što ih izvodi pravni fakultet). Javna uprava traje tri godine (180 ECTS) te se nakon nje može nastaviti školovanje primjerice na nekom diplomskom studiju. Stručni porezni studij traje dvije godine i može se skupiti najviše 120 ECTS-a što nije dovoljno za bilo kakav nastavak studiranja. Javna uprava obuhvaća širje područje pa je veća šansa da se pronađu predmeti koji su pojedincu interesantniji, a time i lakši dok je porezni studij usmjeren samo u jednom pravcu pa ako vam to ne leži onda je i takav studij puno teži.
ali na stručnom diplomskom studiju, ne sveučilišnom.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 10:18   #64
ali porezni studij sada traje 3 godine :/
Karolinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 10:37   #65
Quote:
Karolinaaa kaže: Pogledaj post
ali porezni studij sada traje 3 godine :/
Ne. Maksimalno možeš sakupiti 120 ECTS bodova. Dakle traje dvije godine (30 bodova po semestru). Pogledaj na www.postani-student.hr ili http://veleuciliste.pravo.hr/veleuci...porezni_studij
MaX10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 17:43   #66
Hvala E i jos nesto, znam da je prerano za pitati ali koji diplomski bi bilo najbolje upisati nakon javne uprave?
Karolinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 17:58   #67
Quote:
MaX10 kaže: Pogledaj post
Ne. Maksimalno možeš sakupiti 120 ECTS bodova. Dakle traje dvije godine (30 bodova po semestru). Pogledaj na www.postani-student.hr ili http://veleuciliste.pravo.hr/veleuci...porezni_studij


Sveučilište u Zagrebu
PRAVNI FAKULTET
Trg maršala Tita 14, Zagreb
www.pravo.hr

Studijski programi
1. Pravo, integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij, trajanje 5 godina
2. Socijalni rad, preddiplomski sveučilišni studij, trajanje 4 godine
3. Javna uprava, preddiplomski stručni studij, trajanje 3 godine
4. Porezni studij, preddiplomski stručni studij, trajanje 3 godine

Totalno sam zbunjena xD
Karolinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 19:03   #68
hej ljudi, molim vas pomoć Završila sam strucni studij racunovodstvo u Osijeku (180ECTS) htijela bi nastaviti dalje, upisati diplomski studij na ekonomiji ( u Os ne mogu, neko novi njihovi zakoni, jel..) pa me zanima di mogu i kako? Znam da trebam razlikovnu godinu ali u Os je nemogu upisati, mogu li u Zg ?? ili bilo gdje drugdje , tnx
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 16:55   #69
NE možete upisivati niti jedan sveučilišni diplomski studij sa stručnog,jedino pod uvjetom da date veliku razliku predmeta
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 14:43   #70
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
NE možete upisivati niti jedan sveučilišni diplomski studij sa stručnog,jedino pod uvjetom da date veliku razliku predmeta
a i svi fakulteti nemaju tu razliku za polaganje. inače, od splitskog sveučilišta sam siguran da fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje ima razlikovi program, traje godinu dana, besplatan.
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 15:46   #71
Quote:
leonalea kaže: Pogledaj post
hej ljudi, molim vas pomoć Završila sam strucni studij racunovodstvo u Osijeku (180ECTS) htijela bi nastaviti dalje, upisati diplomski studij na ekonomiji ( u Os ne mogu, neko novi njihovi zakoni, jel..) pa me zanima di mogu i kako? Znam da trebam razlikovnu godinu ali u Os je nemogu upisati, mogu li u Zg ?? ili bilo gdje drugdje , tnx
pozdrav, evo da ti dogovorim na ovo , nazovi referadu u os (p.s. - rece ti da ne znaju nista do 9.mj al je u globalu tako kao cu ti napisati) i raspitaj se gotovo 99% sam sigurna da ces moci upisati u os dalje diplomski iako si zavrsila strucni, ali ces morati polagati razliku predmeta tj samo 3 predmeta mikro, makro i kvante ...i placas ih 5 500 kn...

Dok oni koji su zavrsili strucni na veleucilistu ne mogu u os upisati diplom. jer ove godine kao smanjuju kvote i tako nesto a prije se moglo - da ne bude zabune, a vi iz osijeka cete moci i dalje...

Dosta sam se raspitala o tome zato i znam sto pisem....
lp
LittleGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 20:10   #72
hvala littlegirl
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 18:43   #73
može li se nakon završene 3 godine na zdravstvenom veleučilištu nastaviti na nekom sveučilištu ( uz polaganje razlike naravno ) ?
u-kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 16:08   #74
Quote:
u-kiss kaže: Pogledaj post
može li se nakon završene 3 godine na zdravstvenom veleučilištu nastaviti na nekom sveučilištu ( uz polaganje razlike naravno ) ?
Vjerojatno moze ukoliko fakultet ima 3+2 program, iako ce toga biti sve manje. No ako pikiras na studij medicine ili stomatologije, mislim kako na to mozes slobodno zaboraviti jer nitko tako nesto nece dopustiti.

Mi, koji smo prirodoslovnog usmjerenja, smo kod ovakvih slucajeva uglavnom dopustali upise na drugu godinu prediplomskog studija, uz polaganje jos nekih ispita s prve godine. Naravno, sve ovisi o zavrsenom strucnom studiju, pa su razlike od slucaja do slucaja.

U principu, prelazak s veleucilista na sveuciliste postaje sve manje prihvatljiv i moguc zbog drasticne razlike u pristupu i programima.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 22:15   #75
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Vjerojatno moze ukoliko fakultet ima 3+2 program, iako ce toga biti sve manje. No ako pikiras na studij medicine ili stomatologije, mislim kako na to mozes slobodno zaboraviti jer nitko tako nesto nece dopustiti.

Mi, koji smo prirodoslovnog usmjerenja, smo kod ovakvih slucajeva uglavnom dopustali upise na drugu godinu prediplomskog studija, uz polaganje jos nekih ispita s prve godine. Naravno, sve ovisi o zavrsenom strucnom studiju, pa su razlike od slucaja do slucaja.

U principu, prelazak s veleucilista na sveuciliste postaje sve manje prihvatljiv i moguc zbog drasticne razlike u pristupu i programima.
znam da se na medicinu i stomatologiju ne moze prebaciti,mislila sam na fakultete poput edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta ili soc.rada(iako je to 4+1 pa ne vjerujem).kada sam se raspitivala rekli su da je moguce a sada opet druga prica,pa gdje bi mogla naci sve infromacije u vezi toga,jer ni u referadi ne znaju previse.ne zelim stati na 3 godine..
hvala puno!
u-kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 12:53   #76
Bok Imam jedno pitanje i nadam se da ga mogu postaviti ovdje!

Znači, prijavljujem se za nešto, i moram navesti svoj najveći level edukacije, naravno, točan. E sada to meni malo predstavlja problem. Završila sam stručni studij, i stekla sam naziv struč.bacc.oec. (180 ECTS bodova). Kako se to prevodi na engleski jezik, točnije za USA? Jer na listi edukacije koju moram izabrati stoji Elementary school, High School, University Degree pa neki viši rangovi. Po ovojoj logici, s obzirom da dolazi odmah iza High School, ja bih trebala izabrati University Degree. Ali ne znam da li je to točno, s obzirom da sam ja bila na veleučilišnom studiju i s obzirom da sam stručni bacc. tj. prvostupnik. Pa me zanima da li netko zna koja je moja titula na engleskom, i da li mogu kliknuti University Degree? Jer osim toga, nemam nikakvu drugu opciju (imam samo još magistar i ph.D).

Hvala
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 16:48   #77
Question PRIJELAZ SA STRUČNOG NA SVEUČILIŠNI STUDIJ ?

Dobar dan!

Ne znam je li ovo već raspravljano (prijelaz: stručni studij - sveučilišni studij), no ne mogu naći nijednu relevantnu raspravu na forumima za moj slučaj, a u nadležnim institucijama još i manje.
Dakle, završila sam stručni dodiplomski studij ekonomije i poduzetništva na VERN-u i htjela bih ostatak školovanja nastaviti drugdje. Cilj mi je bio prebaciti se na Ekonomski fakultet u Zagrebu, no u protekle tri godine mog studiranja, pravila igre su se promijenila te se sad ne mogu prebaciti (odnosno, mogu, ali na nebulozan način – paralelno dajući aktualne ispite i one s prijašnje tri godine EFGZ-a, što mi i sami zaposlenici njihove referade/dekanata ne preporučuju, već savjetuju da upišem sve iznova). Pretražila sam sve na netu, zvala sve relevantne brojeve (od sveučilišta, visokih škola, ministarstva, itd.), no i dalje nemam smjernicu što i kako dalje.
Mogu li ikako preostale dvije godine završiti na znanstvenom/sveučilišnom smjeru ili barem na stručnom diplomskom negdje drugo osim na VERN-u? Molim vas da mi dojavite konkretne info i savjete, ukoliko ih netko ima, jer ne znam više što napraviti, a ne mogu se baš ni pomiriti s činjenicom da sam bacila toliko vrijeme, trud i novac u vjetar.

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći svima jer si u ovoj zemlji jedino možemo sami pomoći, obzirom da nadležne institucije nemaju ni vremena, ni sluha za probleme mladih koje su (i njihove) promjene u sustavu obrazovanja izazvale.
VŠS-om do burze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 16:59   #78
Evo i ja sam završila Vern. Zadržala sam se na ove tri godine. Ti možeš prijeći na neki drugi stručni studij, tako da ne možeš na Ekonomski fakultet jer je to sveučilišni studij. Možeš se prebaciti ove dvije godine što su ti ostale na ZŠEM-Zagrebačka škola ekonomije i managementa, Libertas, imaš i onu školu u Zaprešiću ne znam sada točno kako se zove. Postoji još visokih učilišta ali ovo je ono čega sam se sjetila. Mislim da je jedna cura nastavila studij u Osijeku jer tamo imaju sistem 3+2 godine, a u Zagrebu je 4+1, makar mislim da je i u Osijeku sveučilišni studij.

Ti sada radiš? Ja nikako ne mogu naći posao i već dulje vrijeme sam nezaposlena. Koliko imaš godina?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 17:10   #79
Puno ti hvala na sugestijama, potpuno sam izgubljena s raznim info od kojih jedna s drugom veze nemaju. Da, sad će biti upisi u Osijeku valjda...
Ja sam ti nedavno diplomirala, imam 22. god, a što se posla tiče - ni izbliza. Mislim, ako ne upali nastavak studiranja, onda ću morati naći bilo što do iduće akademske godine.

Još jednom ti hvala i želim ti sreću u traženju posla!!!
VŠS-om do burze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 17:13   #80
Hvala i tebi. Drago mi je da sam ti barem malo pomogla. Ja sam dosta starija od tebe, imam 34 godine.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.