Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2007., 23:18   #1
Uzgoj cvijeća u plasteniku

bavila bih se uzgojem cvijeća (npr. gerbera) u plasteniku. Da li netko zna što o tome?
may21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 18:31   #2
a šta te sve zanima?
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 22:11   #3
Skupa investicija.Prvo: Da li si iz Dalmacije ili kontinent.Da li planiraš uzgoj u zemlji,loncima ili kamenoj vuni.Da li imaš plastenik?To su osnovne stvari za početak.Sadni materijal je lako nabaviti.Savjete oko uzgoja i zaštite dobiješ od prodavača sadnica i to na kapaljku.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:10   #4
Sadila bi na kamenoj vuni. Imam teren i razrađene troškove tako da znam koliko plastenici koštaju. I sustav navodnjavanja i grijanje. Samo me zanima kad posadim sjeme koliko mu treba da naraste i procvjeta u optimalnim uvjetima. I da li se može saditi cijele godine ili za svaku biljku moram paziti koje je godišnje doba. Tamo gdje ću kupiti sjeme i lukovice neznaju ni gdje im je glava, a kamo li da me savjetuju o sadnji.
Stvarno bi cijenila bilo kakvu pomoć.
may21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 17:05   #5
Quote:
may21 kaže: Pogledaj post
Sadila bi na kamenoj vuni. Imam teren i razrađene troškove tako da znam koliko plastenici koštaju. I sustav navodnjavanja i grijanje. Samo me zanima kad posadim sjeme koliko mu treba da naraste i procvjeta u optimalnim uvjetima. I da li se može saditi cijele godine ili za svaku biljku moram paziti koje je godišnje doba. Tamo gdje ću kupiti sjeme i lukovice neznaju ni gdje im je glava, a kamo li da me savjetuju o sadnji.
Stvarno bi cijenila bilo kakvu pomoć.
Nisi mi odgovorila odakle si.To mi treba radi lakšeg savjeta kome da se obratiš.
Ako želiš da uzgajaš na kamenoj vuni,bit će ti potreban dozator za prihranu, ecemetar,sistem mikrokapilara sa iglama.To sve možeš nabaviti u firmi Danon.
Gerber se kupuje kao sadnica a ne kao sjeme.Dobija se in vitro kulturom.Proizvođača imaš u Splitu.Cjenu dogovaraš sa njima.Što se tiće gladiola osobno ih nabavljam preko dobavljača u Splitu,ali za ovu godinu je gotovo sa naruđbama.Ukoliko si zainteresirana ,dostavit ću ti njihove brojeve na pp.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 14:33   #6
Iz Rijeke sam. Ako imaš kakvog dobavljača bilo bi super. I ti uzgajaš cvijeće?
may21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 00:44   #7
Question dome

ja bi imao par pitanja pa ako bi mi mogli odgovoriti. Imam nekih novaca i ulozio bi u staklenik. Ja sam iz pozege i zanima me koliko kosta jedan plastenik za uzgoj cvijeca, koje je cvijece najisplativije za sadnju i koliko ciklusa godisnje mozes imati. koliko kosta da se cvijet odhrani na prodajnu velicinu, i koliko se moze imati cvjeca u plasteniku. ustvari koliko je sve to isplativo????
DomeKing. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 01:21   #8
Quote:
may21 kaže: Pogledaj post
Sadila bi na kamenoj vuni. Imam teren i razrađene troškove tako da znam koliko plastenici koštaju. I sustav navodnjavanja i grijanje. Samo me zanima kad posadim sjeme koliko mu treba da naraste i procvjeta u optimalnim uvjetima. I da li se može saditi cijele godine ili za svaku biljku moram paziti koje je godišnje doba. Tamo gdje ću kupiti sjeme i lukovice neznaju ni gdje im je glava, a kamo li da me savjetuju o sadnji.
Stvarno bi cijenila bilo kakvu pomoć.
I da znam, ne bih ti rekla.
Kamena vuna, možda i hidrokultura, fuj....
biljke se sade u zemlju, polijevaju prihranjuju kompostom i zrelim stajnjakom
u obzir dolazi i navodnjavanje pomoću solarnih kolektora
Što se tiče sadnje, na svakoj vrećici su upute...
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 16:56   #9
Totalno neisplativo.Ne postoji regulirano tržište.Nemoguće podići cijene,pa inflacija sve pojede,a troškovi proizvodnje iz godine u godinu rastu.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 13:43   #10
Pozdrav

Interesuje me koje cvece je najisplativije da se gaji pod hps/mh svetlom...
vec 2 dana se cimam i nemogu da pronadjem nista
nemanja90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 21:37   #11
Ni jedno. Nista se ne isplati uzgajati pod svijetlima, jer je preskupa proizvodja.

jedina isplativa je proizvodjnja ilegalnih opojnih biljaka koje znaju uzgajati u zatvorenim prostorima pa mora biti takva proizvodjanja....

Sve u svemu i jednog i drugog se kloni
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.