Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 22:59   #1
Lightbulb Snimanje električne gitare

e ovako, sviram gitaru i cesto radim svoje riffove koje bih volio podjelit s ostatkom benda ali nikako da se nademo na probi , (matura itd.) nemam volje se zajebavat s guitar proom jer puno ubacujem efekte i kad je riff bez njih zvuci bezveze. zna li itko neki program za snimanje na kompujter (po mogucnosti for free) , probao sam s sound recorderom od windowsa ali cim prismrdim s distorzijom neznas ko pije ko placa a treštanja i šumova. pomoc!!!
mulambo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 23:30   #2
fx box

taman ono što ti treba.
__________________
We don't stop playing because we grow old...
We grow old because we stop playing
s.a.y is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 23:45   #3
audacity,goldwave i najbitniji program cubase za obradu snimljenog...
supermirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 00:25   #4
Super. To sam i ja tražio.
Pajo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 21:48   #5
Lightbulb Programi za snimanje

Dakle da objasnim svoj problem. Sviram gitaru. I sada,vise iz neke zezancije nego ozbiljno,me zanima nacin za spojiti racunalo,gitaru i pojacalo preko nekog softwarea i hardwarea koji bi bio za to.Npr neki software da ja mogu sebi preko tog programa slozit zvuk kakav ja ocu umjesto da kupujem hrpu gitara/pojacala. A hardware je neki potreban uvjeren sam u to,i zato bih zamolio cjenjene kolege forumase koji se razumiju u to,da mi navedu neki program/opremu koja bi mi bila potrebna,koliko bi to kostalo,i gdje se moze nabaviti.Hvala unaprijed.



P.S. Cuo sam za neki program koji se zove guitar rig 4,koji bi mi omogucio ovo sto zelim,no treba neki skupi hardware,pa mi to i nije neka opcija.(nista skuplje od 1000kn)

__________________
Ma nemojte na silu uzmite veci čekić.
matija suhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 23:20   #6
Ma možeš ti gitaru ubost direktno u line in na zvučnoj kartici koju moraš imati (najbolje externu (USB ili FireWire), ali za početak može i malo bolja PCI) i dobit ćeš (ovisno o kartici) koliko-toliko ok zvuk.

A možeš i ozvučit pojačalo recimo Shure SM57 mikrofonom i uključit ga u zvučnu karticu ili još bolje neku manju mikseticu pa iz nje u zvučnu.

Treba ti i neki softver u kojem ćeš snimati, npr. Cubase, Nuendo, Audition, Logic, Pro Tools.... Ali ukoliko si početnik, nećeš odmah skužit ove profi programe pa ti predlažem da skineš besplatni Audacity..

U guitar rigu nisam nikada radio pošto nisam gitarist. Nek ti netko napiše nešto više o tom programčiću.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 08:10   #7
guitar rig je super stvar za početnike. Mnoštvo preseta, zvukova, opcija i to sve kao da su prave pedale i pojačala, znači ima slika pojačala/pedale na kojoj su knobovi, kao na pravom i onda ih ti možeš vrtit i sve. Lako za koristit i dobro.
Ivan-Horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 12:08   #8
No koliko bi kostala ta pedala,ako ju moram nabavit?
__________________
Ma nemojte na silu uzmite veci čekić.
matija suhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 12:49   #9
Oko 3000 kn,ali vrijedi svake lipe
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 12:54   #10
3000 kuna!!!!
Pa jeftinije mi je da ju narucim iz Amerike za 200 dolara+postarina.
To je oko nekih tisucu kuna.
__________________
Ma nemojte na silu uzmite veci čekić.
matija suhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 13:25   #11
Klikni!
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 18:03   #12
pa ne treba ti foot controler da bi mogo svirat. ukopčaš kabel od gitare (potreban manji jack) i skineš program guitar rig 4 s nekog torrenta i sviraš. Nećeš moć kontrolirat neke efekte nogom, al razumnije neko bezveze novce trošit.
Ivan-Horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 21:29   #13
Ako bi to radilo,onda uredu,a efekti mi tako i tako netrebaju (nisam bas lud za njima)
Jel znam onda je to investicija manja od 100 kn,a to je (meni) jako isplativo.
__________________
Ma nemojte na silu uzmite veci čekić.
matija suhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:00   #14
Program za snimanje

imam elektro-akustičnu gitaru i snimo bi za sebe neke sitnice, Sound recorder na windows 7 i nije neka utjeha.
koje programe vi koristite?
 
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:20   #15
Cubase.

I neka ti bude jasno da je samo JEDAN GERMA a to nisi ti.

Jedan je Germa, samo jedan je Germa, jeeeeeedaaaaan jeeeeeeee Geeeeeermaaaaaaaaaaaaaaa!
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:39   #16
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Cubase.

I neka ti bude jasno da je samo JEDAN GERMA a to nisi ti.

Jedan je Germa, samo jedan je Germa, jeeeeeedaaaaan jeeeeeeee Geeeeeermaaaaaaaaaaaaaaa!

prvi put to vidim, nisam obraćo pažnju na to, a i drukčije se piše.



ustoalom bmk

hvala na odg
 
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:49   #17
jel nema nešto jednostavnije?
 
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 23:41   #18
Quote:
germma kaže: Pogledaj post
jel nema nešto jednostavnije?
cool edit
meni je jednostavan a oke je
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 00:12   #19
Imaš besplatni Audacity. Jednostavnije nemere.

Ja inače koristim Nuendo.

Eto.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 08:07   #20
guitar rig, u njemu imaš simulacije efekata i možeš snimati. ne zaboravi asio4all driver, bez njega ne možeš ništa.

nije ti cubase baš tako pretjerano kompliciran, ja sam počeo raditi s njim prije tjedan dana i snalazim se.
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.