Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 08:44   #61
Počeli živjeti skupa nakon dvije i pol godine.
Oženili se nakon 5.
Dijete dvije godine nakon ženidbe.
Trenutno u braku 6, od početka 11.

Svakakvih primjera imam oko sebe.

Ali generalno, mislim da je dobro proživjeti neko vrijeme skupa pod istim krovom prije nego se ljudi vežu dok ih smrt ne rastavi. Garancije nema, ali ipak je pripremljen biti bolje nego nepripremljen
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 08:39   #62
S prvim muzem godinu dana hodanja, 16 godina braka. Djecu smo dobili u petoj i sedmoj godini braka.

S drugim muzem 6 mjeseci (online) poznanstva, godinu dana zajednickog zivota, 15 godina braka koji jos traje, zajednicke djece nemamo.
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:57   #63
Quote:
ESKat kaže: Pogledaj post
S prvim muzem godinu dana hodanja, 16 godina braka. Djecu smo dobili u petoj i sedmoj godini braka.

S drugim muzem 6 mjeseci (online) poznanstva, godinu dana zajednickog zivota, 15 godina braka koji jos traje, zajednicke djece nemamo.
Ako nije problem,jer ovaj početak online prijateljstva počeo za vrijeme prvog braka ?
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:39   #64
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
Ako nije problem,jer ovaj početak online prijateljstva počeo za vrijeme prvog braka ?
Ne. Sluzbeno sam se razvela pocetkom 2000. a drugog muza sam upoznala na ljeto iste godine
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:49   #65
5 godina, zadnju živjeli skupa u iznajmljenom stanu.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 20:44   #66
Pola godine poznanstva, 3 godine veze. Dijete smo dobili nakon 4 mj.braka
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 23:20   #67
Trudnoca malo ubrzala potpis a?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 23:58   #68
9 godina veze, zivimo u stanovima udaljenim 100m.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 00:57   #69
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
9 godina veze, zivimo u stanovima udaljenim 100m.
razmišljate li o zajedničkom životu i braku ili ne još?
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 01:57   #70
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
razmišljate li o zajedničkom životu i braku ili ne još?
Budemo mozda kad odemo u penziju. Ako jos budemo zajedno tad.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 02:00   #71
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
9 godina veze, zivimo u stanovima udaljenim 100m.
9 godina veze i živite odvojeno?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 02:13   #72
Upoznali se -nakon 1 mj. u u vezi , poslije 6 mjeseci brak, zajednički život od prve bračne, noći , 1. djete (od ukupno troje) nakon 1,5 godine braka , za par dana nam je 23. godišnjica braka
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 03:01   #73
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
9 godina veze i živite odvojeno?
Da. Mislis da js nuzno zivjeti zajedno?
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 05:16   #74
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Da. Mislis da js nuzno zivjeti zajedno?
Ja bi rekao da nije nuzno ali je iz mog iskustva prilicno prakticno.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 05:47   #75
Inace, mi se blizimo 9 godisnjici veze, 4 godisnjici braka.

Netko je pitao je li istina da odmah znas da si upoznao pravu osobu. Ne, nikako. To dode nekako sa stazom u zajednickom guranju kroz pizdarije i malo manje pizdarije. Nakon par mjeseci mozes biti samo zaljubljen i glup.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:15   #76
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja bi rekao da nije nuzno ali je iz mog iskustva prilicno prakticno.
Meni je bas prakticno sto zivimo u odvojenim stanovima koji su tako blizo jedan drugom.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:18   #77
Pa da, vjerojatno tak i tak provodite najveći dio vremena zajedno, ili si ti kod njega ili on kod tebe.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:48   #78
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Da. Mislis da js nuzno zivjeti zajedno?
Pa da jer mi tih 9 godina zvuči puno a obično znam da se parovi odluče na taj pothvat dosta brzo.

Pa ako živite svako u npr. iznajmljenom stanu,šta vam nije bolje živjet zajedno ? Naravno ne znam vašu situaciju ni život ali ja da kliknem s nekim odlučila bih se na taj pothvat da vidim kako bi funkcionirali skoro 24 h.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Inace, mi se blizimo 9 godisnjici veze, 4 godisnjici braka.

Netko je pitao je li istina da odmah znas da si upoznao pravu osobu. Ne, nikako. To dode nekako sa stazom u zajednickom guranju kroz pizdarije i malo manje pizdarije. Nakon par mjeseci mozes biti samo zaljubljen i glup.
Totalna istina. Ja sam za bivšeg mislila da je prava osoba za mene i da smo kliknuli do kraja u svemu no kako je vrijeme odmicalo shvatila sam da sam se gadno zeznula.

Zadnje uređivanje Azz : 19.01.2017. at 12:01. Reason: şpajanje postova
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:35   #79
Najpoštenije je reći da je sve iza svakoga individualno. Nekome klikne ovako, nekome onako. Pravila, zaista, nema. Jer, svi smo podloćni promjenama, razvijamo se i rastemo iz dana u dan.

Ono što ja osobno ne zagovaram su zajednička " odrastanja" ; slučajevi kada se zatelebaju ljudi u klinčadijskoj dobi, pa hodaju, nahodavaju, vodaju se, završavaju zajedno škole, faxove....uz sve to žive na odvojenim adresama.

Smatram da bi , razumni, roditlelji svoju dijecu trebali instruirati da takvo što nije, najčešće, dobro , ni korisno za ikoga. Sebe treba upoznati sam, kao individuu, a ne šlepajući još nekoga uza sebe. ( i ovo šlepajući je figura govora , naravno )

Nisam ni protiv da ljudi krenu z zajednički život brzo, kroz nekoliko mjeseci, zašto ne, ukoliko imaju viziju kako će zajednički koračati prema naprijed.

No, krenuti zajedno u život pa onda samo sjediti na kauču -svakako ne.

A moje osobno iskustvo je ovakvo ( što se tice braka i veze u kojoj jesam )

Upoznali se 2/2009, od 8/2009 smo se percipirali kao par; uselili skupa u životni prostor 2/2010. Krajem 2010 kupili vlastitu nekretninu ( na kredit ), vlasništvo pisali odmah po pola. Nosioc kredita je on. Tada nismo bili u braku.

Ubračili se 6/2012.

I otkuda paralela tijeka vremena veze/braka sa djecom? Zar se u vezu/braka isključivo "stupa" poradi razloga da se imaju djeca?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:53   #80
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Totalna istina. Ja sam za bivšeg mislila da je prava osoba za mene i da smo kliknuli do kraja u svemu no kako je vrijeme odmicalo shvatila sam da sam se gadno zeznula.
To je ono... Zaljubljen covjek je slijep
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.