Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2011., 21:02   #481
Quote:
Blade76 kaže: Pogledaj post
evo rješeno....treba ga ugasiti na daljinskom i ugasiti na gumbu na TV...nakon par sati sve je ok.
jbg - to si mogo i odma reć - da je to samo kad je neka (recimo plava) boja pa se na nekim mjestim vidi roza ili zelena...
trebalo je demagnetizirati ekran. sad znaš za ubuduće!
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:29   #482
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
jbg - to si mogo i odma reć - da je to samo kad je neka (recimo plava) boja pa se na nekim mjestim vidi roza ili zelena...
trebalo je demagnetizirati ekran. sad znaš za ubuduće!
ma kad nema ništa onda je bila samo zelena ali kad dođe slika onda bude i ljubičasto i žuto i svašta nešta......
Blade76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 12:00   #483
problem sa samsungom PS-50Q96HD, nema slike??

Nema slike, kako ispitati ispravnost invertera?
litica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 17:26   #484
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
@marq
i ti to mesec dana nisi ni prismrdil do servisa??? trebao bi.
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
prvi puta mi se to pojavilo prije dva mjeseca i onda recimo svaka 2-3 tjedna a u zadnjih par dana svaki dan, jednostavno muka isusova

samo mi nije jasno zašto neki put svijetli zelena, a nekad crvena lampica

i daj mi reci koliko košta popravak i dal moram ići u Panasonic ili može neki lokalni to popravit ?


nisam jer je garancija istekla pa se nisam žurio, ali pošto se to sada pojavljuje svaki dan onda idem
Quote:
Antem kaže: Pogledaj post
Meni ti je bila pod garancijom kad se desilo...odnijeo sam je u ovlašteni Panasonic centar gdje su je pregledali,utvrdili kvar,naručili iz Njemačke sa Pannyevog lagera zamjensku ploču...sve skupa od primanja u servis do vraćanja tv-a doma čini mi se cca 15 dana...sve skupa dobra gnjavaža,šta ćeš.

Šta se tiče cijene neznam jer sam bio pod jamstvom,al sigurno nije jeftino jer je jeben kvar...e sad dali će ti neko od lokalnih to uspit poravit neznam...otiđi i kod jednih i drugih pa vidi mogućnosti.

Inače meni je to odjednom riknilo,kad bi se pritisnia daljinski počea bi tepat zeleno i kad bi se tribala upalit jednostavno bi se upalila crvena lampica i ni makac dalje.
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
stvarno nesreća, prvi put se to dogodilo oko mjesec dana nakon garancije

a ništa,raspitat ću kod više njih...

Thanks
Quote:
Antem kaže: Pogledaj post
Nema problema,javi svakako ishod kad popraviš.
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
da još pitam koji bi bio najbolji servis za Panasonice u Zg-u ako tko zna ?
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
samo nemoj Silnicu..
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
tv sam kupio u Ronisu, ali sad gledam na račun i u garanciju i ne nalazim dal je garancija u Hrvatskoj 12 ili 24mj
Quote:
Damiramida kaže: Pogledaj post
Ne znam, koji je najbolji ali probaj MR servis: http://www.mrservis.hr/
Quote:
Antem kaže: Pogledaj post
Dvije godine je garancija kod nas.
nakon 3 tjedna servisa plazma se vratila, navodno je bio problem u A MODULU šta god to bilo
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 12:40   #485
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
nakon 3 tjedna servisa plazma se vratila, navodno je bio problem u A MODULU šta god to bilo
hm...ja mislio da će zamijenit tv..kako to da si pristao na popravak???
tko zna što su smrdali unutra sad...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 15:56   #486
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
hm...ja mislio da će zamijenit tv..kako to da si pristao na popravak???
tko zna što su smrdali unutra sad...

na koju foru bi mi dali novi tv? možda da je prošlo 45 dana onda da, ali nakon 3 tjedna nikako

tv je pod garancijom još uvijek pa nije da me zanima dal su kaj razhebali unutra
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:09   #487
PHILIPS PFL325604H
poštovanje!
imam problem sa Philips lcd televizorom,odjednom je nestalo slike a ton i dalje radi.televizor je odnesen u servis Robot Split.tamo je već 2 mjeseca ali nema pomaka.serviser je rekao da nije siguran da li je otišao SSB modul ili ekran,a pošto televizor nije pod garancijom,ne isplatii mu se naručivati oba komada jer skupi.i sad čeka da netko donese isti televizor pa da s njega skine komad i vidi do ćega je.nisam pametan šta da radim,navodno komad košta 1800kn,za te novce mogu kupiti i novi televizor.
dali netko ima koje rješenje?
Hvala!
žirje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 18:48   #488
ako je zbilja tako kako serviser kaže, onda da-popravak je fakat neisplativ i da-to fakat može tolko koštat.
bojim se da je na rasporedu novi TV, osim ako neš čekat još misec-2-3-godine...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:09   #489
Ja sam kupila Grundig nov,nema ni mjesec dana.Dala 2000 kn (malo manji,za spavacu sobu) i navecer u 3 i 50 on se upali pojacan do daske!-.-
i sada kada ga ugasim on se ponovo sam upali. i tako cijelo vrijeme! kupila sam ga u Getro-u,mogla sam birat izmedu njega i Lg-a,i ja idiotkinja izabrala njega. :/
ilmaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:37   #490
Kaj Getro ne daje garanciju???? nema servisa?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:41   #491
turska roba... sve si rekla. eh!
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 21:53   #492
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
turska roba... sve si rekla. eh!
pa nije li to najbolje za ove trendy turčijske sapunice??
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:57   #493
LG plazma, gledala sam normalno tv i onda se pojavi slika koja je malo vise od pola bijela, a ostatak je crna. Ima normalan ton, prebacuje se normalno itd, samo nema slike
Otisao display ili? Ima li to uopce smisla nositi na servis?

Hvala unaprijed
__________________
jednom kad se oci zatvore i kad zadnju suzu pustim za tebe....i ne mogu da stanem od tebe da odustanem i jos sto puta da padnem sto put cu da ustanem.... i cvrsto drzim kada svi te puste znat ces da sam ja...ona sto te voli dovijeka..
_k_i_k_a__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:05   #494
Prvo ih zovi i opiši problem, možda već znaju kaj je pa će ti reći da li da nosiš ili u smeće u svakom slučaju ako je pod garancijom moraš nosit
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 13:27   #495
Quote:
žirje kaže: Pogledaj post
PHILIPS PFL325604H
poštovanje!
imam problem sa Philips lcd televizorom,odjednom je nestalo slike a ton i dalje radi.televizor je odnesen u servis Robot Split.tamo je već 2 mjeseca ali nema pomaka.serviser je rekao da nije siguran da li je otišao SSB modul ili ekran,a pošto televizor nije pod garancijom,ne isplatii mu se naručivati oba komada jer skupi.i sad čeka da netko donese isti televizor pa da s njega skine komad i vidi do ćega je.nisam pametan šta da radim,navodno komad košta 1800kn,za te novce mogu kupiti i novi televizor.
dali netko ima koje rješenje?
Hvala!
Iz prve ruke - SSB modul za 42 7603d - 1250 kn + 500 kn ruke... Čekanje modula cca 2 mjeseca...
82dugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 14:09   #496
znači približno pol cijene nekog novog TV-a. plazmice npr. (bolje za tu lovu). po meni neisplativo, osim ak se baš nema para pa još može ovo i na rate..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 14:35   #497
Meni se pokvario tv plačen 10500 kn,tj sony kdl-40w4500,Več sam pisao da najjače serije sony-a i samsunga koje imaj ugrađe 10-bitni panel imaju manu da im nakon cca. 2 godine popuštaju kontakti između ribon kablova i panela.Tako sam i ja na forumu čisto slučajno naletio na te podatke(kad je moj tv još bio dobar) i vidi vraga za 2 tjedna počelo i kod mene.Prvo su se pojavljivale dvostruke linije prema gornjem rubu ekrana pa crnilo po sredini ekrana,dok se tv nije zagrijao.Nakon mjesec dana riknulo je do kraja,crni flek po sredini ekrana stalno.
Da ne duljim,ima na forumu,kako se problem rješava,otvorio sam tv stavio po cjelom unutarnjem rubu metalnog okvira koji drži panel fleksibilne samoljepljive podloške i tv je ko novi.
Da sam ga nosio u servis rekli bi zamjena panela(u engleskoj je oko 640 funti,a pošto sa servisima imam loša iskustva a dosta znanja o tehnici,usudio sam se otvoriti ga i uspjelo je.
Ako nekog zanima mogu staviti slike "cijele operacije".Šarafića je mali miljon.
I SAD SE PITAM KAKVU TO ČOVJEK KVALITETU PLAČA.
Greška je mehaničke priorde,vjerojatno usljed topline,ali opet je greška zbog koje se mora mijenjat cijeli panel.,da poludiš.
Tu su linkovi sa starnih foruma:
http://www.avforums.com/forums/lcd-l...roblems-6.html

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1173106

Zadnje uređivanje el.mahuna : 05.04.2011. at 14:45.
el.mahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:07   #498
A bit će sve gore i gore jer je vrijeme razvoja sve kraće i kraće, a glad tržišta za novim a neprovjerenim tehnologijama sve veća...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 14:28   #499
ma brate mili kupi vivax i amen nema sranja i nema popravaka ja svoj platio 1000kn 72cm lcd i sve odlicno radi vec pola godine je bez kvarova a ne bacati pare na skupe marek koje su totalna (sranja)!
Josip Šibalić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 14:36   #500
Svakako, Vivax je oduvijek pojam kvalitete i trajnosti...sigurno si jaaako zadovoljan svojim televizorom...pa da, radi već cijeli pola godine!!!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.