Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2005., 14:08   #61
Quote:
Indi kaže:
Osim sto sam bolid, reci mi (sa rukom na srcu) kolko si puta cuo rijec bakshish upucenu tebi dok si bio u egiptu?
Pa samu riječ i nisam previše, zbilja, ali da su masovno davili to da.
Npr. riječ "feluca" sam čuo trilijune puta. Međutim ja bi to bacio na zajebanciju pa sam to daleko lakše podnosio nego kada bi se ispilavao. Većina prihvati zajebanciju pa se još i dobro nasmijemo. Stražare oko piramida sam izbjegavao i nisu ništa tražili ali su zato jahači deva i magaraca bili davež na kvadrat.
Meni su stvarno ljudi tamo bili ok, još nigdje nisam čuo toliko "welcome" od običnih ljudi na ulici ili javnom prijevozu

Primjetio sam na Sinaju (Dahab) da su me trgovci skoro pa ignorirali za razliku od ekipe koji su odjeveni u razne brandove, svježi i uredno počešljani razgledavali uokolo. Nije da sam hodao uokolo zmazan i poderan ali tamo zbilja biraju one koji više mirišu na novac

Indija je daleko daviteljskija nego Egipat, bar meni. Tamo je tek pravi cirkus



Jel se broji i ruka na tipkovnici?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 14:11   #62
Quote:
Shadowfax kaže:


Vidim ja da je tebi bilo zabavno u Nepalu,to zaista je poseban doživljaj .
Da, neke običaje bi i naš narod trebao preuzeti
Točnije ovo pranje veša sam razgledavao u Indiji, ali toga ima i u Nepalu. Hindusi sim, hindusi tam...
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 14:37   #63
Quote:
aaston kaže:
Da, neke običaje bi i naš narod trebao preuzeti
To zaista nebi voljela vidjet .
Turisticke agenicje bi onda još u svoje programe za put u Indiju trebale uvrstiti,i jedan izlet pod nazivom "Razgledavanje pranje veša u Indiji"
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 14:52   #64
pranje vesa na rijeci ganges mora bit super iskustvo uz sve one leseve sta tamo plivaju

enivej, bijeli konju, ako nadjes kakav super plan ta tibet i nepal, nemoj nam zaboravit napisat kak ti je bilo.

p.s. u nepalu nema kanalizacije onakve na kakvu si ti navikla
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 15:12   #65
Da,... ponekad nađeš pokoje uho ili prst u svježe opranom vešu

Imaju po wc-ima košare u koje se baca upotrijebljen guz papir, da se ne bi odvod začepio.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 18:16   #66
mene isto pere egipat i crveno more. i takoder sam razmisljo da idem sam dole al mi je ipak malo bed ako ne nadem nikog po putu. volio bi vidit te vrajze piramide i crveno more. nepal bi isto volio vidi ali trenutacno zbog love pucam na blie a ipak jako zanimljive destinacije
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 14:50   #67
Pa šta ce ti tko? Muško si opce ne znam zato ti je bed.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 18:15   #68
Quote:
Shadowfax kaže:
Aaston veliš da se po ljeti nejde u Nepal,pa kako onda vecina naših putnickih agencija nude aranžmane u 7ili8 mjesecu. Egipat bi vjerovatno uplatils cijeli aranžman,al bi zato na Maltu išla definitivno sama. Šef je bio 2 tjedna i veli da je bilo prekrasno,on je samo preko agencije sredio hotel i kartu.Okvirna cijena putovanja u Nepal preko agencija je 16.000 kuna za 23 dana.
U Nepalu je koliko znam vrlo opasno trenutno, telefonske veze ne rade i ne bih preporucila ici u Tibet preko Nepala jer je jedini prevoz privavatnim kombijima koji se cesto kvare i nesigurni su.
Takodje moras 500 puta presjedat i trazit nove vozace, ne vjerujem da je to vrlo siguran put bez muske pratnje.
Mislim da je bolja i jeftinija solucija ici u Tibet preko Kine
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 14:10   #69
hm, vidim da vec dvije i pol godine nije stavljen nikakav post, pa eto, mogu ja
nego, putujem u indiju i neko cu vrijeme biti u biharu - na SI zemlje - sto je relativno blizu nepala, pa si nesto kontam da 'skoknem' i do tamo. iskreno, o nepalu znam vrlo malo, pa ako tkogod ima pokoju prosvijetljujucu rečenicu....bio bih zahvalan
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 20:52   #70
o nepalu ne toliko al ako mislis malo sjevernije do tibeta ja sam ti bio nedavno pa slobodno pitaj sta te zanima...ako nista znam da je stanje tamo sada okej jer je dosta ljudi na tibetu od tamo dolazilo ili odlazilo...:-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 22:03   #71
Ne znam kako je stanje u Nepalu, ustvari nemam pojma ali znam da je prekrasna zemlja i da se definitivno isplati otići ako si u blizini.

Nakon Indije, Nepal i njegovi stanovnici su mi bili
Pokhara i pogled na Anapurna range, Kathmandu i okolna mjesta, jahanje slona u Chittwan NP - nezaboravno.
Nikako mi se nije dalo vraćati u Indiju...
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 15:42   #72
da ... sori sto se javljam ovako, svake prestupne - imam frku s ispitima i...
enivej, aaston, kada si bio tamo - mislim na godisnje doba - cisto da ne crknem od nekakve zimulje, jerbo ću ja tamo u prosincu?
također, zanimaju me cijene (eh, uvijek ta lova ), jer mi je budzet tanašan . ja bih si odvojio nekih par dana, tako nešto, iako plan je da nemam plan (još)
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 15:46   #73
bok svima...vidim da je osvježena ova tema pa da vam priupitam...htjela bih ići dogodine negdje u 06. ili 07. mjesecu u Sikkim pa me zanima da li netko nešto zna o ovoj maloj državici...
__________________
10.06.09. dolazi Vito[/I]
puffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 15:57   #74
Quote:
puffin kaže: Pogledaj post
bok svima...vidim da je osvježena ova tema pa da vam priupitam...htjela bih ići dogodine negdje u 06. ili 07. mjesecu u Sikkim pa me zanima da li netko nešto zna o ovoj maloj državici...
ja ću provesti nekih mesec dana u S-I indiji i planiram skoknuti u nepal, a mejbi i do tamo - sve ovisi o...ma ovisi o milijardu stvarčica .
enivej, ja pjma nemam o tame državičku, a ako ti nešto znaš, nagovori me da odem, pa ti ja ispričam kad se vratim
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 16:29   #75
Quote:
puffin kaže: Pogledaj post
bok svima...vidim da je osvježena ova tema pa da vam priupitam...htjela bih ići dogodine negdje u 06. ili 07. mjesecu u Sikkim pa me zanima da li netko nešto zna o ovoj maloj državici...
Za početak Sikkim spada pod Indiju, tako da ti ovaj post ni ne spada ovdje.
Za kraj, osim toga kamo pripada ne znam ništa
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 10:26   #76
Ej, ja bi trebao ići dogodine u nepal, ako je tko raspoložen za nepal, nek se slobodno javi, ako je tko bio gore, također koji savjet ne bi bio loš?
Gojko87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:05   #77
ja bi u nepal
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 15:12   #78
da podsjetim, tema je NEPAL. Dakle, ja bih eventualno mogla u 6/7. mj. i zanima me sve. tko je bio neka puca: kako je s godisnjim dobima, klimom, ekipom, cijenama, prijevozima.
pisite sta god, samo da je o nepalu
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:42   #79
I ja bih u Nepal..

samo ne preko nekih turističkih agencija, nego sama (tj. u društvu).

Zna li netko tko je bio okvirno troškove (avion, vize, smještaj, hrana) za recimo mjesec dana boravka?

Hvala!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 18:02   #80
pročitajte si Pauletićevu knjigu Nepal u 77 priča prije posjete Nepalu, mislim da će puno pomoći, a i nasmijat ćete se
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.