Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2015., 08:01   #1
Snimanje elektro-akusticne gitare

Pozdrav ljudi!

Prije svega, isprike ako sam fulao rubriku. Takoder, istu temu sam postao na gitere.info, ali nikakav odgovor nisam dobio, stoga postam ovdje. Ipak ima vise ljudi.

Trebao bih pomoc, sviram elektro-akusticnu gitaru nekih godinu i pol. U zadnje vrijeme snimam sto odsviram jer to zaboravim poslije (ako ne sviram svaki dan). Takoder sam se poceo i zanimati sa snimanjem vise layera. Tempo akordima, solo fingerstyle...pa to u audacitiy smiksam.

Snimam direktno kabelom koji ukljucim u mic ulaz na kpmpu.

Kvaliteta zapisa je losa, malo bih ulozio u to. Ne znam sto bi bilo najbolje. Uzeti neki audio recorder, ili malo bolji mikrofon. Sto se tice mkrofona, nemam bas "izoliranu" sobu, stoga se cuju zvukovi izvana (ako ce to utjecati).

Uglavnom, molim pomoc i savjet, i unaprijed puno hvala!
shadowchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 23:28   #2
Nisi budžet nikakav napisao.

Line6 ux 2 je super za početak. Ima ih polovnih vjerojatno za nac
Tom Highway is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 07:53   #3
Quote:
Tom Highway kaže: Pogledaj post
Nisi budžet nikakav napisao.

Line6 ux 2 je super za početak. Ima ih polovnih vjerojatno za nac
Hvala ti na odgovoru, budžet je oko 1000kn, mozda bih mogao malo vise rastegnuti ako je bas nesto tipa "best buy".

Mozes li mi dati malo vise informacija molim te, sto mi sve treba od opreme ako kupujem Line6 ux 2? Kakva zvucna? (imam integriranu, nema 5.1)

Dali je Line6 ux 2 bolji od mikrofona za akusticnu gitaru?

Dodatno pitanje, posto vidim da je cijena tog uredaja oko 1200kn, dali mi je onda bolje za te novce uzeti jos elektricnu gitaru u kompletu s nekim pojacalom (posto sam vidio takve ponude)? Jer planiram skoro uzeti i elektricnu, nagodinu mozda. I dali mogu preko pojacala onda snimati akustaru isto!?

Zadnje uređivanje shadowchild : 23.10.2015. at 08:42.
shadowchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 18:37   #4
Ja kad snimam gitaru, "meni" zadovoljavajuci dobar zvuk sam uvijek dobio kad bih koristio kondenzatorski mikrofon te bih dodao uz to malo reverba iz svog pojacala. Znaci na kompu malo bolja zvucna kartica, dva kanala, kondezatorski mirkofon i signal iz pojacala. Makar mozes ti i bez dva kanala. Sve ovisi kakav sound trazis. Racunaj oko 700 kn na više kondezatorski mikrofon + zvucna kartica.

Također sad razmišljam da nabavim prijenosni audio recorder, tipa Zoom H1, H2n, ili H4nSP. Koliko sam slusao snimke, prilično je dobar sound... a jednostavnije mi je za koristiti. H1 novi ti je oko 800/900 kn, te ako nađeš rabljeni možeš jos jeftinije proći.

Vise manje ti to nista ne znaci, jer poanta je da si sam nades zvuk koji ti je OK za cijenu koju mozes uloziti. Ako ti još kako mogu pomoći samo me upitaj.
kiki_vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 11:12   #5
kiki_vg hvala ti na odgovoru, vidim si u tome i da se razumijes.

Znaci ovako ako sam dobro shvatio, treba mi dobar mikrofon+pojacalo+zvucna kartica...!?

Ili umjesto pojacala mogu uzeti audio recorder jel tako?

Sam mikrofon bez pojacala nebi mogao ici u pc? Mislim, nebih dobio nista s time?
shadowchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 17:53   #6
Kondenzatorski mikrofon ti ne radi bez fantomskog napajanja (ux2 ga ima)

I dalje mislim da ti je ux2 najbolji za početak. On ti je ujedno i dobra zvučna kartica.
Pogledaj malo po youtubeu uostalom.

Mislim da ti se ne isplati zaletit sa kupovinom mikrofona dok jos ne usvojis gradivo i skuzis šta ti treba.

Ali slažem se sa kikijem, najbolja kombinacija je mikrofon i line in.
Tom Highway is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 23:35   #7
U kombinaciji za komp, mozes izostaviti pojacalo, ja sam ga koristio samo da dobijem za nijansu kvalitetniji zvuk. Komotno mozes zvucna i mikrofon i to spojis na komp i vise ti nista ne treba.
Pod zvucna kartica malo bolja sam mislio gdje dobijes u kompletu zvucnu karticu koju ubacis u kuciste ali sa njom ti dolazi i kao mali mikser sa dva kanala da mozes ustekati kaj ti treba, koji naravno ima i napajanje za kondezatorske mikrofone. Cak i da nema napajanje, odnosno fantom, imas kondezatorske mikrofone kojima ne treba dodatno napajanje vec stavis bateriju od 9V i radi bez problema. Tipa Rode M3, koristio sam ga i za tu lovu cisto pristojan kondezatorski mikrofon.
A ako se sa time ne zelis gnjaviti, uzmes prijenosni audio recorder on ti snimi odmah u wav/mp3, a snimat mozes gdje god jer ide na baterije i kasnije u nekom programu samo editiras po želji.
Jer ako ides na opciju zvucna i mikrofon trebat ces malo vise uloziti, dok sa audio recorderom dobijes odmah snimac i mikrofon.
Poslusaj malo snimke te od Zoom H1, H2, H4 recordera pa vidi jel ti to OK.
Meni se cini ta jednostavnija opcija, OK zvuk, snimati mozes gdje god nisi ogranicen na komp u trenutku snimanja... zato si ga i ja planiram uzeti.

Pitanje hoce li se njemu svidjeti zvuk samo sa "line in" spojeno na taj ux2. Ja bih svakako uz to i mikrofon uzimao. Akusticna gitara uvijek najbolje zvuci snimana na mikrofon i dodano malo elektronike iz gitare. Barem se meni taj sound najvise svida.
kiki_vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 09:55   #8
Pozdrav ljudi, iz nekih osobnih razloga sam pauzirao s idejom kupnje audio opreme radi snimanja gitare.

No sada bas idem rijesiti to u sto kracem roku.

Zanima me sto mislite o ovome mikrofonu:

http://www.electronic-star.hr/AUNA-M...FON_i76399.htm

Znaci, snimao bih akusticnu gitaru. Od ostale opreme imam onak standardni komp, i3, 4GB RAM, integriranu zvucnu s ne bas previse kanala (mislim da ima 3 utora standard, mic, line i onaj treci sta god da je, ne znam napamet).

Dali mi je potrebno ista vise od opreme?

Do sada sam koristio neki jeftini mikrofon koji sam platio 20ak kn. Obicni stereo, snimao sam AudaCity-em...zvuk je bio ok, ali s dosta suma, i bilo je potrebno puno dotjerivanja da bude onako solidan.
shadowchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 13:02   #9
Kupi si bar neku crative audigy 2 zvučnu.
Polovnu možeš naći za 150-200 kn.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 13:29   #10
Nikak ne kužim - naziv teme je snimanje el.-ak. gitare, a želiš kupit studijski mikrofon za to?
Kaj nema el.-ak. gitara svoj pickup? Ak je loše kvalitete, onda si nabaviš bolji, izbor je stvarno širok, i mjesto montaže može bit di hoces, od onih u "rupi" do onih na bridge-u, a ima baš i kondenzatorskih mikrofona za ispod žice itd.
Snimanje sa studijskim mikrofonom raznih instrumenata je bez ostalih zvukova i šumova u pozadini pogodno samo u dobrom izoliranom studiju.

Edit:
da dodam još - loša kvaliteta bi ti mogla bit i možda zbog kompa, a ne pickupa. Pogledaj si Tascam-ove proizvode
Starfighter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.