Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2008., 11:33   #61
Quote:
nadicab kaže: Pogledaj post
Tija, defektolog - Sloboština
logoped - Slava Raškaj
DS itekako ima pravo na to
mi smo u Zadru
niš, nazvat ću i pitati.
fala
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 17:16   #62
Jedno pitanje svima koji su to već obavili: kako ja dobijem "svoju socijalnu radnicu"? Odem samo na ZZSS i tražim nekoga ili kako?
Kod nas nije pitanje nekih velikih problema, ali specijalist kaže da u nenom slučaju i kombinaciji dva problema bi mogla dobiti produljeni porodiljni ili ti ga dopust. Jer, ne smije u jaslice zbog tih problema i treba je pažljivo nadzirati.
I još jedna stvar: kako su se kod moje bebe svi ti problemi mogli riješiti do godine dana, nisam do sada poduzela nikakve korake za to (nije imalo smisla jer smo se svi nadali da će to proći kao i u većine slučajeva). No, za mjesec dana mi završava porodiljni ali nalazi nisu krenuli nabolje, pa mi je specijalist predložio da sada krenemo s tim. Kako vidim, cijela ta procedura traje par mjeseci. Je li moguće da ja ostanem kući (na neplačenom) a ako mi odobre, dobijem to (znači, novce) retroaktivno? Ima li tko takav slučaj?
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:33   #63
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje svima koji su to već obavili: kako ja dobijem "svoju socijalnu radnicu"? Odem samo na ZZSS i tražim nekoga ili kako?
Javiš se sa svom medicinskom dokumentacijom u Centar za socijalnu skrb prema mjestu prebivališta i oni pokrenu postupak.
plavi safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 00:45   #64
CZSS ima referenta za djecu s teškoćama.
Hm, krajnje je vrijeme da kreneš kod nje da ona pokrene postupak. Jedino što oni službeno ne bi smjeli zaprimiti tvoju molbu bez sve potrebne dokumentacije ona famozna 4 specijalista, ali ipak se nađu i humeni koji će napisati zahtjev za komisiju, pa dok te pozovu na komisiju ti imaš vremena skupiti sve papire. Nažalost, često se desi da cijela priče završi kod privatnika
nadicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 16:39   #65
Quote:
rokoprč kaže: Pogledaj post
daj mi reci koju dijagnozu ima beba, i da li mogu dobiti produženje porodiljnog na arčun bronhitisa, a prije toga smo dobili laringitis i bili u bolnici 4 dana, a sada jako kašljemo i jako hropti u nama a promijenili smo 4 antibiotika. beba je stara 8 mjeseci i je li rano da već krenemo u taj postupak?
Leukomalacija, hipoxija, dystoni.
Mislim da ti nikad nije rano krenut u birokratske poslove
Dok skupis papire, dobis termin kod socijalne radnice, pa dok ona sve napise...
Samo hrabro.
Sto se same realizacije tice, mislim da necete imati problema. Mi poznajemo jednu mamu koja je dobila produzenje na osnovu alergijskog bronhitisa.
Sretno!!
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 23:01   #66
Quote:
Snake's Kiss kaže: Pogledaj post
Leukomalacija, hipoxija, dystoni.
Mislim da ti nikad nije rano krenut u birokratske poslove
Dok skupis papire, dobis termin kod socijalne radnice, pa dok ona sve napise...
Samo hrabro.
Sto se same realizacije tice, mislim da necete imati problema. Mi poznajemo jednu mamu koja je dobila produzenje na osnovu alergijskog bronhitisa.
Sretno!!
hvala na odgovoru. sutra idemo kod pedijatra pulmologa i alergologa pa ćemo vidjeti šta nam je dalje raditi.
rokoprč is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:29   #67
bokić

http://obiteljskaprava.blog.hr
helena_be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 00:26   #68
samo bih napomenula da imam dijete čija osnovna dijagnoza nema veze sa fizijatrom, neuropedijatrom, okulistom i otorinolaringologom a trebala sam na komisiju za produljenje dopusta. onda sam zvala ministarstvo i centar za socijalnu skrb gdje su mi rekli da je dovoljno da mi pedijatrica napiše da mi dijete normalno čuje, vidi i neurološki se razvija. i sami su svijesni da je zakon - katastrofa...
Šnoklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:39   #69
šnoklica da nema glupih zakona država bi propala a mnogi njeni namještenici bi ostali bez posla. tako da...uvijek će bit glupih zakona.

a sad pitanje.

što trebam od papirologije za dobit dječji doplatak?
znam da idem u nn po neki papir....a dalje?

i jel ista procedura oko ovog dobivanja dd-a kao i kod onog "standardnog"
(naime, dd u kontekstu produljenja porodiljnog, odnosno, njege djeteta dobiju svi neovisno kakva su im primanja)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:57   #70
procedura ti je ista kao i kod standardnog dječjeg doplatka,jedino nemoraš priložiti potvrde o plaći od roditelja jer se naknada ostvaruje neovisno o visini primanja roditelja,ako podnašaš dječji prvi put potrebno ti je i mišljenje kategorizacija, i na obrascu označiš da radi o djetetu sa oštećenjem zdravlja.
za dobivanje dječjeg doplatka u povećanom iznosu može se predati zahtjev u toku godine i u toku pokretanja kategorizacije i prije nego se ide na komisiju pa curke moje dobijete i zaostatke dječjeg, npr.mi dobili odma za 09.mj.unazad.
ako živite na području grada zagreba od grada možete dobiti mjesečnu naknadu za pomoć djeci u našem slučaju 200,00 kn.
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:27   #71
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
ako živite na području grada zagreba od grada možete dobiti mjesečnu naknadu za pomoć djeci u našem slučaju 200,00 kn.
Bubamaro, a što za ovo treba napraviti i gdje?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:30   #72
to ti isplaćuje gradski ured na novoj cesti, najbolje pitaš svoju socijanu radnicu i ona će ti reći što sve u tvom slučaju je potrebno priložiti,ali obavezno već moraš imati kategorizaciju.
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:33   #73
ako si u gradu zagrebu, kako ti već nije socijalna nije rekla sve na što imaš pravo,naša socijana na susedgradu je prekrasna i sve mi kaže šta ima nova i kako sve pokupiti od države što možeš
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:26   #74
Evo da vam napišem svoje iskustvo sa CZSS i da tražim vaš savjet.
Moje djete ima dijagnozu: Neurorizično dijete, R29.8 , teška porođajna asfiksija , krvarenje 2. st. poremečaj metabolizma kalcija
Distoni sindrom .
Idemo na vježbe na Goljak i tu kod fiziot. sa Goljaka imamo napisanu preporuku za produženi por. nakon 1. g.
Vježbamo svaki dan doma po ca. 3 sata i na iznenađenje svih propuzali (prije 3 mj. samo ležao na leđima sada se okreče , sjedi , postavlja u četveronožni
i puza) dijete se još ne podiže . Inače još je na sisi i baš ne prihvača hranu pogotovo mlijeko to odmah povrati.
Pedica sa vještačenja napisala da nema tjelesna oštečenja.
Dijete 19 . puni godinu dana a 16 idemo na Goljak 10 dana, sada ću otvoriti bolovanje a za dalje neznam(valjda neču dobiti otkaz)
POMOZITE što da radim?
lenči is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:46   #75
Ne razumijem Pa ne znači da nećeš dobiti dopust.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:59   #76
Verice ja sam dobila od njih odbijenicu navodno zbog toga jer dijete nema tjelesno oštečenje.(pa ne tražim ja invalidnost nego samo produženje
dok sve ne dođe na svoje i dijete ne završi terapije da može u vrtić)
lenči is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 16:02   #77
Strašno. Obavezno se žali, sa takvim dijagnozama si morala dobiti dopust.
Pogotovo što ti se dijete još ne diže na noge.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 16:26   #78
Neznam verice dali bi žalbom što postigla.
Neznam dali onda možda iid drugostupanjska komisija ili ne? daji netko zna?
lenči is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 16:31   #79
Koliko ja znam, da. Meni je fizijatar rekao da se svakako žalim drugostupanjskoj komisiji ako mi ne bi odobrili; on mi je rekao da su komisije 'hirovite' i da nekad ne odobre onima kojima bi zaista morali ..
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 16:43   #80
Verice puno ti hvala na savjetu i podršci.
Meni je socijalna radnica rekla da prolazimo bez problema a vidiš sada i ja mislim da je to nečiji hir.
U pon. idem kod nje pa čemo vidjet što dalje ali ču inzistirat na žalbi.
Verice koja je vaša dijagnoza? i dali ste vi pravili to u Zg.?
lenči is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.