Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2005., 08:39   #81
evo mene
u postmenopauzi sam nesto vise od dvije godine.u pocetku sam trosila nadomjesnu (trisekvens ili tako nekako) ali sam se osjecala vrlo lose,nervozno,razdrazljivo i nesretno.nakon toga sam pila climen koji mi je super odgovarao ali sam od njega dobila odljev i zaglavila u bolnici.
sada ne pijem nista,osjecam se relativno dobro osim sto se jako debljam.
u dogovoru s ginekologicom pravim pauzu od godinu dana (poslije climena) a nakon toga cemo pokusati nesto drugo.
pokolebala me moja lijecnica opce prakse, koja je isto u menoapuz,i i strasno je protiv
nadomjesne posto "izaziva alzhajmera i demenciju"-kaze ona.
najvaznije je to stanje prihvatiti kao nesto normalno,ne dramatizirati i ne praviti od menopauze bolest - kazem ja.
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 13:56   #82
evo pitanje za moguce znalce (nagadjajte makar)
meni draga poznanica pije nesto (ne pitajte me sta jer neznam nazalost) za depresiju i ta menopauza je pere strasno (zena ima 53 god) i krvari po par puta u mjesecu i ono lose joj je
kako se to rjesava?
jel taj HRT rjesava takve simptome?

i jos nesto, postoje li i koristi li neko nesto na prirodnoj, biljnoj bazi a ne propisane tablete i slicno... ono nesto sta mozes kupit bez recepta i pit bez preporuke a da pomaze? ala homeopatija

znam da imam nedovoljno info ali sila prilike je to
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 14:16   #83
Quote:
hana kaže:
evo pitanje za moguce znalce (nagadjajte makar)
meni draga poznanica pije nesto (ne pitajte me sta jer neznam nazalost) za depresiju i ta menopauza je pere strasno (zena ima 53 god) i krvari po par puta u mjesecu i ono lose joj je
kako se to rjesava?
jel taj HRT rjesava takve simptome?

i jos nesto, postoje li i koristi li neko nesto na prirodnoj, biljnoj bazi a ne propisane tablete i slicno... ono nesto sta mozes kupit bez recepta i pit bez preporuke a da pomaze? ala homeopatija

znam da imam nedovoljno info ali sila prilike je to
imas neke biljne estrogene, tzv. fitoestrogene za kupit u kapsulama, od raznih proizvodjaca, ali mislim da je sve to dosta slabo. zena se jednostavno mora naviknut i odradit taj prelazni period.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 12:23   #84
Noni de Tahiti - najjača stvar na svijetu.

Kupiti u Lukas international, Zagreb, Britanski trg. Ima ga i drugdje, ali Lukasi imaju ekskluzivno pravo uvoza totalno čistog, nekonzerviranog, bez vode i sličnih dodataka. Košta 345 kn litra.

Mi smo baš počeli prije par mjeseci s nabavkom, jer je od dragog mama u predoperativnom stanju.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 12:41   #85
ne zamjeri...bash sam pisala na Zdravlju.

prije sat vremena vidjela sam da taj chudotvorni napitak prodaju u obichnom kiosku kraj busne stanice
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 12:47   #86
Ne zamjeram i potpuno vjerujem da prodaju nešto pod Noni de Tahiti.

Nisam liječnik pa neću tu objašnjavati detalje. Ali bi bilo zgodno da se malo progugla i vidi šta Noni zaista radi.

A ono što je interesantno je izjava liječnika: ja to ne smijem preporučiti jer nije lijek (Noni zaista nije lijek, to je dodatak). Ali ako pričamo u četiri oka, uzimajte to bez zadrške, više će vam pomoći od lijekova.

E, sad jebeš mi sve
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 12:50   #87
Jebote, prije mjesec dana sjedim u kafiću s nekim intelektualkama u Zabregu pored nekog nebodera, i dolazi neka stara riba, 70-tak godina, ali super izgleda. E, kad je počela!

Prvo skuži jednu tu intelektualku i veli:

Jooooj, pa kako si ti S.!

I sad, ja mislio da će krenuti onako pičkasto. Kad veli ova:

Još si ja mislim koja me to PIČKA gleda, kad ono ti! Pa jebotepas gdje si ti meni?! A gdje ti je muž? Jebe se okolo po službenim putovanjima, jel da? Ma on bi htio da ti budeš njegova kuharica, a znamo i ti i ja da ti nikad nisi znala kuhati. I spremati i sve te stvari. Ma znaš šta, moram ti nešto reći. Otkad sam prošla ta sranja s menopauzom, UŽIVAM u svakom danu! Vidiš ovaj neboder? Vidiš kako ima puno stakla, kako reflektira. Joj, da ga vidiš navečer! Kako je to divan prizor. Dođem tu, sjednem i blejim u neboder, koka, luda sam! A da vidiš kakvog susjeda imam! Ti mladi dečki, to su sve pederi jebote! Znaš kakvog susjeda imam, zgodan, jak... A da mu tek vidiš ljubavnika?! Ljubavnik mu je deset puta ljepši. Ne ko ovaj tvoj (ja), gle njega, pogledaj mu frizuru, pa taj se nije mjesec dana počešljao!

Ali dobro, barem si sigurna da nije gay.

Žena je mljela 15 minuta bez prestanka, a mi smo padali po podu od smijeha.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 12:58   #88
ako je imala takav nastup - zhena je bipolarna...njoj hitno treba litij
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 13:07   #89
Quote:
magic kaže:
ako je imala takav nastup - zhena je bipolarna...njoj hitno treba litij
Žena je fantastična. Prvi put da sam vidio ženu koja ne brine, ne priča o svojim bolovima, ne žali se, ne priča o kozmetici... Ženski walter, kažem ja! Luda riba!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.