Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 01:27   #21
Kak misliš da se više ne volite? Il znaš il se ne volite.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 08:08   #22
Znaš šta? Napravi ti kako ti srce kaže. Racionalno se nekad neke stvari ne mogu odraditi. Ako ti se piše pismo, piši pismo. Izbaci sve iz sebe. Na kraju navedi, kad želiš razgovarati o ovome, tu sam. Ali kad budeš spreman razgovarati, a ne otići. Navedi i da vjeruješ da je svjestan lošeg odnosa i da sigurno zna da je komunikacija jedini ključ.
Ukoliko nakon toga sam ne potencira razgovor - imaš jasan odgovor.
Ukoliko se isključi ili ode za vrijeme razgovora - imaš odgovor.
Ukoliko uspijete razgovarati - imat ćeš bar prvi korak ka spašavanju ili ćeš opet imati odgovor.
Kad se bilo što od toga dogodi, imat ćeš jasan odgovor, a nakon njega ti samo treba ili volja da spašavaš ili hrabrost da odeš.
Nije to tako velika zavrzlama. I bijeg je odgovor, i šutnja je odgovor, i ružne riječi su odgovor. Tebi nedostaje hrabrosti za otić, ali to je samo jedan trenutak koji će biti lakši nego ga ti sad zamišljaš i proživljavaš u glavi x puta.
Prošla sam razvod - istina, bez djeteta. Trebalo mi je kao i tebi par godina da to zaista prerežem i bacim od sebe, a na kraju je realno bilo teških nekih 15 minuta odlaska. Sve ostalo je bilo odrađivanje. Danas sam u drugom braku, imamo kćer, shvaćam da ti se s djetetom stvari mijenjaju, ali nisi u pravu kad kažeš da dijete neće imati s ocem to što imaju sad. To nije istina. Dijete se neće razvesti od nikoga - a oni sami će formirati svoj odnos, čak i rasterećenije nego je to sad. Ovako ste svi zarobljenici loše energije, emocija, atmosfere. Nema vedrine i veselja, dakle svakako za dijete ni to nije najbolja opcija.
Nemoj me krivo shvatiti, ne želim reći - razvedi se pa kako god, ali definitivno ako procijeniš da je ta opcija jedina objektivno pametna, suoči se sa životom. Nikad nije strašno koliko u našoj glavi.
__________________
Winter is coming.
ponornica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 10:08   #23
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Sad ću ti malo secirati post

Znači ipak ste išli, ali našla si razlog da kvocaš i nakon kaj ti je uspio tvoj naum s odlaskom na koncert? Nisi se mogla opustiti jednom nakon što ste otišli?


OK, možda je bio malo grub, ali ja bih mu to jednom spomenuo, ali ne bih pravio dramu oko toga. Nije ni on znao što ti je ni kako te boli, a možda si i bila više bezobrazna nego što ti misliš.
Za viski - doktor je radio svoj posao - možete i ne morate mu dati poklon, on ga već dobiva u obliku plaće i poštovanja. Srati mužu jer je dao ovaj, a ne onaj viski je nepotrebno kvocanje i pijenje krvi.
Slazem se za viski, doktoru je to posao i nema sta da mu se daruje!

Za bol se ne slazem, vecina odraslih ljudi zna da su bol u žuči ili od kamena u bubregu jedni od najtezih bolova!
Moj muz se rastuzi kada vidi mene prvog dana po dobijanju menstruacije jer me stomak rasura, trudi se da mi olaksa, mazi me i grli, a ne da ostane leden na bol u žuči!

Koncert joj je preseo jer se on zvocao pre odlaska...
..................

Treba nam više informacija, šta mu ti zameraš, pa on ućuti...?
To što nemate seks je još jedan pokazatelj da nešto baš ne štima.
Zašto je bitinje dete, od tebe ? Zsšto niste tebi oboje podjedanko bitni, u slučaju lošeg braka i ne baš idealnog oca?

Zasto si se udala, nije valjda zato što je ''bilo vreme'' ili si mislila da nećeš drugog upoznati?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 10:44   #24
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Slazem se za viski, doktoru je to posao i nema sta da mu se daruje!

Za bol se ne slazem, vecina odraslih ljudi zna da su bol u žuči ili od kamena u bubregu jedni od najtezih bolova!
Moj muz se rastuzi kada vidi mene prvog dana po dobijanju menstruacije jer me stomak rasura, trudi se da mi olaksa, mazi me i grli, a ne da ostane leden na bol u žuči!

Koncert joj je preseo jer se on zvocao pre odlaska...
..................

Treba nam više informacija, šta mu ti zameraš, pa on ućuti...?
To što nemate seks je još jedan pokazatelj da nešto baš ne štima.
Zašto je bitinje dete, od tebe ? Zsšto niste tebi oboje podjedanko bitni, u slučaju lošeg braka i ne baš idealnog oca?

Zasto si se udala, nije valjda zato što je ''bilo vreme'' ili si mislila da nećeš drugog upoznati?
Ma moj post je više bio u stilu da mi priča ima previše rupa i htio bih čuti još detalja jer po ovom što je napisala može se ići i zaključivati u smjeru u kojem sam ja pisao.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 10:54   #25
Briga te za selo i šta će ljudi reći.
A dijete će uvijek imati njega za oca, bez obzira na razvod - time on ne prestaje biti tata!
Kako ćeš sama s malcem? Lijepo, kao još hrpu žena!

Ali prije toga zagrli ti njega za promjenu, već kad čekaš spontani zagrljaj...potrudi se još jedan zadnji put, tako da i svom djetetu možeš jednog dana reći da si ti stvarno dala sve od sebe za taj brak...a onda je na mužu da te zagrli nazad ili ne...
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:21   #26
Long story short: pisi kuci propalo.

to ti je tako kada se rade tako glupe odluke.
Pazi izbora: prekinuti ili vjencati.I normalno da se izabere: SVADBAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:05   #27
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Long story short: pisi kuci propalo.

to ti je tako kada se rade tako glupe odluke.
Pazi izbora: prekinuti ili vjencati.I normalno da se izabere: SVADBAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!
Kad djevojčice maštaju od mala o bijeloj vjenčanici
Samo se nadam da se za desetak godina neće više nitko ženiti jer će im valjda doći iz guzice u glavu da se svaki treći par rastaje.
Ili neće... jer svi misle da su njihove ljubavi svemirske
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:59   #28
Pa dobro ali ni ne mozes znat sta ti zivot nosi za dvi, pet, dvadeset godina jbg ljudi se mijenjaju. I niko ti ne garantira da neka osobina koju sad mozes partneru tolerirat jednog dana ne postane kamen spoticanja, to je sve tako ljudski...
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 12:37   #29
Čekaj, samo malo... zašto je toliki bauk razvesti se? Očigledno da ćete oboje bolje funkcionirati, i nastaviti sa normalnim (jer ovo nije normalno) životom ako se raziđete. Jedino bih ti savjetovala da pošto već spominješ knedlu u grlu i zdravlje, da se raziđete što civiliziranije jer ti u takvom periodu (razvoda) ne treba još dodatno nerviranje, prkos, uvrede i spuštanja. To pokušaj izbjeći maksimalno.

Iskreno, mislim da oboje znate da tu ljubavi jedino imate prema djetetu, a međusobno je (valjda ostalo) poštovanje.
__________________
...eye for an eye makes the whole world blind...
sfingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 02:25   #30
Sorry, ali vremenom većini parova ostane samo to poštovanje i emocija ali ona više bratsko - sestrinska ili frendovska neka. Strastvena svakako ne. Da je to tako ovaj odnos bi išao prirodno i došao do toga vremenom, što je normalno jer čovjeku je dosadna jedna osoba 56 godina pa je prestane doživljavati intenzivno seksualno protekom vremena.

No, to ovdje, po meni, nije problem. Problem su devijacije u samom odnosu, manjak komunikacije. Niti bilo kakve koja bi ih povezivala.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 09:55   #31
... ako vidiš da se nećete pomiriti, ako ste iz male sredine gdje će te svi osuđivati, ako si spremna na promjene u životu i ako djete može putovati - moj savjet ti je da spakiraš kofere, uzmeš dijete i odeš potražiti sreću negdje van države...

Ovdje se ionako ništa dobro neće dogoditi u idućih 10 godina. Mi smo ograničena vrsta, uvijek će biti bitno "što će ljudi reći"... stavljati takve retardirane društvene norme ispred sreće i zadovoljstva pojedinca je jednostavno glupo...
__________________
...intelligence is the ability to understand...
project is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 00:19   #32
Bez uvrede, ali autorica mi zvuči ko tipična temperamentna dalmatinka, blago emocionalno nestabilna i još naglašeni izljevi bijesa, frustracije gdje se ne biraju riječi. Ne kažem ja da je to generalno loše, ima onih kojima i to paše, ali ne može svatko s tim funkcionirati.

Ne može se na temelju ovog dati dijagnoza, može biti sto stvari, može biti da te vara, da ga nije briga, da nije vrijedan truda, da te stvarno doveo do ruba, da mu je sve postalo besmisleno i da je tu radi djece, a može biti da je i on nesretan s nečime, a da mu je stalo.

Ali ajde poslušaj mene i promjeni ploču malo i probaj ti bez ikakvog bijesa i frustracija, lijepim riječima i iskreno saznati njegovu perspektivu, pa valjda te to i zanima. Probaj saznati što bi on volio da se popravi, što po njegovom mišljenju bi trebalo biti bolje da bi veza bolje funkcionirala, gdje on vidi probleme itd.

Po tome što pišeš vidi se da ti uopće ne znaš kako on na sve to gleda. Da se zaključiti da ti dođeš i saspeš na njega sve svoje frustracije i bijes, a onda magično očekuješ da se nakon toga on otvori, a on se nakon toga još više zatvori, pa si ti još ljuća.

Ajde izađi izvan te manije ako ti je stalo do braka, stavi po strani svoje frustracije i bijes i prestani se nametati i probaj za početak saznati što on misli o svemu, vama, odnosu, tebi, gdje se griješi, što treba. Pa to je prvo što bi trebalo zanimati da išta zaključiš i poduzmeš.

Jer nećeš ti biti sretna u tom braku dok god on ne bude. Sve i da sve bude po tvome i sve te tvoje zamjerke završe tako da on pristane da bude po tvome samo da šutiš i ne kvocaš, tu nema sreće dok i on nije sretan. Pa umjesto da kvocaš stalno, za početak saznaj, što njemu treba za sreću...

Mislim da bi se ti mogla šokirati, kad iskreno od njega dobiješ odgovore. A ne znam ni hoćeš to uspjeti dobiti s takvim pristupom. Meni se čini da on tebi ima dosta toga za zamjeriti, ali jednostavno mu se razgovor s tobom čini uzaludan, ti njega uopće ne čuješ i ne doživljavaš..
enduring is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 07:24   #33
Procitao sam samo uvodni...
Tretman sutnjom i durenje spadaju u emotivno zlostavljanje i to vrlo ozbiljno zlostavljanje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:40   #34
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Procitao sam samo uvodni...
Tretman sutnjom i durenje spadaju u emotivno zlostavljanje i to vrlo ozbiljno zlostavljanje.
Gaslighting? Lagano shvacam da sam ja pod tim "tretmanom" skoro cijelu vezu i brak.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:47   #35
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Gaslighting? Lagano shvacam da sam ja pod tim "tretmanom" skoro cijelu vezu i brak.
Stonewalling u stvari, ali ide i gaslighting cesto uz to.

Procitaj si malo o narcisistickim i borderlajnskim vezama tj o vezama s takvim ljudima.
Ako se tvoja veza nalazi u tim opisima, bjezi i ne okreci se.

Prozivio sam i ja to.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:20   #36
Volit se nisu emocije nego aktivno činjenje dobrog onom drugom i oboma.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:49   #37
Grupa žena je bila na seminaru o harmoniji u braku. Prvo im je
postavljeno pitanje: "Koja od vas voli svog muža?" i većina je digla
ruku. Zatim je uslijedilo pitanje: "Kada ste zadnji put kazale mužu da
ga volite?". Neke su rekle danas, neke večeras, a neke nisu
odgovorile. Onda su dobile zadatak da svaka svome mužu iskuca u
telefonu poruku: "Dragi, volim te!". Posle toga je trebalo da
međusobno razmene telefone i da se odgovori javno pročitaju. Ovo su
bili top 10:
1) Da nije majka moje djece možda bolesna?
2) Šta je sad? Opet si slupala auto?
3) Ne razumijem. Kako to misliš?
4) Šta si sad uradila? Ovog ti puta neću oprostiti.
5) ?!?
6) Ne odugovlači! Reci odmah koliko ti treba!
7) Da li sanjam???
8) Ne budeš li mi rekla kome si ovo htjela da pošalješ, još danas ću da
te zakoljem kao vrapca.
9) Molio sam te da više ne piješ.
I na kraju - muž, autor pobjedničke poruke:
10) Ko je to?
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:41   #38
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Grupa žena je bila na seminaru o harmoniji u braku. Prvo im je
postavljeno pitanje: "Koja od vas voli svog muža?" i većina je digla
ruku. Zatim je uslijedilo pitanje: "Kada ste zadnji put kazale mužu da
ga volite?". Neke su rekle danas, neke večeras, a neke nisu
odgovorile. Onda su dobile zadatak da svaka svome mužu iskuca u
telefonu poruku: "Dragi, volim te!". Posle toga je trebalo da
međusobno razmene telefone i da se odgovori javno pročitaju. Ovo su
bili top 10:
1) Da nije majka moje djece možda bolesna?
2) Šta je sad? Opet si slupala auto?
3) Ne razumijem. Kako to misliš?
4) Šta si sad uradila? Ovog ti puta neću oprostiti.
5) ?!?
6) Ne odugovlači! Reci odmah koliko ti treba!
7) Da li sanjam???
8) Ne budeš li mi rekla kome si ovo htjela da pošalješ, još danas ću da
te zakoljem kao vrapca.
9) Molio sam te da više ne piješ.
I na kraju - muž, autor pobjedničke poruke:
10) Ko je to?
Ovo je jako jako žalosno, uopće nije zabavno. Pa u kakvom braku ti ljudi žive ako im je "volim te" tako teško za reći i još teže za čuti. Ja u takvom braku ne bih živio niti jedan dan, a znam da ima takvih brakova dosta, nažalost...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:56   #39
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ovo je jako jako žalosno, uopće nije zabavno. Pa u kakvom braku ti ljudi žive ako im je "volim te" tako teško za reći i još teže za čuti. Ja u takvom braku ne bih živio niti jedan dan, a znam da ima takvih brakova dosta, nažalost...
Jel znaš zašto je tako?
Mnogi ljudi u braku uzimaju jedno drugo 'zdravo za gotovo' i uopće ne razmišljaju o tome. Pojam ljubavi je jako rastezljiv, nažalost.
Btw, ja sam se ipak nasmijala tim odgovorima, kako god da zvučalo tužno.
Onaj ljubomorni pod br. 8 je najjači
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 21:11   #40
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Jel znaš zašto je tako?
Mnogi ljudi u braku uzimaju jedno drugo 'zdravo za gotovo' i uopće ne razmišljaju o tome. Pojam ljubavi je jako rastezljiv, nažalost.
Btw, ja sam se ipak nasmijala tim odgovorima, kako god da zvučalo tužno.
Onaj ljubomorni pod br. 8 je najjači
I onda dođu ovdje i vele da se više ne jebu sa muževima i ženama...
Ja svoju ženu ne uzimam zdravo za gotovo, pa jebote koja bi glupača mene ovakvog trpila i još mi tepala i stiskala se uz mene...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.