Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 03:04   #1881
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Može. Dođi na piće i kavu
A slike možeš vidjeti na forumu:elektronika.ba
baš sam došo iz vana i ja bi gemišt.,ne jebite po tavanu nego razmijenite iskustva. Zar nije to bit?
don 2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:31   #1882
Pa uglavnom ovi noviji imaju regulaciju snage ovisno o protoku vode(ćak i protočni samo za vodu),kombinirani bojleri imaju regulaciju vode elektronskim putem (uglavno u rasponu 40-60 stupnjeva),što se protoka vode potrebnog za aktiviranje plamenika tiće,postoje i takvi,naime oni za aktivaciju plamenika ne koriste membranu,već turbinu.Kombinirani bojleri novije generacije uglavnom i imaju turbine,do kod protočnih to još nije standard,ali postoje modeli koji rade tako.
recimo ovi http://www.bosch-climate.com.hr/stra...rijalice-vode/

Zadnje uređivanje d2267 : 03.03.2011. at 19:39.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:57   #1883
Jel zna netko kolika je okvirna temperatura ispušnih plinova bojlera na visini 40cm od plamenika? Pojavila mi se manja pukotina, a imam doma RTV silikon koji podnosi nekih 300 celzijusa, pretpostavljam da je to dovoljno, ali eto da pitam, kad već ima ovdje upučenijih.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 19:24   #1884
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Jel zna netko kolika je okvirna temperatura ispušnih plinova bojlera na visini 40cm od plamenika? Pojavila mi se manja pukotina, a imam doma RTV silikon koji podnosi nekih 300 celzijusa, pretpostavljam da je to dovoljno, ali eto da pitam, kad već ima ovdje upučenijih.
Oprosti na čemu ti se pojavila pukotina
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:58   #1885
Ne znam je li pitanje već bilo, ali evo pitat ću ponovo U stanu nam je ugrađen vaillant turbotec i u uputama piše da tlak treba biti oko 1,2 bara. Međutim, nama se kad je uključeno grijanje danas digo tlak na 2,8 pa smo to odmah isključili. Onda se naravno spustio tlak, ali i inače nam je viši nego što piše u uputama. Možemo mi nešto napraviti ili da odmah u ponedjeljak zovemo majstora? Bojler je novi, još nekorišten. Daleko je ponedjeljak pa me zanima što je to? Može li mi itko pomoći? Jel možda treba odzračiti radijatore da se to spusti? (ako da kako se to radi?) Ili ne ide ništa bez majstora. Hvala unaprijed
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 09:09   #1886
Quote:
mima29 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li pitanje već bilo, ali evo pitat ću ponovo U stanu nam je ugrađen vaillant turbotec i u uputama piše da tlak treba biti oko 1,2 bara. Međutim, nama se kad je uključeno grijanje danas digo tlak na 2,8 pa smo to odmah isključili. Onda se naravno spustio tlak, ali i inače nam je viši nego što piše u uputama. Možemo mi nešto napraviti ili da odmah u ponedjeljak zovemo majstora? Bojler je novi, još nekorišten. Daleko je ponedjeljak pa me zanima što je to? Može li mi itko pomoći? Jel možda treba odzračiti radijatore da se to spusti? (ako da kako se to radi?) Ili ne ide ništa bez majstora. Hvala unaprijed
Treba napuniti termoexpanzionu posudu
Teško da to možeš sam, jer ako nisi to nikada radio
Bojim se da se tu ne radi o kvaru nego je netko iz neznanja ispustio zrak iz posude, jer je posuda tvornički napunjena, a njezin kvar 1-1000

Najbolje pozovi onoga tko je ovjeravao garanciju
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 09:17   #1887
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Treba napuniti termoexpanzionu posudu
Teško da to možeš sam, jer ako nisi to nikada radio
Bojim se da se tu ne radi o kvaru nego je netko iz neznanja ispustio zrak iz posude, jer je posuda tvornički napunjena, a njezin kvar 1-1000

Najbolje pozovi onoga tko je ovjeravao garanciju
Hvala! Znači mogu pripremiti 1000 Di je uopće ta posuda i kako se ona prazni? Da znam za ubuduće da to ne diramo
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 15:35   #1888
Quote:
mima29 kaže: Pogledaj post
Ili ne ide ništa bez majstora. Hvala unaprijed
A tko je ugradio bojler?
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 07:27   #1889
Quote:
mima29 kaže: Pogledaj post
Hvala! Znači mogu pripremiti 1000 Di je uopće ta posuda i kako se ona prazni? Da znam za ubuduće da to ne diramo
To je okrugla crvena posuda koju i ne vidiš dok ne skineš pokrov na bojleru, ali to za tebe kao korisnika nije niti bitno, jer pokrov skida samo stručnjak, dok tvoji korisnički gumbi su oni vani za namještanje temperature sanitarne vode i radiatora - sve drugo prepusti majstoru
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 14:32   #1890
Vaillant bojler





Bojler ne radi, pa me zanima što znači znak koji izgleda poput pješčanog sata? Pored njega žmirka svjetlo. Što da radim?
jejeje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 14:52   #1891
Reagirao je graničnik temterature

Kada otvoriš poklopac (ovaj crni) sa lijeve strane na cijevi nalazi se jedan cicek, kao obučen u plastiku, njega stisneš i proraditi će, ali treba naći uzrok pregrijavanja (začepljen izmjenjivač, loša cirkulaciona pumpa, premalo vode u sistemu i sl.), pa tek onda deblokirati graničnik, jer u suprotnom ti može izgorjeti bojler

Zadnje uređivanje cd_covers : 21.03.2011. at 11:07.
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 14:56   #1892
Samo malo - tek sam sada vidio na slici:

Nemaš vode u sistemu (onaj desno instrument pokazuje nulu)

S desne strane ispod bojlera u čošku imaš jednu pipicu za punjenje sistema, nju okreni, napuni sistem na 1,5 i deblokiraj graničnik kako sam ti opisao (sve u redu, mislim da nije kvar u pitanju)
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:20   #1893
Hvala, ajde mi samo još reci koji da okrenem

jejeje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 19:24   #1894
Onaj manji bijeli okrugli, odvrni kao na slavini i puštaj vodu (gledaj na instrument) do 1,5 bara, nakon toga zategni i problem riješen

Zadnje uređivanje cd_covers : 21.03.2011. at 11:08.
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 14:12   #1895
bojler Vaillant VCW 180e iz, koliko se sjecam, 1991.

zadnje ciscenje promarni i izmjenjivac za sanitarnu prosle godine. Pumpa zamijenjena prije 10tak g.

Pojavio se problem s grijanjem. Sanitarnu vodu grije, ali microswitch se ne vraca uopce i ne ukljucuje grijanje. Kada bojler ugasim switch se vrati, ali ni onda ne pritisne do kraja ( gornjem fali 1-2mm ). Ne pomaze podesavanje osovinica koje bi trebale pritiskati switcheve. Kada oba switcha pritisnem rukom, grijanje se pali. Pumpa radi cijelo vrijeme i prilicno je vruca.

Neka ideja ?
Sapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 21:28   #1896
Quote:
Sapa kaže: Pogledaj post
bojler Vaillant VCW 180e iz, koliko se sjecam, 1991.

zadnje ciscenje promarni i izmjenjivac za sanitarnu prosle godine. Pumpa zamijenjena prije 10tak g.

Pojavio se problem s grijanjem. Sanitarnu vodu grije, ali microswitch se ne vraca uopce i ne ukljucuje grijanje. Kada bojler ugasim switch se vrati, ali ni onda ne pritisne do kraja ( gornjem fali 1-2mm ). Ne pomaze podesavanje osovinica koje bi trebale pritiskati switcheve. Kada oba switcha pritisnem rukom, grijanje se pali. Pumpa radi cijelo vrijeme i prilicno je vruca.

Neka ideja ?
Netreba nikakva ideja jer je stvar jasna

Treba skinuti vodeni šalter i njega izservisirati, jer je on zapeo i ne dozvoljava servu da isključi sanitarnu vodu i prebaci grijanje
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 21:32   #1897
Quote:
Sapa kaže: Pogledaj post
bojler Vaillant VCW 180e iz, koliko se sjecam, 1991.

zadnje ciscenje promarni i izmjenjivac za sanitarnu prosle godine. Pumpa zamijenjena prije 10tak g.

Pojavio se problem s grijanjem. Sanitarnu vodu grije, ali microswitch se ne vraca uopce i ne ukljucuje grijanje. Kada bojler ugasim switch se vrati, ali ni onda ne pritisne do kraja ( gornjem fali 1-2mm ). Ne pomaze podesavanje osovinica koje bi trebale pritiskati switcheve. Kada oba switcha pritisnem rukom, grijanje se pali. Pumpa radi cijelo vrijeme i prilicno je vruca.

Neka ideja ?
Ups
Možda sam malo i ubrzao sa zaključkom, naime može biti i kvar cirkulacione pumpe pa ne nabija dosta visok pritisak za prebacivanje
Ali 90% da je ipak ono prvo
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 13:52   #1898
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Ups
Možda sam malo i ubrzao sa zaključkom, naime može biti i kvar cirkulacione pumpe pa ne nabija dosta visok pritisak za prebacivanje
Ali 90% da je ipak ono prvo
hvala, Dexdu. Bit ce da je vodeni salter (glava na sredini bojlera s donje strane), jer kada malo lupkam po njemu, onda krene sve kako bi i trebalo. osovinice stisnu microswitcheve (desna strana bojlera)i grijanje se upali. Kada sam davno imao problem sa pumpom stalno je isao u gresku, sto sada nije slucaj.

btw. vodeni salter mogu lako skinuti, otvoriti ga i ocistiti. Ima li u njemu nesto sto bi trebalo promijeniti kad vec bude na stolu?
Sapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 17:02   #1899
Quote:
Sapa kaže: Pogledaj post
hvala, Dexdu. Bit ce da je vodeni salter (glava na sredini bojlera s donje strane), jer kada malo lupkam po njemu, onda krene sve kako bi i trebalo. osovinice stisnu microswitcheve (desna strana bojlera)i grijanje se upali. Kada sam davno imao problem sa pumpom stalno je isao u gresku, sto sada nije slucaj.

btw. vodeni salter mogu lako skinuti, otvoriti ga i ocistiti. Ima li u njemu nesto sto bi trebalo promijeniti kad vec bude na stolu?
Membrana
Podizač
šteppiksla
Kontrapodizač
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 18:10   #1900
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Membrana
Podizač
šteppiksla
Kontrapodizač
Dexdu, imas pp da ne otezem po forumu
Sapa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.