Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2004., 14:05   #41
Quote:
DeeDee kaže:
Ne nisu to male vrecice. Bas je u kutiji ko prava boja za kosu tipa loreal i te. Marka je Casting i meni je super, ali skupo. No to je kako za koga... Dodje 50 kn.
pa casting i je od Loreala..i neću griješit dušu, ali koliko znam to su prave boje, a ne preljevi..

inače, zakon su ali ak tražiš preljev mislim da ti to nije to..

naravno - ponavljam - nisam sigurna!
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 08.06.2004., 22:12   #42
Sve o farbama za kosu, bojanju, pramenovima....

Farbala sam se prije 2 mjeseca,postala pametna brineta...
Casting se sad vec fino isprao,izrast se doduse ne vidi,ali mi je boja opet dosta svjetla.

Pocetkom 7.mjeseca idem 2 tjedna na more,razmisljala sam se farbat,kutijica s bojom kupljena na zapadu stoji u kupaoni.
I ceskaju me prstici,ne mogu izdrzati.

Ima li smisla farbati se prije odlaska na more?kako ce to djelovati na kosu?
Bojim se i da ce mi se boja brzo isprati.I da li da skratim vrhove prije ili kada se vratim?

Savjet molim
Noemi is offline  
Old 08.06.2004., 22:30   #43
Ne znam koliko si dugo na moru inače ali ako si duže od 10-ak dana onda bi ti kosa mogla malo posvijetliti. Meni se to uvijek dogodi (ja imam inače pramenove boje meda a ispadnu mi plavi). Ali ako ti je ta boja dosta tamna onda bi trebalo biti ok. A za ispiranje ti nisam sigurna. To ovisi i o boji.
Kristina19 is offline  
Old 09.06.2004., 00:37   #44
Re: Farbanje prije ljeta?

Quote:
Noemi kaže:

Ima li smisla farbati se prije odlaska na more?kako ce to djelovati na kosu?
Bojim se i da ce mi se boja brzo isprati.I da li da skratim vrhove prije ili kada se vratim?

Savjet molim
Ako se farbas prije mora ucini to bar dva tjedna prije jer je kosa poroznija nakon farbanja i lakse ces ju unistiti ako stavis farbu drito prije neg kaj skocis u more i izletis na sunce. boja ako je trajna ne bi se trebala isprati ..samo nisam sigurna da nece posvijetliti. Zbog zdravlja kose bolje da se ne farbas prije pogotovo ako nema potrebe a kazes da se ne vidi izrast. Rade njeguj kosu na moru, kad se vratis osisaj vrhove i nakon dva tjedna stavi farbu. najmanje stete
Blind is offline  
Old 09.06.2004., 01:21   #45
Re: Farbanje prije ljeta?

Quote:
Noemi kaže:
Farbala sam se prije 2 mjeseca,postala pametna brineta...
Casting se sad vec fino isprao,izrast se doduse ne vidi,ali mi je boja opet dosta svjetla.

Pocetkom 7.mjeseca idem 2 tjedna na more,razmisljala sam se farbat,kutijica s bojom kupljena na zapadu stoji u kupaoni.
I ceskaju me prstici,ne mogu izdrzati.

Ima li smisla farbati se prije odlaska na more?kako ce to djelovati na kosu?
Bojim se i da ce mi se boja brzo isprati.I da li da skratim vrhove prije ili kada se vratim?

Savjet molim
Iskreno ne vidim razloga zasto se ne bi ofarbala prije odlaska na mora, a s druge strane do tog tvog odlaska imas jos mjesec dana. Jedino si kupi par preparata za zastitu kose od sunca i to je sve.

Misim ja imam crvenu kosu (to naglasavam jer je to boja koja se nabrze ispere) i bojam ju bez ikakvih problema i po ljeti i po zimi i u Zgu i na moru.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 10.06.2004., 11:22   #46
Farbam se danas.Preparati za cuvanje kose od sunca vec nabavljeni

Stvaljam Casting,nema amonijaka pa razmisljam da nece jako ostetiti kosu.A mozda je i zastiti od sunca.
Pripremila sam se na to da ce se isprati brze nego obicno.
SAmo nadam se ne po kupacem i rucniku
Noemi is offline  
Old 11.06.2004., 12:58   #47
Noemi,

je li bi mogla da mi javis nakon 10ak dana je li se farba jos drzi?

ja bih stavila casting, neku tamnu, na nedavno ofarbanu plavu (koja je ispala narancasta), ali se bojim da ce se jako ispirati.

sorry svima sto pisem offtopic.
charlize is offline  
Old 11.06.2004., 14:06   #48
Ja se uvijek farbam po ljeti .. obavezno .. nema šanse da mi kosa bude blijeda i sl .. uostalom, meni su rekli da je dobro farbat se i po ljeti bez obzira na to što se boja brže ispire i blijedi
__________________
x
Elektra is offline  
Old 11.06.2004., 19:16   #49
Re: Re: Farbanje prije ljeta?

Quote:
dora kaže:
Misim ja imam crvenu kosu (to naglasavam jer je to boja koja se nabrze ispere)
koliko ti se boja odrzi na moru? ronis li? meni vec nakon 2-3 dana bude totalno isprana
xxGaladrielxx is offline  
Old 14.06.2004., 15:47   #50
Quote:
charlize kaže:
Noemi,

je li bi mogla da mi javis nakon 10ak dana je li se farba jos drzi?

ja bih stavila casting, neku tamnu, na nedavno ofarbanu plavu (koja je ispala narancasta), ali se bojim da ce se jako ispirati.

sorry svima sto pisem offtopic.
Javim se ali bojim se da ti Casting nece drzati.
Meni se ispire sa svijetlih pramenova dosta brzo,bez obzira na ljeto.
Mozda da probas neku trajniju boju za tako drasticnu promjenu?
Noemi is offline  
Old 14.06.2004., 16:05   #51
ja godinama izvlačim 2-3 nijanse smeđih pramenova. s Keune-om. istina je da svijetle boje (blond, plavo, crveno i sl.) jesu sklone tome da "požmare" od sunca i soli. smeđa boja ipak malo manje.

ja sam s Keune-om zadovoljna, ona se sama po sebi ispire i bez sunca i mora, ali se ispire na način da nakon 15 pranja počne pravo ispiranje i onda to ide tako da se "nijansirano" ispire. boja je dakle uvije tu, samo mijenja nijanse. zapravo bude jako lijepo tako ja u 2 mjeseca izmijenim nekoliko nijasni, od dark brinete do kesten-zlatno brinete da mi se ne nazire izrast, ne bi mjesecima radila pramenove

na plaži špricam kosu s Keune uljem za kosu, mislim da ima faktor 10. i to funkcionira. ionako ju svaki put operem nakon mora pa nije bitno da li je ulje ili štogod, više manje, na njoj. ali ovo je dobro jer ima faktor za kosu
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 14.06.2004., 16:27   #52
Noemi,

ja sam bas Casting mislila staviti u nadi da se ispire (sam da vidim kakva sam k'o brineta), ali u strahu da ce izgledati ofucano na ove moje ispucale vrhove, odustajem. odlucila da stavim neke tamno blond ili misje sivkaste pramenove pa da pocnem pustati svoju kosu.

LadyInRed,

a na koju boju ti izvlacis te pramenove s Keune? ako je na plavu, onda bih i ja.
charlize is offline  
Old 14.06.2004., 16:41   #53
Quote:
charlize kaže:
LadyInRed,

a na koju boju ti izvlacis te pramenove s Keune? ako je na plavu, onda bih i ja.
misliš koja je moja prirodna boja? pa zapravo smeđa. onako tamno pepeljasto smeđa.
sa plavom podlogom samo moraš izabrati druge nijanse da bi dobila ono što hoćeš, dakle ne iste boje (KEune je po brojevima) kao što uzimam ja koja sam prirodno tamnokosa.

inače, Keune boje su boje na biljnoj bazi. ne oštećuju/isušuju kosu i niti jedna boja za kosu ne daje takav sjaj, poseban sjaj kao Keune boje. zaista. posebno tamne boje jer je u osnovi te biljke koja je baza za Keune boju zapravo crvena boja. i zato Keune vrhunski izgleda kada se stavlja bilo koja nijansa crvene ili smeđe. sjajno i prirodno. čak i kad se ispire. s obzirom na to, poznata je kao boja koja se ne preporučuje kod prekrivanja sijedih baš zbog ispiranja.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 14.06.2004., 16:57   #54
hvala puno LadyInRed. nisam znala za Keune, mislim to da je blaga.
zamolit cu frizerku da njih upotrijebi. ako bude bilo tih nekih tamno blond nijansi sto sam ja zamislila. a mozda cak i neke svijetlo smedje.
charlize is offline  
Old 16.06.2004., 10:30   #55
Baš sam i ja u sličnim dilemama ovih dana...a uskoro ćemo na more bar mjesec dana..

Ovo što Lady piše je posve točno; moji crveni Keune pramenovi (na plavu kosu) su se s vremenom (2 mj.) isprali ali ne posve, tako da je i ova boja koju sada imam zaista lijepa.

No, ne znam što da radim?! Da li da ovih dana odem u salon na novu 'turu' pramenova, da li da uopće radim ove crvene pred ljeto ili samo plave??!!

Kosa mi i inače jako, ali fakat jako posvijetli na moru.

Još razmišljam...

A zapravo dobro izgleda i ovako.

Baš nikako da se odlučim..
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 16.06.2004., 10:32   #56
To je valjda ona faza kada u biti izgledas sasvim u redu,ali te uhvati film u glavi da MORAS nesto napraviti,pa eto...strada kosa
Noemi is offline  
Old 16.06.2004., 10:43   #57

Ma, navikla sam servisirati se malo češće...
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 16.06.2004., 13:48   #58
Quote:
maristella69 kaže:

Ma, navikla sam servisirati se malo češće...
Ja imam crvenu kosu do ramena i pred more se nikada ne farbam, naime jedno ljeto pred dvije godine sam se pofarbala dva tjedna prije, boja mi se jako isprala i mogla sam ispoćetka, ove godine farbanje, još jedno, mjesec i pol prije mora i onda kad se vratim ponovo farbanje i rezanje vrhova
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Old 16.06.2004., 13:55   #59
Mimi, hvala na odgovoru!

I ja si nekako mislim da će biti dovoljno da si samo malo 'nadoštukam' one svjetle, ako i to..
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 16.06.2004., 18:08   #60
Re: Re: Re: Farbanje prije ljeta?

Quote:
xxGaladrielxx kaže:
koliko ti se boja odrzi na moru? ronis li? meni vec nakon 2-3 dana bude totalno isprana
Zavisi koju nijansu stavim. Ja ti to stalno mijenjam, Keune ima neke nijanse crvene koje se drze poprilicno (zacudujuce) dugo, recimo koja 2-3 tjedna da izgledaju fakat dobro, ali isto tako i nijanse crvne koje odu za manje od 10ak dana u Zgu.

Ronim i od ona 2-3 sata na plazi sam cijelo vrijeme u vodi taaak da - racunaj
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.