Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2007., 00:01   #1
izrada krova na drvenoj kučici

pozdrav...

imam problem tj. par pitanja. imam malu drvenu kucicu 8x4metra sa podaskanim krovo, terpapirom i offsetnim plocama na vrhu. posto je s vremenom to sve otislo kvragu htio bi zamjenit taj krov s betumenskim valovitim plocam.
e sad idu moja pitanja!

kao prvo di bi mogao nabavit najjeftinije valovite ploče?


s obzirom da ne provodim previse vremena tamo nije mi bitna neka kvaliteta i ljepota... samo da su funkcionalne.
i dali mozda ima neko kakav drukciji prijedlog sta stavit na krov...
razmisljao sam i o limu ali neznam, nekak mi se to i ne cin bas kao najsretnije rjesenje...

nadam se da cu dobit koji konkretni odgovor... fala unapred
mirosh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 07:44   #2
ja ti imam cca 100 kvadrata rabljenog betonskog crijepa pa ak te zanima poklanjam ti ga, ak si u ZG ili okolici, samo se pobrini za prijevoz, znači trebaju ti letve i to posložiš gore..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 11:57   #3
Ahem.... kaj se te ploče ne šarafe u letve?
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 14:48   #4
fala za crijep al to mi je nazalost pretesko za krov, jer nisu neke jake grede na kojima stoji sve... zato i pitam za ploce jer su one dosta lagane. fala u svekom slucaju!

a ploce se serafe na letve, naravno...
mirosh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 10:14   #5
ma ima cijelo čudo tih ploča od plastike za krovove, malo pretraži po dućanima..
imaju i neke akcija na manje privlačne modele, prosurfaj malo sigurno ćeš nać..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 13:14   #6
Takve ploče od ljepenke može probiti tuča! Vidio!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 15:06   #7
JA puno puta promijenio,na sreću ne sebi već drugima!!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:08   #8
Ak sam dobro shvatio već imaš daščanu oplatu ispod terpapira, te valovite bitumenske ploče su ti onda najisplativije rješenje. Zakaj... malo koštaju, ak ih stavljaš na daščanu podlogu neće se izvitoperiti, to je redovito prisutno kad ih stavljaš na letve jer se bitumen na suncu zagrije i deformira. Jedino ak je mali nagib, stavi veći preklop, al pošto je do sad bil terpapir ne bi trebalo biti problema. Ak ti je stvarno problem s lovom nabavi od nekoga stare azbestcementne, sigurno ih se ljudi oću riješiti jer su kancerogene pa ih dobiš zabadava tj. njihov prah, zato ispod njih postaviš najlon i za bajticu idealno.., al teže su nego ove bitumenske.
Marko13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:13   #9
Thumbs up Prekrivanje kućice

Moj dobronamjeran savjet, ako nisam zakasnila: salonitke (azbestcementne valovite ploče) nipošto-kancerogene su, bitumenske ploče nipošto-loše su i nakon nekoliko godina propadaju pa ćete se ubrzo naći pred ovom istom dilemom. Iz mog dugogodišnjeg iskustva, obzirom da trebate lagan pokrov, preporučujem lim u boji - trapezni ili imitacija biber ili dr. crijepa. Dobro izgleda, lagan je, trajan je, a ja sam ga kod limara našla po 48 kn/1 m2. Inače mu je cijena od 55-68 kn/m2. Pozdrav.
Nenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:29   #10
Ja imam upravu suprotna iskustva s bitumenskim pločama: zašarafljene su na letve, nisu se značajno deformirale, i nakon 10 godina još uvijek služe kao i prvog dana.

Jedino im se s vremenom oljušti ona crvena ili zelena boja s vanjske strane, ali ne propadaju, niti ne propuštaju nimalo. S obzirom na cijenu i brzinu postavljanja, već su se odavno isplatile!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:41   #11
Quote:
mirosh kaže: Pogledaj post
pozdrav...

imam problem tj. par pitanja. imam malu drvenu kucicu 8x4metra sa podaskanim krovo, terpapirom i offsetnim plocama na vrhu. posto je s vremenom to sve otislo kvragu htio bi zamjenit taj krov s betumenskim valovitim plocam.
e sad idu moja pitanja!

kao prvo di bi mogao nabavit najjeftinije valovite ploče?


s obzirom da ne provodim previse vremena tamo nije mi bitna neka kvaliteta i ljepota... samo da su funkcionalne.
i dali mozda ima neko kakav drukciji prijedlog sta stavit na krov...
razmisljao sam i o limu ali neznam, nekak mi se to i ne cin bas kao najsretnije rjesenje...

nadam se da cu dobit koji konkretni odgovor... fala unapred
ti imas u vrh glave 36 m2 krova (razvijeno) i ti pitas di bi mogao naci najjeftinije ploce....pa jebate odi u prvu trgovinu i kupi....na tako malu povrsinu razlika je zanemariva
krule is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.