Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2016., 18:23   #1
Xiaomi nejasnoce

Pozdrav.zanima me 2 modela tog mobitela pa,ako mi neko moze odgovoriti.
1.Svi pricaju o promjeni roma i koliko sam zakljucio ovi prepodavaci stave rom prepun gluposti i onda treba neki bolji rom.Jel rom sa stranice miui.com koji oni tamo objave pod global stable i global dveloper najbolje za stavit?jel to bas sluzbeni od tvorca miuia ili je ono da ga raznorazni ljudi preprave i objave tamo?
2.Jel u global stable verziji isto ima hrvatski ili je go samo uglobal developer?
3.Jel ima kakv problem s narucivanjem preko stranice gearbest jer vidim da je tamo medu najpovoljnijima i cesto su akcije,a svi uzimaju preko nekih drugih stranica i aliexpresa po cak vecoj cijeni nego na gearbest,pa jel kakav problem s tom stranicon?
4.Redmi note 2 i note 3,uzeo bi dvojku jer je jeftiniji od trice i ima dvije prednosti prema trojki,nema otisak prsta i baterijuod 4000 mah,al zato na note2 bateriju mogu sam promjeniti i ima sd card.A izmjenjiva baterija.je vazna.jer nema servisa u nas.Al sta me muci najvise.,oba modela.nemaju Sharpov ekran nego neki jeftini od.neke.marke Tianma ekran,pa jel tko od vas do sad imao problemas tim ekranima na ovim modelima?
4.Kad dobijem mobitel ima.litko iz Dalmacije da se bavi tim mobovima da mi stavi global rom na mob jer stvarno ne zelim cackat sam po tim romovima.kad se.ne razumjem?
Klaunovi is offline  
Old 15.01.2016., 19:16   #2
1.neki shopovi stavljaju nekakve multilanguage romove,a romovi sa official stranice su sluzbeni.
2.multilanguage romove u koje je ukljucen i hrvatski skidas sa unofficial foruma xiaomi.eu..
3.gearbest ne dostavlja u HR iz EU skladista..
4.Tianma ekran se pokazao dobar.zeni sam kupio RN2 prije nekih 5 mjeseci i nikakvih problema...
5.instaliranje roma nije nikakav problem.imas hrpu tutorijala na nasim forumima i you tubeu...
Wodoo is offline  
Old 15.01.2016., 21:16   #3
Znaci ovi sluzbeni global stable i global developer sa miui.com ne sadze hrvatski? Onda koja stranica ima da salje s europskog osim honorbuy oni skupo placaju postarinu?
Klaunovi is offline  
Old 15.01.2016., 22:08   #4
@Klaunovi: zasto ti je prednost sto N2 nema citac otiska prsta?

tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Old 15.01.2016., 22:35   #5
Quote:
Klaunovi kaže: Pogledaj post
Znaci ovi sluzbeni global stable i global developer sa miui.com ne sadze hrvatski? Onda koja stranica ima da salje s europskog osim honorbuy oni skupo placaju postarinu?
Ovdje skines multilanguage rom stable i developer.

http://xiaomi.eu/community/threads/6-1-14.29462/

To je unofficial forum...

Honorbuy je najpouzdaniji zbog garancije i brze dostave.
Inace ako zelis iz EU skladista pogledaj giztop i aliexpress(Top One)...
Wodoo is offline  
Old 15.01.2016., 23:54   #6
Nije prednost sta nema citac otiska,nego redmi note 3 ima citac otiska prsta i jacu bateriju,tu je u prednosti samo,al je mnogo veca prednost u redmi note 2 izmjenjiva baterija jer npr ja preko dvije godine drzim mobitel a cesto mi se desi da nakon godinu i nesto baterija bude dosta slabija pa je promjenim jer je jeftino,a kad je fiksna to mi je veliki problem i prednost velika ja Sd CARD.ok to je s hrvatskim,a ovaj s miui.com oficjalni nema nas jezik sigurno?
Klaunovi is offline  
Old 16.01.2016., 09:18   #7
Quote:
Klaunovi kaže: Pogledaj post
uzeo bi dvojku jer je jeftiniji od trice i ima dvije prednosti prema trojki,nema otisak prsta i baterijuod 4000 mah,al zato na note2 bateriju mogu sam promjeniti i ima sd card.
Pises malo nerazumljivo, zato sam i pitao.
Al ajde, ja takodjer gledam ovaj mob za nekoga pa cu malo pratit sto pises

tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Old 16.01.2016., 15:57   #8
Quote:
Klaunovi kaže: Pogledaj post
Nije prednost sta nema citac otiska,nego redmi note 3 ima citac otiska prsta i jacu bateriju,tu je u prednosti samo,al je mnogo veca prednost u redmi note 2 izmjenjiva baterija jer npr ja preko dvije godine drzim mobitel a cesto mi se desi da nakon godinu i nesto baterija bude dosta slabija pa je promjenim jer je jeftino,a kad je fiksna to mi je veliki problem i prednost velika ja Sd CARD.ok to je s hrvatskim,a ovaj s miui.com oficjalni nema nas jezik sigurno?
Ovakva ti je situacija...Xiaomi jos uvijek ne radi sluzbene romove za EU pa tako ni za HR..sluzbeni romovi dolaze na kineskom i engleskom jeziku.
Ako skines multilanguage rom s bilo kojeg drugog foruma ne gubis garanciju,ako te to brine...
Wodoo is offline  
Old 21.01.2016., 00:52   #9
Ja imam RN2 jedno 3mj. Mob je bomba za ove pare. Jedino me nesto hebe wifi, gasi se kad mob ode u deep sleep (ugasen ekran nakon par min) i to samo kad je na bateriji. Kad je na punjacu ne gasi se. Nekakav problem s unoffical romo mislim, ali van toga... Brz, fluidan, ma strava. Kupio sam kaljeno staklo za njega, ipak je 5.5", pukne li to dpc ce me ko pola moba haha

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
GuardianOTB is offline  
Old 21.01.2016., 12:07   #10
Quote:
Klaunovi kaže: Pogledaj post
Onda koja stranica ima da salje s europskog osim honorbuy oni skupo placaju postarinu?
http://www.giztop.com/ ovdje je poštarina free ako se ne varam..
spoonman039 is offline  
Old 24.01.2016., 00:43   #11
Je vidio sam besplatna je i cijena mu je 149 dolara isto ko na Honorbuy s tim da tamo se placa postarina od 200-300 kn.Al na giztopu nigdje ne pise da salju iz EU skladista,pa me strah da ne bi opalilo carinu i pdv,jel ko narucivao od njih pa da ima iskustva ??? I ima li jos koja stranica koja salje iz EU?
I moze li se zatraziti da snime rom sa xiaomi.eu ili samo ide taj njihov?

Zadnje uređivanje Klaunovi : 24.01.2016. at 01:00.
Klaunovi is offline  
Old 24.01.2016., 00:46   #12
giztop ima tu foru da svu robu šalju iz kine u svoju poslovnicu u francuskoj, tamo plate porez i carinu pri ulasku u EU, a onda šalju po europi. ne bi smjelo biti ni carine ni poreza. javim kada stigne redmi 3 jesu li me naši opalili po džepu
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 24.01.2016., 01:01   #13
Super onda,javi pa da mogu naruciti i ja.Da nemamo dvostruku stetu.
Klaunovi is offline  
Old 24.01.2016., 02:14   #14
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
javim kada stigne redmi 3 jesu li me naši opalili po džepu
super, baš i ja planiram uzeti redmi 3 (zapravo se još dvoumim između redmi 3 i redmi note 2). malo ću pričekat da im u ponudu dođe maska i tempered glass, pa da uzmem sve zajedno..
spoonman039 is offline  
Old 24.01.2016., 07:03   #15
Redmi note 2 ti ima full hd ekran,a Redmi 3 nema,u njega he 1280x786.A cijena im je ista,oba dodu 149 dolara na giztop.
Klaunovi is offline  
Old 24.01.2016., 09:36   #16
ja sam se odlučila za redmi 3 jer sam žensko i imam malu šaku. prije nego što je izašao, gledala sam i redmi note 2, ali sa svojih 5,5 inči mi je jednostavno prevelik za normalno svakodnevno funkcioniranje. a razliku između full hd i hd nisam sigurna da bih znala uopće prepoznati, nisam od onih koji puno igraju ili gledaju filmove preko moba
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 24.01.2016., 13:30   #17
Quote:
Klaunovi kaže: Pogledaj post
Redmi note 2 ti ima full hd ekran,a Redmi 3 nema,u njega he 1280x786.A cijena im je ista,oba dodu 149 dolara na giztop.
to mi je najmanje bitna stavka. zapravo tu čak više preferiram redmi 3 jer će se baterija slabije trošiti, a još ima puno veći kapacitet. druga prednost kod trojke je metalno kućište koje meni osobno ljepše izgleda.
prednost note 2 mi je prije svega bolji procesor i chipset (zbog čega se dvoumim), a i izmjenjiva baterija.


Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ja sam se odlučila za redmi 3 jer sam žensko i imam malu šaku. prije nego što je izašao, gledala sam i redmi note 2, ali sa svojih 5,5 inči mi je jednostavno prevelik za normalno svakodnevno funkcioniranje. a razliku između full hd i hd nisam sigurna da bih znala uopće prepoznati, nisam od onih koji puno igraju ili gledaju filmove preko moba
iako sam muško, isto nemam preduge prste i preferiram 5 inča. note 2 ima mogućnost prikaza smanjenog ekrana u kutu, ali mi se ne sviđa ta ideja, iako je korisna.
inače, kod ekrana je važan pixel density (broj pixela po inču) kod redmi 3 je 294 ppi, a kod note 2 je 403 ppi, što nije prevelika razlika po mom mišljenju.

Zadnje uređivanje spoonman039 : 24.01.2016. at 14:49.
spoonman039 is offline  
Old 24.01.2016., 14:49   #18
i baterija. i ja preferiram ideju izmjenjive baterije, ali 4100 mAh?! daj ga amo bez pitanja.
čak mi ni metalno kućište ne igra toliko ulogu, čak sam se bila zagrijala za ideju barbie-roza mobitela i istih takvih slušalica :žensko: i bila malo razočarana što redmi 3 ne nudi tu opciju. oh, well, preživjet ću nekako sa srebrnim metalnim kućištem s fora uzorkom.
uglavnom, preorder sam napravila prošlog tjedna, sad još čekam da ih giztop konačno nabavi i počne shippati. :lupkanogomopod: :bubnjaprstimapostolu:
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 24.01.2016., 16:02   #19
Na redmi 3 je metalno kuciste i nepromjenjiva baterija,sad neznam jel to i znaci da se poklopac ne moze minjat,dok kod redmi note 2,baterija je promjenjiva,pa mozes mjenjat straznji poklopac sigurno i stavit koji ti se svida.Samo neznam koji je ekran u redmi 3?Sharp?Lg? Ili ovaj jeftini ko u redmi note 2,jer znam da je bila strka oko togata nisu stavili Sharpov ekran nego od Tianma.Sharpov kosta oko 45 dolara,Tianmin oko 10-15 dolara,a navodno je bolji Sharpov.
Klaunovi is offline  
Old 24.01.2016., 17:35   #20
Quote:
Klaunovi kaže: Pogledaj post
Na redmi 3 je metalno kuciste i nepromjenjiva baterija,sad neznam jel to i znaci da se poklopac ne moze minjat
vjerojatno, jer pretpostavljam da je baterija odmah ispod poklopca, pa kad bi se poklopac mogao uklonit, mogla bi i baterija. ipak je mobitel debel samo 8.5 mm.


Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
uglavnom, preorder sam napravila prošlog tjedna, sad još čekam da ih giztop konačno nabavi i počne shippati. :lupkanogomopod: :bubnjaprstimapostolu:
je li se zna možda datum kad će mobitel stić u europu? na stranici nisam uspio ništa naći.
nadam se da će dobiti i ostale dodatke, treba mi tempered glass i eventualno neka maska za njega
spoonman039 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.