Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2006., 22:32   #261
Quote:
iwchy kaže:
a mene muci da li raditi LLETZ na CIN II

danas sam bila na svojoj drugoj kolposkopiji..i opet nis..valjda je to preduboko tako da vidljivih promjena nema..
trebao mi je raditi i biopsiju al na kraju nis od toga..

uglavnom, mogu birati pa ici na biopsiju + ekskohleacija ili LLETZ i ekskohleacija..preporucen mi je LLETZ jer ako odem na biopsiju, vrlo moguce da cu nakon toga svejedno trebati ici na LLETZ pa kao da ne idem 2 puta..
nemam pojma sta napraviti..

kod mene je situacija: nikada išta a onda cin 1, nakon kratkog vremena cin 3.
biopsija je rađena da se utvrdi točno stanje, koliko sam shvatila u pretraživanju neta i kod nas je obavezna biopsija prije zahvata. ne vjerujem da to ima veze sa privatnim i socijalcem, jer i soc. idu istim postupkom bez obzira što se ne plaća. to više ovisi o savjesti liječnika

nalaz moje biopsije jeste cin 3 ali je sve površinski i postoji mogućnost da se povuče jer je bazalna membrana skroz očuvana, dakle ipak još daleko od carcinoma in situ.

moje mišljenje je da ti nisu radili biopsiju jer u većini slučajeva biopsija potvrđuje nalaz pape, tako da su htjeli preskočiti stepenici i odmah prijeći na zahvat jer je vrlo vjerojatno da će se morati raditi lletz u konačnici. mada mi je to malo čudno jer ako na kolposkopiji nema vidljivih promjena moraju raditi biopsiju da utvrde točno stanje

ali opet kažem, to ovisi o samom liječniku i njegovom načinu. mene moj nije htio odmah na operaciju jer nisam još rađala, a i ja sam prije htjela pokušati neka druga rješenja, podizanje imuniteta i samoizliječenje
mayabela is offline  
Old 30.11.2006., 02:10   #262
Quote:
dersu kaže:
u mojoj drzavi je rutina prvo uradit Papa test, pa ako se na njemu pokaze CIN onda se radi biopsija, i tek nakon biopsije se odluci sta raditi.

iwchy jel bolnica gdje ides drzavna ili privatna? nije valjda da ne zele trosit novac na biopsiju?
drzavna, tocnije KBC Rijeka..

Quote:
mayabela kaže:
moje mišljenje je da ti nisu radili biopsiju jer u većini slučajeva biopsija potvrđuje nalaz pape, tako da su htjeli preskočiti stepenici i odmah prijeći na zahvat jer je vrlo vjerojatno da će se morati raditi lletz u konačnici. mada mi je to malo čudno jer ako na kolposkopiji nema vidljivih promjena moraju raditi biopsiju da utvrde točno stanje
E, to je to, koliko sam shvatila
Ja se sad mogu naruciti ili na biopsiju ili na lletz (receno mi je da se savjetujem sa svojom lijecnicom), s tim da mi je preporucen lletz upravo zato sto je mala vjerojatnost da se biopsijom ukloni bas taj zahvaceni dio pa bi u tom slucaju, nakon biopsije morala svejedno na lletz..
Upravo me ovo s kolposkopijom muci, jer je to vec druga (prva je bila u 6.mj), i po drugi put se nista ne vidi..a nisam sigurna koliko je tocan taj podatak, ali proctah negdje da papa testovi u 20-ak% slucajeva znaju pokazivati lazno pozitivne ili lazno negativne nalaze

Uglavnom, da vas ne davim vise svojom zbunjenoscu i pitanjima, mislim da sam se danas definitivno odlucila sta cu dalje
Planiram skupit svoje nalaze i narucit se u jednu polikliniku u Zg, ako nis drugo, barem da dobijem drugo misljenje..Nadam se kod njih obaviti i ostale briseve koje nisam radila, mozda pokusati s nekom drugom terapijom suzbiti jos uvijek aktivan hpv, jer mi je receno da terapija koju sam prosla (virolex, aciklovir, betadin) nema i tako gotovo nikakvog ucinka..
ako ni nakon toga ne bude pomaka, onda ipak lletz (samo mi tesko pada pomisao na dan, dva u bolnici i jos 10-ak dana mirovanja..)

drzite se curke
tipkamo se..
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 30.11.2006., 18:46   #263
bila sam danas u puli i naručio me u ponedjeljak na lletz.
bolnica izgleda ko iz Alan Forda, ali je dr.Zoričić kod kojeg idem stvarno genijalac.
Bila sam iznenađena jer mi je rekao da možemo obaviti zahvat bez opce anestezije, samo sa lokalnom jer nista ne boli i da nakon par sati mogu ici doma. A ja sam vec ponjela stvari sa sobom za tjedan dana bolnice.
verdilla is offline  
Old 30.11.2006., 20:22   #264
Quote:
verdilla kaže:
bila sam danas u puli i naručio me u ponedjeljak na lletz.
bolnica izgleda ko iz Alan Forda, ali je dr.Zoričić kod kojeg idem stvarno genijalac.
Bila sam iznenađena jer mi je rekao da možemo obaviti zahvat bez opce anestezije, samo sa lokalnom jer nista ne boli i da nakon par sati mogu ici doma. A ja sam vec ponjela stvari sa sobom za tjedan dana bolnice.
wau..mogla bi onda i ja u Pulu na lletz
tu u Ri se ostaje dan, dva u bolnici..i kasnije 10-ak dana mirovanja kako ne bi doslo do krvarenja..

drzim fige javi kako je proslo..
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 01.12.2006., 00:11   #265
Quote:
verdilla kaže:
bila sam danas u puli i naručio me u ponedjeljak na lletz.
bolnica izgleda ko iz Alan Forda, ali je dr.Zoričić kod kojeg idem stvarno genijalac.
Bila sam iznenađena jer mi je rekao da možemo obaviti zahvat bez opce anestezije, samo sa lokalnom jer nista ne boli i da nakon par sati mogu ici doma. A ja sam vec ponjela stvari sa sobom za tjedan dana bolnice.

lletz svugdje rade samo s lokalnom anestezijom, a boravak ovisi. neke cure koje su bile u privatnim klinikama kažu da su ostale samo par sati, a obično bolnice zadržavaju preko noći. jedino moraš stvarno mirovati par dana nakon zahvata.

meni je isto tlaka ako budem morala ostati , ali ima puno informacija na netu, tražite i birajte! i obavezno sve ispitati doktore, bez straha!

sretno verdilla!
mayabela is offline  
Old 06.12.2006., 18:35   #266
evo samo da javim da sam se ja ipak odlucila za biopsiju a ne direkt za lletz..
zvala sam polikliniku Ginoderma http://www.ginoderma.hr/index.htm gdje su mi rekli da se biopsija nikad ne smije preskakati tako da idem drugi tjedan do njih..
a za dalje cemo viditi
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 10.12.2006., 18:35   #267
Halo curke, šta ima ovdje?

Vidim da se nitko ne javlja, niste valjda odustale? Meni je sad tri mjeseca od zadnje pape i trebala bih ponoviti, a nekako mi se ne ide
Sve mislim da bi mogla odgoditi za poslije nove godine, onako, da dam organizmu još malo vremena da se bori. A toliko toga pijem i još nisam sve potrošila.
Imunitet , nemam pojma kako je s njim, bolje se osjećam ali tko zna šta se dešava tamo dolje!

Iwchy, kako je bilo na pregledu, jesi doznala nešto novo ili si još više confused?

Verdilla, ti si mi najbliža, u Puli, kako je bilo na lletzu? Nadam se da nije bilo tako traumatično, javi se molim te, svaka informacija nam puno znači. Nadam se da si dobro, drži se, najgore je prošlo sad će biti u redu!
mayabela is offline  
Old 10.12.2006., 23:21   #268
Quote:
mayabela kaže:
Iwchy, kako je bilo na pregledu, jesi doznala nešto novo ili si još više confused?
hej
kod mene jos nista novo..u cetvrtak se pakiram i za Zg na biopsiju..
nosim sve nalaze koje imam gore pa cemo viditi sta ce biti..i sta ce biopsija pokazati..
cak i da ne bude dobro, nadam se da cemo pokusati bar s nekom drugom terapijom, posto su mi neki doktori rekli da je ono sam dobila u sijecnju gotovo skroz neucinkovito..a cin se ne povlaci sam od sebe nego mi je jos nakon te terapije skocio na CIN II..
uglavnom, mislim na vas i javim vam se cim se vratim iz Zg sa friskim informacijama
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 11.12.2006., 00:37   #269
hej zene,evo mene,nije me podugo bilo al sam se seljakala pa dok su mi aktivirali internet,uglavnom,imala sam cis i 2 mjeseca pila kantarion,vaginalete kantarion,pila magmu zelenu,radila malo reiki i tako otisla papu izvadit nije vise cis nego cin3 al terapije ista,konizacija,zakazana 20 ovog mjeseca nema me kuci za bozic,al who cares bitno da vise zavrsi ta prica sa cinovima i cisovima
suzi is offline  
Old 11.12.2006., 08:22   #270
Bok cure!

Da li se nakon tih zahvata (konizacija, lletz) može biti komplikacije u trudnoći ili uopće problema da se zatrudni?
Aviss is offline  
Old 11.12.2006., 10:48   #271
A gle, kažu da nema. Zatrudniti nije problem, problemi se mogu javiti kasnije kod očuvanja trudnoće. Kod klasične konizacije se reže komadić tkiva pa je samim tim malo skraćen grlić. Malo, jer je to ipak većinom milimetarski rez, ali ipak rez, pa treba biti pod češćim nadzorom ginića u slučaju da dođe do preranog otvaranja. Navodno su te opasnosti jako male, ali ja svejedno ne bih ! Ipak tražim lletz.

Lletz je metoda kojom se ne reže, nego petljom odstranjuje površinski sloj stanica pa je ipak manje agresivno.

Ali toliko je žena radilo konizaciju godinama, i toliko ih sada radi lletz pa imaju normalne trudnoće, pa nećemo valjda mi biti iznimke : !
mayabela is offline  
Old 11.12.2006., 10:57   #272
Quote:
suzi kaže:
hej zene,evo mene,nije me podugo bilo al sam se seljakala pa dok su mi aktivirali internet,uglavnom,imala sam cis i 2 mjeseca pila kantarion,vaginalete kantarion,pila magmu zelenu,radila malo reiki i tako otisla papu izvadit nije vise cis nego cin3 al terapije ista,konizacija,zakazana 20 ovog mjeseca nema me kuci za bozic,al who cares bitno da vise zavrsi ta prica sa cinovima i cisovima
@suzi, i ja pijem sve i svašta i trošim vaginalete nadajući se poboljšanju nalaza, a takav sam pesimist da ne vjerujem da će se išta promijeniti.

sad mi je već sve dosadilo i sigurna sam da ću morati na lletz, i vjeruj mi, nakon toliko čitanja raznih foruma i iskustava mislim da je zahvat najbolje rješenje, jer u većini slučajeva su nalazi nakon toga u redu i cure su i nakon cina 3 imale čiste pape godinama nakon zahvata

možda je najbolje tako, izdržiš par sati u bolnici i riješiš se gadosti
kažu da je rutinski...

sretno
mayabela is offline  
Old 12.12.2006., 10:53   #273
Quote:
mayabela kaže:
A gle, kažu da nema. Zatrudniti nije problem, problemi se mogu javiti kasnije kod očuvanja trudnoće. Kod klasične konizacije se reže komadić tkiva pa je samim tim malo skraćen grlić. Malo, jer je to ipak većinom milimetarski rez, ali ipak rez, pa treba biti pod češćim nadzorom ginića u slučaju da dođe do preranog otvaranja. Navodno su te opasnosti jako male, ali ja svejedno ne bih ! Ipak tražim lletz.

Lletz je metoda kojom se ne reže, nego petljom odstranjuje površinski sloj stanica pa je ipak manje agresivno.

Ali toliko je žena radilo konizaciju godinama, i toliko ih sada radi lletz pa imaju normalne trudnoće, pa nećemo valjda mi biti iznimke : !

moze trudnoca biti problematicna, ali za to se moze malim zahvatom zatvoriti materica, kako bi zena bila sigurna da nece izgubit bebu. to se moze uradit nakon konizacije, bar to je meni lijecnik rekao.
dersu is offline  
Old 12.12.2006., 10:55   #274
Quote:
mayabela kaže:
@suzi, i ja pijem sve i svašta i trošim vaginalete nadajući se poboljšanju nalaza, a takav sam pesimist da ne vjerujem da će se išta promijeniti.
promijenit ce se! kako se kod mene sve promijenilo?!
dersu is offline  
Old 12.12.2006., 16:45   #275
samo da vam javim, bila sam na letzu u puli i sve je proslo odlicno.
bilo je puno bezbolnije i brze nego sam ocekivala, a osoblje bolnice je super. zahvat je trajao 10 minuta i nakon par sati isla sam doma. par dana nakon toga imala sam blago krvarenje i bol, sto je normalno.
uglavnom cure, nemojte se bojati, stvarno nije strasno.
verdilla is offline  
Old 17.12.2006., 01:31   #276
eto i mene iz Zg..biopsija prosla
prvo kolposkopija (3. put) i onda mi je na ekranu tocno pokazao di su mi te promjene..lijepo se vidila bijela tockica tj. acidobijeli epitel..
4 injekcije i nis nije bolilo..nakon par minuta sam se vec digla i krenula u grad na cugu
obrada te moje "tockice" ce biti gotova krajem drugog tjedan pa cemo se onda dogovoriti sto i kako dalje..al kako dr kaze, sa samim cerviksom vise ne bi trebalo biti problema..

bed je sto mi je pokazao jos nesto, a sto ovi prije nisu vidili..imam i po rodnici tog acidobijelog epitela s kondilomima tako da cu trebat bar jos jednom u Zg da i to sredimo..sto ce reci da imam izgleda i hpv low risk..a ovi mi to nisu vidili na prijasnjim kolposkopijama, niti su me testirali na low risk, samo na high.. bzvz..
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 17.12.2006., 15:50   #277
Quote:
iwchy kaže:
eto i mene iz Zg..biopsija prosla

bed je sto mi je pokazao jos nesto, a sto ovi prije nisu vidili..imam i po rodnici tog acidobijelog epitela s kondilomima tako da cu trebat bar jos jednom u Zg da i to sredimo..sto ce reci da imam izgleda i hpv low risk..a ovi mi to nisu vidili na prijasnjim kolposkopijama, niti su me testirali na low risk, samo na high.. bzvz..
Jako čudno, jer kad te testiraju svi hpv-ovi bi trebali biti detektirani i low i high.
Digene test detektira prisustvo hpv-a (i high i low) sa rezultatom pozitivno ili negativno, dok PCR metoda izolira tipove hpv-a pojedinačno: npr 6, 11, 16, 18...Ili ti onaj tko je uzimao bris nije uzeo kako spada i zbog toga je test bio lažno negativan na low tipove hpv-a
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Old 17.12.2006., 18:06   #278
Quote:
mitzy kaže:
Jako čudno, jer kad te testiraju svi hpv-ovi bi trebali biti detektirani i low i high.
Digene test detektira prisustvo hpv-a (i high i low) sa rezultatom pozitivno ili negativno, dok PCR metoda izolira tipove hpv-a pojedinačno: npr 6, 11, 16, 18...Ili ti onaj tko je uzimao bris nije uzeo kako spada i zbog toga je test bio lažno negativan na low tipove hpv-a
ma nije mi bas to jasno..mislila sam da je test obuhvatio i high i low risk
na nalazu mi pise analiza na hpv, metoda digene hpv dna hybrid capture 2 test..
a ispod toga je podnaslov: Testiranje na HPV-DNA visokog rizika (tipovi: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68)
i NALAZ: HPV visokog rizika pozitivan
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 17.12.2006., 22:08   #279
ma ja sam radila isti test, i nalazi su isto takvi, svi tipovi su nabrojani ali nijedan nije zaokružen, samo piše hpv visokog rizika, vjerojatno taj test ne traži one niske. znam da imam one niskog rizika, jer prije desetak godina sam imala neke sitne kondilome koji su se vrlo brzo povukli sami od sebe tako da mi to više nije ni bitno.
zasad se borim sa cin-om, bitno nam je da to riješimo, kondilomi su nešto kao manje zlo, valjda
mayabela is offline  
Old 17.12.2006., 22:18   #280
a jeste li se raspitale jel moguće imati više vrsta hpv virusa odjednom ili je moguće imati samo jednu vrstu?
elala is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.