Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2006., 14:13   #1
Postavljanje pločica

Ima li netko iskustva s postavljanjem novih pločica na stare? Treba li stare prvo izbrusiti da bolje primi ljepilo, ili samo ljepiti?

I onda pitanje radi kojeg sam i pokrenuo temu: koliko je otprilike normalna potrošnja ljepila na normalno zidani zid (pod ovim normalno mislim da nije majstor zaboravio vaser-vagu doma, pa onda zid visi unutra ili van 5 centimetara)? Proizvođači tvrde 4-5 kg/m2, a je li to i realno?
juan maria birnbaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 15:26   #2
Quote:
juan maria birnbaum kaže:
Ima li netko iskustva s postavljanjem novih pločica na stare? Treba li stare prvo izbrusiti da bolje primi ljepilo, ili samo ljepiti?

I onda pitanje radi kojeg sam i pokrenuo temu: koliko je otprilike normalna potrošnja ljepila na normalno zidani zid (pod ovim normalno mislim da nije majstor zaboravio vaser-vagu doma, pa onda zid visi unutra ili van 5 centimetara)? Proizvođači tvrde 4-5 kg/m2, a je li to i realno?
Je, ako je zid ravan treba oko 5 kg po m2 (jučer sam radio pločice u kuhinji pa znam da sam malo manje od 30 kg potrošio za 6.4m2)

Što se tiče ljepljenja na stare pločice, moguće je samo trebaš kupiti posebno ljepilo baš za to (mora pisati na njemu da se može upotrebljavati za ljepljenje na pločice) - mislim da takvo ljepilo košta oko 250 kuna za 25kg (tako nešto sam ja vidio za kupiti prije par mjeseci).
Možda ti je lakše uzeti štemericu i za pola sata skinuti stare pločice, nije to nešto preteško (jedino ako ti odgovara ljepiti na postojeće pločice zbog visine).

Pozdrav.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 11:36   #3
Jel zna netko dobrog keramičara, hitno nam je dosta
stela25 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.05.2006., 23:42   #4
Ovisno o ravnini starih plocica ide i potrosnja ljepila .
Ovisno o velicini novih plocica .
Ovisno o supljini , dezenu ispod plocica.
Ljepilo se koristi: elasticno , flexibilno, ili namijensko za postavljanje na stare plocice.
Cijena je od 100 KN do 200 Kn , za 20 -25 Kg.
Imas i grunt premaz , za stare plocice.
Sa ljepilom je tesko ispraviti vece neravnine zidova.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:45   #5
posebna priča je ljepljenje zidnih na knauf. u kupaonici sam polijepio 25 m2 pločica od čega 80% na zidu i potrošio sam ispod 50 kg ljepila, dakle 2 kg po m2. i to treba uzeti u obzir.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 11:10   #6
Dobar majstor

Mogu ti preporučiti obrisano ime (on je i nama radio i stvarno smo zadovoljni) obrisan broj

Zadnje uređivanje Edgar : 23.11.2008. at 23:09.
Marija Paun is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.11.2008., 20:18   #7
također planiram postavljati pločice u kuhinji i hodniku na već postojeće,a čuo sam da je bitno i kakve su kvalitete postojeće jer ako one nisu dovoljno čvrste, onda su u nove sklone pucanju.
da li netko zna nešto o tome?
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 12:49   #8
Fugiranje

Ljudi tribam fugirat ploćice ali neželim nanosit fugu onom gumenom lopaticom
već me zanima da li postoji kakav pištolj ili nešto slično kao ona tuba za silikon
samo da je prazna. To mi se ćini dobro riješenje. Je li tko šta improvizirao uvezi ovoga.


zahvaljujem.
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:22   #9
Pa uzmi jednu kartušu, očisti je, utisni masu i deri, ništa te ne sprječava. No što se fugiranja tiče, bit je da se masa dobro utisne, a to istiskivanjem iz kartuše baš i ne možeš postići. Možeš eventualno dobiti uredniji posao, no kao i kod silikoniranja, na kraju bi trebalo nekako obraditi fugu i opet si na istom.

No da ja ne pišem o tome kao potpuni noob, imaš tu negdje topic o "majstoru za fuge" pa da tamo škicneš ?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:41   #10
Upravo zato što želim masu jaće utisnut unutra
da uđe i ispod pločice htio sam nešto ovako izvest.

tnx. na odgovoru mislio sam da postoji nešto već gotovo za kupit.
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:49   #11
Postoji ti nešto slično silikonskom pištolju, neznam kako se to točno zove, niti znam da li je to za keramičke pločice.
Ja sam s time radija kad san fugira kamene ploče u dvoru i kada san fuge na kamenoj kući restaurira, i bilo je super radit s tim, jedniostavno i brzo, al neznam dal bi bilo pogodno i za fuge od keramičkih pločica.
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:50   #12
a zašto bi ti masa za fugiranje ulazila pod pločicu? zar ti pod pločicom nije ljepilo?
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:33   #13
ljepilo mi nije svugdi odmah na rubu,
negdi mi je od udaljeno 1cm od ruba a negdi je pola centa a negdi odma na rubu.
kako di.

povirit ću za taj pištolj za fuge. prepostavljan da je bitna širina fuge (velićina glave) koja je kod mene 3-4mm
a za kamen je vjerovatno puno veća!
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:52   #14
Iz razloga što uvijek postoje neki nepopunjeni dijelovi ispod pločice koji znaju "zvoniti", zbog boljeg prianjanja fuge i sl. nekad su se cenentno lijepljene pločice zalijevale cementnim mlijekom.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:21   #15
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Iz razloga što uvijek postoje neki nepopunjeni dijelovi ispod pločice koji znaju "zvoniti", zbog boljeg prianjanja fuge i sl. nekad su se cenentno lijepljene pločice zalijevale cementnim mlijekom.
To Veky! To ti je riješenje, napravi cementno mlijeko i problem riješi time i onda fugiraj klasično.

A ako ti baš treba pištolj, ima ga u baumaxu, nije niti preskup, ali ga dobro operi nakon upotrebe i napravi rijetku smjesu koju ćeš jako dobro promiješati.

Ali iskreno, otpast će ti ruka od stiskanja, radije uzmi običan gleter, spužvu i suhu krpu za kraj i udri.
Bit ćeš gotov brže i manje ćeš se namučiti.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:28   #16
Postoje pneumatski pištolji za kartuše. Moji dečki iz firme gdje sam radio su takvim pištoljima lijepili vjetrobranska stakla na automobilima. E, sad je li bi se moglo i fugirati ?

Ja i dalje mislim da je gumeni gleter puno bolje riješenje. A cementno mlijeko ima smisla na otvorenome, i na horizontalnim površinama. Iako se radilo i na zidovima, samo onda moraš biti majstor. No smisao mu je bio spriječiti da pločice zvone i da se popune baš sve rupe ispod i izzmeđu pločica. No isto tako, to je tehnika koja se najviše koristila prije pojave fugir masa.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:14   #17
ljudi fala vam svim

probat ću s tim ručnim pištoljem(ako ga nađem u st) pa ako nebude išlo vraćam se osnovama :-)

Nije to neka površina cca:40m2 tako da ću izdržat!


pozdrav
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 13:05   #18
zidne se fugiraju dobro i prstom, al te podne su zajebane pištolj ili ne, svejedno ćeš trebati utiskivati gumom, a nakon što utisneš napravi se prostora tako da moraš ponovo dodavatiu fugenmase. ja sam najbrže fugirao tako da nasipam dosta fugenmase i onda derem gumom u svim smjerovima, po svim fugama, vukući i utiskujući; presporo je ići fugu po fugu. možda potrošiš malo više fugenmase ali vremenski se isplati
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 13:17   #19
Pa tako se i radi
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 13:57   #20
e al ima još brža fora, jedino malo zajebana za kožu; rukama pa tek onda gumom
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.