Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2008., 18:23   #21
Quote:
Madzid kaže: Pogledaj post
Astra je automobil koji za ulozeno daje i vise od ocekivanog. Imao sam Opel Astra 1.7DTI, 2000. god, full oprema,105000km, 8 mjeseci, presao oko 25 000 km bez ijednog veceg problema. Astra je jako njezno auto, a ja sam nepazljiv vozac,
Dobio isti novac natrag.
Kupio Golfa 4 1.9 TDI, sve najbolje,
..
zašto me ne čudi da si ljubitelj baš tih auta?
jel planiraš kakav tuning ??? imaš ovdje dosta prijedloga pa vidi jel ti koji odgovara!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 20:40   #22
He he
"Napucavao" sam Seat Ibiza, 96.god, GTI, strava bilo.
Proslo me to, godine svoje nose
Posto ti pratis te teme, "tuninguj" ti
Madzid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 20:41   #23
I zaboravih . . .
Zemljak svaka cast na izboru, zelim ti sve najbolje s tim autom, vjerujem da se neces pokajati
Madzid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 20:43   #24
Ovako raja. Danas sam bio u servisu gdje su mi pregledali motor, ali sam nakon toga otišao kod svog majstora koji je inače ''na dobrom glasu'' u šta ja lično ne sumnjam.

Ono što me čudi su njegovi navodi da ovi 1.7dti motori, koji su zapravo japanski odnosno Isuzu motori, nemaju bosh pumpe jer im je direktno ubrizgavanje. Sad mi čudno, kako to da svi govore da je kod ovih Astri sa 1.7dti motorom mana bosh pumpa, a dotična nema bosh pumpe?

Zbunjeno se češlja po bradi.
Allmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 20:53   #25
Ne jok pa nema. Aj dobro nema bosch pumpu ima rotacijonu pumpu visokog pritiska al to je to jel tako? Ali mislim da ti je mehaničar za mirovinu. Pumpa se nalazi kraj prednjeg desnog svijetla malo ju je teže za vidjet..

Kak češ znat jel isuzuov? Pogledaj malo po motoru dali ima GM oznake ak ima onda je opelov ali sumnjam..
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:37   #26
Quote:
Madzid kaže: Pogledaj post
I zaboravih . . .
Zemljak svaka cast na izboru, zelim ti sve najbolje s tim autom, vjerujem da se neces pokajati
Hvala puno. Takodjer i ja želim tebi isto bez obzira šta vozio. Iskreno.
Allmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 22:31   #27
I meni su isto rekli da nema bosh pumpu, a također i zupčasti remen.
Ima neki "bubanj" kako mi rekose koji se mijenja na 200000km.
Informacije iz "Opel Berlijetta" Visoko, BiH.
Madzid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 23:44   #28
Quote:
Madzid kaže: Pogledaj post
I meni su isto rekli da nema bosh pumpu, a također i zupčasti remen.
Ima neki "bubanj" kako mi rekose koji se mijenja na 200000km.
Informacije iz "Opel Berlijetta" Visoko, BiH.
A jebem ti majsore i bubnjeve a ja je skinuo s auta i držao u ruci i popravljao je.

Ovo dokaz da postoji prodaje se jedna na ebay-u..

http://cgi.ebay.co.uk/VAUXHALL-ASTRA...6.c0.m14.l1318

U hr

http://www.auti.hr/dijelovi_oprema/a...3228,24,1.html

http://www.njuskalo.hr/oglas71901
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 23:49   #29
E hvala ti druze puno na ovim informacijama. Sutra cu mu bas reci za to. Elem, ovo auto je kod mene. Sutra zavrsavamo za prevod i sl. Znaci jos nista nije zavrseno. A u medjuvremenu sam nasao jednu Astru 2.0 DTI 2002 god. 105 000 km. za koju vlasnik tvrdi da je u top stanju. Prema vasim navodima, ovi 2.0 DTI motori su najbolji? Jeste da je ova za 600 eura skuplja od ove navedene.
Allmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 23:56   #30
Ma uzmi 2.0 dti vjeruj mi vrijedi te love samo pogledaj turbinu u kakvom je stanju. 1.7 je dosta slabiji i ide skoro ko običan diesel.

Čak su ovi opelovi manje kvarljivi nego od isuzua.

Još jedna stvar 1.7 dti ima zupčasti a 2.0 dupli lanac i vodenu pumpu preko vešekanalnog remena tako da s njim nemaš problema 500.000 i više oko izmjene što se tiče lanca.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 00:06   #31
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Ma uzmi 2.0 dti vjeruj mi vrijedi te love samo pogledaj turbinu u kakvom je stanju. 1.7 je dosta slabiji i ide skoro ko običan diesel.

Čak su ovi opelovi manje kvarljivi nego od isuzua.

Još jedna stvar 1.7 dti ima zupčasti a 2.0 dupli lanac i vodenu pumpu preko vešekanalnog remena tako da s njim nemaš problema 500.000 i više oko izmjene što se tiče lanca.
Ok. Ubijedio si me. Ako taj 2.0 dti sutra bude ok sto se tice navedenog, uzimam ga, definitivno, pa neka kosta 600 eura vise. Ipak je godinu mladji a i presao je oko 50 000 km manje.

Nego to za slabasan motor si zaista u pravu. Danas sam vozio ovu 1.7 dti i zaista je slabasan motor. Uz jace brdo ne moze drugom. Prije ovoga sam vozio Peugeot 206 1.9 dizel obicni. On je vukao mnogo jace od ove Astre. I ruku na srce, Peugeot 206 je za dva koplja udobniji. Doduse, francuz je to. Jedina mana je ta što je mal i što kod nas u Tuzli nije bilo postenog servisa pa ga nisam imao kod koga odrzavati a da ja budem miran. I dijelovi su skupi.

Ova Astra 2.0 DTi ima, kako sam uspio vidjeti, 101 konjskih snaga. Ipak je to jace i trebalo bi da ona solidno vuce.
Allmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 00:17   #32
Da 74 kw 101 ks.. Neusporedivo jači motor probaj ga vozit pa ćeš vidjet razliku.

Što se tiće servisa.
Kad je kupiš odvezi je na servis i reci nek ti odmah promjene ulje 10w40 za nju ti je najbolji castrol magnetec. 5w40 je prerijetko i troši ga.
Nek ti skinu usisnu granu i počiste je od gareži to se radi svakih 50.000 km zbog lošeg goriva nije skupo, auto će ti bolje disat.
Promjeni sve filtere i miran si što se tiće servisa. Kad je uzimaš provjeri još samo stanje diskova da nemaju velik zub pa se možeš cjenkat..
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 00:42   #33
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Da 74 kw 101 ks.. Neusporedivo jači motor probaj ga vozit pa ćeš vidjet razliku.

Što se tiće servisa.
Kad je kupiš odvezi je na servis i reci nek ti odmah promjene ulje 10w40 za nju ti je najbolji castrol magnetec. 5w40 je prerijetko i troši ga.
Nek ti skinu usisnu granu i počiste je od gareži to se radi svakih 50.000 km zbog lošeg goriva nije skupo, auto će ti bolje disat.
Promjeni sve filtere i miran si što se tiće servisa. Kad je uzimaš provjeri još samo stanje diskova da nemaju velik zub pa se možeš cjenkat..
Hoću. Hvala puno na svim uputama i savjetima.
Allmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 01:02   #34
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post

ma smijem se ak si mislio da more još 200 000 km, al ak si mislio na 200 km onda si u pravu!
Ti si idiot.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 16:47   #35
E ovako raja. Večeras ću definitivno odlučiti i uzeti jednu od navedenih.

Astra 2.0 DTI, 2002 godište full oprema i

Astra 1.7 DTI 2001 godište, full oprema.

Oba auta su u dobrom stanju što se tiče limarije i unutrašnjosti.

Ovu prvu ste mi svi preporučili i to imam najviše u vidu. Međutim, skuplja je za 700 Eura od ove sa 1.7 DTI motorom pa me to dovodi u dilemu, jer ipak, bitno je proći jeftinije.

Samo me interesuje sljedeće.

Na ovom 1.7 DTI na poklopcu motora piše Opel i na par mjesta iznaka GM.

Na ovom 2.0 DTI na poklopcu piše Eco i također na par mjesta GM.

Eh sad sam zbunjen. Vi kažete da je GM oznaka Opelovog motora a prema vašim navodima i navodima iz drugih izvora, 1,7 DTI je japanski Isuzu motor. Sad mi to čudno.

Bilo kako bilo. Kakav je sad ovaj 1.7 DTI sa oznakom Opel (GM) u poređenju sa ovim 2.0 DTI sa oznakom Eco (GM)?
Allmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 16:59   #36
Imas ovdje temu vezanu za 1.7DTI, mozda pomogne:
http://opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=10&t=18691

Pravo pitanje je jel uopće ima koji drugi 1.7D unatrag 8g., a da nije Isuzu?

EDIT: Izgleda da ipak ima:
http://www.elitemadzone.org/t254429-0

BTW, Isuzu je isto dio GMa.
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:11   #37
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Ti si idiot.
a po čemu to?
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:26   #38
[QUOTE=Allmir;15485340]Eh sad sam zbunjen. Vi kažete da je GM oznaka Opelovog motora a prema vašim navodima i navodima iz drugih izvora, 1,7 DTI je japanski Isuzu motor. Sad mi to čudno. [QUOTE]

General Motors je vlasnik i opela i isuzua i uzima od isuzua motore i ubacuje ih u opela

rađe gledaj kakvu kompresiju imaju nego da brineš oko tih oznaka
i sretno s autom
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 10:46   #39
Pozdrav raja. Ne stigoh vam javiti za auto. Jučer sam se čitav dan peglao oko ovog prevoda.

Jučer sam kupio ovu Astru sa 2.0 DTI motorom koju ste mi preporučili. Prezadovoljan sam. Inače registrovano je izašlo okruglo 7000 Eura. Vozio sam je u ovlašteni Opel servis i tamo su detaljno pregledali motor i elektroniku i sve je u top stanju. Jedino bi trebao, ali ne uskoro i nije pod moranjem, diskove zamijeniti, jer se već pojavio zub.

Ostalo ekstra.

Opel Astra 2002 godiste, metalik crna, 2.0 DTI, klima, ABS, servo, navigacija, el. podizači stakala, el. podešavanje ogledala, funkcije za CD na volanu, prešla 105 000 KM.

Auto inače ekstra vuče. Prije nje sam vozio Peugeot 206 1.9 dizel koji je takodjer bio brz, ali Astra ipak prije nabije 100 km/h. Nije startnija od Peugeot-a, jer se turbina pali tek nakon 2000 obrtaja (barem mi tako objasnise). Jučer sam vozio skoro sve na otvorenom i nešto po gradu i potrošnja zadnjih 100 km je 5.3 litra (imam opciju da to provjerim na onom display-u, valjda je vjerodostojno).

Uglavnom to je to. Još jednom svima se iskreno zahvaljujem na pomoći i savjetima.

Pozdrav!
Allmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 11:09   #40
Dobri su od Isuzu-a motori, evo ja vozim starog Opela 92g. iz tvornice izašao tek 94g. tek tad kupljen, nakon dvije godien otišao Opelov motor. Kako je imao garanciju i sve, sve mijenjano i stavljen motor od Isuzua i evo od 96g. do danas je imao samo jedan kvar na autu općenito i to prije 5,6 g. a otišao mu je hladnjak .Do sad je prešao 340 tkm, motor se ne zagrijava ni do 90C po najvećim temp. i usponima, što kod drugih nije slučaj...kad bi kupovao sad novi auto i da bi kupio Opela ne bih...bez obzira na ovo pozitivno iskustvo...danas je sve stvar sreće
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.