Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2017., 21:24   #4021
Mjera za samozapošljavanje

Da li mogu koristiti mjeru za samozapošljavanje ako sam na zadnjem poslu ja dao otkaz?
tomica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 10:46   #4022
Dobio sam 89 kuna naknade od hzz. Mislim da mi je vec istekao period naknade, pa nisam ovo ni ocekivao, al nije bas ni da sam se razveselio. Jel neko zna u cem je fora?

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 15:53   #4023
Kod ovih novih politika zapošljavanja specifično obrazovanje nezaposlenih, koliko osoba treba biti prijavljena na hzz-u da bi mogla koristiti ovu mjeru, i da li ja mogu odabrati područje osposobljavanja npr. IT sektor?
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 03:37   #4024
Ja znam da je uvjet za novčanu naknadu skupiti 9 mjeseci punog ili nepunog staža u roku od dvije godine, te da na papiru mora pisati da je osoba dobila otkaz kao tehnološki višak ili je istekao ugovor o radu pa se zbog nečega ne će produžiti. U normalnim okolnostima da se dogovoriti s poslodavcima da napišu samo da se ne će produžiti bilo da radnik nije zadovoljan, bilo da poslodavac nije zadovoljan. Isplata ide po prosjeku plaće zadnja 3 mjeseca u iznosu od 75%, što znači da je plaća 2000 kn, 3 mjeseca bi osoba primala 1500 kn, a 4. mjesec pola od toga, odnosno 750 kn.

Pozdrav
Dora
dorasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 08:39   #4025
Zapošljavanje mladih do 30 god

Pozdrav svima,
trebam pomoć vezano za iskorištavanje "nove" mjere: Zapošljavanje mladih do 30 godina.

Naime, radim u firmi duže od dvije godine. Poslodavac će me (sljedeći mjesec) prijaviti na neodređeno i iskoristiti mjeru koju sam navela.

Imam završenu VSS (magistar ekonomije) i plaća mi je stvarno mala.

S obzirom da mi neće u tih 5 godina morati plaćati doprinose, koliko je realno da se plaća povisi?

Postoji li neki "minimalac" koji mi "mora" isplatiti ukoliko me prijavi s mojom završenom školom (diplomski studij)?


Već je najavio da ćemo razgovarati o korekciji moje plaće, pa da znam iznijeti činjenice
Alergen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 08:54   #4026
Poslodavac će me (sljedeći mjesec) prijaviti na neodređeno i iskoristiti mjeru koju sam navela.

Imam završenu VSS (magistar ekonomije) i plaća mi je stvarno mala.

S obzirom da mi neće u tih 5 godina morati plaćati doprinose, koliko je realno da se plaća povisi?

Postoji li neki "minimalac" koji mi "mora" isplatiti ukoliko me prijavi s mojom završenom školom (diplomski studij)?


Već je najavio da ćemo razgovarati o korekciji moje plaće, pa da znam iznijeti činjenice
Alergen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:24   #4027
Testiranje na zavodu za zapošljavanje

Može li mi netko pojasniti što je testiranje na zavodu na koje te savjetnica uputi? Što to točno podrazumijeva? Je li to grupno ili individualno? To nije isto što i radionice/grupna savjetovanja? To je kao, šta? Test? intervju? Provjera tvojih sposobnosti za određeni posao?

I šta se točno radi na tom testiranju?

Hvala
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:24   #4028
mislim da je 5 godina(ili do tvoje 30te) oslobođen od placanja brutto 2 doprinosa. Imas kalkulatore na netu pa si provjeri koliko je to.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:07   #4029
Quote:
Alergen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
trebam pomoć vezano za iskorištavanje "nove" mjere: Zapošljavanje mladih do 30 godina.

Naime, radim u firmi duže od dvije godine. Poslodavac će me (sljedeći mjesec) prijaviti na neodređeno i iskoristiti mjeru koju sam navela.

Imam završenu VSS (magistar ekonomije) i plaća mi je stvarno mala.

S obzirom da mi neće u tih 5 godina morati plaćati doprinose, koliko je realno da se plaća povisi?

Postoji li neki "minimalac" koji mi "mora" isplatiti ukoliko me prijavi s mojom završenom školom (diplomski studij)?

Već je najavio da ćemo razgovarati o korekciji moje plaće, pa da znam iznijeti činjenice
mislim da ti ta mjera nema neke velike veze s tim dal bu on tebi povećal plaću ili ne, u bivšoj firmi je poslodavac na veliko koristil sve moguće mjere, a svi smo, bez obzira na stupanj obrazovanja, godine iskustva i način zapošljavanja bili na minimalcu, osim par pojedinaca

jedino da ga podsjetiš kolko dugo si u firmi i kaj si sve napravila za firmu, možda na temelju toga dobiš i povišicu

sretno
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:32   #4030
Quote:
Black_panther kaže: Pogledaj post
Može li mi netko pojasniti što je testiranje na zavodu na koje te savjetnica uputi? Što to točno podrazumijeva? Je li to grupno ili individualno? To nije isto što i radionice/grupna savjetovanja? To je kao, šta? Test? intervju? Provjera tvojih sposobnosti za određeni posao?

I šta se točno radi na tom testiranju?

Hvala
Ta savjetovanja su kad osoba prvi put uđe u statistiku hzz-a kao nezaposlena osoba barem je meni tako bilo. Ako si dugo nezaposlena onda imaš neka individualna savjetovanja. Uglavnom gubitak vremena kad pogledaš ponuda poslova na njihovoj stranici.

Ako je za posao u hzz-u, onda test inteligencije, engleskog jezika, psihotest i razgovor.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:34   #4031
Quote:
dorasplit kaže: Pogledaj post
Ja znam da je uvjet za novčanu naknadu skupiti 9 mjeseci punog ili nepunog staža u roku od dvije godine, te da na papiru mora pisati da je osoba dobila otkaz kao tehnološki višak ili je istekao ugovor o radu pa se zbog nečega ne će produžiti. U normalnim okolnostima da se dogovoriti s poslodavcima da napišu samo da se ne će produžiti bilo da radnik nije zadovoljan, bilo da poslodavac nije zadovoljan. Isplata ide po prosjeku plaće zadnja 3 mjeseca u iznosu od 75%, što znači da je plaća 2000 kn, 3 mjeseca bi osoba primala 1500 kn, a 4. mjesec pola od toga, odnosno 750 kn.

Pozdrav
Dora
Upitao na HZZ-u, uglavnom naši političari žele da mi samo budemo kuhari, konobari, slastičari, i da naravno voditelji EU projekata.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:02   #4032
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Upitao na HZZ-u, uglavnom naši političari žele da mi samo budemo kuhari, konobari, slastičari, i da naravno voditelji EU projekata.


i njegovatelji.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 20:21   #4033
Pozdrav svima!
Prije nekih godinu ipo dana, odustala san s fakulteta, zbog zdravstvenih i privatnih razloga. Bila sam redoviti student. Nisam se nakon toga prijavila na biro, i svi su mi papiri još na fakultetu, svjedodžebe, završna diploma od srednje škole. Zdravstveno kao nezaposlena osoba san riješila. Sada me zanima, kako mi se konačno zdravstveno stanje popravilo i hoću da počnem radit, da li me poslodavac može uredno zaposlit s prijavom iako nisam nikad prijavljivana na biro, ili ipak moran bit evidentirana tamo? Je li mi dovoljno samo dignit diplomu od srednje sa faksa kao dokaz o školovanju? Na koji način to poslodavac riješava, provjerava, ako želi, i kako ide procedura sa radnom knjižicom, mirovinskim itd? Dosad sam radila samo preko student servisa, tako da nisan baš upućena. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!
NIKEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:29   #4034
Ako se prijavim na HZZ, mogu li ja odbijati poslove koje mi oni nude? Koliko sam čuo mogu odbiti par poslova a onda me odjavljuju sa HZZ i moram čekati neko vrijeme prije nego se mogu ponovno prijaviti, je li tako?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:15   #4035
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Ako se prijavim na HZZ, mogu li ja odbijati poslove koje mi oni nude? Koliko sam čuo mogu odbiti par poslova a onda me odjavljuju sa HZZ i moram čekati neko vrijeme prije nego se mogu ponovno prijaviti, je li tako?
Mislim da poslove ne možeš odbijati samo tako, već moraš poslati mail savjetniku s obrazloženjem zašto se nisi javio na natječaj ili pristupio testiranju. Obrazložene mailove uvažavaju.
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:43   #4036
Quote:
ivana nyc kaže: Pogledaj post
Mislim da poslove ne možeš odbijati samo tako, već moraš poslati mail savjetniku s obrazloženjem zašto se nisi javio na natječaj ili pristupio testiranju. Obrazložene mailove uvažavaju.
Ja nikad ništa nisam obrazložavala niti me itko kaj pitao zašto nisam negdje poslala zamolbu ili otišla na testiranje.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 11:02   #4037
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ja nikad ništa nisam obrazložavala niti me itko kaj pitao zašto nisam negdje poslala zamolbu ili otišla na testiranje.

Via Tapatalk
Meni je savjetnica rekla da moram poslati mail ako ne mogu otići na testiranje jer me je ona kao već zabilježila na listu koju šalje poslodavcu, tako nešto...
Ali da, slažem se da je glupo njima, od kojih praktički nemamo nikakve koristi išta obrazlagati ili ići na testiranja za natječaje koji su namješteni. By the way 90% natječaja je namješteno.
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:54   #4038
Ja sam na prijavi za naknadu nakon 9 mjeseci rada, uglavnom moram jednom mjesecno slat onaj email sta sam trazio poslova itd.. koliko je dovoljno toga poslat, jer ne namjeravam zaista trazit posao nego samo iskoristit i uzet te novce koje oni daju (znaci u biti molim Boga da posao ne dobijem)?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:57   #4039
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ja nikad ništa nisam obrazložavala niti me itko kaj pitao zašto nisam negdje poslala zamolbu ili otišla na testiranje.

Via Tapatalk
Quote:
ivana nyc kaže: Pogledaj post
Meni je savjetnica rekla da moram poslati mail ako ne mogu otići na testiranje jer me je ona kao već zabilježila na listu koju šalje poslodavcu, tako nešto...
Ali da, slažem se da je glupo njima, od kojih praktički nemamo nikakve koristi išta obrazlagati ili ići na testiranja za natječaje koji su namješteni. By the way 90% natječaja je namješteno.
Hvala!

Jel zna netko točan odgovor na ovo? Izgleda da se praksa razlikuje od službenika do službenika, ali kako bi TREBALO biti?

Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Ako se prijavim na HZZ, mogu li ja odbijati poslove koje mi oni nude? Koliko sam čuo mogu odbiti par poslova a onda me odjavljuju sa HZZ i moram čekati neko vrijeme prije nego se mogu ponovno prijaviti, je li tako?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 11:34   #4040
Poslao sam mail u HZZ o pitanjima iz prethodnog posta i dobio odgovor koji ne objašnjava praktički ništa.

Quote:
Također gore navedenim Zakonom propisano je da Zavod prestaje voditi osobu kao nezaposlenu u evidenciji, ako ta osoba ne ispunjava uvjete o aktivnom traženju posla i raspoloživosti za rad te ne obavlja aktivnosti u dinamici utvrđenoj u profesionalnom planu.
Koji su "uvjeti o aktivnom traženju posla i raspoloživosti za rad?"

Kakav je ovo odgovor, iz ovog nisam ništa saznao.

Quote:
Također Vas želimo informirati da je istim Zakonom člankom 17. propisan da Zavod prestaje voditi osobu kao nezaposlenu u evidenciji ako ta osoba ne prihvati ponuđena zaposlenja u okviru stečene stručne spreme i radnog iskustva do utvrđivanja profesionalnog plana, a nakon toga ponuđena zaposlenja iz utvrđenoga profesionalnog plana ili ako svojim postupanjem uzrokuje odbijanje zaposlenja od strane poslodavca, osim ako odbije zaposlenje iz razloga...
Tu mi nije rekla kolko puta mogu odbiti posao, a to sam bio pitao.

Quote:
Također Zavod će nezaposlenu osobu koja se vodi u evidenciji Zavoda duže od 12 mjeseci prestati voditi kao nezaposlenu ako ta osoba ne prihvati ponuđeno zaposlenje koje odgovara njezinim procijenjenim osobnim i profesionalnim sposobnostima.
Jel to sad znači da 12 mjeseci mogu odbijat poslove kolko hoću?


I eto, dobio odgovor dužine A4 papira u kojem mi nije odgovorila na pitanje.

Pretpostavljam da to pitanje o brisanju iz evidencije možda i ima element proizvoljnosti, ko što u poreznoj svako ima svoju interpretaciju.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.