Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2010., 18:38   #41
I ja imam problem s hladnjakom,već nekp vrijeme,od 7.mjeseca otprilike,ali izgleda da je sada dostiglo vrhunac.počeo je slabo hladiti,to sam primjetio jer se mljeko često kvarilo,bez obzira što nije bio istekao rok uporabe,jednostavno bi se do sljedećeg dana pretvorilo u jogurt.Frižider zuji,a a hladnjača na vrhu frižidera radi dobro,pa je to najvjerojatnije pitanje plina,pa dali mi netko može reći kolko bi koštao takav popravak i savjetovati nekog na području Pule?Preko pp,naravno.Hvala
lexluthor84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 10:05   #42
Ako je kombinirani škrinja gore a frižider dole onda je lako moguće da škrinja radi dobro a dole da ne hladi. Došlo je do štopanja sistema i tu bi trebalo sistem propuhati , staviti dehidrator (filter) i opet napuniti plinom. cijene se kreću od 300- 500 kn .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 14:02   #43
Ok,hvala.Sada malo i hladi,ali manje nego prije,a primjetio sam da mi i guma oko vrata hladnjaka grije
lexluthor84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 21:57   #44
Par pitanja u svezi hladnjaka:

Hladnjak radi, pod naponom je, frizer radi normalno,
medjutim odjel za namirnice slabo hladi - treba mu do dva
sata da snizi temperaturu i nakon toga se hladnjak ne iskljucuje.

Hladnjak je Gorenje HZS 203, radi na R12 plin

Ako sto pomaze, Termostat je biterm - zamjenski od Gorenja.
Primijetio sam kod termostata da su samo 3 kontakta u upotrebi - smedja zica na 4-ci (desni od 2 kontakta),
zuta (grijac?) na 6-ici dok je crna spojena iznad trojke (3)
na metalni dio
Thots is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:01   #45
3 smeđa, 4 crna i jedan dio grijača i 6 drugi dio grijača
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 20:56   #46
candy hladnjak


novi hladnjak, tjedan dana star, odmah drugi dan primjetila sam da mi je hrana na gornjoj polici mokra, i da kaplje voda sa gornje stijenke hladnjaka (ja bih ju nazvala stropom ), ali sve normalno hladi..i mislila sam da to mora tako..
danas ga otvorim, i s lijeve strane negdje na sredini stražnje strane hrpa leda i snijega, par cm debljine,sve prešlo na policu. hrana i dalje mokra, ali samo na gornjoj polici.
i pomaknem ga, da vidim jesu li brtve ok (brat mi rekao da to pogledam, jer mi je on mijenjao smjer okretanja vrata), e sad, ja mislim da nisu iste kao i one na donjim vratima, uopće nije zaljepljena ta guma kao dolje..ali sad je i lokva vode s lijeve strane.
šta to može biti? uopće ne želim da ga popravljaju, želim novi hladnjak!!
zvala sam servis, doći će, ne znam kad. pitali su me jesmo li mijenjali smjer, ne znam mogu li izgubiti pravo na garanciju jer sam sama to radila? moš mislit što bi mi ovlašteni servis to radio..al ajd..
matarluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 16:39   #47
sve ovisi o serviseru , što će zaključiti da li su vrata promijenjena na ispravan način . Po ovo malo informacija da se zaključit da guma vrata ne prijanja i ulazi zrak koji se koncetrira negdje na sredini, no moguć je i kvar termostata .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 06:20   #48
Quote:
matarluk kaže: Pogledaj post

novi hladnjak, tjedan dana star, odmah drugi dan primjetila sam da mi je hrana na gornjoj polici mokra, i da kaplje voda sa gornje stijenke hladnjaka (ja bih ju nazvala stropom ), ali sve normalno hladi..i mislila sam da to mora tako..
danas ga otvorim, i s lijeve strane negdje na sredini stražnje strane hrpa leda i snijega, par cm debljine,sve prešlo na policu. hrana i dalje mokra, ali samo na gornjoj polici.
i pomaknem ga, da vidim jesu li brtve ok (brat mi rekao da to pogledam, jer mi je on mijenjao smjer okretanja vrata), e sad, ja mislim da nisu iste kao i one na donjim vratima, uopće nije zaljepljena ta guma kao dolje..ali sad je i lokva vode s lijeve strane.
šta to može biti? uopće ne želim da ga popravljaju, želim novi hladnjak!!
zvala sam servis, doći će, ne znam kad. pitali su me jesmo li mijenjali smjer, ne znam mogu li izgubiti pravo na garanciju jer sam sama to radila? moš mislit što bi mi ovlašteni servis to radio..al ajd..
Najvjerojatnije vrata nisu dobro sjela pa ulazi zrak, ali može biti i nedostatak plina
Ali mene zanima nešto drugo:
Kada si tako odlučna da ne želiš popravak frižidera nego novi uređaj dali si tako i odlučna da platiš popravak ako je kvar nastao (sam svoj majstor) promjenom smjera na vratima tj. gubitkom garancije
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 19:31   #49
Question

Imam i ja isti problem. Isto Gorenje frizider s ledenicom dolje. U gornjem dijelu frizidera se na straznjoj stjenci friga skuplja led s lijeve strane otvora u koji bi se trebala slijevati voda kad se led otopi. Cistila sam taj otvor te zakljucila da nije zacepljen. Ulijevala vodu ne bi li provjerila da li normalno protjece u kadicu povise motora. Sve izgleda u redu, pa ipak voda se pretvara u led oko otvora gdje bi trebala isteci te se tamo led sakuplja. S vremenom, kad kolicina leda postane prevelika i prekrije otvor, ladice ispod toga se pune vodom.

Pliz pomozite svojim savjetom.
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 07:28   #50
imam Samsungov hladnjak. dolje ledenica, gore hladnjak. star 6 godina.
odjednom je gornji dio počeo zamrzavati hranu. i to ne samo voće i povrće, nego se smrznu i kiseli krastavci, cikla,.... što je zapravo "teško" smrznuti.
jel se to dans popravlja ili se kupuje novo?
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 11:03   #51
Provjeri da li isključuje , ako ne mijenjaj termostat.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 12:43   #52
Imam gorenje frižider. Vrata mu vise. Kad je bio nov to nije bilo jako a sad je sve više. Da li se to može popraviti? Ili treba nagnuti frižider da se vrata isprave.
Pozdrav!
Braco11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:28   #53
da se popraviti . Pogledaj donji i gornji pant koji drže vrata i u vratima imaš sa gornje i donje strane rupu u kojoj je plastična piksa . vjerojatno se istrošila piksa (jedan kao plastični dihtung ), ili pogledaj da se nije pant odšarafio .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 18:35   #54
Hvala odmah ću to sutra kad dođem s posla.
Braco11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:03   #55
Quote:
kljukx kaže: Pogledaj post
Imam gorenje hladnjak (jedna vrata, unutra mjesto za namirnice i gore ledište), star 4 godine i do sada nisam imao nikakvih problema s njim, ali je u zadnjih mjesec dana počeo raditi bez prestanka tj radi non-stop i ne gasi se ali hladi sve uredno. Prošli vikend je prestao hladiti odjeljak za namirnice a ledište i dalje uredno radi, pa sam malo otvorio vrata ledišta kako bi mi hladio i dolje, ali to je samo privremeno. Termostat zimi držim na 3, a ljeti na 5. Nisam ništa radio što bi ga moglo preforsirati ili tako nešto.
Da li tko zna u čemu bi mogao biti problem?
Zvao sam gorenje servis, došao serviser, otvorio vrata, ja mu objasnio situaciju, on zatvorio vrata i rekao da se ne isplati popravljati već kupiti drugi?!
Pa star je samo 4 godine, zar bi kad god mi se nešto pokida trebao odmah kupovati novo? Navodno baca ulje u sistem i ima puno posla oko toga bla bla..
Da li tko zna kakvog dobrog majstora na području Zagreba, Dubrava, koji će to malo i pogledati a ne samo reći baci i kupi novi?
Zahvaljujem!
Potrazite racun i garanciju. Gorenje inace daje 5 godina garancije.
__________________
Zivot je lijep....
tanya_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 10:28   #56
Molim preporuku za hladnjak. cca 200 litara.

Naravno da je A+ i - ŠTO TIŠI!
Vidio sam deklaracije idu od 38db, no uvjerio sam se da dva jednaka hladnjaka imaju sasvim različit zvuk i glasnoću kompresora.
Također mi nije jasno zašto današnji hladnjaci stvaraju veću buku nego moj prastari obodin! (Koji, hvala na pitanju još radi odlično, no ledi previše a i vrijeme mu je...)
Hvala
radionica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 13:21   #57
imam ugradbeni gorenje hladnjak, popucala je na jednom dijelu brtva na vratima hladnjaka i odonda se sve topi (znoji) u frizideru ......postoji li neka procedura kako se ta brtva mjenja na vratima?
takoder....kako se moze očistiti onaj mali odvod koji je predviđen za otjecanje tih tekućina?

zahvaljujem,
pozdrav
Chocofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 17:54   #58
Ako ispod gume kad je malo otkreneš postoje vijci onda se guma da promijeniti, ako nema vijaka onda samo cijela vrata.Odvod kondenzata se da očistiti kakvim komadom žice koja se zavine na vrhu i s njom se malo se pročačka. Postoji i orginalni čistač koji je bio zajedno sa hladnjakom kad je kupljen no ljudi to zanemare i bace.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 08:43   #59
ispod koliko stupnjeva ovi novi kombinirani hladnjaci ne rade?znam da piše za N klasu da su za područje od 16-32 stupnja; ja sam kupio takav s jednim motorom kombinirani i nisam odmah znao za te stvari;stari hladnjak je radio i radi u svim uvjetima,ovaj novi mi se ugasio kad je sad bio val niske temperature i ja se već pobojao da je crknuo,onda sam se sjetio da sam čuo da neće raditi ispod određene temperature i kad sam naložio,proradio je;radi se o vikendici u kojoj se ne boravi stalno da bi bila sobna temperatura;to znači da ja na taj način ledenicu uopće ne mogu koristiti jer će mi se pokvariti sve u njoj?! ispod koliko stupnjeva u praksi on neće raditi,nije to sigurno 16 stupnjeva nego po meni je bilo u prostoriji oko 5 stupnja?kako to funkcionira?ima li vanjski termostat koji ga gasi ispod neke temperature i može li se taj termostat eliminirati,ili je stvar o konstrukciji uređaja-gustoći ulja,pa kompresor ne može krenuti pa u tom slučaju može izgoriti? znam iz prakse da mi kompresor za farbanje teško kreće ako je hladno pa ga moram par put paliti gasiti da krene i stavim prst na ulaz zraka i tad se pokrene
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 16:59   #60
Ovisi ako je kombinirani onda ima termostat 2T (dvotemperaturni ) i on se uključuje kad je na isparivaču +3,7 a isljučuje negdje na -18.I opet ako ga pojačaš onda +3,5 do -25 i dalje.Znači dok je u hladnjaku +5 on bi trebao raditi na toj temp. nemoj gledat koliko je vani već koliko je u hladnjaku. Ako je vani +6 u hladnjaku je sigurno manje .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.