Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2006., 12:15   #1
Djeca iz ranijeg i budućeg braka...

Svima je poznat moj stav da su djeca iz prvog braka prava pravcata djeca rodjena u onom braku. Po toj shemi se sve zvijezde ravnaju i idu tamo gdje je prapocetak cijelog zivota. Djeca iz prvog braka rodjeno u punoj punini ljubavi, da bi nakon nekoliko godina sve puklo i uslijedilo rastava.

Sto ce se dogoditi poslije rastave, muz ili zena idu u drugi brak i opet tu su njihova druga djeca rodjena u onom drugom braku. Mene samo zanima zasto se islo dozvoliti da ta djeca budu radjane u onom drugom braku?! Zbog cega djeca iz prvog braka nisu dovoljno prava? Zbog cegase ide u pravljenju druge djece iz drugog braka?

Po meni je najveci grijeh ici u pravljenje djece u novim brakovim anakon sto vec imaju prvu djecu iz prvog braka, to se moze usporediti s obiteljima s vise od 5djece (kao sto mi znamo da postoji obitelji s vise od 8 pa cak i s vise od 10 djece!!! i na takve gledamo s visokog kuta pogleda).

Tako i ja gledam na sve te druge djece. Medjutim, mislim da razlog lezi u tome da djeca "ucvrscuje" brak, pa je zato zena ili muz islo za tim da zeli ucvrstiti drugi brak s djecom i tako nastade druga djeca. a sto je onda s prvom djecom? Prva djeca su uvijek negdje u pozadini i ma koliko s ljubavi se polagalo prema prvoj djeci, ono ce uvijek imati prijezir prema drugom i inim djecom...pa zasto to onda rade da se ide praviti drugu djecu u drugom braku?

Zakaj ne bi bilo dovoljno da se muz ili zena vjenca u drugom braku i tako zive bez djece s time da se posvecuje puna paznja prema prvoj djeci.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:32   #2
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Mene samo zanima ..
da li se ti trudiš ovako pisati ili si nedavno 'naučio' hrvatski?
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:47   #3
surferu, reci ti nama rađe jel se ti to misliš rastati il tko ti je stao na žulj?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:48   #4
On je zapostavljeno dijete iz prvog braka, pa se nitko od roditelja, budući da su se bavili djecom iz drugog braka, nije potrudio da kontrolira njegov napredak u školi, što je rezultiralo njegovom nepismenošću i ogorčenošću na djecu iz drugog braka te na odluku roditelja da imaju potomke i u budućim brakovima, nakon onog u kojem se on rodio.

__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:55   #5
Samo sve i slobodno pisite, sve to ima smisla posebno onaj zadnji post od strane Dore K.

Da rezimiramo. Dijete sam normalnog braka i moji roditelji su jos sada zivi i zdravi u njihovom jedinom braku. A sto se tice moje malenkosti, za neke koje me ne znaju kao starog dinosaura, imam vanbracnu djecu s zenicom s kojom jos zivimo skupa do sada 7 godina bez prekida sto je veliki plus. No u jednoj terevnki smo poceli zabrijati na drugu temu pa se javilo nekoliko zena koje cekaju da se zenica i ja rastanemo pa da one mogu navaliti na mene. Sve sam ih odbio jer nisam zelio drugu djecu nakon ovoga sto imam divnu djecu. Veliki je grijeh imati djecu u drugom braku. Neka psiholoska logika mi nalaze da je nepotrebno imati sve novije djece nakon prve djece. Kao da novija djeca sluze da tiraniziraju prvu djecu pa i djecu nakon prve...a cemu sve to.
Poslije toga su sve otisle od mene, pa razmisljam i razmisljam da bih imao drugu zenu nakon ove sadasnje zenice, trebao bih zaceti kako bih imao sto za zivjeti s drugom zenom, pa zasto je to tako?!?!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:04   #6
aha ti bi se htio maknuti od slađe ali imaš djecu s njom koja su ti smisao života. pa bi onda htio biti s nekom drugom ženom ali čemu biti s njom ako s njom nemaš djece koja su smisao života.

zar ti je slađa tako dojadila?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:10   #7
Tudje voce je sladje. A zenica ionako zeli razvod od mene, pa cu joj to jednog dana udovoljiti. Samo mislim da nakon ove zenice ne bude druge cure jer sve hoce samo da ostanu trudne sa mnom, pa mi je sve to bezveze. JAKO postujem nasu djecu i zelim da ostanu samo jedina djeca! Pa cemu onda degradacija smisla zivota iz prvog braka?!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:11   #8
Quote:
chiquita kaže:
surferu, reci ti nama rađe jel se ti to misliš rastati il tko ti je stao na žulj?

kolko se ja sjećam svadba je trebala biti ovu jesen, s kočijom i konjima vranim, pa onda kanari
daklem ne misli se rastat jer još slađu nije ni oženio

al' drago mi je golden što si se vratio
tebe je oduvijek užitak bilo čitat
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:13   #9
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Tudje voce je sladje. A zenica ionako zeli razvod od mene, pa cu joj to jednog dana udovoljiti. Samo mislim da nakon ove zenice ne bude druge cure jer sve hoce samo da ostanu trudne sa mnom, pa mi je sve to bezveze. JAKO postujem nasu djecu i zelim da ostanu samo jedina djeca! Pa cemu onda degradacija smisla zivota iz prvog braka?!
pa to rješiš vrlo jednostavno
steriliziraš se i mogu one druge željet i kumit kolko oće
ova djeca će ti zauvijek ostati najpravija, da pravija ne mogu bit
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:14   #10
Dobro, ali šta ako ideš u drugi brak s osobom kojoj je to prvi brak i ona želi svoju djecu? Jer tvoja djeca ipak nisu njena dijeca.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:14   #11
A što ako slađa rodi djecu u drugom braku?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:17   #12
Quote:
Dora K kaže:
A što ako slađa rodi djecu u drugom braku?
izgleda da bu Golden ipak ostal u braku
koji to nije
ali ni to ni važno
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:20   #13
Quote:
polly kaže:
pa to rješiš vrlo jednostavno
steriliziraš se i mogu one druge željet i kumit kolko oće
ova djeca će ti zauvijek ostati najpravija, da pravija ne mogu bit
To sam i ja mislio, ali kazu mi cure da ako si bum vezal sjemenovode, da nece ni na milimetar pribliziti mom muskom ponosu, KAO DA IM JE NAJVAZNIJE RADJATI MENI DJECU!
Pa gdje da onda mogu naci cure samo radi zabave i uzitaka a da to nisu kurve?!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:21   #14
Quote:
pumpkin pie kaže:
Dobro, ali šta ako ideš u drugi brak s osobom kojoj je to prvi brak i ona želi svoju djecu? Jer tvoja djeca ipak nisu njena dijeca.
Ne znam. Pretpostavljam da osoba kojoj je prvi brak ne bi trebala stupiti u odnos s razvedenom osobom, zar nije tako?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:21   #15
a kak će znat?
dal buš oglas u novine i na radio KAJ?

prešuti, one ne budu znale pa budu jel?
i svi sretni
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:23   #16
Quote:
Dora K kaže:
A što ako slađa rodi djecu u drugom braku?
Pa sto onda! Moje prezime ide dalje, a to sto zenica radja drugome ne tice se mog nasljedstva pa niti mojih ocinskih obveza pa tako nema veze s nasom prvom djecom. Ako ce ona to napraviti, bit ce da ona mrzi nasu prvu djecu pa zato zeli zapoceti novi zivot i tako zbrisati prvi smisao zivota u nasem vanbracnom zivotu.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:25   #17
Quote:
polly kaže:
a kak će znat?
dal buš oglas u novine i na radio KAJ?

prešuti, one ne budu znale pa budu jel?
i svi sretni

A sto da kazem na ovo slijedece: Dragi buduci muzicu, tak si sladak radije bih te pojela i tak si vruc medju nogama, ma toliko te volim, bas toliko da ti odmah radjam djecu!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:48   #18
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Ne znam. Pretpostavljam da osoba kojoj je prvi brak ne bi trebala stupiti u odnos s razvedenom osobom, zar nije tako?
Pa zašto?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:51   #19
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Neka psiholoska logika mi nalaze da je nepotrebno imati sve novije djece nakon prve djece. Kao da novija djeca sluze da tiraniziraju prvu djecu pa i djecu nakon prve

Samo jedno dijete je prvo. Sva ostala su u opasnosti da budu 'tiranizirana'. Što veći redni broj, opasnost je veća. Nema to veze s brojem brakova.
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 14:14   #20
Nemam pojma zakaj je to tako, i tako mi zenica puno putaq predbacuje da ja favoriziram prvog sincica nego onog drugog. Bit ce da u tome ime necega...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.