Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2005., 20:20   #21
ja ponovo procitala cijeli topic pa evo par pitanja i komentara

Quote:
pumpkin pie kaže:
Ja prelazim na Yasmin od sljedećeg mjeseca. Ginićka kaže da je bolje.Vidjet ćemo. Ineče pijem Logest,već 2 godine.Nisam imala nikakvih nuspojava...
zasto ako ti je logest pasao?


Quote:
Leda kaže:
btw, Zlatice, meni je moja dr. isto savjetovala kao tebi tvoja, isto je bio prelazak s cilesta na yasmin.
zasto? cilest ti nisu pasale ili?

Quote:
Crow Jane kaže:
Je, ovo je istina! Ja sam trenutno na 2-mjesecnoj pauzi od Cilesta da mogu preci na Yasmin kojeg mi je prepisao doktor. On kaze da je to nekaj ultrasuper naspram Cilesta i ja mu vjerujem.
moj je pak reko da je taj yasmin sad novo na trzistu i da je ogromna reklamna kampanja oko njega i masu kongresa organiziraju kako bi sta vise ginica kao no.1 propisivalo bas njega i da upravo zato svi briju da je naj.
(prije nego me neko napadne samo kazem sta je tip reko, nisam to ja rekla nit izmislila...)

Quote:
magic kaže:
iz mog iskustva, a i zhena koje poznajem, ginekolozi nachelno nude prvo ono shto je najnovije na trzhishtu.
moj nije

Quote:
Karmela kaže:
Daj si vremena da se naviknes na njih (do tri mjeseca).
moj je reko da sve sta pijes mora pasat ti i ne smetat a ne da se mucis s tim. i da ako mi ne budu pasala prvi mjesec tj ako budem imala nuspojava da dodjem pa ce mi prepisat druge a da cekat 3 mjeseca i mucit se nema smisla nit je pametno. e sad....
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 16:28   #22
Koliko koštaju Yasmin?
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 05:13   #23
da..google, yasmin side effects
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 16:09   #24
Sad mi je baš frendica rekla da je bila kod ginićke i počinje piti Yasmin. Ona je pitala kakve su nuspojave i tako to, i ova joj je rekla te je dodala da su te pilule toliko ispitivane, da nema šanse da dođe do nekih psihičkih tegoba tipa depresija, promjene raspoloženja, itd... Da bi to sve u biti bilo zbog čovjeka, da si ona sam zabrije, jer to pilule yasmin ne mogu napraviti
E sad, očito ženska nije pročitala upute u kojima piše da su to moguće nuspojave, tako nešto čuti od ginekologice je poražavajuće.
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 08:05   #25
ja sam prešla sa logesta na Yasminku
Ovako je rekao dr: ako želim odmah promijeniti, počinjem yasmin čim popijem zadnju tbl logesta, znači bez one pauze od 7 dana. Al kaže da je njemu draže da napravim pauzu od 1 mjesec i počnem yasmin sa prvim danom slijedeće menge. Tako i napravih, počela jučer
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 11:35   #26
Quote:
Tija kaže:
ja sam prešla sa logesta na Yasminku
Ovako je rekao dr: ako želim odmah promijeniti, počinjem yasmin čim popijem zadnju tbl logesta, znači bez one pauze od 7 dana. Al kaže da je njemu draže da napravim pauzu od 1 mjesec i počnem yasmin sa prvim danom slijedeće menge. Tako i napravih, počela jučer
Pazi, sad će ti se smanjit siske od mršavljenja.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 21:11   #27
Question Cure koje pijete Yasmin!

pišate vi kaj češće nego prije?
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 23:47   #28
Yasmin tablete

Doktor mi prepisao yasmin tablete kao najbolje na tržištu trenutno. zanima me koliko one koštaju? očekujem neku cifru od 100kn, meni prebijesnu, a može i neka iskustva tipa: nadrkana sam stalno, počela sam puno jesti, dlake na čudnim mjestima etc.... nemojte me slati u apoteku da pitam žena već pizdi kad me vidi.......
espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 21:57   #29
ili npr...

Određeni lijekovi, primjerice antibiotici, mogu utjecati na učinkovitost kontracepcijskih tableta. Kada obnavljate svoj recept, uvijek se iznova sjetite posavjetovati se sa svojim liječnikom opće medicine.

preuzeto sa:
yasmin


i ovo sta Kyra kaze pise u uputstvima
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 12:55   #30
Hm...ovako, evo završavam 4. kutiju yasmina...vidim da se puno cura zainteresiralo za baš te pilule!ne čudim se, meni potpuno odgovaraju, pitala sam obiteljsku prijateljicu koja je ginić, nisam obavila pregled (znam, loše je), ona mi je yasmin preporučila, uzela kilažu i visinu, rekla kako yasmin najbolje odgovaraju mladim djevojkama i najširoj populaciji zbog minimalnog broja hormona.

Što se nuspojava tiče, apsolutno ništa! bila sam se prvo bojala da bi mi grudi mogle okrupnjati a to ne želim jer volim ovakve kakve su manje...znači, one su ostale iste, tek mi je ok kao i prije, strija nemam, depresijem nemam, povećane potrebe za piiipiii isto nemam...mislim da su čist solidne.
crvenaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 12:59   #31
Quote:
pumpkin pie kaže:
ČUJTE I POČUJTE!

U 3 mjeseca što pijem Yasmin celulit mi se smanjio za cca 50%
Doduše,pojačao mise PMS,i imam nekih problema s krvnim žilama,ali o tom potom ...
ok, znam da svatko različito reagira, no meni i još par cura otkako koristimo yasmin nema PMS-a...
crvenaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2006., 19:43   #32
Ja sam danas bila kod doktora i odlučili smo da ću preći s Triquilara na Yasmin. Odmah sam išla kupit kutiju i platila sam ju (sjednite) 99,49 kuna (ljekarna u zgradi Jadrolinije, za one koji su iz Rijeke).
No dobro, što je tu je.

E sad mene nešto zanima (znam čitat i sve to ali nikad nisam, kad su ljekovi u pitanju, sto posto na čistu).
Doktor je rekao da jednostavno sljedeći put kad trebam početi s novim tabletama (dakle nakon menstruacije) umjesto Triquilara počnem piti Yasmin, bez ikakvih pauza i promjena.

Na uputstvima piše ovako:

Ako prelazite s drugoga kombiniranog oralnog kontraceptiva
Možete početi uzimati Yasmin film tablete dan nakon uzimanja posljednje tablete iz prethodnog pakiranja, što znači da nema stanke. Ako pakiranje sadrži i neaktivne tablete, možete početi s uzimanjem Yasmin film tableta dan nakon posljednje aktivne tablete (ako niste sigurni, pitajte lječnika ili ljekarnika). Možete početi i kasnije, ali nikada kasnije od jednoga dana nakon stanke. Ako slijedite te upute, nije potrebno primijeniti dodatnu kontracepcijsku metodu.


Ovaj drugi dio "Možete početi i kasnije" mi baš nije jasan. Da li je to zapravo ono što mi je ginekolog rekao?

Hvala svima.

sorry ako je ovo već odgovoreno, trudim se pratiti topic ali možda mi je promaklo.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2006., 20:33   #33
Quote:
Kyra kaže:
Ja sam danas bila kod doktora i odlučili smo da ću preći s Triquilara na Yasmin. Odmah sam išla kupit kutiju i platila sam ju (sjednite) 99,49 kuna (ljekarna u zgradi Jadrolinije, za one koji su iz Rijeke).
No dobro, što je tu je.

E sad mene nešto zanima (znam čitat i sve to ali nikad nisam, kad su ljekovi u pitanju, sto posto na čistu).
Doktor je rekao da jednostavno sljedeći put kad trebam početi s novim tabletama (dakle nakon menstruacije) umjesto Triquilara počnem piti Yasmin, bez ikakvih pauza i promjena.
ja isto platila 99.50 kn i onda jos ostavim tih 50 lp do 100 kn
nego odgovor... ja sam citala (mislim da na poliklinika harni) da kad se prelazi sa tableta sa vise na manje hormona se ne radi pauza nego pocnes pit odmah kutiju za kutijom, a na nekom drugom pak siteu (kao doktori odgovaraju) je ginekolog napisao da se moze pocet pit yasmin normalno nakon 7-dnevne pauze ali ovaj prvi odgovor mi se cini tocniji.. anyway nisam ti pomogla ali da sam na tvom mjestu pocela bi pit yasmin sa pauzom od 7 dana i to je to (vjerovatno bi i pripazila taj prvi mjesec but that's me - odvec pazljiva)

Zadnje uređivanje hana : 02.01.2006. at 21:18.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 11:02   #34
Quote:
Kyra kaže:
E sad mene nešto zanima (znam čitat i sve to ali nikad nisam, kad su ljekovi u pitanju, sto posto na čistu).
Doktor je rekao da jednostavno sljedeći put kad trebam početi s novim tabletama (dakle nakon menstruacije) umjesto Triquilara počnem piti Yasmin, bez ikakvih pauza i promjena.
Meni je moja isto rekla da uopće ne pauziram i odmah se prebacim na yasmin. Onda sam je jedno 3 puta pitala jel ne moram ići vaditi krv, rekla je odi ako baš želiš I dalje razgovor:
I da onda pauziram mjesec? Pa pauziraj onda mjesec dana, da.
A jel trebam mjesec ili dva? Pa možeš i dva, da.

Dođem nakon par dana opet kod nje, ona: Jesi počela onda pit yasmin?
Nisam, rekli ste da pauziram. A da, dobro...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 21:15   #35
popijem zadnju pill u petak i dobijem u pon ili uto (yasmin)
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 13:52   #36
ja svaki mjesec dam za yasmin 89 kuna i nešt sitno lipa
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 19:04   #37
Koliko se sjećam, ona pravila sa Harni poliklinike se odnose i na Yasmin, tako da stvarno raščisti do kraja što ti je činiti. No, zar nemaju Yasmin detaljne upute, ono cijela knjižica na hrvatskom što i kako
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 17:14   #38
Quote:
pin_up kaže:
Obično se preporučuju "slabije" pilule tj. one s vrlo malom dozom hormona, jer kakti imaju najmanje loših nuspojava/posljedica. Na primjer: Cilest, Logest, Yasmin...
Ako imaš jako obilne menstruacije koje dugo traju, onda je vjerojatnije da ćeš dobit neke jače pilule na bazi levonorgestrela, npr. Stediril m, Stediril d, Triquilar...
Stediril m spadaju u pilule s manje hormona, a Stedirl - d su "jače"... Triqilar su pak sekvencijalne, dok su ove prve kontinuirane - dakle ne idu u istu skupinu.

Stediril -m ti je po dozi estrogena isto što i Yasmin, samo je različita vrsta progesterona, i Yasmin je novija generacija.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 21:29   #39
yasmin&krvarenje

daklem,
počela pit yasmin (prvi dan menge, prvi put u životu, nisam prije nikad pila pilule)...i sve do dana današnjega ja imam slab, ali postojan 'iscjedak' tamnosmeđe boje...znam da je to normalno(piše tam u uputama), al do kad to misli tako?? živcira me! menga prošla prije tjedan dana, tak da taj 'iscjedak' imam već tjedan dana...
ne pušim, hranim se relativno zdravo, pijem ih uvijek u isto vrijeme...
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 20:54   #40
I ja kažem. Ništa nije besplatno!

Bemti Yasmin i njihovu visoku cijenu
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.