Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2006., 19:33   #61
Yasmin

Quote:
me_in_honey kaže:
taman da ih starci vide
nemojte me zaje... nego da cujem di ih vi drzite i jel ih drzite na manje od 25 stupnjeva?!

btw udat cu se u bijelom naravno

Quote:
Elektra kaže:
Kupila sam jučer Yasmin. S Triquilara prelazim na ove i nadam se kako će sve biti ok. Sad baš čekam mengu pa da počnem piti.

Cure koje pijete Yasmin: koliko plaćate kutiju? Ja 86kn.
izmedju 80 i 100... platila mislim najmanje 86 a najvise 98
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 21:08   #62
Quote:
LuckyBamboo kaže:
malo kasno se uključujem pa ne znam je li bilo riječi i o Logestu. ja ih koristim već 2 godine i nisam imala nikakvih problema. kakva su vam iskustva s njima? jel stvarno yasmin najbolji od svih ili samo imaju najbolji marketing?
Ja evo pijem yasmin 2tjedna i nikako prestat neko blesavo krvarenje, više mi ulošci idu na živce!
Inače se čine ok, i ja sam pila dugo logest, bilo sve ok, možda dobila koji kg.
Ako ti pašu nemoj ih mjenjat.
Javim ti za koji mjesec jel to bio samo marketing oko yasmina....
__________________
Mjau...
Mujsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 15:47   #63
inace pijem yasmin pola godine i ok su
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 22:52   #64
Prokleti Yasmin!

Quote:
nina1 kaže:
alo... ja sam tu nova
i ja pijem yasmin više od godinu dana, i naravno sad kad sve to čitam sad kužim da sam i ja dobila celulit od yasmina!!!!!!!!
a ja sam mislila da je to od dugotrajnog sjedenja
od početka uzimanja nisam dobila ništa na težini a prije yasmina sam pila par mjeseci cilest i mislila sam da ću se doslovno raspuknuti od zadržavanja vode
izgledala sam k'o balon
Dakle ipak je od njih?!
Od prošle godine 01/2005 do 08/2005 sam pila KC pilule, prvi ciklus sam doduše pila neke kojima se imena ne sjećam
Ostalo je bilo Yasmine, i nikakve nuspojave nisu bile osim smanjenog libida, zapravo, nikakvog libida, na svu sreću dok sam pila pilule nisam imala nikoga.

Počela sam ih pit i zbog odnosa (koje sam taman prekinula kad sam počela pit pilule ) i zbog menstruacije koja je prebolna bila i preobilna.

Mislila sam da se dovoljno uravnotežilo pa sam prestala a i nisam imala potrebu ih pit zbog sexa.

Sad opet imam redovne spolne odnose i opet mi se menstruacija poremetila.
Kupim Yasmin, libido je neporemećen, oke sise su mi ogromne, ali bole kad spavam, lice mi se osulo+leđa!, imam neke prenagle promjene raspoloženja, euforija sreće pa ljutnja, skoro da kažem i depresija, počelo mi je nešto curkati zadnjih 10 dana, ono ko kad će početi menstruacija ili ono ko kad završava, pa sad i celulit s kojim nisam imala prije problema

Šta da sad radim, nisam imala te probleme prošle godine, da li da ih prestanem pit ili da sačekam još malo ili da promijenim pilule?
Genesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 18:47   #65
Quote:
Tinach kaže:
Jel neka od vas probala te nove pilule? Čitala sam nešt o njima na njihovom sajtu , naravno da svaki cigo svoga konja hvali...
Mene zanima, ako koja zna iz iskustva jel istina to o laganom gubljenju težine i kolika je cijena..
Zahvaljujem


ja sam pila Triquilar i dobila sam od njega brdo kila.
napravila sam puzu i prešla na Yasmin. još ih nisam počela sa njima.
ne moram smršavit, samo da ne dobijem kile
mamina maza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 15:06   #66
pijem yasmin već peti mjesec i meni je sve ok....
više nemam bolnih mengi i ne krvarim jako, a ovisno o tome kolko mi je stresno razdoblje- to određuje duljinu trajanja menge.... svaki put dok sam pod stresom imam dogoooo krvarenje, bilo mi je čak i 10 dana trajalo....
nemam nuspojava.... sve je super- yasmin rula....
__________________
daydreaming can be such fun if you know how to do it
Clay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:44   #67
Moje curke, morala sam se prijaviti da vam postavim jedno pitanje vezano za Yasmin tablete. Mozda je neko vec i odgovorio ali nikako ne mogu ovo sve procitati...
Ja ih pijem 7 mjeseci i super su mi...medjutim brine me samo jedna stvar kad treba napraviti jednomjesecnu ili vec koliku pauzu? MAlo me strah da ne napravim kakav problem tipa da poslije budem imala problem da ponovo zatrudnim...mogu li se jajnici ulijeniti ili slicno...Mislim nesto sam nacula o tome pa poslije mora da se ide na neke terapije bla bla...Moja doktorica mi je rekla da se YAsmin moze uzimati 1 godinu bez pauze ali eto ima li neko sta da mi kaze iz iskustva?
adamant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 12:01   #68
Quote:
adamant kaže:
Moje curke, morala sam se prijaviti da vam postavim jedno pitanje vezano za Yasmin tablete. Mozda je neko vec i odgovorio ali nikako ne mogu ovo sve procitati...
Ja ih pijem 7 mjeseci i super su mi...medjutim brine me samo jedna stvar kad treba napraviti jednomjesecnu ili vec koliku pauzu? MAlo me strah da ne napravim kakav problem tipa da poslije budem imala problem da ponovo zatrudnim...mogu li se jajnici ulijeniti ili slicno...Mislim nesto sam nacula o tome pa poslije mora da se ide na neke terapije bla bla...Moja doktorica mi je rekla da se YAsmin moze uzimati 1 godinu bez pauze ali eto ima li neko sta da mi kaze iz iskustva?
Yasmin spadaju u novu generaciju hormonalnih tableta i nemaju veze s onim bojnim otrovima od prije kod kojih je bilo problema.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 20:40   #69
Quote:
adamant kaže:
Moje curke, morala sam se prijaviti da vam postavim jedno pitanje vezano za Yasmin tablete. Mozda je neko vec i odgovorio ali nikako ne mogu ovo sve procitati...
Ja ih pijem 7 mjeseci i super su mi...medjutim brine me samo jedna stvar kad treba napraviti jednomjesecnu ili vec koliku pauzu? MAlo me strah da ne napravim kakav problem tipa da poslije budem imala problem da ponovo zatrudnim...mogu li se jajnici ulijeniti ili slicno...Mislim nesto sam nacula o tome pa poslije mora da se ide na neke terapije bla bla...Moja doktorica mi je rekla da se YAsmin moze uzimati 1 godinu bez pauze ali eto ima li neko sta da mi kaze iz iskustva?
ja ih uzimam već više od godinu dana bez pauze. bitno ti je samo da se redovno kontroliraš kod ginekologa i da jednom godišnje napraviš krvne pretrage.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 20:24   #70
meni je danas cetvrti dan s yasmin, i jedem puuuno manje- nemogu vjerovati, nadam se da ce tak nastaviti. (jedino kaj mi je ginic reko da moram koristit dodatnu zastitu do sutra a ja sam danas bez dodatne zastite imala odnos i malo me frkica al dobro) ja sam presla s trinovuma (4 god. sam ga pila) i odma nakon njega na yasmin, zasad sam super zadovoljna jer sam za vrijeme trinovuma totalno izgubila zelju za seksom- ko bakica od 100 godina- katastrofa, a danas- vlazna ko jezero i silovala sam ga skoro- tak sam happy!!! ponovno sam u funkciji!!!
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 18:37   #71
ja koristim yasmin vec duze vrijeme..koristila sam steridil pa presla i ovo mi valja..sto se tice tezine ne primjecujem puno razlike tako da sve ovisi od osobe i njene prehrane al yasmin imaju najmanje hormona pa za one uvjerene u utjecaj pilula u vezi toga navodno ne bi trebao debljati..
converse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 22:13   #72
Quote:
Belle kaže:
Kaze mi jedna cura danas, da njen decko, iako ona ima uzima tablete, ne svrsava u nju, jer se boje da bi se trudnoca ipak mogla desiti... To mi zvuci malo blesavo, zar ne?? Sto ce im onda uopce tablete?
i ja pijem pills i uz to koristimo kondom ako svrsava u mene. sigurnosti nikad dosta, ali that's just us

ANYWAY QUESTION:
pila sam cilest mjesec dana i bilo mi je uzas, sad pijem yasmin oko pola godina i sve je super osim sta sam dobila celulita ko nikad prije i sve si mislim mozda je stvarno yasmin kriv jer nit vise jedem nit se manje krecem ni nista... i sad ne zna sta napravit... ic kod gin i rec mu da mi sad ni yasmin ne pasu pa da bi ja sad malo logest probala pa ako logest nebudu dobre se vracala na yasmin ili na svoju ruku probala logest par mjeseci ili pila i dalje yasmin i malo vise vjezbala?! iskustva PLIZZZZZ
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:08   #73
Quote:
Tinach kaže:
Jel neka od vas probala te nove pilule? Čitala sam nešt o njima na njihovom sajtu , naravno da svaki cigo svoga konja hvali...
Mene zanima, ako koja zna iz iskustva jel istina to o laganom gubljenju težine i kolika je cijena..
Zahvaljujem
ja ti uzimam yasmin već negdje god. dana....gubljenje težine? za to još nisam čula...moguće je da se udebljaš od kontracepcijskih a ne da smršaviš...no meni se nikakva promijena nije desila(jedino malo cice narasle,al to je to)! meni su baš dobre jer imaju i malo hormona,jer ak piješ neke s više hormona onda je veća vjerojatnost da češ se udebljat ili čak malo odlakavit..al ono na svakog drugačije dijeluje.. e da cijena ti je oko 87kn
beauty69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:12   #74
Quote:
beauty69 kaže:
ja ti uzimam yasmin već negdje god. dana....gubljenje težine? za to još nisam čula...moguće je da se udebljaš od kontracepcijskih a ne da smršaviš...no meni se nikakva promijena nije desila(jedino malo cice narasle,al to je to)! meni su baš dobre jer imaju i malo hormona,jer ak piješ neke s više hormona onda je veća vjerojatnost da češ se udebljat ili čak malo odlakavit..al ono na svakog drugačije dijeluje.. e da cijena ti je oko 87kn
Moguće je "mršavljenje" u vidu gubljena tekućine.
Ja sam s Triquilara prešla na Yasmin i smršavila sam, odnosno "ispuhala"

p.s. nisam smršavila ni 5 ni 10 kg
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 18:28   #75
Quote:
hana kaže:
kako vidis da se smanjio? na oko ili mjerenjem?
nakon koliko kutija yasmina ti se smanjio? (nakon sta si presla s logesta na yasmin)
ja pijem yasmin od prvog dana(godinu dana)...smrsavila sam dve kile i malo su mi narasle cice..

...nijednu curu koja pije yasmin nisam cula da se zali...i dosta su mi pomogle u drugim podrucjima-nemam masnu kosu ni pristice nit me boli trbuh tokom mjesecnice (a jaaaako me bolio prije).

...inace-ne debljas se zbog pilule,vec zato sto ona malo poveca apetit,i ako se ne kontroliras se udebljas..celulit ces dobit ako sam sjedis bez pilule i s pilulom---pij puno vode...ja imam 21 god i opce ga nemam--treba se kretat..
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 08:32   #76
Question

Quote:
Tinach kaže:
Jel neka od vas probala te nove pilule? Čitala sam nešt o njima na njihovom sajtu , naravno da svaki cigo svoga konja hvali...
Mene zanima, ako koja zna iz iskustva jel istina to o laganom gubljenju težine i kolika je cijena..
Zahvaljujem
Nisam probala Yasmin ali planiram....
U pocetku sam koristila Diane 35 (radi problema sa kozom) a kasnije sam nastavila sa Logest (koje su mnogo blaze), ali u posljednje vrijeme me muci glavobolja, depresivno raspolozenje i jako sam smrsavila. To mrsavljenje je islo postepeno tokom zime tako da kad sam se pred ljeto pogledala u ogledalo imala sam sta vidjet!! Prekinula sam da ih pijem i bacila se na mucan proces gojenja.
Sa mojih redovnih 53-54kg spala sam na 45!!! Pa vi vidite na sta sam licila!
Ne znam da li je to od njih ili od moje nervoze ili ne znam cega ali eto, igrom slucaja sve se poklopilo..... Bas te iste sam koristila unazad sigurno 2.5-3god i nikad nisam imala nus efekata (izuzev osjetljivih grudi) sve do sada.
Bas cu da probam te Yasmin!
Mada nisam bas sigurna da one imaju najnizi nivo hormona posto ih dermatolozi cesto prepisuji za problematicnu kozu.....
Meni su rekli da upravo Logest imaju najmanje! aooo ko ce im ga znati vise....
sivanad82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 08:33   #77
Question

Quote:
Tinach kaže:
Jel neka od vas probala te nove pilule? Čitala sam nešt o njima na njihovom sajtu , naravno da svaki cigo svoga konja hvali...
Mene zanima, ako koja zna iz iskustva jel istina to o laganom gubljenju težine i kolika je cijena..
Zahvaljujem

Nisam probala Yasmin ali planiram....
U pocetku sam koristila Diane 35 (radi problema sa kozom) a kasnije sam nastavila sa Logest (koje su mnogo blaze), ali u posljednje vrijeme me muci glavobolja, depresivno raspolozenje i jako sam smrsavila. To mrsavljenje je islo postepeno tokom zime tako da kad sam se pred ljeto pogledala u ogledalo imala sam sta vidjet!! Prekinula sam da ih pijem i bacila se na mucan proces gojenja.
Sa mojih redovnih 53-54kg spala sam na 45!!! Pa vi vidite na sta sam licila!
Ne znam da li je to od njih ili od moje nervoze ili ne znam cega ali eto, igrom slucaja sve se poklopilo..... Bas te iste sam koristila unazad sigurno 2.5-3god i nikad nisam imala nus efekata (izuzev osjetljivih grudi) sve do sada.
Bas cu da probam te Yasmin!
Mada nisam bas sigurna da one imaju najnizi nivo hormona posto ih dermatolozi cesto prepisuji za problematicnu kozu.....
Meni su rekli da upravo Logest imaju najmanje! aooo ko ce im ga znati vise....
sivanad82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 12:15   #78
LOGEST
1 film tableta sadrži:
0,075 mg gestodena i 0,02 mg etinil estradiola.

YASMIN
1 film tableta sadrži:
3 mg drospirenona + 0,03 mg etinil estradiola

dakle logest ima manje estrogena ali se za yasmin promovira da ima naj blize prirodom progestagenu
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 23:32   #79
a mozes odgovorit i zasto ne valja yasmin ?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:39   #80
Quote:
LaRa.2311 kaže:
Vec duze vrijeme pijem Yasmin pilule, jako sam zadovoljna s njima.... Ma sta zadovoljna, presretna sam.
Nisam imala nikakvih problema, ama bas nikakvih, a pomogle su mi oko mjesecnice i PMS-a jer nisam po 3 dana ustajala na noge od bolova. Sad i ne osjetim kad dobijem, zato kazem da sam presretna.
potpisujem.
majchy,meni odkad pijem yasmin traje 4 dana a prije je 7.
još da nadopunim;prije kada sam se znojila osjetio se baš intenzivan miris a sada ništa,prištići su mi se povukli,ne osjetim mengu,traje kraće.....sve super.
curama koje tek počinju pit kontracepcijske tablete preporučam yasmin
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.