Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2011., 02:15   #1901
Pozdrav. Imam problema sa valiant bojlerom. Star dvije godine i prilično sam siguran da je vrisnula ekspanziona posuda. Naime, poslije, recimo tuširanja, kada mora dići vodu ponovno na određenu temperaturu, krene kapati voda iz jednog ventila sa strane. A i ranije se javio isti problem, prije pola godine i došao je serviser te sa kompresorom napumpo posudu i rekao ako se ponovi da se mora zamijeniti. E sad me zaima, da li netko zna cijene tih ekspanzionih posuda...trenutno je na njemu neka Zilmetova, plave boje(ako ovakav opis išta pomaže). Dakle, može li mi netko otprilike reći koliko bi ta zamjena izašla...nova posuda+ruke i da li zna nekoga pozdanog majstora?
saracela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 17:50   #1902
Quote:
saracela kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam problema sa valiant bojlerom. Star dvije godine i prilično sam siguran da je vrisnula ekspanziona posuda. Naime, poslije, recimo tuširanja, kada mora dići vodu ponovno na određenu temperaturu, krene kapati voda iz jednog ventila sa strane. A i ranije se javio isti problem, prije pola godine i došao je serviser te sa kompresorom napumpo posudu i rekao ako se ponovi da se mora zamijeniti. E sad me zaima, da li netko zna cijene tih ekspanzionih posuda...trenutno je na njemu neka Zilmetova, plave boje(ako ovakav opis išta pomaže). Dakle, može li mi netko otprilike reći koliko bi ta zamjena izašla...nova posuda+ruke i da li zna nekoga pozdanog majstora?
predpostavljam da imaš spremnik za sanitarnu vodu i da voda curi iz sigurnosnog ventila,takva posuda košta oko 150kn + 150kn zamijena
don 2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 14:49   #1903
Evo ovako, imam nedoumicu u vezi izbora bojlera.
Na postojeći dimnjak za koji sam dobio atest od dimnjačara mogu priključiti atmosferski bojler.Međutim ti bojleri su naravno opasniji zbog otvorenog ložišta i mogućeg povrata dimnih plinova u prostoriju u slučaju neispravnog dimnjaka.
Saznao sam da postoji i opcija postavljanja turbo bojlera no u tom slučaju morao bih u postojeći dimnjak uvući još jednu cijev promjera 80 mm kako bi se kroz dimnjak mogao uvlačiti svježi zrak i odvoditi dimne plinove što bi mi bila dodatna investicija od cca 6.500 kuna.Naravno uz to turbo bojler je i skuplji od atmosferskog.E sad me zanima koliko bi mi ta druga opcija bila isplativija jer osim što je atm. bojler opasniji čuo sam da mu i smetaju prašak, šamponi i sl.(bojler bi bio smješten u kupaoni u kojoj se kupam i u kojoj je i veš mašina) pa su samim time veći i troškovi održavanja.I naravno da li je iskoristivost i djelotvornost turbo bojlera veća od atmosferskog.
Molim savjet, preporuku, kritiku, bilo što.
Hvala.
__________________
Only the strong survive.
mgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 22:18   #1904
Quote:
mgy kaže: Pogledaj post
Evo ovako, imam nedoumicu u vezi izbora bojlera.
Na postojeći dimnjak za koji sam dobio atest od dimnjačara mogu priključiti atmosferski bojler.Međutim ti bojleri su naravno opasniji zbog otvorenog ložišta i mogućeg povrata dimnih plinova u prostoriju u slučaju neispravnog dimnjaka.
Saznao sam da postoji i opcija postavljanja turbo bojlera no u tom slučaju morao bih u postojeći dimnjak uvući još jednu cijev promjera 80 mm kako bi se kroz dimnjak mogao uvlačiti svježi zrak i odvoditi dimne plinove što bi mi bila dodatna investicija od cca 6.500 kuna.Naravno uz to turbo bojler je i skuplji od atmosferskog.E sad me zanima koliko bi mi ta druga opcija bila isplativija jer osim što je atm. bojler opasniji čuo sam da mu i smetaju prašak, šamponi i sl.(bojler bi bio smješten u kupaoni u kojoj se kupam i u kojoj je i veš mašina) pa su samim time veći i troškovi održavanja.I naravno da li je iskoristivost i djelotvornost turbo bojlera veća od atmosferskog.
Molim savjet, preporuku, kritiku, bilo što.
Hvala.
Iskoristivost je jednaka

Atmo bojler mora imati prozraku, nesmije biti kuhinjske nape niti PVC stolarije

Smetaju mu isparavanja, prašak ....itd, ali ako vršiš redovno godišnje održavanje i na turbo i na atmo niti sa jednim nečeš imati problema
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 13:09   #1905
Imam na kupaonskim vratima 2 rešetke 450X70.Prozor u kupaoni je drveni.
Izgleda da će biti povoljnija ova opcija s atmosferskim.
__________________
Only the strong survive.
mgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 00:06   #1906
Quote:
mgy kaže: Pogledaj post
Imam na kupaonskim vratima 2 rešetke 450X70.Prozor u kupaoni je drveni.
Izgleda da će biti povoljnija ova opcija s atmosferskim.
Naravno da je povoljnija opcija atmosferski (uz redovno godišnje održavanje) ali prvo moraš napraviti atest dimnjaka kod ovlaštenog regionalnog dimnjačara
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 08:10   #1907
dexdu; pitanje.
Dali znaš po kojem članu zakona, ili nešto drugo dimnjačar vrši ispitivanje izgaranja plinova kod bojlera.
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:59   #1908
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Naravno da je povoljnija opcija atmosferski (uz redovno godišnje održavanje) ali prvo moraš napraviti atest dimnjaka kod ovlaštenog regionalnog dimnjačara
Malo paznje molim, atest je napravljen.
C/P:
"Na postojeći dimnjak za koji sam dobio atest od dimnjačara mogu priključiti atmosferski bojler..."
A mozda je ipak povoljnija opcija fasadni, ako ne financijski, onda sigurnosno?

Zadnje uređivanje kajpa : 12.04.2011. at 22:10.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:08   #1909
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
dexdu; pitanje.
Dali znaš po kojem članu zakona, ili nešto drugo dimnjačar vrši ispitivanje izgaranja plinova kod bojlera.
Postoji nekakav dimnjacarski pravilnik koji vrijedi ovisno o regiji, znaci ...npr. za Zg dimacari su duzni svaka tri mjeseca pregledati lozista atmo bojlera i provjeriti kako vuku, jesu li zacađjeni, koliku emisiju CO imaju...i sl.
Za svaku odredjenu stvar (ovisno o tipu lozista) postoji zakonska odredba o ucestalosti dolazaka i kontrole dimnjacara tokom godine.
A u slucaju postavljanja novog aparata na plin (osim fasadnih, mislim) obavezan je atest dimnjaka.
Ovdje ima nesto o propisima i obavezama
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 23:20   #1910
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Malo paznje molim, atest je napravljen.
C/P:
"Na postojeći dimnjak za koji sam dobio atest od dimnjačara mogu priključiti atmosferski bojler..."
A mozda je ipak povoljnija opcija fasadni, ako ne financijski, onda sigurnosno?
Da to je ono što me najviše muči u cijeloj priči,a to je sigurnost.
Makar sam vidio da postoje i ti dojavljivači ili detektori CO makar ne znam koliko su oni pouzdani u cijeloj priči tj koliko im je za vjerovati.
__________________
Only the strong survive.
mgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 22:09   #1911
Quote:
mgy kaže: Pogledaj post
Da to je ono što me najviše muči u cijeloj priči,a to je sigurnost.
Makar sam vidio da postoje i ti dojavljivači ili detektori CO makar ne znam koliko su oni pouzdani u cijeloj priči tj koliko im je za vjerovati.

Prošlo je vrijeme glupih bojlera

Svaki Vaillant ima već u sebi detektor co2, znači loš dimnjak bojler pada u blokadu

Zato se i radi atest dimnjaka da nebi bilo neugodnih inenađenja

Što se sigurnosti tiče bilo atmo ili turbo sigurnost je 100%
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 08:50   #1912
Pošto mi majstor ne dolazi več 3 dana , molim za savjet ako je neki manji kvar u pitanju. Imam mali protočni bojler Vaillant Turbomag , nakon što nam je pukla cijev u šahtu kod brojila , i kako smo to zamijenili , bojler nikako da upali , ne pokazuje nikakvu grešku na displayu, nego jednostavno ko da nema dovoljno vode da se upali. Kad otvorimo toplu vodu , voda ima normalni pritisak 2 sekunde i onda polako iscuri do kraja ko da kaplje. Iz bojlera se čuje zvuk ko da je zrak u njemu, onak ko da kamenčić lupka po metalu. Pretpostavljam da se nešto zaštopalo od nečistoća koje su ostale u cijevi prilikom zamjene ( špena , zemlja ). Help!
Zippper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 11:17   #1913
Quote:
mgy kaže: Pogledaj post
Makar sam vidio da postoje i ti dojavljivači ili detektori CO makar ne znam koliko su oni pouzdani u cijeloj priči tj koliko im je za vjerovati.
Ne znam, vjerovatno ne skodi imati, ali najbolje je ipak vjerovati samom sebi tj. koristiti bojler u skladu s uputama - odrzavati ga (redovne kontrole od strane servisera), omoguciti mu dovoljan dotok kisika za izgaranje (rupe na vratima, otvoren prozor i sl. i ne koristiti napu/ventilator istovremeno s bojlerom.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 12:28   #1914
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Prošlo je vrijeme glupih bojlera

Svaki Vaillant ima već u sebi detektor co2, znači loš dimnjak bojler pada u blokadu

Zato se i radi atest dimnjaka da nebi bilo neugodnih inenađenja

Što se sigurnosti tiče bilo atmo ili turbo sigurnost je 100%
ta tvrdnja i ne stoji 100 posto,odnosno mijenjo sam elektroniku na vuw-u 240/2-5 iz razloga što nije reagirala na povrat dimnih plinova uslijed ćega se otrovala jedna curica od 12 godina hvala bogu bez većih posljedica. Istna je da ni prije ni kasnije od tog kvara nisam čuo za isti kvar da se ponovio što neznaći da je nemoguće
don 2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 12:32   #1915
Quote:
Zippper kaže: Pogledaj post
Pošto mi majstor ne dolazi več 3 dana , molim za savjet ako je neki manji kvar u pitanju. Imam mali protočni bojler Vaillant Turbomag , nakon što nam je pukla cijev u šahtu kod brojila , i kako smo to zamijenili , bojler nikako da upali , ne pokazuje nikakvu grešku na displayu, nego jednostavno ko da nema dovoljno vode da se upali. Kad otvorimo toplu vodu , voda ima normalni pritisak 2 sekunde i onda polako iscuri do kraja ko da kaplje. Iz bojlera se čuje zvuk ko da je zrak u njemu, onak ko da kamenčić lupka po metalu. Pretpostavljam da se nešto zaštopalo od nečistoća koje su ostale u cijevi prilikom zamjene ( špena , zemlja ). Help!
zaštopala se instalacija hladne vode do aparata ili sami aparat,pozovi servisera i ako ti je cijev pukla prije brojila ispostavi račun vodovodu
don 2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 00:19   #1916
Thumbs up

vaillant bojler ima hvatač nečistoće na ulazu hladne vode. odvoji bojler od ulaznog ventila , izvadi filter i očisti ga i problem riješen.
Mr.On is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 00:46   #1917
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Prošlo je vrijeme glupih bojlera

Svaki Vaillant ima već u sebi detektor co2, znači loš dimnjak bojler pada u blokadu

Zato se i radi atest dimnjaka da nebi bilo neugodnih inenađenja

Što se sigurnosti tiče bilo atmo ili turbo sigurnost je 100%
vaillant kotlovi -kondezacijski imaju co senzor inače svi ostali uređaji imaju osjetnik povrata dimnih plinova koji rade na povišenje temperature, što znači da nisu 100% sigurni. oni povećavaju sigurnost kod neispravnh dimovoda ali je ne garantraju. stalna i neograničena dobava kisika je jedino riješenje kod svakog sagorijevanja ,pa i kod drva.
Mr.On is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 15:22   #1918
Quote:
Mr.On kaže: Pogledaj post
vaillant kotlovi -kondezacijski imaju co senzor inače svi ostali uređaji imaju osjetnik povrata dimnih plinova koji rade na povišenje temperature, što znači da nisu 100% sigurni. oni povećavaju sigurnost kod neispravnh dimovoda ali je ne garantraju. stalna i neograničena dobava kisika je jedino riješenje kod svakog sagorijevanja ,pa i kod drva.


U jednom dijelu se slažem i to:
vaillant kotlovi -kondezacijski imaju co senzor inače svi ostali uređaji imaju osjetnik povrata dimnih plinova, stalna i neograničena dobava kisika je jedino riješenje kod svakog sagorijevanja

Ovaj dio ne odgovara istini:
koji rade na povišenje temperature, što znači da nisu 100% sigurni. oni povećavaju sigurnost kod neispravnh dimovoda ali je ne garantraju.

E pa ovako:
Vaillant koji nisu kondenzacijski imaj dva osjetnika, jedan je smješten u struji vručih sagorjelih plinova, a drugi je na mjestu gdje se plinovi mogu vračati u prostoriju ako dimnjak nevalja.

S obzirom da su to NTC senzori rade na principu diferenciji otpora (prema temperaturi plinova) i kao takvi elektronika prepoznaje istjecanje plinova
U slučaju da diferencija otpora ne odgovara ili je jedan od senzora neispravan elektronika baca bojler u blokadu u roku od 30 sekundi, znači sistem je 100% siguran i isproban u zemljama EU gdje su zakoni puno stroži nego kod nas

Ti si taj sistem jednostavno laički rečeno razvodnio i zaključio da nevalja
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 21:24   #1919
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
U jednom dijelu se slažem i to:
vaillant kotlovi -kondezacijski imaju co senzor inače svi ostali uređaji imaju osjetnik povrata dimnih plinova, stalna i neograničena dobava kisika je jedino riješenje kod svakog sagorijevanja

Ovaj dio ne odgovara istini:
koji rade na povišenje temperature, što znači da nisu 100% sigurni. oni povećavaju sigurnost kod neispravnh dimovoda ali je ne garantraju.

E pa ovako:
Vaillant koji nisu kondenzacijski imaj dva osjetnika, jedan je smješten u struji vručih sagorjelih plinova, a drugi je na mjestu gdje se plinovi mogu vračati u prostoriju ako dimnjak nevalja.

S obzirom da su to NTC senzori rade na principu diferenciji otpora (prema temperaturi plinova) i kao takvi elektronika prepoznaje istjecanje plinova
U slučaju da diferencija otpora ne odgovara ili je jedan od senzora neispravan elektronika baca bojler u blokadu u roku od 30 sekundi, znači sistem je 100% siguran i isproban u zemljama EU gdje su zakoni puno stroži nego kod nas

Ti si taj sistem jednostavno laički rečeno razvodnio i zaključio da nevalja
sistrm valja i radi super. moraš znati da se nalazi s jedne strane dimovoda i da vrijeme istjecanja dimnih plinova do reakcije osjetnika nije 30sek. već 3min. neprekidnog istjecanja dim. plina. tada se aparat blokira na 20min. poslije toga ide u rad pa ako dimni plinovi opet cure 3min. opet blokada 20min. i tako opet još 1. put pa tek tada blokira sa crvenom greškom.
Mr.On is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 00:00   #1920
Quote:
Mr.On kaže: Pogledaj post
sistrm valja i radi super. moraš znati da se nalazi s jedne strane dimovoda i da vrijeme istjecanja dimnih plinova do reakcije osjetnika nije 30sek. već 3min. neprekidnog istjecanja dim. plina. tada se aparat blokira na 20min. poslije toga ide u rad pa ako dimni plinovi opet cure 3min. opet blokada 20min. i tako opet još 1. put pa tek tada blokira sa crvenom greškom.
Pa u prijašnjem postu si napisao da sistem nije 100% siguran i da ne garantira ništa, a sada ga opisuješ kao pouzdanog i super - malo si konfuzan
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.